Skocz do zawartości

Kop dla mp 5.16


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem który raz ale muszę poprosić o pomoc mianowicie :mam radio 7998 tweter neo 29 + sa50/zapcoz50c2 sub 10w3v3 i chce kupic cos na wofery z kopem(mam jl 450/4 na wofery wydaje mi sie ze moge osiągnąć cos wiecej choć nie koniecznie ) ,najlatwiej dostepne mam :steg k2.2 , alpine 3549 , zapco z150 , Xtant 603x, PPI Precision Power PC2400.2 .Muzyka jakiej słucham w zasadzie wszystko z przewagą muzyki elektronicznej trance .Wim najlepsze zapco 300 !!!!!!!!!!!!! brak dostępu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

steg k2.2

Ja bym szedł w tego cudaka :hyhy:

Mam serię AQ/QM i wiem co potrafi na wooferze, także domyślam się, że model wyżej a powinno być jeszcze lepiej - słucham głównie rocka i metalu.

A tym bardziej jak masz dostęp to podłączaj i sprawdzaj, very simple :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widze tu pewiem paradoks i zaproponuje Xtant'a 603x..... dlaczego bo jeszcze jest sub i czym on go napedzi przy 2ch? (no chyba ze ma zamiar kupic 2 wzmaki ale nic o tym nie wspomina) no i podstawowe pytanie ze ten JL Audio jest 2x4 czy 2x2 bo to tez zasadnicza roznica przynajmniej do Xtant'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem który raz ale muszę poprosić o pomoc mianowicie :mam radio 7998 tweter neo 29 + sa50/zapcoz50c2 sub 10w3v3 i chce kupic cos na wofery z kopem(mam jl 450/4 na wofery wydaje mi sie ze moge osiągnąć cos wiecej choć nie koniecznie ) ,najlatwiej dostepne mam :steg k2.2 , alpine 3549 , zapco z150 , Xtant 603x, PPI Precision Power PC2400.2 .Muzyka jakiej słucham w zasadzie wszystko z przewagą muzyki elektronicznej trance .Wim najlepsze zapco 300 !!!!!!!!!!!!! brak dostępu

 

Za prawidłowe przetwarzanie danego zakresu odpowiedzialnośc ponosi przetwornik i zasilający go wzmacniacz. Dążąc do wysokiej jakości czy dynamiki nalezy dbac o prawidlowy dobór kazdego z nich .

Wymieniasz tu piece z naprawdę najwyższej ligi , a stosujesz średniej klasy przetwornik. Jaki jest cel takiego działania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można sobie wyobrazić lepsze ale moje zdanie o 5.16 jest takie że są super :P (jak na tą cenę).Szkoda tylko że z ich dostępnością nie jest już tak kolorowo.

 

Za swoją cenę mogą być super , tylko nie mówimy to o cenach a klasie .

Chyba nawet w ofercie Proa znajdziesz wyżej pozycjonowane przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba wkracza taki zewnętrzny czynnik jak "*preferencje konsumenta" Jak dla mnie lepiej sie sprawdził w mojej instalacji wofer z HSK od wofera z zestawu MLK... Chociaż MLK jest wyżej w hierarchii od HSK i patrząc teraz na cenę to MLK jest 5x droższy od HSK (całe zestawy)...

 

*Preferencje konsumenta odzwierciedlają i formalizują gusty konsumenta i nie zależą w żaden sposób od cen dóbr lub budżetu konsumenta, lecz wyłącznie od zadowolenia, satysfakcji, szczęścia lub użyteczności jakie mu zapewniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za swoją cenę mogą być super , tylko nie mówimy to o cenach a klasie .

Chyba nawet w ofercie Proa znajdziesz wyżej pozycjonowane przetworniki.

 

znajdzie sie tylko pytanie czy grają lepiej? Bo jest np Coloris..... a znam wiele osob, ktore twierdzą ze MP 5.16 dzwiekowo wypada lepiej niz w/w Coloris.

 

Podam troche kontrowersyjny przyklad jaki dla wielu osob jest chocby woofer DLS'a z zestawu R6A . Są tacy, którym przez myśl nie może przejść że potrafią grać (ja do nich nie należe bo słyszałem je w kilku aplikacji i zrobily na mnie spore wrazenie) i od zawsze były o to wojny a są stosowane w pewnych zestawieniach z powodzenim gdzie pozostałe elementy są rownież (kilka klas wyżej) a i znajdą sie rowniez przetworniki DLS, ktore rowniez są pozycjonowane wyzej tylko pytanie czy lepiej zagrają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdzie sie tylko pytanie czy grają lepiej? Bo jest np Coloris..... a znam wiele osob, ktore twierdzą ze MP 5.16 dzwiekowo wypada lepiej niz w/w Coloris.

 

Podam troche kontrowersyjny przyklad jaki dla wielu osob jest chocby woofer DLS'a z zestawu R6A . Są tacy, którym przez myśl nie może przejść że potrafią grać (ja do nich nie należe bo słyszałem je w kilku aplikacji i zrobily na mnie spore wrazenie) i od zawsze były o to wojny a są stosowane w pewnych zestawieniach z powodzenim gdzie pozostałe elementy są rownież (kilka klas wyżej) a i znajdą sie rowniez przetworniki DLS, ktore rowniez są pozycjonowane wyzej tylko pytanie czy lepiej zagrają?

 

To ciągniemy dalej :wink2:

Nie wiem , czy Coloris zagra lepiej , czy nie , to już indywidualny wybór słuchacza.

