Skocz do zawartości

Wymieniać RM V21 i RM V41 ?


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zima w pełni, to człowiek się nudzi i kombinuje. Jak niektórzy wiedzą posiadam wymienione w tytule wzmacniacze i napędzają one :

-RM V 21 woofery DLS R6

-RM V 41 średniaki UR 2,5 i tweetery UR1

Czy można wymienić te wzmacniacze na coś lepszego ? Odpowiem sam że można jeśli nie ogranicza nas cena, cenę ograniczymy zatem do 1000pln za sztukę. Oczywiście mowa o używkach. Czy w tych pieniądzach można kupić wzmacniacze które są dynamiczniejsze, bardziej szczegółowe i o naturalnej barwie ? I żeby były z jajem, RM-y są bardzo dobre, grają czysto, jakości im nie brakuje ale wydaje mi się że brak im jaj. Myślałem o czymś z Genesis'a czy Zapco ale widzę że cenowo przekracza to mój budżet. A może iść inną drogą i wymienić głośniki a wzmacniacze zostawić ? Jakie jest wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A rm'y sprzedaj niech inni zachwycaja sie znaczkiem

Nie są takie złe :wink:

 

I proszę nie składać ofert, na razie chcę przeprowadzić rozeznanie co można zdziałać, sprzedam radio to będzie można pomyśleć żeby coś kupić. I wolałbym gdyby wzmacniacze były jednej firmy, jeśli się nie da to trudno.

 

P.S. Pisząc o Genesisie masz na myśli Q90X którego posiadasz ? Jeśli tak to 2-kanałówka, a wolałbym kupić 2 wzmaki a nie 3 ;)

Edytowane przez ery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz radyjko ?

Aktualnie Alpine CDA-7944r

Jak jest realizowany podział pasma pomiędzy głośnikami ?

Aktywnie, z radia po optyku sygnał na procek Audison Bit One i na nim tnę wszystko

RM na dół nie jest zły ale brak mu polotu do zasilania góry (moja opinia). Zmienił bym 41 na stare Pro podobne do RM-a tylko brązowe.

Myślisz Grzegorz że różnica by była słyszalna mocno ? Na dół nie narzekam aktualnie, bardziej na górę ale myślałem żeby zmienić i 21 żeby misz maszu za dużego nie było, przypomnę że na suba jest DLS A6. I które Pro masz na myśli ProX, ProZ czy jeszcze coś starszego ?

Edytowane przez ery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit One :(

Niestety miałem okazję posłuchać kilku autem gdzie systemy były oparte na BitOne i w każdym nie grało to dobrze. Może właśnie braków w średnicy i górze pasma dopatrywałbym się po stronie proca.

 

Wzmacniacze zamienił bym na jeden, ale porządny. Gienka, zapco itp

 

Może warto było by zamienić Bit pyk szum łana na coś z stajni Alpine ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@ ma racje bo w cenie 2 szt. RM'ow mialbys teoretycznie jedno Zapco Studio 500 ale nie zrobisz z jednym aktywki na 3 way.

Natomiast jesli chcialbys cos z gienków, to jakis czas temu byl w cenie ok. 1300-1400 Genesis 4-channel i sredniaki z tw masz ogarnięte, w ok. 1000 PLN moze bys znalazł Dual Mono (czasami sie trafia) i miałbys spoko zestawik ale troche musiałbys nadszarpnąc budżet.

 

Moglbys tez sprobować z Audisonami VR . Np. teraz masz wystawionego 404XR (4ch) za 500 PLN na allegro i z niego zasilic tw + sredniaki i dokupić na woofery np. VR209 ok 600 PLN. I za ok. 1100-1200 masz tez zajebisty zestaw. Zostaje Ci jeszcze kasa zeby dolozyc i sprzedac Szum Łana a poszukac PXA-701 (z RUX'em) i masz komplecik jak ta lala.

 

Opcji jest sporo to są przykładowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem bardzo szczerze nic nie zmieniaj!!!

Masz dobre wzmaki i szkoda ich wymieniac. Herdi zakladal ostatnio takie chyba do focusa i powiem ci, to potrafi zagrac.

