Skocz do zawartości

Zwrot towaru zakupionego przez internet


pantol89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak chciał bym się dowiedzieć a może upewnić jak wygląda sprawa zwrotu towaru... Mam 10 dni (od daty jego otrzymania). Po pierwsze trzeba powiadomić Pisemnie Sprzedającego (e-mail lub polecony), Sprzedawca musi w ciągu 14 dni oddać pieniądze. W moim przypadku towar przez 2 misiące nie został wysłany, więc zażądałem zwrotu, ale dalej czekam bo niby nie ma. Wszystko Rozumiem ale mi te pieniądze są bardzo potrzebne bo już mam je tak naprawdę zagospodarowane. I tu mam pytanie Co zrobić czy zgłaszać sprawę do niebieskich o wyłudzenie, czy iść prosto do sądu i zgłaszać sprawe o nie dotrzymanie terminu zwrotu pieniędzy(minęły już dwa tygodnie od zawiadomienia o rezygnacji z umowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprzedającym jest Firma otrzymałem najpierw Fakturę pro-forma, zrobiłem przelew na ok.3950, otrzymałem część towaru i paragon na kwotę 1950 i nie dostałem wzmacniacza za 2000zł, wzmacniacz na początku miał dojść za 1,5 tyg, potem za kolejne 2 i tak cały czas...

 

Że zwrócić mogę to wiem ale nie 10 dni od daty zakupu tylko od dostarczenia towaru... Byłem u rzecznika praw konsumenta ale bardziej mi chodzi o sposób zgłoszenia sprawy do organów... chodzi o jak najkrótszy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten Twój temat to zastanawiam, się czy ludzie jeszcze w ogóle myślą... Minęły dwa miesiące od momentu zakupu a Ty prowadzisz dywagacje na temat zwrotu towaru?! No sorry, ale czy ten towar jest wieziony z Australii przez stado wielbłądów??? Nic nie wspomniałeś o elemencie zagranicznym w tej sprawie, więc domniemywać należy, że chodzi o polskiego sprzedawcę(?) Jeśli tak, to co to jest za wzmacniacz, że trzeba czekać na niego 2 miesiące czasu?! Ręcznie go ktoś robi ? Sprzedawca ewidentnie wali w człona, więc powiedz, że ma zwracać pieniądze, a jak nie to idziesz na policję. I tak zrób dwa dni od powiadomienia. Sąd zostaw na drugi ogień. Być może sprawa podejdzie pod jedno z postępowań odrębnych, ale wtedy już pokuś się o radę prawnika.

Aha, widzę, że zależy Ci na czasie... w takim razie idź do kancelarii, przedstaw sprawę, udziel pełnomocnictwa i niech wystosują przedsądowe wezwanie do zapłaty. Może się okazać najskuteczniejszą metodą... a jak nie to musisz się już bawić w sądy / milicje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie dopisałem fakt wzmak miał iść z USA od polskiego sprzedawcy(użytkownika forum), jestem osobą raczej nie szukającą dymu ale nie mogę sobie też na to pozwolić... Chyba tak zrobię zaraz wydrukuję wszystko co potrzebne złożę na niebieskich zawsze można to wycofać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak to z forum ktoś to można napisać tutaj kto to i spróbować załatwić przez forum,zazwyczaj wtedy miękną tacy ludzie jak ktoś pisze o ich przekrętach.A tak jak nie napiszesz kto to dalej będzie Cie zwodził a i ten osobnik kogo innego też może naciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydało by się coś takiego jak osobny temat odnośnie takich typów którzy wajchują ludzi żeby można było ciągle uaktualniać listę ( i tu prośba do administratorów forum czy jest opcja zrobienia czegoś takiego) wtedy powinno to trochę pokrzyżować plany typkom którzy próbują oszukiwać forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie przydało by się cos takiego jak osobny temat odnośnie takich typów którzy wajchują ludzi żeby można było ciągle uaktualniać listę ( i tu prośba do administratorów forum czy jest opcja zrobienia czegoś takiego) wtedy powinno to trochę pokrzyżować plany typkom którzy próbują oszukiwać forumowiczów.

Niestety może być tak, że niektórzy specjalnie będą pisali na konkurencję itp...

Nie chciałbym robić takich selekcji i wywoływać awantur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś można wymyśleć a z tym specjalnym pisaniem na konkurencję to nie jest tak do końca bo większość ludzi jak kogoś zna i wie że ludzie od tego kogoś kupują to wie że lipy nie wciska albo takie cos jak Raadek pisze fakt jest taki ze przydało by sie zrobić coś bo naprawdę coraz więcej słychać o tym ze ktoś kogoś wywajchował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dotarła do mnie nie miła informacja : http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=84&t=104999&sid=cda0c3d59e8ad210f22de2a39281beaf

Jako że teraz boję się o rozwój tej sytuacji jutro sprawę zgłaszam na policje oraz chciał bym zamieścić tu inf kup przestrodze innym.

