Skocz do zawartości

ALPINE CDA-9887R godne uwagi?


Marcin165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za 1000zl kupisz juz pozadnego klocka, tutaj koles przesadzil z cena. Co do opini to musisz podchodzic do tego ostroznie, bo moze tobie przypasc do gustu. Napisz czego oczekujesz od radyjka, co ma posiadac, czy wodotryski, czy ma grac.

 

Pita twoj podpis poleci zaraz...

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj koles przesadzil z cena

Jak przesadził z ceną jak nowe jest ? Za 300 chciałbyś je kupić ? Nie przesadzajmy, wiadomo że można używkę kupić w tej cenie ale jak ktoś koniecznie chce nowe to cena nie jest zła. I mam nadzieje że mieliście to radyjko skoro się wypowiadacie, w dodatku tak jednoznacznie. :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw udaj się gdzieś żeby odsłuchać czy 9887 ci odpowiada dzwięk , bo mnie nie ( taki płaski i zimny) , a do wbudowanego proca i tak musisz kupić zestaw kalibracyjny,ogólnie chodzą słuchy ,że serie CDA jedne graja lepiej inne gorzej , tzn zależy od numeru serii ,(ten sam model)

żeby wykorzystać potencjał procka musiałbyś wydać z 6kzł na głośniki i całą resztę ,

jezeli planujesz grubą rozbudowe ok , jeżeli nie najpierw zacznij od głosników i przygotowania furtek..

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy ...jak coś kosztuje tyle ile ma kosztować (oficjalna cena w PL) to ludzie uważają że kosztuje za dużo , a jak coś kosztuje sporo taniej niż oficjalnie, to od razu to skazują jako podróby ...cudowny kraj!

Sprawą inna już jest to że sporo ludzi nie potrafiłaby odróżnić poszczególne radia w aucie ale od razu foruje wyroki , że to fajne a to shit ... o posiadaniu takiego klocka nawet nie wspominam .

 

Sam słuchałem sporo klocków na "swojej instalacji" ale z racji nie testowania akurat TEGO modelu nie mogę określić czy gra lepiej niż to, czy tamto radio które miałem, a to że słuchałem tego radia w kilku (nastu) autach niczego mi nie daje ...poza oceną komponowania się z oświetleniem danego kokpitu i ergonomią obsługi . Dodam tylko że mi nie podoba się brak ...bajeranckiej elektrycznej windy ale z drugiej strony jeśli jej nie posiada to jedna rzecz do zepsucia się mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko w sklepie Armar (oficjalny diler Alpine) > http://caraudioteam.pl/catalog/product_info.php?manufacturers_id=14&products_id=1008

 

Tak więc cena na allegro to niejako OKAZJA ;) ... chyba że zaraz będzie ...podróba :)

 

 

PS: ostatnia oficjalna cena 9835r to jedyne 3599zł :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że słuchałem tego radia w kilku (nastu) autach niczego mi nie daje ...poza oceną komponowania się z oświetleniem danego kokpitu i ergonomią obsług

 

Dziwne to co piszesz, tym bardziej ze jestes modem forum :znudzony: jesli tak wiec rozumowc bedziemy (co zreszta sluszne) nie powinno to forum istniec z prostej przyczyny: "Nie sluchalem danego klocka u siebie wiec sie nie wypowiadam". Dlaczego wiec w wiekszosci tematow jest stwierdzenie "...sluchalem w innym aucie/u forumowicza "X" i mi nie odpowiada dzwiek tego klocka..." Malo kto mial wszystkie klocki z forum pod kazda specyfikacja sprzetowa :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale wydaje mi się że powalla właśnie dobrze pisze, to że słuchałeś jakiegoś elementu nie znaczy że wiesz jakie ma brzmienie czy cokolwiek, wystarczy że ktoś ma cokolwiek źle ustawione czy zamontowane a ty już wydajesz opinię. Na zawodach w Olsztynie mojego auta słuchał między innymi Jakub który zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Beginner Mini i stwierdził że już drugie auto odsłuchiwał które dobrze brzmi oparte na tym radiu ? Czy to zasługa samego radia ? Napewno nie, napewno są lepsze ale nie piszmy czegoś o czym nie mamy pojęcia, to że gdzieś dany element słyszałem nic nie oznacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na pierwszy rzut może się wydawać, że gra zimno i płasko, ale jest to wymagające radio i nie wystarczy go sobie tylko "wrzucić" do samochodu. Nie bez znaczenia przy 9887 jest towarzystwo wzmacniaczy i głośników w jakim ma grać. Po prostu z niektórymi wzmacniaczami wychodzi KUPA.

 

PS. Kolego Pablo155, co daje poza 'automatyzacją' zestaw kalibracyjny? Czy daje on jakieś funkcje poza tymi które wbudowane są w jednostce i można z jej poziomu wszystko ustawić. Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do wbudowanego proca i tak musisz kupić zestaw kalibracyjny

PS. Kolego Pablo155, co daje poza 'automatyzacją' zestaw kalibracyjny?

Nie wiem , czy Ci odpowie , bo chyba nigdy nie ustawiał tego modelu radyjka .

Układ ( zestaw ) kalibracyjny jest niezbędny dla funkcji ( korekcji ) Imprint.

Wszelkie nastawy filtrów aktywnych i korekcji czasowych są dostępne z menu jednostki , bez żadnych dodatkowych układów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola jeśli Ty forujesz ocenę danego klocka po odsłuchach w nie swoim aucie i na nie swoim sprzęcie to gratuluję .

Chyba wiesz że nawet sama wielkość drzwi sprawia ze w jednych woferki kicają świetnie a w drugich grają jak szmaty ....te same woferki dodam ... no ale to pewnie wiesz , tak samo jak że na ocenę danego klocka musisz wziąć pod uwagę jego zgranie się w CAŁYM systemie klocków , ba żeby nie powiedzieć że w całym "środowisku samochodowym" ...no ale to też wiesz pewnie.

 

Jakby iść Twoim tokiem rozumowania (słucham jakiegokolwiek klocka w jakimkolwiek aucie) to pewnie wyrosnę na super znawcę klocków i to w najbliższym tygodniu , bo na co dzień w pracy zacznę prosić klientów aby mi pozwolili na moment posłuchać danego radia (głośników itd) i opisy i opinie będę sobie na NK wstawiał :cwaniak: ... 200-300 autek dziennie oj kurde będzie trochę pisania :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi . IMPRINT jest prosty dziecinnie prosty

z tego co pamietam:

Chyba ,że wielcy instalatorzy co ciemnemu klientowi żeby go zgolić wciskaja jak oni to będa stroić IMPRINT żeby mu scene podniesc ,heee

 

 

Może tez powiesz ,że Nakamichi sa takei the best , sypały się jak świerze buły 1 po drugim , a i niektóre pobór I MIAŁY 700uA,także

podnietka jak dla szczerbatego suchary...

 

 

Nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz

Ustosunkowałem sie jedynie do kwestii

a do wbudowanego proca i tak musisz kupić zestaw kalibracyjny,

A dokładnie , pozwoliłem sobie się z tym twierdzeniem nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...