Skocz do zawartości

Gazownik - zmagania z CA i nie tylko


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie najprostrzym sposobem jest skorzystanie z mikrofonu i autokalibracji

W 88rs nie bardzo się sprawdza ustawianie na mikrofon. Wszystko zależy od stadium zaawansowania stroiciela, bywa że Auto TA lepiej sobie poradzi z czasami, ale bywa że o wiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czasy TW. lewy 95, prawy 140cm

Midwofer 130 lewy, prawy 165cm

Woofer 120 120cm stereo (w mono jeszcze bardziej wali basem z tylu).

gregor, wyzeruj radio, suba wycisz i olej te cm/ms. Spróbuj może na słuch jak Ci to wyjdzie, nie sugeruj się cyferkami, bywa że czasy robione według miarki nie do końca pokrywają się z tym co słyszysz. Pogmeraj też dla pewności w gainach i cięciach, może być że zmuszasz woofery do grania w sposób dla nich nieodpowiedni, wtedy chaos się robi i czasy w niczym nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale potestuje dam znac :)

 

Czasy TW. lewy 95, prawy 140cm

Midwofer 130 lewy, prawy 165cm

Woofer 120 120cm stereo

Daj na próbę

...... L----- R

TW 50 - 100

MID 60 - 100

SUB 80 - 80

 

Odwróć na radiu na jednym wooferze faze i zobacz czy będzie lepiej czy gorzej.

I nie pisz że faze masz dobrze tylko sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyś suba zostawił w spokoju i opóźniał front względem jego

Logiczne, tylko teoria ogólnie głosi żeby front ogólnie był opóźniony względem suba, a praktyka niestety nie do końca.

Suba się zostawia w spokoju, ale jeśli jednostki masz w ms. W cm "zostawia się w spokoju" najbliższy przetwornik, a tu jest mowa nastawach w cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pimp_zabrze oraz dan124 super że piszecie, ale Wasze przytakujące wypowiedzi nic nie wniosły do tematu, a problem Gregora jest nadal nie rozwiązany.....

Krótka dyskusja wynikła przez zastosowanie skrótu, który można było różnie zinterpretować, a nie czym się różni opóźnienie w ms vs cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę tylko tak :

- masz wiedzę, wiesz coś więcej, podziel się nią w sposób prosty do odebrania przez zainteresowanych;

Nie chcesz się dzielić taką wiedzą, to nie pisz nic, jak masz mieć bekę z nie wiadomo czego, że to ja jestem ach i och ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zrobił się gorący temat ale chyba nie tu gdzie trzeba :kwasny: Co do czasówek to dla mnie rozwiązanie w cm jest trochę nie logiczne ponieważ nawet jak zmierzymy realną odległość w cm to nie zawsze ustawiając ją w procku będzie jak trzeba, a co najbardziej w tym wszystkim jest dziwne to jak można opóźniać jednostkę czasu w jednostce drogi??!! Jeśli chodzi o problem Gregora to moim zdaniem powinieneś zrobić jak radzi lklukasz, albo jak masz możliwość to wycisz tweetery i spróbuj pobawić się czasówkami między wooferami a subem żeby spróbować je jakoś zgrać. Generalnie próbuj testować na ucho i zobacz co i jak się zmienia aż dojdziesz do jakiegoś zadowalającego wyniku.

 

Żeby nie robić totalnego OT.

Gazownik widzę, że szykujesz grube zmiany na nowy sezon :ok: Będziesz dalej startował w MINI czy planujesz przeskoczyć klasę wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik widzę, że szykujesz grube zmiany na nowy sezon :ok: Będziesz dalej startował w MINI czy planujesz przeskoczyć klasę wyżej?

Jeszcze nie wiem która klasa, nie kieruję się tym gdyż robię tak aby grało to również w dni powszednie lecz z nastawami z zawodów. A która klasa, czas pokaże. Może progi cenowe się zmienią, ale generalnie nadal się mieszczę w mini.