W listopadzie 2010r. napisałem temat na forum odnośnie doboru audio do 5000 zł, dostałem PW od użytkownika GREEN z informacją żebym odezwał się na GG to pohandlujemy.

Po niedługich rozmowach doszliśmy do porozumienia i obstało na zakupie (elementy nowe): RE se12d2, okablowanie, dynamat bull pack, i nieszczęsny JL audio slasch 500/1 w gratisie dostałem nawet plecionkę na kable :)

Po dostaniu odszkodowania za utratę wzroku w jednym oku, przelałem kwotę 3925,00zł na konto Firmy Proffesional Audio. po paru dniach(nie pamiętam dokładnie), dostałem pierwszą część zamówienia o wartości 1925,00 zł. Wszystko prócz wzmacniacza.

Dostałem informacje że, wzmacniacza jeszcze nie ma i może to potrwać parę dni. Wszystko było ok bo nie miałem samochodu był u lakiernika. Czekałem ale w między czasie zadzwoniłem do SD okazało się że dystrybutor nie ma ich na stanie że będą dopiero za 2 miechy bo wiadomo idą z Usa.

Zadzwoniłem do Greena i okazało się że zamówił wzmacniacz z USA i że 2 tyg. i będzie. Trochę mi mina zrzedła bo miał być nowy a wiadomo od hamburgerów to bez gw. Ale po przemyśleniu jako że chciałem już mieć banana na twarzy że już mam wszystko przemilczałem to.... Po miesiącu zwodzeni powiedziałem sobie dość.

Napisałem Wiadomość w mailu, PW, SMS że już nie chcę czekać i że wyjeżdżam do Paryża do pracy( ja głupi myślał że może przyspieszy to zwrotny przelew). Zero odzewu. Kolejny sms I dostałem sms "Siemka. w tym tyg u ciebie" No to polegając na zaufaniu uwierzyłem :( zamówiłem w tym czasie od innego forumowicza wzmacniacz, od kolejnego zwrotnice,

Patrze na konto w piątek Brak wpłaty, w poniedziałek to samo. a zamówione rzeczy są :( żeby nie wyjść na DEBILA laptopa w dłoń, migomat pod ramię i sprzedałem. Zapłaciłem za te rzeczy. w między czasie skończyło się ubezpieczenie auta, i wiele nie myśląc pożyczyłem od Matki pieniądze, miałem oddać do końca tygodnia bo dostałem taką informacje Grzegorza.

Już pod dużą presją napisałem mu na gg, że jeżeli do poniedziałku nie dostane pieniędzy zgłaszam sprawę na policje. Odpisał żebym go policją nie straszył, że może mi wysłać ten wzmacniacz w każdej chwili i takie tam. Doszliśmy do porozumienia że odda mi pieniądze ale jest zablokowany. Niestety Ja mam tego dość jutro idę na policje i składam zgłoszenie o WYŁUDZENIE.

Mam nadzieję że to załatwi sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa dotyczy mnie jak i pantola i dywagacje na temat co zrobić są dosyć śmieszne. Po pierwsze najpierw miały być inne wzmacniacze które były u mnie od reki na które już byliśmy umówieniu za 2-3 dni okazało się że zmienia po raz kolejny zdanie maja być JL'e większość sprzętu była na miejscu na JL'a trzeba było czekać na co się zgodził bo pytałem albo zwrot kasy albo czekamy bądź wybierasz coś innego z półki nawet byłem skłonny dać lepszy wzmacniacz w podobnej cenie.Stwierdził że czekamy.Ok sprawa się troszkę przeciągnęła czemu sam jestem winny.Teraz zaczęły sie smsy wyjeżdzam do paryża rezygnuję ze sprzętu za chwile się okazuje że kolega nie jest w Paryżu tylko w najlepsze siedzi w Polsce.I codzienne straszenie policją i rzecznikami.A na forum nawet i nie do polski wysyłałem sprzęt bo Dezoo mieszka w Irlandii i nie było problemów.A paragon mógł zostać wystawiony już wcześniej czego nie zrobiłem gdyż gwarancja miała obejmować od daty dostarczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wszyscy kłamią i kręcą ... i piszą na forum żeby dla swojego kaprysu zatruć Ci życie. Sprawa dotyczy Ciebie i Pantola ale także i reszty forum gdyż przez takie sytuacje reputacja odpowiednia się wyrabia i ludzie boją się zaufać komukolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po tym:

że to nie pierwsze takie przygody i moim zdaniem warto o takim czymś wspominać żeby ew ktoś 2x się zastanowił następnym razem,czy aby na pewno warto robić z kimś interes.

I to jest sprawa raczej całego forum bo handlujesz sprzętem i warto wiedzieć takie rzeczy przez ewentualnymi zakupami.

Owszem wpadki każdemu się mogą zdarzyć.

Ale czy potrzebne ich aż tyle ??

 

Dobrze,że ja kupuje w sprawdzonej firmie,bynajmniej człowiek stresów oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...