Skocz do zawartości

Sound of Tuning Lublin 2011


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy okazji mam do Was ogólne pytanie, czy na zawodach w Lublinie był ktoś kto ma system passive a nie active, gdzie w/g mojego skromnego zdania muzyka jest za sterylna, a scena jest ściśnięta jak stringi między pośladkami?? :)

Na spocie Warszawskim jest jeden chłopak z Warszawskimi Słupkami i pełny passive, także pewnie na najbliższym spocie jak ustalimy termin będzie można posłuchać tego autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocie Warszawskim jest jeden chłopak z Warszawskimi Słupkami i pełny passive, także pewnie na najbliższym spocie jak ustalimy termin będzie można posłuchać tego autka :)

 

Ja chyba teraz też sie załapie do tego opisu, ale mam tylko 2 drogi i do tego 1 wzmacniacz (napędzający cały system 2way+sub) :zawstydzony: , więc chyba to słabo troche :( (system jest passive i juz nie fabryka po tym weekendzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że uda mi się przybyć na taki spot przed zawodami w Siedlcach

Moje pytanie zrodziło się po tym jak zobaczyłem że wszystkie 3 samochodu w których miałem okazje słuchać muzy były oparte na opóznieniach czasowych, i tak sie zastanawiam czy jest wogóle sens startować w takiej imprezie na systemie pasywnym( czy nie stoi sie odrazu na straconej pozycji)

I dlatego proszę o info czy był wczoraj ktoś w Lublinie i startował w zawodach SQ na systemie pasywnym ??

(obojętnie w jakiej kategorii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że uda mi się przybyć na taki spot przed zawodami w Siedlcach

Moje pytanie zrodziło się po tym jak zobaczyłem że wszystkie 3 samochodu w których miałem okazje słuchać muzy były oparte na opóznieniach czasowych, i tak sie zastanawiam czy jest wogóle sens startować w takiej imprezie na systemie pasywnym( czy nie stoi sie odrazu na straconej pozycji)

I dlatego proszę o info czy był wczoraj ktoś w Lublinie i startował w zawodach SQ na systemie pasywnym ??

(obojętnie w jakiej kategorii)

Mylisz pojęcia , ocenie nie podlega w jaki technicznie sposób zbudowany jest dany system.

W Easce nie istnieje kategoria limitująca stosowane rozwiązania ( pasywne / aktywne/ korekcja czasowa ), pomijając ograniczenia dotyczące przeróbek sprzętu , czy tez użycia sprzętów innych niż CA.

Natomiast identyczne są wymagania odnośnie uzyskanego efektu finalnego , jakości poszczególnych zakresów , ich zrównoważenia jak też skupienia i pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam do Was ogólne pytanie, czy na zawodach w Lublinie był ktoś kto ma system passive a nie active, gdzie w/g mojego skromnego zdania muzyka jest za sterylna, a scena jest ściśnięta jak stringi między pośladkami??

 

A jakieś konkrety czy tak poprostu nie lubisz aktywnych systemów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passive a nie active, gdzie w/g mojego skromnego zdania muzyka jest za sterylna, a scena jest ściśnięta jak stringi między pośladkami?

 

 

to ciekawe stwierdzenie, ja tam zasadniczo uwazam ze to w aktywce scena jest waska, natomiast w dobrej pasywce szeroka jak ..... :D przynajmneij tak mi wychodzi z moich odsluchow na kilku spotach. Co prawda znajda sie tez systemy aktywne z szeroka scena ale ich znam mniej.

 

miałem okazje słuchać muzy były oparte na opóznieniach czasowych, i tak sie zastanawiam czy jest wogóle sens startować w takiej imprezie na systemie pasywnym( czy nie stoi sie odrazu na straconej pozycji)

 

 

W obu przypadkach efekt brzmieniowy jest osiagalny taki sam, aktywnie jest po prostu latwiej i taniej, ale pasywnie efekt koncowy moim zdaniem jest przyjemniejszy :)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Miałem za brudny akumulator :P a tak poważnie mówiąc jestem w trakcie przebudowy instalacji, ale wczoraj byłem pooglądać. Niestety nie znam was z żadnego spota (bo jeszcze nie byłem :/ ) także nikogo nie poznałem, ale przynajmniej posłuchałem kilku fajnych aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubu, nie zrozumiałeś mnie, albo ja źle ułożyłem zdanie, tzn ja także uważam że pasywnie scena jest szersza i bardziej przestrzenna, ogólnie muzyka w samochodzie wydaje się bardziej przyjemna dla ucha niż active.

