Skocz do zawartości

Jaki porządny wzmacniacz 4-kanałowy??


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie, na zasilające, najlepiej nadają się kable spawarkowe. Raz, że super się układają (mimo przekroju), dwa są tanie.

 

Spawarka jest lepsza od CCA, to fakt.

Nie mniej jednak nie popadajmy w paranoje ... OFC do CA lepiej układają się od spawarki, a dobry nieoszukany OFC ma mniejsze straty na aparaturze niż spawarka ... nie mniej jednak kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jestem takim maniakiem i audiofilem jak Wy, przepraszam ale naprawde nie przekonacie mnie do tego Gienka, jestem mlody(23) i moze za 10lat docenie tego typu wzmacniacze ale teraz wole wydac ta kase na cos z naszych czasow.

 

powiem szczerze ze nie wiem jak 10 lat ale mi wystarczylo 2 miesiace jak zaczałem szukac oldy i plułem sobie w brode ze wczesniej nie posłuchałem bardziej doswiadczonych kolegów. Obecnie moj Xtant 603x wrocił ze "SPA" z Gliwic i za Chiny nie zamienił bym go na nic innego. Mimo ze do obecnej chwili jezdził ze mną Mcintosh MC427. Jak ja kocham Xtant'a. A tak jak Marcyś napisał daj mi te 700 PLN to Q240X szybciutko zniknie z allegro :) Ja juz dawno na niego patrze ale nie mam luzu zeby sobie go sprawic a bardzo bym chciał = w takich pieniądzach bardzo bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie moj Xtant 603x wrocił ze "SPA" z Gliwic

 

Disaster - napisz mi ile takie Spa kosztuje, bo muszę swojego olda tam zawieźć, bo Wasylwek się nie podejmie chyba ze względu na brak czasu :( ( na PW :) )

Ja tak samo miałem nowe konstrukcje, ale jednak te wzmacniacze z lat 80 i 90 to inna bajka jeśli chodzi o dźwięk ... po prostu to trzeba usłyszeć ... dlatego pewnie mój najmłodszy wzmacniacz jest z 2000 roku :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Gienek taki dobry to dlaczego tyle czasu wisi na allegro? Wczesniej wystawiony byl za 850zl, teraz za 699 i tez nikt nie bierze, wisi i wisi

 

ten Xtant 603x też już ze 2 miesiące wisi na alle, ale to nie zmienia faktu, że jest to zły sprzęt, wręcz przeciwnie. (gdybym się nie przeprowadzał już byłby u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster - napisz mi ile takie Spa kosztuje, bo muszę swojego olda tam zawieźć, bo Wasylwek się nie podejmie chyba ze względu na brak czasu :( ( na PW :) )

 

Powiem szczerze ze ja byłem pozytywnie zaskoczony (adres = http://soundoff.pl/ - PW - joseph i wszystko jasne). U mnie nie bylo zadnego problemu bardziej regulacja i jakas delikatna wymiana, wzmak wrocił został podlaczony i banan na twarz wrocił. NIe wierz w bajki ze nie wiadomo ile kosztuje wizyta w Gliwicach bo przypuszczam ze to wici konkurencji. Jak chcesz miec dobrzez zrobione to sie nie zastanawiaj tylko posyłaj. Ja wiem ze przy nastepnym problemie 2 razy sie nie bede zastanawiał. Naprawde polecam. Załuje tylko ze to tak daleko (jak dla mnie z W-wy) bo bym juz jutro był na strojeniu całosci.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro musze sprawdzic co tam u mnie siedzi bo juz nie pamietam czy ten noname to CCA czy OFC, jesli CCA to wymienie na cos innego(moze spawarke)tyle ze przekroj moge zostawic ten co jest czyli 25?

 

A powiedzcie mi bo interesuje mnie w jakiej kolejnosci jesli chodzi o trafny wybor (od najlepszego do najgorszego) ustawilibyscie RS4, Xtant 603x i Gravity 4g-600 ? No i tych dwoch ostatnich nie widze nigdzie obecnie na allegro...ma ktos moze je na sprzedaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumies duuuzo OT, i jak mam to wydzielic? :D Tyle ze ten OT jest bardzo ciekawy i nie jest godzien usuniecia... Wiec chyba kiedy juz kolega zakupi w koncu piec , wyedytujemy po prostu tytuł tematu i tyle...

