Skocz do zawartości

DALCO MP3 - D718 2 Pytania.


konkursiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż jestem tutaj nowy warto się przywitać, więc, witam wszystkich ;)

Znalazłem się tutaj ponieważ dręcza mnie 2 pytania odnośnie radyjka wymienionego w tytule.

Po pierwsze wiem że to radio to nie żadna rewelacja ale niestety nie było stać mnie na nic lepszego ( uczeń 10letni samochod...) otóż w radiu tym nie ma wyjść RCA na wzmacniacz, drugim problemem jest to iż nie chcą przewijać się utwory, nie wiem czy jest to usterka radia czy poprostu przeoczenie tych od Dalco, w kazdym razie jest to przy niektorych utworach, szczegolnie tych z kiepskim wejsciem, uciazliwe.

Podsumowujac.

Dlaczego nie ma wyjsc RCA?

czy niemożność przewijania piosenek to usterka czy tak jest w kazdym radiu tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj producenta :cwaniak:

 

 

Skoro sam zauważyłeś że dzieje sie to nie na wszystkich utworach/płytach to zapewne to usterka :/

Twoje odpowiedzi nie do końca mnie zadowalają, z racji też tego że nie orientujesz się nawet o które radio mi chodzi.

 

Kolega ma radio dalco D518 i ma w nim wyjścia RCA natomiast na zdjęciach na allegro tych wyjść nie ma, zastanawia mnie czy możliwe jest to że te wejścia są w obudowie, lub byćmoże przygotowane są piny pod te wyjścia, co byłoby głupotą, ingerowanie we flaki radio wiaze sie z utratą gwarancji.

 

 

Nie zauważyłem tego i tego nie opisałem. Radio to nie czyta płyt, jest jedynie SD/USB FM. Da się jedynie przełączyć piosenke na kolejna poprzednia, przeskoczyć co 10 w przód tył, jednak nie da się ich przewinąć i skłaniałbym się do opcji że jest to przeoczenie tych z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie specjalny adapter np: Sinuslive HL-406 i będzie OK :)

 

Powiem tak w najbliższym czasie i tak mam zamiar zmienić to radio bo powoli mnie denerwuje.

 

Skoro już rozpętałem burze w tym temacie zadam jeszcze 2 pytania.

 

Co sądzicie o tym zestawie wart jest swojej ceny ew, co polecacie w podobnej cenie do dużego samochodu, konkretnie poloneza kombi ( nie chodzi mi o to żeby plastikowy dach poleciał w powietrze ) a żeby bas był niski i ciepły, a jak wiadomo po dużym aucie sie troche rozejdzie.

 

Drugie, jakie głośniczki polecacie mi też do tego złomka, na wyposazeniu byly tonsilki 20W, nie nazekalem ale jak podpialem radio z lepszym wzmacniaczem balem sie ze je spale. Pewnie niektorzy mnie wyklna teraz z tego forum, ale nie mam zamiaru uszczelniac drzwi ( brak pieniedzy na profeske, brak czasu i zapalu na zrobienie tego samemu), poprostu chce wsadzic cos co lepiej zagra, tak do 100zl za 2 sztuki. Glosniczki 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w najbliższym czasie i tak mam zamiar zmienić to radio bo powoli mnie denerwuje.

 

Skoro już rozpętałem burze w tym temacie zadam jeszcze 2 pytania.

 

Co sądzicie o tym zestawie wart jest swojej ceny ew, co polecacie w podobnej cenie do dużego samochodu, konkretnie poloneza kombi ( nie chodzi mi o to żeby plastikowy dach poleciał w powietrze ) a żeby bas był niski i ciepły, a jak wiadomo po dużym aucie sie troche rozejdzie.

 

Drugie, jakie głośniczki polecacie mi też do tego złomka, na wyposazeniu byly tonsilki 20W, nie nazekalem ale jak podpialem radio z lepszym wzmacniaczem balem sie ze je spale. Pewnie niektorzy mnie wyklna teraz z tego forum, ale nie mam zamiaru uszczelniac drzwi ( brak pieniedzy na profeske, brak czasu i zapalu na zrobienie tego samemu), poprostu chce wsadzic cos co lepiej zagra, tak do 100zl za 2 sztuki. Glosniczki 10cm.

