Skocz do zawartości

Jaki porządny wzmacniacz 4-kanałowy??


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez nie chce juz w przyszlosci nic modernizowac

Nie był bym tego taki pewien   :cwaniak:

 

Poza tym Maximo są nowe po 350 zł a Hertz HSK nowy po 400 zł, różnica nieduża a przy HSK można się przez jakiś czas obyć bez suba  :]

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego ja Ci już napisałem tu praktycznie nikt Ci takiego nie doradzi gdyż .....

Jesteśmy użytkownikami i zdecydowana większość JUŻ wie, że lepiej gra używany starszy wzmacniacz niż nowy.

Skoro my dla siebie nie wybralibyśmy nowego gorszego to dlaczego Tobie mamy doradzić coś do czego sami nie jesteśmy przekonani ?

Napisałem Ci szanuje Twój wybór ale .... zwracasz się o poradę do nie tych ludzi.

Inaczej -> napisałeś że kupujesz WYŁĄCZNIE opony nowe to czy komuś doradził byś zakup opon używanych firmy X ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej -> napisałeś że kupujesz WYŁĄCZNIE opony nowe to czy komuś doradził byś zakup opon używanych firmy X ???

to chyba najlepsza puenta jaką ostatnio czytałem :rolleyes:

jak tak bardzo Ci zależy na nówce to bierz tego powerbass'a bo nic innego - rozsądnego w tych pieniądzach nie kupisz. Tylko żeby nie było później na nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was, w takim razie skoro mam poczuć sporą różnicę kupując używany wzmacniacz to za jakimi modelami za ok. 800zł mam się rozglądać? Musiałby mieć przynajmniej 4x100W i 300-400W w mostku. Ewentualnie czy ktoś z forumowiczów zna kogoś kto ma taki na sprzedaż?

 

Drzwi wytłumię porządnymi matami GMS-04 lub STP i plastikowe boczki GMS-02 ze względu na ich mniejsza wagę od Boll'a i większą trwałość, ponieważ mam dość długie drzwi i obawiam się o ciężar i zawiasy.

W drzwi włoże prawdopodobnie Hertz HKS skoro porządnie grają basem, a ewentualnie za jakiś czas bede myslal o subie. Priorytetem narazie jest wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja Ci już napisałem tu praktycznie nikt Ci takiego nie doradzi gdyż .....

Jesteśmy użytkownikami i zdecydowana większość JUŻ wie, że lepiej gra używany starszy wzmacniacz niż nowy.

 

Grzesiu loozik, przeciez kolega napisał ze nie jest audiofilem i nie bedzie sie doszukiwał smaczków. Tutaj masz dobry wzmak do HSK

 

http://allegro.pl/precision-power-dcx-600-4-4-kanaly-i1235481356.html - DCX600.4 - poweru mu nie brakuje

A jak nie to wszelkiego rodzaju 4-ch Hertz'e, jbl'e czy blaupunkty tzw. marketowy sprzet.

 

A jeszcze mozesz sie popytac w zakladach CA czy nie mają przypadkiem ESX Vision V900.4 - dobra 4-kanałówka. Ja ją miałem "kiedyś" w ok. chyba 1k PLN z Media Centrum

 

edit: Nie zauwazyłem ostatniego wpisu:

 

Jesli uzywki to za "psie" pieniadze teraz jest Genesis Q240X http://allegro.pl/rarytas-sq-genesis-q240x-i-seria-old-school-i1231220538.html (jakbym mial kase to za te pieniądze kupiłbym go chociaz zeby na półce leżał - bo wzmak naprawde niezły)

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3 tego Gienia to trochę szkoda żeby pędził tylko HSK.

 

Ja bym w tej kwocie rozejrzał się za jakimś AudioSystemem Twisterem, powiedzmy F4 380. Do tego dobra instalacja prądowa i będzie hulać.... zapewne na F4 600 zabraknie budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3 tego Gienia to trochę szkoda żeby pędził tylko HSK.

 

to HSK bym sobie odpuscił i zakupił niedoceniany, czasami pojawiający sie na allegro PHD z serii MF. Woofery ostatnio widziałem po 250 PLN tweeterki tez w tej cenie mozna dostac a zestawik gra fajnie. Poza tym nie wymagajacy prądowo (70 W RMS)o wysokiej skutecznosci......

 

lub kupic Proa Simplex 160 ( http://sklep.audiomania.pl/pl/proa-simplex-160.html ) + Proa Simplex19 ( http://sklep.audiomania.pl/pl/proa-simplex-19.html ) + kondek MUndorf'a do podziału (nowe). Zestaw wychodzi w ok. 500 (ponizej) jest mało wymagajacy (mocowo) i z gienkiem moze byc fajnie.....

