Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak by buczało to by to Sinoff już dawno zlikwidował :wink: To operacja kosztuje grosze, warto spróbować. U mnie wf jest równo z tapicerką, więc nie ma możliwości i potrzeby tej pianki nakładać. Możesz po prostu dystans dociągnąć do tapicerki jak u mnie.

Tylko miej na uwadze by nie stworzyć 'tunelu' z dystansu(zbyt długi dystans). Bo wtedy musiał być zrobić dystans który rozchodzi się do dołu, inaczej mówiąc w stronę drzwi. :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakąś pianke, jak karimata ;)

 

 

Tunel aby woofer nie gral pod tapicerke.

Bo to jest karimata i jej rola jasno określona jest :)

 

 

każdy szczegół przemyślany moim zdaniem

 

 

Drzwi wyglądaja jak wycinek kv-1

No właśnie ten wygląd jest trochę złudny. Na pierwszym planie była lekka konstrukcja a jednocześnie sztywna - i taka właśnie jest. Po trzech latach z hakiem zawiasy zupełnie nie odczuły ciężaru tłumienia. Nie było też potrzeby otwierania drzwi ale w razie potrzeby każdy otwór rewizyjny można odsłonić najwyżej w ciągu kwadransa plus drugie tyle na zakrycie - to jest mniej ważne , oczywiście do momentu jakiejś usterki wewnątrz drzwi.

 

 

Byly 1wsze odałuch boston'ow?

Dzisiaj był pierwszy odsłuch. Grają po prostu równo po całym paśmie jakie im zapodałem czyli we widełkach 63/12 - 1,6/6. Tylko ich wygląd jest trochę złudny, niewiele mają wspólnego z nieśmiałym i delikatnym graniem choć plumkać też potrafią. To na dzisiaj - bo całość jest niestety z za lekkiej szmaty i być może to całe moje wrażenie trzeba będzie zrewidować bo woofery są ewidentnie nie wygrzane.

 

 

Piękne te strefy kontrolowanego zgniotu, Grzesiu :)

 

Wśród pancerniaków byłbyś chlubą batalionu :)

 

Pewnie, że piękne :) A wiesz jaką radość poczułem po skończonej robocie? I to nie dlatego, że drzwi zagrały - tylko dlatego, że wreszcie dłubanie przy nich skończyłem  :hyhy:

 

 

Grzesiu, jeszcze bylo dorzucic zdjecie wewnetrznej strony boczka :wink:

 

Ten pomysł mi się zupełnie nie podoba - tak samo jak wnętrze boczków :D

Platonki po jajkach klejone za wooferami na większy zachwyt zasługują :)

 

 

Zielona ławka też jest profi

 

 

ławka fajna

 Już kultowa, niejedne plecy żywicą (sosnową) z oparcia ostemplowała :D

 

 

 

dziękuje za zaspokojenie mojej ciekawości

 

już nie mogę doczekać się następnego sparingu

Jak sam widzisz nie ma w moich drzwiach właściwie niczego extra o czym wcześniej nie wspomniałem ale one same i tak będą tylko/aż podstawą do dalszej roboty przy graniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jak już dźwignąłeś mój temat z niebytu to trzeba trochę popisać :) do czego z resztą dłuższy czas sie zbierałem :)

W baleniaku zmian to właściwie nie ma,  takich sprzętowych oczywiście. Z tweetkami(na 75.2) i wooferami(na 120.2 i po uczciwym wygrzaniu) trafiłem niemal dokładnie w swoje oczekiwania względem przekazu i ekspresji na rockowych albo metalowych kawałkach. Z kolei 9965 jest raczej na chwilę obecną dla mnie jako źródło jest bezkonkurencyjne a siwe ESX-y od Mantza  podkreślają jedynie mocne i żywiołowe rockowe brzmienie bez zamazywania tego co w tej muzyce najbardziej cenię czyli gitar i wokali będących na pierwszym planie. Dopełnieniem brzmienia w takim wydaniu a właściwie lekkim złagodzeniem w kierunku neutralnego grania będzie zapięcie (w końcu :D ) suba pod  zedowskim 275.1 oczywiście.

Nie, nie będę wyciągał wooferów przed boczki... niech już ta scena niska będzie... no przynajmniej na razie bo :hyhy:  mam auto czekające w kolejce a wystarczająco długo już cierpię przez  jego fabryczne głośniki a jest to Espace III

Klocki to właściwie już są. Na górze dziewicze jeszcze Macromy ext.28 (thx FUBU :) ) a w drzwiach ślimaki 5.16 w stanie doskonałym (thx raflip :) )  pod (jakżeby inaczej :D) ESX-em 60.4. A pieczę nad całością ma mieć 9855r. Suba niby nie przewidywałem ale tak mnie jakoś naszło i dzięki uprzejmości Malcolma_x (thx :) ) mam na półce 8" naleśnika od udima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię proszę tylko miej na względzie, że średnica montażowa udima jest delikatnie większa niż ta dla zwykłego 8".

Gorzej jak Ci to granie podpasuje i apetytu nabierzesz :)

 

 

 


Grzesiu, jeszcze bylo dorzucic zdjecie wewnetrznej strony boczka :wink:

Jakoś mi z tą fotką tak schodzi... i schodzi... muszę ją w końcu zrobić i zapodać bo ten wyklejony boczek też jest śmiechu wart :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem karimaty bo dodatkowo ma warstwę aluminium i przy sporej ilości butaprenu robiło się dość twarde. Zastanawiam się teraz czy nie użyć tego rozwiązania do zmniejszenia pojemności drzwi. Mata, karimata i ponownie mata. Ze wstępnych obliczeń z 19l wychodzi 16l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki efekt dało zastosowanie tej pianki?

Przede wszystkim soczysty i pełniejszy bas/kick grany z woofera.  Całkiem dobrze słychać różnicę gdy na jednych drzwiach masz niewyklejony boczek a na drugich już gotowy.

 

 

Kiedyś używałem karimaty bo dodatkowo ma warstwę aluminium i przy sporej ilości butaprenu robiło się dość twarde. Zastanawiam się teraz czy nie użyć tego rozwiązania do zmniejszenia pojemności drzwi. Mata, karimata i ponownie mata. Ze wstępnych obliczeń z 19l wychodzi 16l

Można by BULII spytać jak twarde a jak elastyczne, a przy tym jak tłumiące? Jeśli powierzchnia tej karimaty, będzie sie choćby lekko uginała, to w ostatecznym rozrachunku możesz uzyskać efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego i z lekka przypominający brak zaślepionych na sztywno otworów rewizyjnych.

 

 

 

Fotki niby są lecz nie widać na nich jednego i moim zdaniem dość istotnego szczegółu. Każdy boczek, a przynajmniej każdy w dotychczas widzianych przeze mnie autach miał w mniejszym lub większym stopniu konstrukcję modułową z łączeniami na nity, wkręty albo zgrzewy. Obok dużych i płaskich powierzchni właśnie styki różnych części boczka maja tendencje do odkształceń i ten temat możemy dość skutecznie załatwić uzupełniając wszelkie łączenia i szczeliny silikonem jeśli boczek jest z PCV albo ABS, Jak boczek jest z polietylenu silikon się odkleja i konieczny jest uszczelniacz dekarski, ten w miarę dobrze trzyma się tego tworzywa.

Sam sposób z tym silikonem i szczelinami może może być dyskusyjny... nie on pierwszy i nie ostatni zapewne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...