 

 

Wracajac pośrednio do OT, patrze na swoj podpis i zasadniczo (alpina jeszcze nei moja ajle za nic nie chciałbym jej oddawać) to tak:

 

Gienek za 1/3 ceny rynkowej wyhaczony z alle, Alpinka za tez ok 1/3 tego w jakich cenach chodzi.

RF za grosze z gniazdem RCA do przelutowania (5 min rboty) , o Clarku nie wspomne bo tez dalem mniej niz polowe wartosci rynkowej, pomijam suba, druty, procka czy przód bo za to zapłąciłm w zasadzie "normlanie".

 

Wystarczy dobrze sie przyczaić i naprawde zrobić sobie naprawde (dla siebie) dobrze grajacy system za stosunkowo niewielkie pieniadze...

 

Cóż moge dodać, chyba tyle ze za całość, która mam na pokładzie miałbym powiedzmy może JEDEN NOWY piec grajacy na takim poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Xtant 603x też już ze 2 miesiące wisi na alle, ale to nie zmienia faktu, że jest to zły sprzęt, wręcz przeciwnie. (gdybym się nie przeprowadzał już byłby u mnie)

 

to jest kolejny zakup ktory bym zrobil jakbym lezały pieniadze na koncie i w koncu zrealizował cel (puszczając z monoblock'ów woofery :) )

 

aukcja sie skonczyła: http://allegro.pl/xtant-603x-jeden-z-najlepszych-przeczytaj-i1227379795.html

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ten Xtant, widac ze solidny sprzet, tylko jestem ciekaw jaki on jest dlugi,nawet w manualu nie ma tej informacji.

Swoja droga wolalbym kupic XETEC a zaoszczedzona kase przeznaczyc na porzadne wygluszenie drzwi,a jakoscia tez jest super z tego co piszecie.

Tylko mam dylemat, XETEC czy PE RS4....

Kurcze, tak sie wkrecilem ze na nowki juz patrzec nawet nie moge :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawde w wielkim zamieszaniu, nie wiem co wybrac tak naprawde, wszystkie 3 wzmacniacze sa podobne do siebie jesli chodzi o jakosc i to bedzie trudna decyzja, pomozcie mi ja podjac.

 

Xtant 603x sni mi sie po nocach, jest naprawde super, robi wrazenie, tylko kosztuje 850zl a rywale troche mniej.

Phase Evolution RS 4 wszystko super, tak samo ogromny jak Xtant, ta sama polka tyle ze o 200zl tanszy...

XETEC 4G-600 najmniejszy z nich i najlatwiej byloby go wkomponowac w bagaznik, moge go miec za 550zl czyli wychodzi najtaniej z tych trzech.

 

Druga sprawa ze w cenie Xtant 602x moge miec XETEC 4g-600 i Glosnik Intertechnik MDS wraz z obudowa http://allegro.pl/intertechnik-mds-w-obudowie-br-i1241165545.html

Czy to jest cos warte, czy nie zawracac sobie glowy tym malym glosnikiem?

 

Wiem ze mialem brac sie za przod i tak bedzie, ale jesli jest okazja to kupilbym go razem ze wzmakiem Xetec. Nie wiem tylko czy nie bedzie zbyt slaby i czy przednie HSK mi go nie zaglusza.

 

W koncu ktory z tych trzech wzmacniaczy najbardziej bedzie mi odpowiadal? Czy poprostu sa na tej samej polce i brac mam obojetnie ktory wedlug mojego uznania bo tak czy tak jakosc-parametry maja zblizone i co bym nie wybral i tak bede zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mds 08 nie da Ci za duzo (basowej) frajdy i szkoda mocy kazdego z tych wzmaków na niego...

O mds 08 bylo mnóstwo tematów wystarczy poszukać, ale badz swiadom ze trzesienia luster z niego nie ma, to głosnik do kulturalnego grania, pomijajac fakt ze 350zł z buda to wg mnie jednak duzo za tego suba...

 

Co do pieców to miałem 4g-600 i osobiscie uwazam ze to nie jest juz liga tych swietnych oldów, to raczej dobry współczesny piec, dynamiczny z typowo niemieckim profilem grania raczej pod kopliwy woofer i łagodniejszy tweeter, u mnie Phase'ów nie uspokił bynajmniej...

