Skocz do zawartości

Wymieniać RM V21 i RM V41 ?


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Adamu za opinię, te Rainbowy to nic pewnego w przyszłości ale pewnie udałoby się wyrwać coś w dobrej cenie to o nich pomyslałem, najpewniej pójdę w Dls'a Scandinavię. Narazie szukam w pierwszej kolejności Genesisów i Dls'ów, zobaczymy co się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Europejskie ( i tajwańskie :rotfl: ) membrany napędzam ja amerykańskimi tranzystorami :wink: , nie narzekam ja, ale zaawansowanie choroby u mnie spore więc (na razie) czytam sobie.

Co do "Gienia" (ale nie Four :mur1: ) mam ja plan (na górę a jak bozia da to i może na dołach) ale jak ...skowronki przybędą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek uważasz że ten wzmacniacz jest zły ? Nie nadaje się ?

 

Panowie, zapomniałem jeszcze o Helix'ie konkretnie A2 i A4, co o nich sądzicie w porównaniu do Dls'a i Genesis's ?

 

Helix'y to niemieckie "Ordnung muss sein" sa dynamiczne na dole i bardzo szczególowe na górze ale juz Maniek chyba o tym pisał ze góra w ich wykonaniu nie jest najmocniejszą stroną, poza tym mozesz tez podpytać marcin_plock bo ma te piece i mial je na górze ale...... zmienił na Gienka (zostawil tylko dól z Helix'a). Na pewno nie uspokoisz z nich góry ale niewykluczone ze akurat moze Ci podpasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem auta Marcina na zawodach w Olsztynie i podobała mi się jego gra, z tym że dobrze wiemy że to nie jest odnośnik bo u mnie może zagrać na moich kockach całkiem inaczej. Ale skoro zmienił na Gienka z A4 to też jakiś wyznacznik :wink: Czyli zostaje przy Gienkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę od tego, że nie jestem jedynym, który zmienił Helixa A4 na Genesisa.

 

Co tu dużo gadać, Genesis, przynajmniej ten mój q100x, zjada tego helixa na śniadanie jeżeli chodzi o średnicę i wysokie. Przede wszystkim, to gra bardzo naturalnie, nic od siebie nie dodaje, nic nie podbarwia, dźwięk jest bardzo lekki.. gitarka, skrzypce, wiolonczela brzmią niesamowicie. Dynamika też o wiele wiele lepsza jak w A4.. a o tym jak buduje scenę, cała ta przestrzeń.. poezja.

 

Helix też gra poprawnie, w swojej klasie jest na pewno dobrym wzmacniaczem. Jednak nie polecałbym go do zasilania górnych rejestrów. Jak na moje, to gra tam trochę bez polotu, jakoś tak płasko i sucho. Do zasilenia dołu jak najbardziej, z wooferami daje sobie lux radę. U mnie do tego zasila jeszcze z mostka aliante 10Si i jest ok.

 

Także opinie że to kosa wzmacniacz to lekka przesada, bo taką kosą nie jest. Są lepiej grające.

 

Fakt Helix posiada różne filtry i można się bawić odpowiednio go konfigurując.. ale jak ktoś ma aktywkę z procesora to i tak nie skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także opinie że to kosa wzmacniacz to lekka przesada, bo taką kosą nie jest. Są lepiej grające.

Dzięki Marcin za opinie. Właśnie znalazłem tą opinię że to kosa i tak mi o nim przypomniało bo jakoś wcześniej wyleciał mi z głowy. Zostaję przy Gienkach, oczywiście jeśli je znajdę w odpowiedniej cenie. Tylko niepokoi mnie co wasylwek miał na myśli bijąc w mur przy Four Channel :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zadjesz sobie sprawę, że Gienki to tylko kolejny etap przejściowy.

Jakiś czas temu szukaliśmy z Wasylwkiem dobrych wzmacniaczy i jest ich trochę tylko wtedy On jeszcze nie awansował i była to tylko kwestia marzeń. Teraz jak zmienił pracę i planuje kupić je (ceny zaczynają się od 10.000 zielonych w stanach) to i z tej perspektywy Gienek grać nie powinien bo jest za tani :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę ze swojej strony potwierdzić to co napisał:

 

To ja zacznę od tego, że nie jestem jedynym, który zmienił Helixa A4 na Genesisa.

 

Co tu dużo gadać, Genesis, przynajmniej ten mój q100x, zjada tego helixa na śniadanie jeżeli chodzi o średnicę i wysokie. Przede wszystkim, to gra bardzo naturalnie, nic od siebie nie dodaje, nic nie podbarwia, dźwięk jest bardzo lekki.. gitarka, skrzypce, wiolonczela brzmią niesamowicie. Dynamika też o wiele wiele lepsza jak w A4.. a o tym jak buduje scenę, cała ta przestrzeń.. poezja.