 

A co do mojego posta to precyzując moje pytanie: Czy bez opożnień czasowych, realizując podział za pomocą elementów biernych, lub ewentualnie wykorzystując zwrotnice zamontowane we wzmacniaczu( band pass na woofer, HP na tweeter), czyli tzw pół aktywke jesteśmy wstanie zbliżyć się do takiego poziomu skupienia, oraz pozornych źródeł dźwieku że Pan Sędzia, słuchając Testowej płyty będzie wstanie określić miejsce tych instrumentów/wokali na scenie??

 

A jakieś konkrety czy tak poprostu nie lubisz aktywnych systemów??

 

Tak jak napisałem wcześniej, nie podoba mi się charakter muzyki realizowanej za pomocą opóźnień czasowych, gdzie mam wrażenie że wszystko jest takie jakieś chłodne, bez życia, oraz to że wszystkie efekty związane z taką realizacją są dostępne tylko dla kierowcy, tak jakby pasażer był traktowany jak zło konieczne :) Tym bardziej że samochód to środek lokomocji który ma służyć do przemieszczania się z punktu A do punktu B, a nie pokój odsłuchowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka jedna moja uwaga, jestem ciekaw waszych opinii i jak Wy to widzicie :

 

Wszystkie 3 samochody których słuchałem wczoraj,plus dodatkowo dzisiaj przed południem w Samochodzie Łukasza z Zamościa, który w zeszłym roku stanął na podium ME mam wrażenie że jest dużo góry, że te systemy grają jasno by nie powiedzieć ostro( u Michała w 206 uważam że było najlepiej)...Nie wiem czy tak ma być w ogóle, czy wszyscy którzy startują ustawiają swój sprzęt na płycie i pod płytę EASCA

 

wie ktoś jakie wyniki na db??

 

O 13.00-13.30 jak byłem tam na chwile Czarna Astra II na Blachach PO... : 149 db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do mojego posta to precyzując moje pytanie: Czy bez opożnień czasowych, realizując podział za pomocą elementów biernych, lub ewentualnie wykorzystując zwrotnice zamontowane we wzmacniaczu( band pass na woofer, HP na tweeter), czyli tzw pół aktywke jesteśmy wstanie zbliżyć się do takiego poziomu skupienia, oraz pozornych źródeł dźwieku że Pan Sędzia, słuchając Testowej płyty będzie wstanie określić miejsce tych instrumentów/wokali na scenie??

 

 

Gdyby przyjąć zapewnienia Grzegorza to tak , moim zdaniem to bardzo trudne , aby nie powiedzieć niewykonalne zakładając poziom wiedzy i doświadczenia budowy tego rodzaju systemów.

Nie chodzi tez o możliwość/ niemożliwość określenia miejsca , a zgodność pozycji z opisem płyty.

 

 

Tak jak napisałem wcześniej, nie podoba mi się charakter muzyki realizowanej za pomocą opóźnień czasowych, gdzie mam wrażenie że wszystko jest takie jakieś chłodne, bez życia, oraz to że wszystkie efekty związane z taką realizacją są dostępne tylko dla kierowcy, tak jakby pasażer był traktowany jak zło konieczne :)

To jedynie dowód , ze masz jeszcze dużo przed sobą :wink:

Niezaprzeczalnym natomiast jest , ze użycie korekcji czasowej stawia korygowane miejsce odsłuchu w uprzywilejowanej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystkie 3 samochody których słuchałem wczoraj,plus dodatkowo dzisiaj przed południem w Samochodzie Łukasza z Zamościa, który w zeszłym roku stanął na podium ME mam wrażenie że jest dużo góry, że te systemy grają jasno by nie powiedzieć ostro( u Michała w 206 uważam że było najlepiej)...Nie wiem czy tak ma być w ogóle, czy wszyscy którzy startują ustawiają swój sprzęt na płycie i pod płytę EASCA

 

To raczej oczywiste , skoro jest to jedyny materiał do oceny pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba poszła w jednym seacie :D:d ale I miejsce jest :D Chłopaki już wracają do domów,byłem właśnie dzisiaj ładna pogoda była W astrze też ładnie pokazał na głośniczku AQ,ładnie było Gratulację dla Wszystkich co zajęli miejsca i w ogóle wystartowali:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...