Skocz do zawartości

Sub do bagażnika + wzmacniacz


bordowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa ma się następująco, w kupionym aucie mam zabudowany bagażnik bod głośnik Vibe BlackAir 12 ( tutaj jest jego opis --> http://allegro.onet.pl/vibe-blackair-12-nowa-seria-550w-kurier-gratis-i1264668164.html ) , który właściciel przy sprzedaży auta wyciągnął.

Teraz ja potrzebuję trochę basu w samochodzie i nie wiem co robić.

 

1. Plan jest taki kupić właśnie ten głośnik i go przykręcić w tym miejscu gdzie był wcześniej (skrzynia podobno jest wyliczona pod ten właśnie głosnik)

 

2. Plan kupić inny głośnik 30cm i go przykręcić do tej skrzyni (zabudowy) ale niech mi ktoś doradzi czy to w ogule zagra tak jak powinno czy nie ma sensu tak robić?

 

3. Plan aby wyrzucić całą zabudowę ( a trochę szkoda ) i kupić zwykłą skrzynie z głośnikiem.

 

4. Plan wyrzucić całą zabudowę i kupić zestaw aktywny ( tak to się chyba nazywa ) Vibe Black air 12 + wzmak --> http://allegro.onet.pl/subwoofer-wzmacniacz-vibe-blackair-v12-aktywny-i1259357066.html . Czy takie rozwiązanie jest nie dobre?

 

Najbardziej dla mnie wygodnym rozwiązaniem jest kupienie tego Vibe Black Air 12 przykręcenie i nie hula ale...

Głośnik ma 550W RMS i czym ja go mogę zasilić? Mój budżet nie jest wysoki i na wzmaka dużo nie chcę wydać. Proszę doradzicie czym napędzić tego Vibe'a

I tak na marginesie czy ten głośnik sprawdzi się w muzyce typu czarny HH?

 

Pzdr. bordowy

 

PS: znalazłem na forum wzmacniacz do sprzedania czy coś takiego było by na miejscu ? http://www.strefacaraudio.pl/topic/13343-wzmacniacz-vibe-vp2/

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet? Chciałbym się zamknąć w 1000zł głośnik + wmak.

W załączniki przedstawiam mój bagażnik tylko teraz jest bez głośnika.

Z tego co pamiętam właściciel mówił chyba ze ma ponad 50 litrów i było to robione pod ten właśnie głośnik (vibe)

Szczerze wolałbym inny głośnik niż tego viba ale pewnie nie ma sensu innego głośnika tam wsadzać i słabszy głośnik aby móc prościej dopasować wmaka(chyba że różnice wynikające ze skrzyni nie bd aż takie znaczące w tedy jestem skłonny przystać.

post-4752-037921100 1287241534_thumb.jpg

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i co doradzicie coś co mam zrobić? Bo basu mi brak :) Tak jak napisałem w 1 poście są 4 opcje:)

 

A co jak bym kupił tego viba wsadził w tą skrzynke i zasilił tym wmacniaczem Lanzarr --> http://allegro.pl/nowy-lanzar-vibe221-gwarancja-f-vat-i1266088262.html

 

Gdzie można znaleść te tuleje do bass reflexa ? Gdzie to kupić nie mogę znaleść?

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o lanzara VIBE

o to przepraszam, zwrócił moją uwagę tylko i wyłącznie ze względu na cene:)

 

I co Panowie polecacie ten głośnik Vibe ( i czym go w nie dużych pieniądzach zasilić)? Czy zrezygnować z tej zabudowy i kupić po prostu jkąś skrzynie i mieć spokój?

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w sumie to samo co peiying py-b2h76r mocowo a cena wyzsza i grzeje sie bardziej, mocy jest tam sporo okolo 450W rms (w peiyingu) tylko jakos malo ma kontroli nad membrana, ale jak nie oczekujesz jakosci to mozesz zainwestowac w tego CP lub peiyinga

 

mialem peiyinga i poki nie "wyjalem waty z ucha" to robil lomot w samochodzie :)

 

vibe jednak jest juz zbyt dobry zeby pedzic go takimi wmakami...

 

poszukaj czegos jak Alpine 3539, gdzie w mostu ma 400W rms (a moze i troche wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spodziewać się np gorszej kontroli wzmacniacza nad glosnikiem ( choć zależy nie tylko od mocy ) co przełoży się na jakość , no i oczywiście nie wykorzystasz w pełni potencjału glosnika. Czy opłaca się kupować wzmacniacz 350W ? Powiem tak - to zależy jaki to wzmacniacz i ile kosztuje :) Ja wolał bym trochę poczekać i dołożyć do czegoś co w 100% wykorzysta potencjał sprzętu niż kupić coś, co będzie polsrodkiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się pomysł wybrnięcia z sytuacji:) Jest do kupienia sub aktywny vibe'a. Jest to dokładnie ten głośnik pod który mam zrobioną skrzynie.

I teraz pytanie kosztuje to 950zł a ja zrobiłbym tak wykręcam głośnik przykręcam do swojej skrzyni i wykręcam wzmacniacz dedykowany do głośnika i chowam go w jakimś ustronnym miejscu w bagażniku:) Co o tym myślicie? Czy w ogóle będzie się dało to tak rozkręcić ? Głośnik pewnie wykręcę bez problemu ale czy wzmacniacz będzie się dało wykręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...