 

Czytaj Forum To sie dowiesz Bo kasa pojdzie w błoto i bedzie placz.... Ze nie gra tak jak chciałem

 

Ten zestaw do "basu" który dałes nie dałbym 100zł To jest buczydło...

Za ta kase mozna całkiem coś ciekawego dorwać z uzywek Ba za połowe nawet tego złozył byś coś co lepiej zagrało by niż ten Magnat i JBL

 

Tylko tak jak mowie poswiec czas na poczytanie forum I nie spiesz sie zakupem...

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie wart jest swojej ceny ew, co polecacie w podobnej cenie do dużego samochodu, konkretnie poloneza kombi ( nie chodzi mi o to żeby plastikowy dach poleciał w powietrze ) a żeby bas był niski i ciepły, a jak wiadomo po dużym aucie sie troche rozejdzie.

Według mnie nie jest wart tej ceny.

Jeżeli chcesz aby coś Ci nie grał tylko buczało w samochodzie to możesz takie coś sobie kupić bag.gif

 

 

Drugie, jakie głośniczki polecacie mi też do tego złomka, na wyposazeniu byly tonsilki 20W, nie nazekalem ale jak podpialem radio z lepszym wzmacniaczem balem sie ze je spale.

Nie przyszło Ci czasem do głowy że to wina tego super radia ph34r.gif

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak radio z biedronki a basidło chcesz już firmowe. Kolego zaczynasz z dupy strony, najpierw zadbaj o przód bo uwierz że da się w kasie którą chcesz wydać na subbas zrobić dosyć przyjemny przód pod wzmacniaczem plus wymienić radio na coś co jest już jakimś tam grajkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, dziękuje za ten kubeł zimnej wody :)

Z tego co wiem to tonsilki to dobry sprzęt z tym ze leza one juz w aucie 10 lat, a jak wiadomo auto nie zawsze stalo w garazu czasem drzwi niedomkniete wiec i wilgoc mogla podejsc to raczej nie działało dodatnio na membrany i uzwojenia. Wiec mimo wszystko chciałbym je wymienić.

Dobrze byłoby jak były by to głośniczki 10cm nie wsadzilbym je w oryginalne obsadki które mają tak jakieś niby uszczelnienia. Tylko teraz tak, jakie głośniczki i jakie do tego radio żeby ich znowu nie spalić, ale też żeby nie było tak że nie osiągną nawet połowy możliwości muzycznych.

 

Jeżeli gdzieś jest na forum przerabiany podobny temat, chodzi mi o litraż wnętrza samochodu bo jak wiadomo karawan jest dosyć duży i w dodatku bagażnik nie jest odizolowany od przedzialu dla pasazerow.

 

Dziękuje bardzo za dotychczasowe odpowiedzi, czas i nerwy poswiecone na przeczytanie moich wypocin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak kup sobie w drzwi 10cm gms nowe chodzą w granicach 65zł zestaw 2 sztuk.Do tego skrzynke np. Punch P1S412 najlepiej szukaj jakies używki można tanio wychaczyc, i do tego jakis wzmaczek 2-kanałowy, który bedzie miec w okolicach 200rms 4ohm. Mysle, że mogłbys to ogarnąc całość czyli wzmak,glosniki drzwi,skrzynka z głośnikiem,plus kable w zestawie 10mm maksymalnie 550-600zł. Wiem,że wiele osób sie ze mną niezgodzi ale chlopak niechce niewiadomo czego,niechce wygłuszć drzwi,ani zadnych dystansów, wiec ja proponuje tego typu zestaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, dziękuje za ten kubeł zimnej wody :)

Z tego co wiem to tonsilki to dobry sprzęt z tym ze leza one juz w aucie 10 lat, a jak wiadomo auto nie zawsze stalo w garazu czasem drzwi niedomkniete wiec i wilgoc mogla podejsc to raczej nie działało dodatnio na membrany i uzwojenia. Wiec mimo wszystko chciałbym je wymienić.