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze wzmacniacza Genesis Q240X po prostu bym nie docenil, a i te 75W na kanal w przyszlosci moglyby nie wystarczyc, ale nie wiem nie znam sie....

DCX600.4 potężny, ale cena juz powyzej 1000zl a nie ukrywam ze wolalbym cos ponizej...

Biorac pod uwage ze cena katalogowa PowerBass ASA 600.4 to ponad 1000zl a ja moge miec nowke za niecale 800zl to polecacie mi brac tego PB czy uzywke Phase Evolution RS4 ??

PB ma w mostku 400W co daje juz jakies mozliwosci co do wyboru suba w przyszlosci, a PE tylko 250W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i te 75W na kanal w przyszlosci moglyby nie wystarczyc

 

Musisz jednak liczyć się z tym, że jeden producent moc w specyfikacji zaniży a inny na papierku zawyży ...poza tym nie tylko moc w piecu to decydujący parametr ...dla ciekawostki powiem Ci że Audio Art 50HC posiada moc wg. papieru 2x25W, ale jego oczywiście zaniżona moc i wysoki DF wymiata jakby miał w okolicach 80W. Trzeba posłuchać, wtedy sam sobie odpowiesz czy mocowo wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak liczyć się z tym, że jeden producent moc w specyfikacji zaniży a inny na papierku zawyży ...poza tym nie tylko moc w piecu to decydujący parametr ...dla ciekawostki powiem Ci że Audio Art 50HC posiada moc wg. papieru 2x25W, ale jego oczywiście zaniżona moc i wysoki DF wymiata jakby miał w okolicach 80W. Trzeba posłuchać, wtedy sam sobie odpowiesz czy mocowo wystarcza.

 

 

Swego czasu stare serie Audisona legitymowaly sie moca 4x25Rms a w rzeczywisci mialy wiecej powera niz nizszej klasy wzmaki 4x70rms na kanal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Rockfordy DSMy a w szczególności seria Power zawsze miały "przekłamane" dane papierkowe o co najmniej 100% jak miał 2x 40 na papierze to przważnie na certyfikatach miał okolice setki.

Zaznaczam TYLKO stasze minimum 12-15 letnie ...nowe szczególnie tej "zeszmaconej" firmy w teraźniejszym czasie mają pewnie dokładnie odwrotnie.

Kiedyś w światku CA panowała opinia o mocy RMS , mocy Max, niektórzy podniecali się P.M.P.O. ale stare wygi dokładnie wiedziały co mają na myśli mówiąc 2 x 100W od Rockford Fasgate'a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz informacji o wzmacniaczach staraj zawsze się dotrzeć do użytkowników i ich opinii o nich.

RS4 mają lub mieli : Tomashpl , Stanec (w zasadzie jego brat), Pawelszu (od niedawna) z tego forum , Fakamada z forum Elektrody.

 

PS

RS4 ma około 340 Wat w mostku przy 4 Ohm :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie mozna ( a nawet uznałbym ze to konieczne) przekonac się jak wartosciowe sa oldschoolowe watty...

 

Moim zdaniem naprawde ciezko w "rozsadnych" pieniadzach na dzien dzisiejszy szukać pieca który zagra na takim poziomie jak stary, poczciwy, podrapany old (czesto za 200-300zł z alle).

W latach 90' kiedy to jeszcze wielu stawiało na jakośc a nie ilosć, kryteria pomiarów były defacto obostrzone i duzo bardziej wiarygodne stad to rzekome zaniżanie mocy...

Na dzien dzisiejszy czy to PPI,Hifon(by ZED), MTX, RF i wielu innych, w testach wypadaja duuzo lepiejniz podawał producent, ale zastanawia mnie tylko czy to wynik świadomego "błedu" producentów czy tez moze tego,że na chwile obecna kryteria pomiarów stały sie duuzo bardziej liberalne, dostosowane pod rynek?

 

Bo co tez miałby napisać na piecu taki Pan Lanzar czy Magnat? 4x 30w? Przeciez to sie nie sprzeda!!!

 

Z oldschoolowymi wattami jest jak z winem im starsze tym bardziej wartosciowe :)

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie na poczatku szukalem nowki, potem zdecydowalem sie na uzywke, ale juz na zadnego oldschoola sie nie przekonam. Nie jestem takim maniakiem i audiofilem jak Wy, przepraszam ale naprawde nie przekonacie mnie do tego Gienka, jestem mlody(23) i moze za 10lat docenie tego typu wzmacniacze ale teraz wole wydac ta kase na cos z naszych czasow.

 

Lepiej zagra i bedzie mial wiekszy power PB ASA 600.4 czy Phase Evolution RS4? Fajnie by bylo gdyby ktos jeszcze podal mi jakas alternatywe z uzywek pokroju tych dwoch do 800zl...