Świat się tez nie kończy na ofercie jednej firmy.

Gdy piszesz natomiast o R6A to tez nie wspominasz o jego cechach w aspekcie całości pasma, jakie jest w stanie przetwarzać , a o wykorzystaniu w wąskim zakresie midbasu ,czyli do zastosowania bardziej specjalistycznego niż ogólnego. Wtedy okaże się , ze w wąskim zakresie może prezentować walory znacznie lepsze niż wynika to z bezpośredniego pozycjonowania głośnika ( czy zestawu ).

W tym wypadku nie ma takiej alternatywy , budujemy zestaw 2 way.

Tu kolejne pytanie do lukas11111 , czy ten wybór głośnika poprzedziła ścisła porównawcza selekcja , czy tez jest ona wynikiem kalkulacji finansowej i postronnych podpowiedzi. Czy słuchałeś np Focala 6W2 , nowego k2P , Dego Master czy podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciągniemy dalej :wink2:

Nie wiem , czy Coloris zagra lepiej , czy nie , to już indywidualny wybór słuchacza.

Świat się tez nie kończy na ofercie jednej firmy.

Gdy piszesz natomiast o R6A to tez nie wspominasz o jego cechach w aspekcie całości pasma, jakie jest w stanie przetwarzać , a o wykorzystaniu w wąskim zakresie midbasu ,czyli do zastosowania bardziej specjalistycznego niż ogólnego. Wtedy okaże się , ze w wąskim zakresie może prezentować walory znacznie lepsze niż wynika to z bezpośredniego pozycjonowania głośnika ( czy zestawu ).

Tak mialem na mysli ogolnie R6A jako przetwornik. Bo wiadomo ze jego nie uzywa sie do 2-way'a tylko 3-way'a i tam sie najlepiej sprawdza. W szczegoły juz nie wchodziła bo za duzo pisania ale podałes je powyzej ;-)

 

W tym wypadku nie ma takiej alternatywy , budujemy zestaw 2 way.

Tu kolejne pytanie do lukas11111 , czy ten wybór głośnika poprzedziła ścisła porównawcza selekcja , czy tez jest ona wynikiem kalkulacji finansowej i postronnych podpowiedzi. Czy słuchałeś np Focala 6W2 , nowego k2P , Dego Master czy podobnych.

Niejako dotyczy to rowniez mnie bo stałem przed podobnym wyborem, czyli budowanie zestawu 2 way. W kategorii cenowej w jakiej sie obracałem szukałem głosnika (woofer), ktorego atutem jest gra w 2-drogach. Posiadałem na tamtą chwile Xtant'a 603x i po odsłuchach tego wzmacniacza z kilkoma glosnikami stwierdziłem ze potrzebuje dodatkowo takiego, ktory jest łatwy do napędzenia itd. do tego oczywiscie doszła kwestia finansowa ok 1000 PLN za woofery. Jako ze Colorisy znam i wiem ze potrafią grac ale tez wiem ze potrzebują troche "mocy" zeby to z siebie wykrzesac zdecydowałem sie na MP 5.16 , ktore nie walą dołem (jak colorisy) i 603x gra z nimi dobrze.

Powyzszych nie sluchalem bo nie łapały sie w budzecie i nie moglbym sobie na nie pozwolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek ale to że one są super "jak na tą cenę" to nie znaczy że są odpowiednie do wzmacniaczy klasy Studio 500 (który w używce kosztuje minimum 4x więcej niż nowa para MP 5.16)

Z tym się zgodzę ale skoro kupujący się na nie decyduje to chyba wie co chce osiągnąć.Cena tak jak wyżej już napisano nie ma znaczenia.Problemem jest odpowiednia aplikacja.

Chyba nawet w ofercie Proa znajdziesz wyżej pozycjonowane przetworniki.

Oszem ale trzeba się zastanowić czy w danym systemie lepiej się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym się zgodzę ale skoro kupujący się na nie decyduje to chyba wie co chce osiągnąć.Cena tak jak wyżej już napisano nie ma znaczenia.Problemem jest odpowiednia aplikacja.

Tego właśnie nie wiem , bo nie znam przesłanek takiego wyboru , a nawet z czego wybierał ?

Jeżeli cena w tym wszystkim nie ma najmniejszego znaczenia , to należy się tylko cieszyć :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy może niebawem się tego dowiemy.

 

Nakamichi po Twojej wypowiedzi można wywnioskować że jesteś zagorzałym fanem Dego :wink:

Możesz coś o nich powiedzieć bo o tweeterach mam swoje zdanie to o wooferach nie mam zielonego pojęcia.Nigdy nie miałem z nimi kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy może niebawem się tego dowiemy.

Tego nie mogę się doczekać , od wczoraj zresztą

 

Nakamichi po Twojej wypowiedzi można wywnioskować że jesteś zagorzałym fanem Dego :wink:

Możesz coś o nich powiedzieć bo o tweeterach mam swoje zdanie to o wooferach nie mam zielonego pojęcia.Nigdy nie miałem z nimi kontaktu.

 

To dłuższa historia , ale potrafię odróżnić swoje osobiste "ale" od obiektywnych walorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem,więc chociaż odrobina tych obiektywnych walorów :hyhy:

Dobry dół , dobra średnica ,dobra dynamika, problematyczna cena.

Na swój użytek ( bardziej swoich klientów ) , posiadam ekwiwalent o zbliżonych cechach ( wole tak napisać , niż dyskutować który lepszy :wink2: ), sygnowany bardzo prestiżową firmą w USA, za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...