Skocz do zawartości

samochód z bardzo dobrą akustyką


sensati0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sub w 124 i 201 to troche monotoniczny dziad jest. Efekt basu jest, głośno w aucie jest ale niema tego SQ, niema zróżnicowania, niema takich fajnych szybkich uderzeń tylko wszystko się tak rozciąga i miekknie strasznie. Co do kick panelów to wydaję mi się że mocną stroną też nie są, przy założeniu opcji zwykłego ustawienia. Smiem twierdzić ze głośniki w kick pod kątem zagrałby lepiej. Nie wiem jak w 124 ale w 190 jest na prawdę głośno przy niskich mocach już, grając na 10-30W można odczuć już nieźle głośniczki gdyż autko jest mega małe :) Ja miałem problem z wysokimi troche, bo grały dla mnie zdecydowanie za głośno :) Teraz po ustawieniu podoba mi się ;) No ale Dan, DOBRA to nie znaczy że bardzo dobra, są auta z lepszym przodem :) Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

niestety nie mam fotek juz samej blachy przynitowanej rozrysowalem jak zostala polozona.

na blache mata i drzwiczki wygluszone

Wyciecie blachy ok 1 godz

polozenie mat 1 godz

nawiercenie dziur ok 20 min

przynitowanie blach ok 20 min

oczywiscie czas na obie strony...

 

jeszczemi napiszcie w ktorym miejscu napisalem ze zrobienie kompletnych drzwi zajmuje 2-4 godz

to jaki panel sobie zarzycze zrobic to kwestia indywidualna i moze trwac nawet 2 miesiace.

 

Teoretyzujecie, mieszacie chlopakowi w glowie, licytujecie sie kto jak dlugo robil drzwi i smucicie jaki to straszny temat - CHORE

zamiast podac konkretne wskazowki poparte konkretnymi przykladami...

post-514-086319300 1293811273_thumb.jpg

post-514-076999300 1293811645_thumb.jpg

post-514-018700800 1293811664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco odbiegając od tematu - jakie auto wg. Was jest warte uwagi mając do dyspozycji max 14tys pln?

 

Szukam sedana / kombi o niskiej awaryjności i w miarę nowoczesnym wyglądzie oraz dobrym wyposażeniu, rocznik od 2000 w górę.

Silnik to albo mocna benzyna albo jakiś ekonomiczny diesel, no i żeby wsadzenie głośników 16cm nie przyprawiało o ból głowy :D

 

Mam swoje typy ale chciałbym zobaczyć jakiego wyboru dokonali by inni.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco odbiegając od tematu - jakie auto wg. Was jest warte uwagi mając do dyspozycji max 14tys pln?

 

Szukam sedana / kombi o niskiej awaryjności i w miarę nowoczesnym wyglądzie oraz dobrym wyposażeniu, rocznik od 2000 w górę.

Silnik to albo mocna benzyna albo jakiś ekonomiczny diesel, no i żeby wsadzenie głośników 16cm nie przyprawiało o ból głowy :D

 

Diesel, z przebiegiem poniżej 100tys km, najlepiej w Twoim mieście, zarejestrowany, po wymianie wszystkich części eksploatacyjnych.

 

Według mnie mało realne. Szczególnie z tym montowaniem głośników. Fajnie jak jest łatwo - ale przez to (przy takim budżecie i takich wymaganiach) bym nie skreślał innych aut.

 

Zadam więc Tobie pytanie: masz jakiś pomysł czy takie auto w ogóle istnieje? Ale w praktyce, nie w teorii. Tutaj widzę ewentualnie Golfa 4/Borę.

Tylko to albo wysokie przebiegi, albo drogo. Z silnikiem 1.8t pewnie szybki ale łatwo by nie było w tej cenie.

 

A i może jeszcze Vectra B, Astra G. Tylko nie wiem czy w ogóle wchodzi w grę.

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 4 odpada, astra G... raczej też, ma to być 4D sedan albo kombi.

 

Szukam auta które oferuje pod względem wykonania wnętrza mniej więcej to co Audi A4 B5 po lifcie albo A6 C5 ale słyszałem że zawieszenie w nich bardzo szybko się zużywa na naszych drogach i jest drogie w naprawie więc nie biorę tych aut pod uwagę, gwóźdź do trumny to "trudne" do zrobienia drzwi (tak, tak dla chcącego nic trudnego :P )

 

Szczerze mówiąc to stawiam na mocną benzynę bo nie robię dużych przebiegów, jak Marcyś napisał wcześniej diesle są przeważnie drogie i wyeksploatowane.

 

Moje typy to:

Vectra B FL

Omega B FL

Volvo S/V70 I gen.

Toyota Avensis

Rover 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra B i Omega B jak dla mnie odpadają. Za bardzo usterkowe potrafią być. Szczególnie w mocniejszych silnikach i z lepszym wyposażeniem.

 

Volvo fajne auto - jak najbardziej popieram. Tylko miało być w miarę nowocześnie (pojęcie w sumie względne) bo 2000 to końcówka produkcji.

 

Toyota Avensis - silnik 2.0 to mocne auto? I w sumie troszkę nudne choć bardzo dobre:)

 

Rover - różnie z niezawodnością i cenami części ale za to cena auta niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco odbiegając od tematu - jakie auto wg. Was jest warte uwagi mając do dyspozycji max 14tys pln?

 

Szukam sedana / kombi o niskiej awaryjności i w miarę nowoczesnym wyglądzie oraz dobrym wyposażeniu, rocznik od 2000 w górę.

