Skocz do zawartości

"Strzał" w głośnikach przy właczniu i wyłączniu radia


trafalgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wzmacniacz(Cerwin Vega XL 300.2)dopadła taka własnie dolegliwość,słychać strzał w głośnikach przy włączaniu i wyłaczaniu radia,a także w czasie odtwarzania muzy słychać działanie mechanizmu lasera.Przy ściszonym całkowicie na zero słyszalny jest jednostajny dżwięk,jakby to opisać ,takie ciche uuuuuuuuuu,że tak sie wyrażę.Czy ma ktoś jakis pomysł co to może być i jak to usunąć.Dodam że wzmacniacz jeszcze wczoraj był ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno problem z masą. Na szybko możesz to sprawdzić biorąc kabelek i łącząc masę RCA z obudową radia, jeżeli na którymś ustanie to znaczy, że musisz naprawić sobie masę. Gdzieś był temat na elektrodzie co i jak z tym działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na te strzały przy wł/wy... U mnie gdy pojawiły się problemy z masą (uszkodzone rca) na początku nie wiedziałem o co chodzi. Sub po prostu latał jak szmata przy wł/wy dodam, że gdy podłączyłem inny słabszy głośnik (chciałem dojść czego to przyczyna, a nie chciałem narażać suba) to momentalnie spalił się po dwóch włączeniach radia...

Możesz mieć jakieś przebicia w samym radiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... w czasie odtwarzania muzy słychać działanie mechanizmu lasera. .....

Najpierw to bym wyeliminował przez znalezienie przyczyn.

Osobiście wątpię aby wzmacniacz te dźwięki miał nagrane "na pamięci wewnętrznej" więc przyczyna jest zewnętrzna gdyż w środku wzmacniacza nie ma lasera :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest że wzmacniacz do suba działa bez zarzutu,choć masy oprócz tej na wzmacniaczu sa te same?

Czytaj uważnie to co do Ciebie piszą.

Przypuszczalnie jest to kwestia podawania "masy" przez złącza RCA odtwarzacza , dla wzmacniacza obsługującego system frontowy. To stwierdzenie chyba mieści w pojęciu wszystkie połączenia masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dobrze.

Czy przy odłączonych kablach sygnałowych słyszysz zakłócenia z napędu CD w głośnikach ?

Czy w instrukcji do wzmacniacza jest napisane , ze można go bezpiecznie uruchamiać bez podania na wejście potencjału odniesienia ?

Czy coś jeszcze mam doczytać :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby ktokolwiek odpowiedzialny napisał Ci dokładnie na podstawie tego co napisałeś co jest przyczyną. Możliwości jest po prostu zbyt dużo.

Trzeba po kolein wyeliminować każdą możliwość.

Jestem za to na 100% przekonany, że jak byś go podpiął na stole to nie usłyszysz działania mechanizmu lasera gdyż nie będzie będzie podpięte radio z samochodu.

Sygnał ten "jakoś" dostaje się do wzmacniacza więc to już jest nie w porządku gdyż nie ma prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach,badaniu centymetr po centymetrze każdego kabla i kabelka zlokalizowałem wreszcie miejsce usterki.Dokładnie nie znam przyczyny leczleżała ona w kableku lub kabelkach(?) fabrycznej instalacji tuz przy kostce ISO.Wszystkim zainteresowanym tym tematem dziekuje za pomoc i cierpliwość w wypocinach laika ca jakim jeszcze jestem. :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach,badaniu centymetr po centymetrze każdego kabla i kabelka zlokalizowałem wreszcie miejsce usterki.Dokładnie nie znam przyczyny leczleżała ona w kableku lub kabelkach(?) fabrycznej instalacji tuz przy kostce ISO.Wszystkim zainteresowanym tym tematem dziekuje za pomoc i cierpliwość w wypocinach laika ca jakim jeszcze jestem. :padam:

 

Przyznaj, że sam byś raczej nie przypuszczał że może to być w tym miejscu :zawstydzony: .

Tak czy inaczej dobrze, że uporałeś się z problemem.

Teraz można już Ci życzyć spokojnych i pogodnych świąt (bez rozwiązania tego problemu było by to raczej "czcze gadanie" :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam że odgrzewam takiego kotleta.. ale od jakichś 2 tygodni borykam się właśnie z takim problemem, więc nie będę tworzył nowego tematu..

 

Otóż po poskładaniu mojego auta w całość.. i podpięciu wzmaków, głośników okazało się że czasami ale nie za każdym razem przy wyłączeniu głośników a czasem też włączeniu następuje taki trzask w głośnikach.. czasem ciszej a czasem całkiem głośno.. i zaczynam się obawiać że coś głośnikom się stanie a to nowy sprzęt..

 

Skąd może pochodzić przyczyna.. ogółem przed demontażem sprzętu nie zdarzało się to..

 

Instalacja w moim aucie to:

Radio JVC KW-AVX810

Wzmacniacz Blaupunkt GTA 470 i GTA 270

Kondensator 1 Farad..

Przewody 21mm + i - z akumulatora, bezpiecznik jeden przy aku i drugi tuż przed kondensatorem wbudowany w rozgałęźnik przewodu zasilania dietz..

Głośniki u-Dimension EL-Comp6

 

Dodam że podczas prac wykończeniowych sfajczony został przypadkowo inny Blaupunkt GTA 480 poprzez odwrotne podpięcie + i -.. ale to raczej nie ma wpływu na sprawę..

 

Przewody RCA marki dietz do sub out i HE do 4 kanałów, remote idzie z radia do obu wzmaków.. aktualnie wzmak GTA 270 jest jedynie podpięty do radia, brak woofera podpiętego do niego..

 

W czym może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja coś tutaj napiszę. Fabrycznie mam Bose + Navi RNS-D w s4 b5. Ostatnio sprzedałem tą nawigację, kupiłem przejściówkę pod bose i do tego JVC kd sh1000. Po przekręceniu stacyjki uruchamia się radio i słychać charakterystyczne plumknięcie, gdy wyłączę radio po paru sekundach pojawia się ono znowu. Co może być przyczyną ? Kiepska masa z tej przejściówki lub jakaś inna ? coś nie styka ? czy przebicie na radiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...