 

Obecnie mam pradowe jakies noname 25mm^2, do takiego wzmacniacza musialbym kupic cos porzadnego, wiec czy zostac przy przekroju 25 czy zainwestowac w 35? Sygnalowki tez zmienie, wiec czy taki komplet Dietza wystarczy?: http://allegro.pl/23092-dietz-zestaw-kabli-do-wzmacniacza-35mm2-ss-i1235646466.html

 

Naprawde chcialbym zebyscie mi pomogli, poniewaz pozniej wszystkie moje prace zwiazane z montazem tych klockow uwiecznie na fotkach i zrobie stosowny temat w dziale Instalacje, a nikt z forum pewnie w Celice nie montowal CarAudio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie na poczatku szukalem nowki, potem zdecydowalem sie na uzywke, ale juz na zadnego oldschoola sie nie przekonam. Nie jestem takim maniakiem i audiofilem jak Wy, przepraszam ale naprawde nie przekonacie mnie do tego Gienka, jestem mlody(23) i moze za 10lat docenie tego typu wzmacniacze ale teraz wole wydac ta kase na cos z naszych czasow

 

A Gienek to z jakich czasow???? Za 10 lat bedziesz sie bujal ze swoim "nowym" piecem po allegro i nikt Ci go nie kupi za 150 zl.....A taki Gienek zawsze bedzie w cenie :D Takze kupujac olda nie wyrzucasz kasy w bloto a nawet przeciwnie.Takie jest moje zdanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Gienek taki dobry to dlaczego tyle czasu wisi na allegro? Wczesniej wystawiony byl za 850zl, teraz za 699 i tez nikt nie bierze, wisi i wisi....poza tym znajac moje szczescie kupie Gienka i za miesiac umrze mi smiercia naturalna i bede sie z nim bujal i wtedy faktycznie poloze sobie go na polce i bede podziwial ze mam dziadka za 700zl ktory gral tyle lat, az jego kres dobiegl konca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna dedukcja... bo może nie było na niego klientów? Tak po prostu. Co z tego, że fajna cena. Jak ktoś nie ma potrzeby to nie kupi. Czeka po prostu na swoją kolej.

 

Poza tym ten wzmacniacz troszkę średnio wygląda... a niektórzy na to patrzą;)

 

Kupuj nowego Powerbassa, na miejscu strać 20-30% a później będzie jeszcze gorzej.

 

Oczywiście. Po to jest wybór (nowy vs używany) żeby każdego zaspokoić. Tak samo jak z autami. Ja tam bym wolał potem wrzucić nawet 100-200zł w naprawę niż tracić te 100-200zł z tytułu straty po kupnie nowego wzmaka. Na szczęście wzmak do życia potrzebny nie jest, samochód to co innego często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyższa półka niż Evolution.

Ni ewiem d konca jak to jest ale Cursor jakiś czas temu kupił zestawik Linear CF 165.25 i porownywalsimy je bezposrednio z moimi Evolution cfs 165.25, woofer nie miał polotu a w stocku tweeter był lekko spokojniejszy dzieki zwrotce ale i tak jakosciowo odbiegał znacznie... Wiec nie wiem jak to jest z tymi "półkami" w Phase do konca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Gienek taki dobry to dlaczego tyle czasu wisi na allegro? Wczesniej wystawiony byl za 850zl, teraz za 699 i tez nikt nie bierze, wisi i wisi....poza tym znajac moje szczescie kupie Gienka i za miesiac umrze mi smiercia naturalna i bede sie z nim bujal i wtedy faktycznie poloze sobie go na polce i bede podziwial ze mam dziadka za 700zl ktory gral tyle lat, az jego kres dobiegl konca...

Na pczatku przepraszam za maly :offtopic: Kolego nie mowimy tu akurat o tym konkretnym modelu Gienka a ogolnie o old school.Jest bardzo duzo roznych oldow w swietnym stanie rowniez wizualnym :D wystarczy dobrze poszukac i czasami doplacic wiecej zeby pozniej cieszyc sie jego graniem.Szukanie starych poczciwych alpinek itp ma swoje fajne strony bo zawsze mozna cos trafic komu to zalegalo w szafie (czyt. malo uzywane) i pozbywa sie tego za grosze a dla Ciebie jest to bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam pradowe jakies noname 25mm^2, do takiego wzmacniacza musialbym kupic cos porzadnego

 

Bzdura. Nie musisz kupować firmowych kabli zasilających. One przenoszą tylko prąd stały. Według mnie, na zasilające, najlepiej nadają się kable spawarkowe. Raz, że super się układają (mimo przekroju), dwa są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...