Herdi zrobil maly tuning zmieniajac cos w sekcji zasilania i przedwzmacniacza i te wzmaki zaczely zyc. Popros go o podobne zmiany lub o wskazowki na co dokladnie zmienil i bedziesz bardzo zadowolony.

To moje zdanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem bardzo szczerze nic nie zmieniaj!!!

Masz dobre wzmaki i szkoda ich wymieniac. Herdi zakladal ostatnio takie chyba do focusa i powiem ci, to potrafi zagrac.

Herdi zrobil maly tuning zmieniajac cos w sekcji zasilania i przedwzmacniacza i te wzmaki zaczely zyc. Popros go o podobne zmiany lub o wskazowki na co dokladnie zmienil i bedziesz bardzo zadowolony.

To moje zdanie!

 

a no o tym to zapomniałem, ale z fabrycznym to on nie ma juz nic wspolnego. Niestety nie dane bylo juz mi posluchac w tej zmienionej wersji ale slyszałem co nie co, ze to juz nie był zwykly RM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto było by zamienić Bit pyk szum łana na coś z stajni Alpine ;)

Polecam z tej seri v12 bardzo dobre rozwiazanie. Mam gdzies w domu jakiś model tej seri i jak tylko bede to sprawdze jaki to jest i moge nawet podslać na testy.Ja miałem DLS-A pod alpinką MRV-F300S i było git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z tej seri v12 bardzo dobre rozwiazanie. Mam gdzies w domu jakiś model tej seri i jak tylko bede to sprawdze jaki to jest i moge nawet podslać na testy.Ja miałem DLS-A pod alpinką MRV-F300S i było git.

 

ale Gilotyn@ ma na mysli procesor a nie wzmacniacz :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit One

Niestety miałem okazję posłuchać kilku autem gdzie systemy były oparte na BitOne i w każdym nie grało to dobrze. Może właśnie braków w średnicy i górze pasma dopatrywałbym się po stronie proca.

 

Nie myślę że problem jest w procku, mi się podoba jego gra, zanim kupiłem Bit One to zauważyłem że wzmaki z lekka przymulają także procek nie ma raczej nic do tego.

 

Może warto było by zamienić Bit pyk szum łana na coś z stajni Alpine ;)

 

Kupiłem go specjalnie po to żeby podłączyć w przyszłości seryjne radio, jak wiemy coraz więcej aut ma zintegrowany radioodtwarzacz z deską rozdzielczą, żeby podłączyć procesor Alpine potrzebowalibyśmy i radia Alpine, na Bit One mozna wyprowadzić optyka z oryginalnego radia i po zawodach.

 

Natomiast jesli chcialbys cos z gienków, to jakis czas temu byl w cenie ok. 1300-1400 Genesis 4-channel i sredniaki z tw masz ogarnięte, w ok. 1000 PLN moze bys znalazł Dual Mono (czasami sie trafia) i miałbys spoko zestawik ale troche musiałbys nadszarpnąc budżet.

Nad tym zestawieniem się zastanawiałem tyle że ciężko dostępne te Gienki.

 

Moglbys tez sprobować z Audisonami VR . Np. teraz masz wystawionego 404XR (4ch) za 500 PLN na allegro i z niego zasilic tw + sredniaki i dokupić na woofery np. VR209 ok 600 PLN. I za ok. 1100-1200 masz tez zajebisty zestaw.

Nad Audisonem też myślałem, myślisz że byłaby różnica znaczna między Audisonem a u-D ?

 

Masz dobre wzmaki i szkoda ich wymieniac. Herdi zakladal ostatnio takie chyba do focusa i powiem ci, to potrafi zagrac.

Herdi zrobil maly tuning zmieniajac cos w sekcji zasilania i przedwzmacniacza i te wzmaki zaczely zyc. Popros go o podobne zmiany lub o wskazowki na co dokladnie zmienil i bedziesz bardzo zadowolony.

To moje zdanie!

 

Spytam go co działał, gwarancja albo mi się już skończyła albo jeszcze mam pół roku to będzie coś można podziałać jeśli faktycznie coś to daje.