Ale potrafi dać duzo frajdy, szczególnie mostek na subie :D

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 4g-600 wypada przy nich najslabiej to w takim razie odpada...

603x owszem snil mi sie, ale nie mam pojecia jak on na zywo sie prezentuje, czy jest tak samo duzy jak RS4 czy moze jeszcze wiekszy...zna ktos z Was moze jego wymiary? I widze ze jest to typowa 3-kanalowka z mozliwoscia 'dopiecia' dwoch kanalow, czy to znaczy ze przy 5kanalach jego moc to 75w rms przy 4ohm na kazdy kanal?

 

Porównując je wizualnie to bardziej podoba mi sie 603x niz RS4, wyglada tak bardziej rasowo, ale te 200zl roznicy moglbym przeznaczyc od razu na wygluszenie drzwi...czy obydwa wzmacniacze maja stosunkowo duza mozliwosc regulacji? Nie znam sie na tym wiec bedziecie mi musieli podpowiedziec jak to ladnie poustawiac zeby przod i tyl ladnie gral.

Serce podopowiada mi zeby brac 603x ale rozsadek przemawia za RS4, w sumie to wzmacniacze tej samej klasy wiec po co przeplacac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postaram się nie być stronniczy. Jak wiadomo Phase miałem prawie wszystkie typy (brak u mnie było tylko serii KW) i Xtant-a też posiadam.

Według mnie Xtant na górze będzie lepszy jeśli ..... mentalnie przygotowany jesteś na zakup tweeterów za 600 lub więcej złotych (piszę o cenie nowych tweeterów).

Przy tańszych obawiam się że trudno będzie wyłuskać różnicę. Na dole raczej będzie Ci trudniej jeśli chodzi o jakość przetwarzanego sygnału (dynamikę w niskim i średnim basie) znaleźć różnice. Minusem jak dla mnie przy Xtancie jest niska moc na subwoofer przy 4 Ohm co praktycznie wyklucza użycie w sedanie (ale nie tylko) głośników 4-ro Ohmwowych do Subwoofer-a trzeba szukać tu głośnika który można spiąć w 2 Ohm. W ziązku z tym nie jestem w stanie napisać jak się zachowuje Xtant z subwoofer-ami gdyż dawał zbyt małą moc do prawidłowego zasilenia u mnie Intertechników i nie widziałem potem już sęsu podpinania w związku z tym pod niego Aliante.

Xtant jest lepszy ale aplikacja jego tak aby pokazał swoje prawdziwe oblicze i przewagę będzie według mnie dużo kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu ktory z tych trzech wzmacniaczy najbardziej bedzie mi odpowiadal? Czy poprostu sa na tej samej polce i brac mam obojetnie ktory wedlug mojego uznania bo tak czy tak jakosc-parametry maja zblizone i co bym nie wybral i tak bede zadowolony?

Porównując je wizualnie to bardziej podoba mi sie 603x niz RS4, wyglada tak bardziej rasowo, ale te 200zl roznicy moglbym przeznaczyc od razu na wygluszenie drzwi...czy obydwa wzmacniacze maja stosunkowo duza mozliwosc regulacji? Nie znam sie na tym wiec bedziecie mi musieli podpowiedziec jak to ladnie poustawiac zeby przod i tyl ladnie gral.

Serce podopowiada mi zeby brac 603x ale rozsadek przemawia za RS4, w sumie to wzmacniacze tej samej klasy wiec po co przeplacac?

 

marudzisz jak stara panna. Na tym forum nikt za Ciebie nie wybierze sprzętu. Najlepiej pojechać, posłuchać i kupować, a nie "bo ładnie wygląda", albo bo jest duży to jest dobry... Jedź na spota, posłuchaj kilku klocków. Może się okazać, że Xtant nie będzie Ci odpowiadał brzmieniowo...

 

Oczami wzmacniaczy się nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marudzisz jak stara panna. Na tym forum nikt za Ciebie nie wybierze sprzętu. Najlepiej pojechać, posłuchać i kupować, a nie "bo ładnie wygląda", albo bo jest duży to jest dobry... Jedź na spota, posłuchaj kilku klocków. Może się okazać, że Xtant nie będzie Ci odpowiadał brzmieniowo...

 

Oczami wzmacniaczy się nie kupuje.