 

co najbardziej w tym wszystkim jest dziwne to jak można opóźniać jednostkę czasu w jednostce drogi

Wiesz, to i tak jest jeden pies ms czy cm, bo algorytm i tak to przelicza na ms. Dla mnie interface w cm muszę przyznać jest przyjazny, gdyż się na takim rozwiązaniu wychowałem jeśli chodzi o czasówki. Z pewnością gdybym wychował się na ms, to rozwiązanie w cm tez by mnie śmieszyło. A jeśli chodzi o problem Gregora, to wychodzę z założenia że jeśli coś jest zkaszanione i nie wiadomo co, to zasadą jest brak zasad, sprawdzenie wszystkich dostępnych kombinacji oraz klarowna rzeczowa podpowiedź lub pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem która klasa, nie kieruję się tym gdyż robię tak aby grało to również w dni powszednie lecz z nastawami z zawodów. A która klasa, czas pokaże. Może progi cenowe się zmienią, ale generalnie nadal się mieszczę w mini.

 

EASCA SQL Rulebook 2012

 

Classification

Beginner Mini

up to 1000,- Euro value of the car audio system

Beginner Funi

up to 2500,- Euro value of the car audio system

Beginner Maxi

up to 5000,- Euro value of the car audio system

 

 

Słuchy chodzą, że w tym roku z zawodów nici, pozostaną Spoty. Wie ktoś coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która klasa, czas pokaże. Może progi cenowe się zmienią, ale generalnie nadal się mieszczę w mini.

 

Miło by było znowu starować razem w tej samej klasie :wink:

 

Słuchy chodzą, że w tym roku z zawodów nici, pozostaną Spoty. Wie ktoś coś w tym temacie?

 

Do mnie też dotarły takie słuchy ale mam cichą nadzieję, że to są tylko plotki. Jak na razie nie ma żadnej oficjalnej informacji na polskiej stronie EASCA, ale tak samo nie ma żadnej wzmianki o zmianach w regulaminie :kwasny: Za to na easca.eu już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki nie determinują zachowania procka. W Alpine można wybrać w czym ma być wyrażona korekcja czasowa - cm czy ms. Niezależnie od wyboru procek zawsze zachowuje się tak samo - wpisana wartość opóźnia dany głośnik o tą wartość. Z tego co zrozumiałem procek pytającego z kolei traktuje wpisaną wartość jako odległość głośnika od słuchacza i zapewne po wpisaniu wszystkich wartości sam ustala który głośnik jest najdalszy (dla niego opóźnienie 0 ms), do niego opóźnia pozostałe aby znalazły się w tej samej, wirtulanej odległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest wersja PL

 

Beginner MINI – do 1000 Euro wartości samochodowego systemu audio*.

Beginner FUNI – do 2500 Euro wartości samochodowego systemu audio*.

Beginner MAXI – do 5000 Euro wartości samochodowego systemu audio*.

 

Zawodnikami w kategoriach dla początkujących Beginner Mini, Beginner Funi oraz Beginner Maxi mogą być osoby, które: nigdy wcześniej nie startowały w wyższych kategoriach, ale też nie więcej niż trzeci rok (sezon) startują jako Beginner nie są zatrudnione lub samozatrudnione w branży car audio (handel, usługi, dystrybucja, itp.), nie są przez nią sponsorowane, ani w jakikolwiek inny sposób nie uzyskują finansowego wsparcia lub dochodów z tej branży, posiadają system audio, którego wszystkie aktywne komponenty muszą być w oryginalnej, niemodyfikowanej wersji, jaka jest lub była oferowana w handlu detalicznym (nie dotyczy zwrotnic pasywnych).

 

Tak więc dla tych co startują w EASCA od początku jej istnienia, kategorie i tak im się zmienią

 

* euro liczymy po 4.50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik - to co będzie kosa w Beginner Funi :D ? Czy celujesz w maxi :D ?

 

p.s: tu cała wersja :

 

WERSJA NIEOFICJALNA

 

Przedstawiamy w jaki sposób należy obliczać wartość systemu audio w limitowanych kategoriach SQL.