Dobrze byłoby jak były by to głośniczki 10cm nie wsadzilbym je w oryginalne obsadki które mają tak jakieś niby uszczelnienia. Tylko teraz tak, jakie głośniczki i jakie do tego radio żeby ich znowu nie spalić, ale też żeby nie było tak że nie osiągną nawet połowy możliwości muzycznych.

 

Jeżeli gdzieś jest na forum przerabiany podobny temat, chodzi mi o litraż wnętrza samochodu bo jak wiadomo karawan jest dosyć duży i w dodatku bagażnik nie jest odizolowany od przedzialu dla pasazerow.

 

Dziękuje bardzo za dotychczasowe odpowiedzi, czas i nerwy poswiecone na przeczytanie moich wypocin :)

 

Kolego ja to nie napisze teraz ze złosci...

Ale głupoty piszesz ze az w oczy szczypie :wstyd:

 

Już Ci mowiłem przestudiuj dobrze forum

I po tem bierz sie za audio

 

A co i jak i od czego zaczynać i co zakładac To jesli poczytasz to sie dowiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił ostatnio DALCO D818 z alledro , takiego koasztana to dawno nie widziałem ! moc to chyba z 10W MAX , tuner trzyma tylko 2 stacje a jak zacznie szukać to 5 minut do okoła lata,podświetlenie to już rewelka 3 diody w dzień nic nie widać a w nocy te 3 diody dają po oczach ,że tez nic nie widać ,kupowanie takiego chłamu to marnowanie kaski , lepiej dołozyć 30/40zł i kupic coś normalnego bo ten model to jakaś kupa..nie polecam i radzę nie dac się złapać na tąniską cene z alle dro

 

a co do RCA to ja bym nie experymentował z tą marką ,lepiej gdzieś to pogonic i kupić coś lepszego.

 

jakie głosniki masz w tym poldishu ? 10 na podszybiu i 16 w drzwiach ? + do tego chcesz jakiś bas z tyłu ?

Edytowane przez showaugh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy on ma USB_SD_AUX_MP3_PILOT :?: zapewne nie :D

kolego jeśli pijesz do tego że lecę na "bajery" to się mylisz. Nie tyle zależało mi na pilocie co na SD USB. Koszt płyty CD 1zł koszt karty SD 1gb 10zł przewaznie jest tak ze spodoba nam sie jedna lub 2 piosenki ( w ciągu tygodnia ) więc nagrywanie płyty CD dla jednej piosenki mija się z celem. Więc jeżeli znacie jakieś dobre radio, z USB lub SD wystarczy jedno z nich to proszę mi je tu polecić a nie próbować zgrywać ważniaka cytując tytuły aukcji. W tym temacie wypowiedziało się kilka osób które miały coś konkretnego do powiedzenia i do których czuję podziw za wiedzę i doświadczenie, mimo iż były też ostro słowa krytyki, ale tą osobą na pewno nie byłeś ty maxtz. Więc jeżeli byłbyś na tyle uprzejmy to proszę nie wypowiadaj się więcej w tym topicu, bo naprawdę nie interesuje mnie Twoje doświadczenie w robieniu audio do skuterów. Pozdrawiam.

 

Przepraszam troche za offtop ale tacy ludzie potrafią działać na nerwy.

 

Więc tak nie będę zaczynał jak to kolega powiedział "od dupy strony" i zacznę od przodu. Jakie radio polecacie ( USB lub SD koniecznie i mozliwoscia prezwijania MP3-ek )z dobrym wbudowanym wzmakiem, lub jakieś tańsze i do tego osobny wzmacniacz, oraz jakieś głośniczki 10cm, żeby dobrze odgrywały średnie i było też trochę słychać niskie tony, o ile to w ogole mozliwe przy tej srednicy :)

 

Proszę mi jeszcze odpowiedzieć czy pod jeden wzmacniaczem da się zrobić przód i tył subb, do tyłu nie chce głośniczków bo nie bardzo byłoby je gdzie wcisnąć a pozatym muzyka ma być dla mnie więc lepiej jak przód bedzie zadbany i coś popuka z tyłu od czasu do czasu.