 

Aby zauwazyc roznice musialbym miec podlaczonego Xtant'a i RS4 pod ta sama instalacje, bo zarowno jeden jak i drugi zagra inaczej na roznych glosnikach, poza tym naprawde to co mowisz jest bardzo madre...

Znajdz mi kogos kto ma w aucie podpietego xtant'a i druga osobe ktora ma rs4? Wiecej czasu i pieniedzy zmarnowalbym na jezdzenie po Polsce aby posluchac jednego i drugiego niz warte sa same wzmacniacze...

 

Grzegorz bardzo ladnie wszystko wyjasnil, widac ze nie jeden wzmacniacz przeszedl przez jego rece wiec jego opinia na ten temat jest jak najbardziej miarodajna w porownaniu do Twojego gadania.

Jakbym znal osoby w mojej okolicy ktore maja ten i ten wzmacniacz podpiety pod porownywalne instalacje to byloby zupelnie inaczej, ale tak nie jest, wiec bardzo pomagaja mi opinie osob z forum ktore mialy juz z nimi stycznosc.

 

Z ciekawostek to o Xtant dostalem taka informacje:

5 kanałów może słuzyc wyłącznie do napędzenia drugiej pary głośników. Nie będzie możliwości cięć na zwrotnicy każdego z 4 kanałów. Cięć można będzie dokonać 2 kanałów i kanału subwoofera. Dodaktowe dwa kanały będą grały jak kanały przednie z tym, że na poziomie -8db.

 

Czyli innej alternatywy poza Xtant dla RS4 juz nie ma w tych pieniadzach?

Jesli nie to wybor raczej padnie na RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz bardzo ladnie wszystko wyjasnil, widac ze nie jeden wzmacniacz przeszedl przez jego rece wiec jego opinia na ten temat jest jak najbardziej miarodajna w porownaniu do Twojego gadania.

Jakbym znal osoby w mojej okolicy ktore maja ten i ten wzmacniacz podpiety pod porownywalne instalacje to byloby zupelnie inaczej, ale tak nie jest, wiec bardzo pomagaja mi opinie osob z forum ktore mialy juz z nimi stycznosc.

 

Bys podal w profilu skad jestes to moze by sie okazalo ze w twojej okolicy bedzie mozna ich posluchac. Z tego co mi sie wydaje w wawie jest mozliwosc odsluchania Xtanta, nie jestep pewny co do phase ale chyba tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bierz RS4, bo Xtant może Ciebie przerosnąć (bez urazy) i niestety trzeba sie z tym liczyć że może sie popsuć i trzeba go wysłać np. na SPA do Gliwic (mój już właśnie wrócił) - ale popsuty nie był tylko na jednym kanale nie trzymał juz parametrów. Teraz jest juz wyregulowany i chodzi jak ta lala. Ale tak jak Grzegorz wspomniał to już nie jest byle jaki wzmak i trzeba sie przyłożyć do instalki . RS4 bardziej wybacza błędy i na początek będzie ok. Xtant dlatego jest fajny bo swego czasu kosztował ok na rynku wtórnym miedzy 1600 - 2000 PLN (i jak sie pojawiał to znikał). Niestety ceny spadły na psy i dlatego w takich pieniądzach jest wręcz "wisienką" na torcie.

 

Ps. Grzegorz - sądzę że kanał mono spokojnie poradzi sobie z AS HX 8" SQ (jest 4 ohmowy) i taki mam zamiar wsadzić - W sedanie - (tylko postaram sie zrobić specjalny przelot dla tej 8-emki bo fabrycznie faktycznie cienko by było z przejsciem do kabiny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjeta, biore RS4 :)

Dzisiaj sprawdzalem przewod zasilajacy i mam cos jak spawalniczy w czarnej izolacji, caly miedziany i jego srednica to 7mm tyle ze z izilacja, wiec nie wiem jaki to przekroj czy 16 czy 25 i czy bedzie odpowiedni do tego wzmacniacza? Poza tym jaki bezpiecznik dac przy aku dla takiego wzmaka?100A? bo 80A jest przy wzmaku.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jaki bezpiecznik dac przy aku dla takiego wzmaka? 100A jest przy RS4 z tego co czytalem.

 

bezpiecznik dobierasz do kabla ... nie do wzmacniacza ... chyba że wzmacniacz nie ma bezpiecznika, to dajesz dodatkowy jak najbliżej wzmacniacza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...