Skocz do zawartości

golf iv - wyprowadzenie glosnika przed tapicerke, bez niszczenia tapicerki


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Użytkownik Raadek dnia 17 marzec 2011 - 21:12 napisał

 

Wyświetl postUżytkownik lklukasz dnia 17 marzec 2011 - 21:11 napisał

ciekawy eksperyment ktoś mi ostatnio pokazał

też przy tym byłem

 

 

no wiem, ale nie wiedziałem czy chcesz żebym napisał

 

 

 

wszystko ok z tym eksperymentem, tylko trochę to się nie klei i nie jest tak jak by się chciało. w Eksperymencie "źródło" niejako gra do tunelu (rąk złożonych), a w drzwich, źródło gra na wyjściu z tunelu... to chyba zasadnicza różnica prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie można tego brać dosłownie ale coś w tym jest.

nie jestem zaawansowanym w Audio, ale nie można powiedziec, że coś w tym jest, bo wg mnie to są dwa bieguny, grać do środka, a grać na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel , to tunel i to słychać , bo membrana do tyłu tez przecież "wysyła dźwięk" (sam jestem posiadaczem tunelu) ale nikt jeszcze nie wspomniał o tym że nawet DLS w swoich broszurkach montażowych zaleca aby tył dystansu był od środka lekko rozszerzający się aby fala dźwiękowa nie natrafiała zaraz za membraną na ostrą krawędź ...cholera ciężko wytłumaczyć ale polecam ściągnąć jakiś manual montażu DLSa i tam to ładnie narysowano.

 

http://dls.se/files/701/2/baffle_installation.pdf

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy tunel to aż takie zło? Mam nadzieję, że to lepsze wyjście niż granie w boczek, bo obecnie słyszę prześcieradło na głośniku.

 

Raadek, jak to jest u Ciebie w Golfie, słychać jakieś negatywne efekty tego tunelu, czy wiadomo o nich tylko z teorii? :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli :?:

To , ze te obrazki przedstawiają inne zagadnienie i nie powinno być ( teoretycznie ) problemu aby je rozróżnić . Czym innym jest tubka przed istami , a czym innym zaciskanie komuś gardła :wink2:

Obrazek przestrzega przed ograniczaniem swobodnego przepływu powietrza wokół kosza głośnika , a nie obrazuje pracy głośnika w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co On tam ma za tunel ...tunelik ze 4-5cm i tyle ;) Spytaj ludzi co mają 10cm ! Ja miałem i już zjechałem (kosztem wyglądu boczka ) do 6cm a zamierzam jeszcze to odchudzić i na dodatek dać wytoczyć to ze stali .

 

No i podziękował :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , ze te obrazki przedstawiają inne zagadnienie i nie powinno być ( teoretycznie ) problemu aby je rozróżnić .Obrazek przestrzega przed ograniczaniem swobodnego przepływu powietrza wokół kosza głośnika , a nie obrazuje pracy głośnika w tunelu.

Nakamichi z Twojej wypowiedzi można wywnioskować że tunel nie przeszkadza w prawidłowej pracy woofera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi z Twojej wypowiedzi można wywnioskować że tunel nie przeszkadza w prawidłowej pracy woofera.

 

Co Wy macie z tym natychmiastowym wyciąganiem prostych wniosków .

Zwróciłem uwagę , ze istnieją dwa zagadnienia , tłumienie przepływu wokół kosza i ew wpływ tunelu.

Wskazana dokumentacja obrazuje jedynie jedno z nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tunel tunelem, ale w Mk4 można zaobserwować odchylenie tapicerki od blachy na której montujemy głośnik i przesunięcie w osi. W sensie, otwór nie jest równolegle i w osi. To wydaje mi się większym problemem. Postaram się odszukać jakieś foto o co kaman.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym natychmiastowym wyciąganiem prostych wniosków .

Zwróciłem uwagę , ze istnieją dwa zagadnienia , tłumienie przepływu wokół kosza i ew wpływ tunelu.

Wskazana dokumentacja obrazuje jedynie jedno z nich .

 

zgadza się ale jedną jest zależne od drugiego. Skoro mamy tunel to nie będziemy mieli swobodnego przepływu za glosnikiem, więc jeśli poprawność obrazka pokazuje nam ze glosnik powinien "oddychać" to wsadzając go w tunel już nie spełniamy tego wymogu, więc jesli to wpływa negatywnie na prace głosnike (dzwięk) to tunel tym bardziej to pogłebi niż bedzie remedium na to ze nie oddycha.... chyba :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale jedną jest zależne od drugiego. Skoro mamy tunel to nie będziemy mieli swobodnego przepływu za glosnikiem, więc jeśli poprawność obrazka pokazuje nam ze glosnik powinien "oddychać" to wsadzając go w tunel już nie spełniamy tego wymogu, więc jesli to wpływa negatywnie na prace głosnike (dzwięk) to tunel tym bardziej to pogłebi niż bedzie remedium na to ze nie oddycha.... chyba :zawstydzony:

 

Nie , możemy zrobić dystans/tunel który nie musi w istotny sposób ograniczać przepływu , ale nadal pozostanie tunelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...