Edytowane przez konkursiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelsi nie zalezy ci na jakosci (z tego co wyczytalem nie bardzo) kup wzmak 4 kanalowy balaupunkta gta 460 (uzywke za 100zl na alledrogo) podlaczysz pod niego w/w gms-y i sub w mostku do bagaznika- tylo o wzmaku, radio polecam jvc kd-g722, ma usb, 3x rca i swietnie odtwarza mp3 z usb (testowane 2 lata) i PRZEWIJA mp3 :)

 

calosc powinna sie zamknac w granicach 400zl+jakies kable za 80zl komplet i masz za niecale 500zl audio do poldka, uwierz ze bedziesz zadowolony :)

 

zaraz posypia sie na mnie gromy, ze lepiej niech dolozy Xzl i kupi X przedmoit- uprzedzam takich co by chcieli pisac tego typu posty, napisalem tania i w miere nie najgorsza pelna propozycje audio dla kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra płytka CDRW kosztuje 2zł ... no i nagle wybór modeli się powiększa ;)

 

Polecam również naprawdę zacząć czytać , a nie "lecieć" po starszych userach , bo zaraz sobie wrogów narobisz i tyle Ci pomogli .

 

Tak więc czytając forum natkniesz się na tekst że tanie radyjka kupuje się pod ...kolor kokpitu. Szukanie niuansów brzmieniowych mija się z celem .

 

 

PS: tekst o skuterach był co najmniej nie na miejscu , ponieważ kolego nawet sobie nie zadałeś trudu by "sprawdzić że to co Ty uważasz za hobby , to Tomek ma w "statucie firmy" i z tego musi się utrzymać ...klient nasz pan . Sprawa druga to życzę Ci aby Twoje auto zagrało choć w połowie tak jak ten skuter , bo Tomek jak już się podejmnie zadania to wykona je perfect .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra płytka CDRW kosztuje 2zł ... no i nagle wybór modeli się powiększa ;)

 

Polecam również naprawdę zacząć czytać , a nie "lecieć" po starszych userach , bo zaraz sobie wrogów narobisz i tyle Ci pomogli .

 

Tak więc czytając forum natkniesz się na tekst że tanie radyjka kupuje się pod ...kolor kokpitu. Szukanie niuansów brzmieniowych mija się z celem .

 

 

PS: tekst o skuterach był co najmniej nie na miejscu , ponieważ kolego nawet sobie nie zadałeś trudu by "sprawdzić że to co Ty uważasz za hobby , to Tomek ma w "statucie firmy" i z tego musi się utrzymać ...klient nasz pan . Sprawa druga to życzę Ci aby Twoje auto zagrało choć w połowie tak jak ten skuter , bo Tomek jak już się podejmnie zadania to wykona je perfect .

Nie offtopujmy ale skoro już zaczynamy, to jeżeli jego wiedza ogólna jest na poziomie tej wniesionej do tego topicu to współczuję jego klientom. Fakt moje auto nie zagra w ogóle, nie jest na tyle uzdolnione żeby obsługiwać instrumenty muzyczne czy nawet wydawać inne dźwięki niż odgłos pracującego silnika.

Wyśmiewanie tego że tańsze radio ma "USB_SD_AUX_MP3_PILOT" nie jest na miejscu w wypowiedzi kogoś kto zawodowo zajmuje się instalacjami audio w samochodach. Czy wy myślicie że ja kupiłem to radio ze wzgledu że świeciło na czerowno? Proszę was, z wypłaty którą dostaję na praktykach po dołożeniu się rodzicom do rachunków opłaceniu internetu, zatankowania samochodu, ledwo starcza mi na 2 paczki papierosow miesiecznie. Gdybym dostawał kieszonkoiwe w wys 50zł tygondiowo, lub chociaż chodził do pracy pewnie pozwolilbym sobie na cos lepszego. Nakreśliłem mniej więcej jakim budżetem dysponuję a raczej jakim nie dysponuję i chciałem do samochodu wsadzić coś co by znośnie zagrało, a wy mistrzowie odrazu ze sprzetem po kilka tys mi wyjezdzacie i wysmiewacie cos na co udalo mi sie kupic po kosztach produkcji.