 

a no o tym to zapomniałem, ale z fabrycznym to on nie ma juz nic wspolnego. Niestety nie dane bylo juz mi posluchac w tej zmienionej wersji ale slyszałem co nie co, ze to juz nie był zwykly RM

Zaciekawiliście mnie, muszę pogooglować na ten temat.

 

Ale ogólnie widzę że jest tendencja do zmiany wzmaków jak już a nie głośników ? Zapomniałem dopisać ale to chyba każdy wie że głośniki z czasem też będą zmienione, przykładowo na modele Dls'a Scandinavia. I dlatego myślę żeby teraz zmienić wzmaki na takie które już z praktycznie każdymi głośnikami będą mogły zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

ja mysle tak

Gora i srednica pionek 924 na dol alpine 3545 i zmiana radia na nake 400 :D

 

 

Albo cale zestawienie od manka czyli 922 na dol i 924 na gore i srednice + naka 400 lub alpine 7903 , 05 , 06

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj najpierw ile ta rzeźba by kosztowała...

Masz Radek jakieś info na ten temat ?

 

Panowie, po przewertowaniu kilku for, googlowaniu doszedłem do takiego zestawienia, nie wiem jak się zapatrujecie na to, dodam że mi się nie spieszy i mogę poczekać z kupnem wzmaka i jeśli mój budżet przekroczą to też nie szkodzi jeśli bym musiał dołożyć 200 czy 300 stówki.

1. Genesis Four Channel + Genesis Dual Mono

2. Dls A4 + Dls A2

3. u-Dimension μ-Pro 3.4x + u-Dimension μ-Pro 7.2x

4. Audison VRx 4.300 + Audison VRx 2.250

 

Oczywiście są po kolei które chyba byłyby najlepsze dla mnie, Genesisów podoba mi się barwa i dynamika, Dls'a tak samo niestety z Audisona nic nie słyszałem i ta seria u-D też nie wiem jak brzmi ale jeśli Grzegorz twierdzi że zdecydowanie przewyższa RM-y to mu wierzę. Tylko nie wiem jak z dostępnością ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisałem mu PW a potem zobaczyłem że ostatnio na forum był w maju. Może powiadomienie na maila dostanie o pw i się odezwie, zobaczymy.

 

Co sądzicie o moim zestawieniu wzmaków ? Ciężko będzie je trafić, którekolwiek z zestawienia ale mam czas i kasy trochę odłożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co sądzicie o moim zestawieniu wzmaków ? Ciężko będzie je trafić, którekolwiek z zestawienia ale mam czas i kasy trochę odłożę.

 

wybór należy do Ciebie, ale ja bym posłuchał przed zakupem tych klocków w miarę możliwości :)

 

1. Genesis Four Channel + Genesis Dual Mono

2. Dls A4 + Dls A2

3. u-Dimension μ-Pro 3.4x + u-Dimension μ-Pro 7.2x

4. Audison VRx 4.300 + Audison VRx 2.250

 

1 wbrew pozorom najłatwiej będzie trafić, 3 najgorzej.

2 i 4 - nagną budżet i też będziesz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś zestawienie piecy Genesisa i głośników Rainbowa ? Albo Dls + Rainbow ? Chłopaki z Ciszy zostali dystrybutorami Rainbowa na Polskę, może przyszłościowo wymieniłbym swoje głośniki na coś z Rainbowa tylko jak by się to zgrało z Genesisami albo z Dls'ami ? Bo bliżej mi do zakupu Gienków ale żeby potem siary nie było, słuchał ktoś takiego zestawienia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem raibowy SLX, SLC, profi i grały pod DLS ultimate, które notabene są całkiem fajnymi piecami. problemem był dla mnie bas jakiś taki podbarwiony co jak później się okazało było charakterystyką pieca, ultimaty ładnie grały po odkręceniu gainów - tak od 3/4.

pozniej miałem audisona vrx i było przestrzennie ale skolei tu znów bas mi nie odpowiadał zbyt rozluźniony.

teraz mam braxy i te do basu też się "nie nadają" (za twardo tym razem). najlepiej grał mi helix na basie ale to juz nie ta półka w górnych rejestrach z kolei ;) (i tak w kółko w nieskończoność można....)

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...