 

Helix też gra poprawnie, w swojej klasie jest na pewno dobrym wzmacniaczem. Jednak nie polecałbym go do zasilania górnych rejestrów. Jak na moje, to gra tam trochę bez polotu, jakoś tak płasko i sucho. Do zasilenia dołu jak najbardziej, z wooferami daje sobie lux radę. U mnie do tego zasila jeszcze z mostka aliante 10Si i jest ok.

 

Także opinie że to kosa wzmacniacz to lekka przesada, bo taką kosą nie jest. Są lepiej grające.

 

Fakt Helix posiada różne filtry i można się bawić odpowiednio go konfigurując.. ale jak ktoś ma aktywkę z procesora to i tak nie skorzysta.

 

Co prawda u mnie A4 zastąpił "tylko" Stereo 100,jednak wystarczyło to do tego aby spostrzec to samo co kolega napisał wyżej.A4 to na pewno fajny piec,jednak Gienki mają jakby nieco więcej "polotu".Choć muszę przyznać,że "obsługę" niższych rejestrów przez Helixa wspominam bardzo miło,podobało mi się to w jaki sposób gra on dołem i troszkę mi tego brakuje w Gienku.Nie oznacza to ,że ST 100 jest gorszy w tej kwestii,a jedynie nieco inny.Rzecz gustu,przyzwyczajenia...

Generalnie,w moim przypadku zmiana na Gienka była krokiem w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenie ale zauważyłem pewną regułę ...... im mniej elementów w torze audio tym lepszy dźwięk na górze pasma : Genesis, Zapco małe, Sony 6020 itp no i oczywiście VoiceKraft VK 238 jako wyjątek potwierdzający regułę :wink: .

W niższych rejestrach sytuacja jest odmienna im więcej tym najczęściej lepiej. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zadjesz sobie sprawę, że Gienki to tylko kolejny etap przejściowy.

Jakiś czas temu szukaliśmy z Wasylwkiem dobrych wzmacniaczy i jest ich trochę tylko wtedy On jeszcze nie awansował i była to tylko kwestia marzeń. Teraz jak zmienił pracę i planuje kupić je (ceny zaczynają się od 10.000 zielonych w stanach) to i z tej perspektywy Gienek grać nie powinien bo jest za tani .

Zaszalałeś waść :rotfl: . Nie jest za tani :rotfl: po prostu jest za nowy :rotfl: .

 

Coś "wisi" w powietrzu z tymi górnymi rejestrami i Zapco kontra ...Europa :rotfl: , jeszcze zamierzam zapiąć M1-kę i w końcu zamieszam. Cieszę się, że wybiłem sobie CLIO (nie furmankę :rotfl: ) z głowy. Co do dołu ...mam docel* :rotfl: .

*prócz suba, woferów itd. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, co ma być to będzie, zakupiłem wzmacniacz Genesis Four Channel tyle że podłącze go dopiero w poniedziałek bo mam rano wolne. Jak pamiętacie chciałem kupić Four Channel na średniaki i tweetery i Dual Mono na woofery. Ale do Four Channel dostałem w gratisie Genesis'a SA30. Niestety wejścia prądowe ma dosyć małe, nawet nie mam takiego cienkiego przewodu, pytanie czy bawić się z tym Gienkiem i podpinać go na tweetery a Four na woofery i średniaki czy sprzedać tego SA30 i kupić Dual Mono jak było pierwotnie planowane :?: Da radę ten Four woferkom R6A :?: Wiem wiem, dostanę odpowiedź podłącz i sprawdź jak gra ale jakoś nie mam weny więc może ktoś jest chętny na przygarnięcie go :?::ok: Edytowane przez ery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz ładować Four na woofery i średniaki a 30'tkę na tweetery ? Sprawdzę takie podłączenie, koleś miał go na średniakach i mówił że dawał radę ale podepnę go pod tweeterki narazie. Choć na średniakach też go sprawdzę. Zobaczymy jak to zagra. Kurde ja to mam problemy :zawstydzony::mur1: Edytowane przez ery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, nie bijcie :zabawa: Sprawdzę go i pewnie zostanie znając życie, tylko co dalej ? Rozwaliło mi to koncepcję ale zobaczymy co będzie.

 

Tylko jak go będziesz sprawdzał, to nie rób siary i nie wywalaj go po 10 minutach, z powodu lipnego grania :wink:

 

Ten SA30 musi swoją chwilę pograć, żeby zagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze podłącze, czytałem już o nim, chyba nawet post Radka o SA30 i wiem że musi się rozgrzać żeby zagrał. Problem polega na tym że raczej krótkie trasy robię :/ Ale zobaczymy co będzie. Pytanie odnośnie SA30. Z obu stron wejść RCA są nieopisane pokrętełka, który to Gain i do czego jest drugi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...