Skocz do zawartości

Radio do 1000zł Nowe


kasia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasówki i tak ci duzo nie daja w zawodach ale w codziennym uzytkowaniu są fajne. Zwłaszcza jak chcesz sobie zrobic z przodu dobrą scene dzwiekową. Model 7534 nie ma czasówki, ma nizsze napiecie wyjscia (2.5V) ale przetwornik Wolfsona daje nam zupełnie inny obraz muzyki. Oczywiscie dotyczy to słuchania dobrej jakosci muzyki a nie zarzynania radia mp3-kami 128kbit/s.

Na allegro jest model 7534 w baaardzo dobrym stanie - klient chce az 700zł ale opis jest bardzo szczegołowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

taki ladny temacik i tak sie jakos cicho zrobilo...

Do rzeczy, mam wzmaka Phase rs4 4 kanalowke i moje radio sony ktore mam obecnie ma wyjscia chinch tylko na zmieniarke i na suba, wiec musze kupic inne i nie chce nowego tylko uzywke cos co bedzie na lata bo ogolnie w drzwiach beda siedzialy HSK i w przyszlosci jakis sub i radyjko ma byc juz takie ze nie bede go musial pozniej wymieniac.

Oczekiwania:

osobne wyjscia chinch na przod, tyl, sub

ladny wyglad

czyste brzmienie, slucham trance, hip hop itp,

odtwarzacz cd/mp3

wejscie USB

moze ale nie musi miec BT

 

Kwota: 500-600zl

 

Widzialem ze ktos z forum w tym temacie sprzedaje sprawdzone w dobrym stanie radyjka:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/13153-sprzedam-kilka-radyjek-zobacz/

 

Do gustu przypadl mi:

Alpine CDA 9853R

Alpine CDA 9833R

Alpine CDA 9855R ciekawy wyswietlacz i chyba tylko tym rozni sie od 9853, nie wiem czy warto doplacac

Pioneer DEH P70BT

Pioneer DEH P75BT

 

Ktore z nich najbardziej oplaca sie kupic i ktore najladniej zagra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine CDA 9855R

 

a najlepiej 9835, ale w tych pieniądzach się raczej nie kupi. Ja mam u siebie 9855 i jestem zadowolony. Do tej pory nic się z nim nie działo.

 

EDIT:

 

pamiętaj jednak, że to radio nie ma USB, nie ma BT itp. Odtwarza MP3, ale kupując takie radio lepiej jest słuchać CD niż MP3. Poza tym to radio posiada pasek dotykowy, który wielu osobom nie przypadł do gustu (przez to późniejsze alpinki mają przyciski, a nie pasek). Ale za to ma czasówki, korekcje, zwrotkę, co bardzo się przydaje.

Edytowane przez Morfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno nabyłem radyjko Kenwood BT60U, przesiadłem się z Pioneera Deh50-UB, pierwsza zauważalna różnica kenio gra neutralnie nie podbarwia bassów jak pionek, bass jest ciepły oraz miękki, vokale z początku wydawały mi się nieco kujące ale pogrzebanie w equalizerze załatwiło sprawę scena się polepszyła. Equalizer ustawiany jest wykresem, opcji jest dość sporo mniej więcej wszystko rozszyfrowałem. Najbardziej cieszą mnie wbudowane zwrotnice górna dolna, regulacja oktawy, wyjścia rca 4V. Bardziej z bajerów to moduł BT, puszczając muzyke z mojego se k800 byłem zdziwiony że jakość dźwięku lecąca przez bt jest taka dobra :zdziwko:. Mikrofon umieszczony jest na górze w słupku, jakość rozmowy jest naprawdę dobra. Dla zainteresowanych mogę nakręcić filmik pokazowy przedstawiający wędrówkę po menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cda-9855r od cda-9853r różni się tylko wyświetlaczem... Natomiast nie wiem czy cda-9835r od cda-9833r też różni się tylko tym, ale tak by wyglądało. Może ktoś miał obie sztuki to się wypowie.

Jak już gdzieś pisałem do cda-9855r trzeba się przyzwyczaić i w nim 'rozsłuchać'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem ze 9855 bedzie najlepszym wyborem, ale jednak te usb przydaloby sie i tak samo BT do podlaczenia z telefonem jako zestaw glosnomowiacy.

9835 juz ma to wszystko ale z kolei nie do dostania...audiofilem nie jestem i mysle ze przy zakupie 9833 tez bede zadowolony. Ktory wyswietlacz jest bardziej wyrazny i czytelny, ten w 9833 czy krystaliczny w 9855?

Z tylu zadnych glosnikow nie bedzie, mam sportowe 2 drzwiowe auto, wiec w drzwiach beda graly HSK i moze za jakis czas jakis sub na tyl i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadne z wymienionych Alpine nie ma USB i Bluetooth... do tego trzeba dokupować adaptery, ale te radia mają przecież grać;-)

 

Wyświetlacz 9855r:

 

http://images39.fotosik.pl/245/9f08f1982c74e09dmed.jpg

 

 

Wyswietlacz 9833r:

 

http://car-radio.bestproductsreview.net/wp-content/Alpine%20CDA%209833R%202.jpg

 

Myślę, że te wyświetlacze BioLite są bardziej czytelne od wyświetlaczy punktowych, ale jak kto lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 nieco ostrzejsza górą jest, i taka jakby mniej wyraźna , ale miałem ją u siebie dosłownie chwilkę. w tym modelu zraża mnie ten moim zdaniem tandetny pasek dotykowy.

33 od 35 ponoć tylko się wyświetlaczem różni, ale nie wiem czy w to wierzyć, bo 9835 różni się nieco brzmieniowo od 9835R nawet więc między 33 a 35 napewno też są różnice choć może tylko takie bardzo subtelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że wersje amerykańskie czyli bez R są lepiej wykonane, tzn. chodzi mi o panel, bo np. w 9855R jest bardziej tandetny niż w 9855. Nie wiem, czy jest jakakolwiek różnica w komponentach elektroniki (poza oczywistymi różnicami w tunerze radiowym i RDS), ale farba na panelu i przyciskach jest lepsza.

Różnic w brzmieniu moje ułomne ucho nie dostrzegło...

 

Fotka amerykana 9855:

 

http://img827.imageshack.us/img827/8223/9855.jpg

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...