Skocz do zawartości

Gazownik - zmagania z CA i nie tylko


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

walcze ale narazie nic z tego nie wychodzi jeszcze pojde sprobować za chwile cos pokrecic.

 

Ja nadal uważam że problemem jest system przedni i całe audi.

Jedno proste pytanie - dlaczego nie moge na systemie przednim przenieść basu pod przednia szybe ? Basu z przodu jest bardzo mało, a jak siade z tyłu jest go mega dużo na samych 13cm ! Ja mysle że tu jest problem. Gdyby ten bas przenieść z tyłu na przod to by było ok wszystko.

Bo to nie jest tak że sub mam podkrecony, chodzi o to że przod daje malo basu z przodu jak sie siedzi. Jak usiade z tyłu to basu jest aż za dużo (bez suba oczywiscie).

 

Dlaczego tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek nie zrozumiałem Cie o Co Ci chodzi tak dokladnie ale chyba masz na myśli to co własnie u mnie ma miejsce. Kolega Blacksline ma audi A3 i jest identyczna sytuacja u niego. Nie chodzi to o suby i inne wibratory do pustakow. Ja wyłaczyłem dzisiaj suba , tak jak Tomek mi radził wprowadzałem różne czasu , m.in takie jak mi proponował i reszta userów, obracałem fazy, zmieniałem cięcia nachylenia itp nic nie pomaga na ten problem, Jedynie dobrze gra to na takich ustawieniach jak podałem wczesniej, ale to juz mniejsza o to.

 

Powtórze dla jasności jeszcze raz. Nie chodzi mi już o suba i to że on może zagłuszać przod itp.

Problem jest nastepujący :

Odpalam głośniki z przodu (tweetery + woofery) woofery puszczone od dołu pełnym pasmem (choc przy cięciu na 80Hz jest to samo) siedze za kierownicą bądz na fotelu pasażera i basu z przodu jest bardzo mało (bas przypomina uderzanie w karton). Żadne zmiany w ustawieniach radia nie pomagają, jedynie podbicie basu zwieksza ilosc ale to bez sensu.

A teraz zaskoczenie - siadam z tyłu (przypominam sub wyłączony) , bas tak nawala z tych małych 13tek że aż głowa mała.

 

Co zrobić żeby te 13 dawały bas z przodu a nie do tyłu ?

 

W golfie iv jest podobnie ale delikatnie mniejsze jest to zjawisko (mowie to o glosnikach seryjnych) , tak samo bas jest z tyłu a z przodu mało, dopiero jak podłacze głosniki tylne to bas jest z przodu.

Tak samo w a3-ce jak podlącze dodatkowo te seryjne glosniki z tyłu to bas pojawia sie z przodu.

 

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek- rozumie 100% teraz co chciałeś przekazać, czyli to dowodzi temu że będzie bardzo cieżko uzyskać bas z zestawu przedniego.... Ciekawe jak jest u hehepacka, choc on ma przerobione boczki calkowicie.

 

Najprostszym modem będzie chyba uruchomienie tylnych głośników jak to miał zrobione Tomek i zciać ich od dołu i od dołu 60/70Hz do 120Hz od góry i w ten sposób kick pojawi sie z przodu

Co myslicie o tym rozwiazaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

teraz co drugi będzie je mieć u siebie w aucie

 

czepiasz sie :P sam o tym mysle w nastepnej rewizji moich slupkow bo jak sobie przypomne szpachle to mnie cholera bierze :P

 

A jest coś takiego na jajowate głośniki ?

 

pewno jest, kwestia intensywnego poszukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...