Skocz do zawartości

korekcja czasowa - w jaki odpowiedni spób ustawiać ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sinoff kombinuję z tymi zboczami, ale jakoś nie mogę dojść do ładu. Spróbuję cięciem woofera się pobawić. Hmm jeśli już to sub może być za głośny względem wooferów :zawstydzony: Pytanie tylko, kiedy to następuje? :hyhy:

 

lklukasz tego nie próbowałem :ph34r:

 

A od czego najlepiej zacząć zgrywanie suba z wooferem? Najpierw ogarnąć cięcia a później czasy na 0 i jazda? :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, kiedy to następuje? :hyhy:

 

W momencie jak większość basu idącego ze suba odczujesz z przodu auta, już po ustawieniu opóźnień dla przodu i jeszcze przed gmeraniem przy czasach dla suba. Powiedzmy, że w tym momencie "zgrywasz" suba z przodem używając cięć, zboczy, gaina i ewentualnie tłumienia sygnału z radia. Jak już to zrobisz, to zacznij kręcić czasami suba i spróbuj "skleić" suba z przodem. Trochę to moje pisanie po próżnicy jest, bo najlepiej jest do auta wejść i posłuchać ale jak raz suba skleisz z przodem, przy następnym kręceniu "gałą" doskonale będziesz wiedział czego szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedna i druga sekcja głośników jest cięta na tej samej częstotliwości, to na częstotliwości podziału grają obie sekcje bez tłumienia filtrem. Robi się tam górka (to po pierwsze), przez to też ewentualne zniekształcenia fazowe są jeszcze bardziej uwypuklone (to po drugie). Jednym słowem na tej częstotliwości i w jej okolicy powstaje bajzel.

Im wyższy stopień filtra tym częstotliwości odcięć sekcji można bardziej do siebie zbliżyć. Ja jako punkt wyjściowy przyjmuję że pasma powinny przecinać się na poziomie -6db. Czyli dla filtrów pierwszego stopnia (6dB/okt.) obie częstotliwości oddalał bym od siebie o dwie oktawy. Dla drugiego (12dB/okt.) - o oktawę.

Oczywiście, powyższe dotyczy sytuacji kiedy głośnik przenosi w okolicach cięcia liniowo. Bo jeśli sam z siebie coś tłumi (już spada mu skuteczność w okolicach podziału) to trzeba to uwzględnić powyższych założeniach.

Edytowane przez ygrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odkopię swój temat i jeszcze chce się "upewnić" Jak się ustawia korekcje czasową dla suba w Alpine 9853 - jeśli mamy Subwoofer L i P "kanał" to gdy ustawić chcemy dla niego opóźninie np 3ms bo jest ponad 2m odemnie w bagażniku. To kręcimy Lewym i prawym opóznianiem po te 3ms czy tylko w 1 starczy ustawic 3ms ? jak to ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w 88rs muszę jechać 2 kanałami LOW. I tak sobie wykminiłem że jak ustawie we właściwościach low funkcję mono, to na kanale L idzie sygnał z sumowany czyli L+R a na kanale R idzie z sumowany R+L - sprawdzałem , że sumuje. I wtedy skoro na kanale L idzie L+R to mogę 1 chinchem podpiąć się pod L , przy wzmaku dać rozgałęźnik (lub przełącznik na wzmaku) i suba będę regulował tylko kanałem L z zachowaniem sygnału L i R. Tylko pytanie czy Alpine też ma funkcję takiego sumowania sygnału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...