Skocz do zawartości

Gazownik - zmagania z CA i nie tylko


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rzeźba była , nie da się zaprzeczyć , tylko że wbrew forumowym kononom , więc nie wiem czy nie wywołam kolejnej wojny . . .

No ja też mam A4 B5 (to chyba takie samo jak Ty) i również wybrałem dość specyficzne rozwiązanie. Sam nie wiem czy dobre. Wiele osób mi to odradza, dlatego jestem bardzo ciekaw co tam wyrzeźbiłeś. Powiem tak - jeśli chodzi o tą furę, to nie ma standardowych rozwiązań - trzeba kombinować żeby były zadowalające efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz, zadziobany za sianie herezji będziesz

 

nie chce nic mowic ale ta herezja byla z tego co kojarze Twoim pomyslem :P (chociaz dzisiaj w ktoryms temacie pavliq wspominal o tym rozwiazaniu i teraz nie wiem czy on to gdzies indziej widzial czy moze rozmawial z ktoryms z was?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To już dobra pora by pytać :wink2:

Racja :) , nie dalej jak wczoraj zahaczyłem podczas rozmowy o temat drzwi. Czasu gazownik ma ostatnio mało, a w najbliższym czasie dni będzie miał baaaardzo długie, niestety, czasami tak bywa.

Zapewne na dniach wrzuci jakąś fotorelację i koment do niej napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 1 przygotowanie boczków do osadzenia pierścieni

post-5046-0-67998100-1318459347_thumb.jpg

 

Etap 2 Ustabilizowanie pierścienia wstępne , a następnie zasadnicze za pomocą maty szklanej i żywicy 5 warstw z tyłu 3 z przodu boczka.

post-5046-0-95983100-1318459365_thumb.jpg

 

Etap 3 Wykończenie wstępne - szpachla

post-5046-0-31287900-1318459405_thumb.jpg

 

Etap 4 Wykończenie zasadnicze - szpachla

post-5046-0-80900300-1318459461_thumb.jpg

 

Etap 5 Wykończenie końcowe - lakier baranek do zderzaków

post-5046-0-42812300-1318459602_thumb.jpg

 

Etap 6 Wygłuszenie nieregularnych powierzchni - guma w puszcze do nadwozi

post-5046-0-42107600-1318459687_thumb.jpg

 

Etap 6 Delektowanie się efektem jak na szybką wrzutę

post-5046-0-65034100-1318459751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 1 przygotowanie boczków do osadzenia pierścieni

post-5046-0-67998100-1318459347_thumb.jpg

 

Zobacz auto Michała Kalecińskiego sprzed blisko 10 lat temu wstecz, wprawdzie było to w A 3 , ale koncepcja z dzisiejszego punktu widzenia, ma już swoje głębokie korzenie.

Rozwinięciem tego było auto Michała P , tez A4 , gdzie koncepcja osadzenia głośnika była powiązana z wielowarstwowym tłumieniem i usztywnieniem całości tapicerki drzwiowej.

Potem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncepcja z dzisiejszego punktu widzenia, ma już swoje głębokie korzenie.

Być może , tylko że spotkałem się z wieloma opiniami że woofer zamocowany na boczku, a nie na konstrukcji blaszanej drzwi, nie zagra dobrze , stąd taki mały odskok od normy tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może , tylko że spotkałem się z wieloma opiniami że woofer zamocowany na boczku, a nie na konstrukcji blaszanej drzwi, nie zagra dobrze , stąd taki mały odskok od normy tego rozwiązania.

Woofer ma być zamocowany sztywno , a dalszą sprawą jest jak ta sztywność osiągnąć.

Wiele dróg prowadzi do Rzymu :), a estetyczne wykonanie zawsze jest cenne i godne wyróżnienia.

 

PS , szkoda, ze nie udało się posłuchać tego Audi, bo jak widzę ma liczne grono entuzjastów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy usztywniałeś laminatem żywica-mata całość boczku czy tylko okolice pierścienia?

 

chyba sie nie pogniewa Tomek jesli za niego odpowiem :) caly boczek jest wylany zywica na zmiane z mata szklana, sztywna i twarda konstrukcja, ktoregos razu jak robil panele po 16 zapomnialem sie o tym i jak mialem mu podac boczek to prawie mnie na glebe sprowadzil swoja waga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...