Silnik to albo mocna benzyna albo jakiś ekonomiczny diesel

Hm... jak dołożysz kilka zł albo odpuścisz z rocznikiem to Maxima będzie idealna. Miałem przyjemność jeździć i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14k pln to zdecydowanie górna granica, a im starsze auto tym bardziej traci na wartości, nawet jeśli jest w dobrym stanie, poza tym podaż maxima jest niska - ale jakby była okazja to zainteresuję się nią.

 

2.0 to mocarz przy moim 1.4 LPG :)Marcyś - mam to samo zdanie o Avensis

 

Cały czas szukam info na temat S70, ale z tego co widzę na allegro ciężko znaleźć auto które ma nalatane mniej niż 200tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które ma nalatane mniej niż 200tys km

Z takim podejściem to ty długo jeszcze auta nie znajdziesz.

Nie patrz na przebieg, tylko na ogólny stan techniczny.

Auto z przebiegiem 300tys. takie jak chociażby wspomniane Volvo S70 to nic strasznego, tyle, że trzeba go dobrze obejrzeć czy auto było dbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje typy to:

Vectra B FL

Omega B FL

Volvo S/V70 I gen.

Toyota Avensis

Rover 75

Z tych wszystkich chcąc kupić w miarę rozsądny samochód to tylko Vectra i Omega w tej cenie i z tym rocznikiem.

VW Bora(t) ok.

Leon jest fajny ale nie ma dupki więc może Toledo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przebieg średnio mnie interesuje. Moja astra ma na liczniku 190tys a ile ma naprawdę... to nikt nie wie, ale patrząc na zużycie to na pewno ze 2x tyle. Dawno wyleczyłem się z przebiegomanii. Jestem po prostu ciekaw jak te auta znoszą długie przebiegi, znam gościa który nalatał starą Camry ponad 700tys km i jeździ dalej, no ale drugie auto przy połowie tego będzie przechodziło 1 albo 2 remont silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak zawsze w tego typu wątkach - pojechać na komisy, usiąść w aucie, przejechać się - wybrać faworytów. Wskoczyć na fora, poczytać gazety moto dział używane. Znów pewnie jakieś auto odpadnie. Potem się okaże, że ciężko znaleźć takie auto na rynku i idzie się na kompromis:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do wątku od 2 lat posiadam takie volvo v70 z 1998r. 2.5 tdi 140 km kupiłem go po rozbiciu na drzewie s40 i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu auto jest komfortowe oszczędne przy mojej ciężkiej nodze spala średnio od 7 l do 8 l w zimie a w trasie przy średnich prędkościach 110-120 spalanie w okolicach 6 litrów nie jest jakieś kosmicznie drogie w naprawach silnik jest volkswagena części jest bardzo dużo na rynku i są dość tanie fajnie się prowadzi i jest naprawdę zrywne katalogowo 10s do 100 km/h i 200 km/h maks sprwdzone na gps 213 można osiągnąć. mam nalatane 250 tyś sam zrobiłem ostatnie 40 oprócz rozrządu i gum w zawieszeniu nic nie dotykałem jak na 12 lat zero rdzy nawet purchelka auto bezwypadkowe. ja jestem z niego niesamowicie zadowolony pozdrawiam mumin00000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to:

Vectra B FL

Omega B FL

Volvo S/V70 I gen.

Toyota Avensis

Rover 75

 

Golf odpada, a bierzesz pod uwagę opla? hmm...

pasiek b5? 1.8t po chipie przyjemnie się odpycha, w miarę trwałe auto, wykończone solidnie (ale bez polotu), ew. 1.9tdi AFN - silnik nie do zarżnięcia i przy okazji też po chipie ładnie lata. Można trafić z ładnym wypasem (skóra, alcantara, 4motion) w cenie około 14 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mumin0000 kurde człowieku (dziecko?) tego czytać nie idzie! weź chociaż parę kropek wstaw bo to jest tragedia.

 

@pavliq - idzie trafić bo widać w ogłoszeniach czy mówisz o ciekawym stanie faktycznym samochodów na rynku? B5 po 2000 w takiej wersji za 14koła? Powodzenia.

 

@Kamyk - nie w tym sensie:) Wiadomo, że raczej złom. Bardziej mi chodziło, żeby sprawdzić czy auto ogólnie pasi:) Pewnie jakieś odpadnie bo coś nie będzie pasować.

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf odpada, a bierzesz pod uwagę opla? hmm...

pasiek b5? 1.8t po chipie przyjemnie się odpycha, w miarę trwałe auto, wykończone solidnie (ale bez polotu), ew. 1.9tdi AFN - silnik nie do zarżnięcia i przy okazji też po chipie ładnie lata. Można trafić z ładnym wypasem (skóra, alcantara, 4motion) w cenie około 14 000.

 

 

Może dlatego że mam uprzedzenie do Golfów i Pasków, auta powiedzmy sobie szczerze są strasznie oklepane, wygląd bez polotu, ot. takie auto dla Kolwalskiego imho B5 jest po prostu brzydki :P

 

Ale los bywa przewrotny, kiedyś powiedziałem sobie że nigdy w życiu nie kupię astry... no i kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz polotu to może alfa 156... nie pytaj jak się spisują i czy w tej cenie można dostać (w UK to prawie za darmo rozdają). Znajomi mają i nie narzekają ale sam nie miałem to o samej eksploatacji nie napiszę. Bez dwóch zdań alternatywa dla "oklepanych" niemców :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie to do siebie ma, ale... jechalem kiedys z kolega S80 z Dynaudio na pokladzie.

 

Jak na system fabryczny gralo to pieknie. Nie wiem co wspolnego z "Dynaudio system" bedzie miala Twoja wersja, ale jesli bedzie ten sam system to mozna twierdzic, ze jakies przedsiewziecia w kierunku dobrego grania fabryka tam podjela. (poza montazem glosnikow oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...