Jedynymi osobami, które wniosły coś do tematu były kris1981 i Ricola poleciły mi zestawienia głośników radio i wzmacniaczy wg własnych doświadczeń, a reszta próbowała zgrywać kozaków, tekstami " radio do ciągnika" "takiego koasztana dawno nei widziałem" etc.

Pozdrawiam i żegnam.

Edytowane przez konkursiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie offtopujmy ale skoro już zaczynamy, to jeżeli jego wiedza ogólna jest na poziomie tej wniesionej do tego topicu to współczuję jego klientom.

 

Zapewniam Cię że chciałbyś posiadać chociaż 1% umiejętności i wiedzy Tomka (maxtz). Wiele razy korzystałem z usług, pomocy Tomka i złego słowa nie mogę powiedzieć - wręcz przeciwnie - zawsze byłem zadowolony, zresztą wiele innych osób (nawet z forum) może to potwierdzić :ok:

 

Pozdrawiam i żegnam.

 

Ja również - następnym razem (jak nie tu to na innym forum) - przemyśl dobrze zanim się wypowiesz i nie odbieraj wypowiedzi innych użytkowników jak ataku na Twoją osobę - staraj się Wszystkich zrozumieć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie offtopujmy ale skoro już zaczynamy, to jeżeli jego wiedza ogólna jest na poziomie tej wniesionej do tego topicu to współczuję jego klientom. Fakt moje auto nie zagra w ogóle, nie jest na tyle uzdolnione żeby obsługiwać instrumenty muzyczne czy nawet wydawać inne dźwięki niż odgłos pracującego silnika.

Wyśmiewanie tego że tańsze radio ma "USB_SD_AUX_MP3_PILOT" nie jest na miejscu w wypowiedzi kogoś kto zawodowo zajmuje się instalacjami audio w samochodach. Czy wy myślicie że ja kupiłem to radio ze wzgledu że świeciło na czerowno? Proszę was, z wypłaty którą dostaję na praktykach po dołożeniu się rodzicom do rachunków opłaceniu internetu, zatankowania samochodu, ledwo starcza mi na 2 paczki papierosow miesiecznie. Gdybym dostawał kieszonkoiwe w wys 50zł tygondiowo, lub chociaż chodził do pracy pewnie pozwolilbym sobie na cos lepszego. Nakreśliłem mniej więcej jakim budżetem dysponuję a raczej jakim nie dysponuję i chciałem do samochodu wsadzić coś co by znośnie zagrało, a wy mistrzowie odrazu ze sprzetem po kilka tys mi wyjezdzacie i wysmiewacie cos na co udalo mi sie kupic po kosztach produkcji.

Jedynymi osobami, które wniosły coś do tematu były kris1981 i Ricola poleciły mi zestawienia głośników radio i wzmacniaczy wg własnych doświadczeń, a reszta próbowała zgrywać kozaków, tekstami " radio do ciągnika" "takiego koasztana dawno nei widziałem" etc.

Pozdrawiam i żegnam.

 

A Ty jesteś ten jeden jedyny indywidualista, któremu każdy z nas ma tutaj doradzić i to natychmiast, bo jak nie to foch:

http://www.obrazky.pl/obrazky/foch-864-OBRAZKY.PL.jpg

Kolego, każdego miesiąca zjawia się tutaj na forum ktoś, kogo zaczynamy uświadamiać, co jest dobre, a co złe. Chcesz, kup sobie dalco do auta. Nam nic do tego. Nie słuchasz rad, to kup sobie, strać kilka PLN i tyle. My tu od zbawiania świata nie jesteśmy. I w sumie mało nas interesuje, że pracujesz albo nie. A akurat @Maxtz jest tutaj kompetentną osobą, która BARDZO DOBRZE wypowiedziała się na temat. Napisał Ci wyraźnie, jaki poziom reprezentuje to radio.

 

 

 

 

@mod: sprawdźcie proszę, czy IP powyższego pana to nie ten sam adres to pana od piździngów Vesper - coś mi tu podpuchą pachnie (za dużo tego na raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...