Limit wartości sprzętu podczas całego sezonu 2012 zostaje ustalony w oparciu o następujący zaokrąglony kurs walut:

1 EUR = 4,50 PLN

1 DEM = 0,50 EUR (dotyczy cen niektórych starych urządzeń, które nie były oferowane w Polsce)

1 DEM = 2,00 PLN (dotyczy cen niektórych starych urządzeń, które nie były oferowane w Polsce)

 

 

Limit wartości sprzętu audio w poszczególnych kategoriach SQL:

BEGINNER Mini - do 4500 PLN (do 1000 Euro)

BEGINNER Funi - do 11250 PLN (do 2500 Euro)

BEGINNER Maxi - do 22500 PLN (do 5000 Euro)

AMATEUR - do 67500 PLN (15000 Euro)

PROFI - bez ograniczeń

 

 

Przelicznik ten nie będzie ulegał zmianie podczas trwania całego sezonu 2012.

W podobny sposób należy potraktować ceny urządzeń branych pod uwagę podczas ich wyceny, czyli że raz ustalona wartość sprzętu przed rozpoczęciem sezonu nie będzie ulegać korekcie w przypadku jakichkolwiek zmian cen detalicznych w trakcie trwania sezonu, ogłaszanych przez oficjalnych importerów tych urządzeń.

Przyjmujemy zasadę, że do obliczania wartości sprzętu audio będą brane pod uwagę najnowsze (lub obowiązujące jako ostatnie) standardowe ceny detaliczne brutto (nie wyprzedażowe), które obowiązywały przed dniem 1 kwietnia 2012r. Jest to zarazem umowna data rozpoczęcia sezonu 2012.

W przypadku zastosowania jako żródła dźwięku oryginalnego fabrycznego radioodtwarzacza (OEM), podczas całkowitej wyceny wartości systemu audio należy przyjąć cenę takiego źródła dźwięku jako równowartość 200 Euro.

 

Inaczej mówiąc, gdy ktoś wycenił swój system audio, np. w styczniu 2012r., a w miesiącu Marcu 2012r. nastąpiła oficjalna zmiana cen detalicznych (w górę lub w dół), to wartość tego systemu będzie ustalana w oparciu o ostatni oficjalny cennik detaliczny, który obowiązywał do dnia 31 marca 2012r (nie stosuje się obniżonych cen wyprzedażowych).

 

Gdyby natomiast w kolejnych miesiącach (np. w kwietniu, maju, itd.) ceny urządzeń uległy kolejnej zmianie, to już nie bierzemy pod uwagę tych zmienionych cen (np. z kwietnia, maja, itd.) i cały czas, do końca sezonu podajemy wartość sprzętu w oparciu o ostatnie cenniki detaliczne, które były najbardziej aktualnymi cennikami przed dniem 1 kwietnia 2012r.

 

Podsumowując - w trakcie trwania całego sezonu 2012, sprzęt wyceniamy na podstawie oficjalnych sugerowanych cenników detalicznych brutto, które do dnia 31.03.2012r. były dostępne jako najbardziej aktualne według daty ich publikacji.

 

źródło: http://www.easca.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=459

 

Jak zostanie tak jak jest, to w Amateur-ze będzie misz masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dużo się spisaliście, za chwile pojde specjalnie zbadam to Co napisaliście. Dziękuje przedewszystkim Tomkowi że chce mi pomóc i całej reszcie wypowiadających się w jego temacie i jeszcze za to że prostuje tutaj niektóre twierdzenia na temat czasówki w Pioneerach.

Co do moich ustawień niektórzy pisali że mam ustawione żeby bas był na kanapie- Panowie nie prawda, ustawione było na słuch, przy takich ustawieniach suba slychac jakby grał z podłogi miedzy siedzeniami, a jak sie go wyciszy bardziej to gra bas ladnie z przodu, ale jest go za mało !. Puki co zeby nie pisac zbednego OT po prostu pójdę i przetestuje wasze propozycje czy będzie lepiej czy gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich ustawieniach suba slychac jakby grał z podłogi miedzy siedzeniami

 

 

mnie tam sie zawsze zdawalo ze pomijajac nielokalizowalnosc tak niskich czestotliwosci to i tak powinno byc wrazenie ze gra z przedniej szyby

 

jak sie go wyciszy bardziej to gra bas ladnie z przodu

 

a co ma czasowka do wyciszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...