Skocz do zawartości

Jaki porządny wzmacniacz 4-kanałowy??


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie posiadam wzmacniacz CP602 i podpieta pod niego skrzynie Soling CP123 i przednie glosniki Helix DB 52.1 podpiete pod radio Sony GT410.

 

Zestaw gra juz ładne 4lata wiec czas na zmiany. Mam 800zl i chcialbym zmienic ktorys z tych klockow tak aby kupic raz a porzadnie.

Postanowilem ze najlepszym wyborem narazie bedzie kupno wzmacniacza 4-kanalowego i podpiecie subwoofera i przednich glosnikow pod niego, potem sukcesywnie bede zmienial reszte.

 

Szukalem czegos co ma w mostku 300W RMS tak zeby skrzynia grala pelna moca i trafilem na Carpower 4/400.

Co o nim myslicie, wart jest 600zl? Jesli nie to co w tej kwocie dostane nowego?

 

Wiem ze Helixy maja 2x50W a wzmacniacz 4x100W ale mysle juz przyszlosciowo i chcialbym kupic jakis mocny wzmacniacz tak zeby potem wymienic tylko subwoofer i zeby to wszystko ladnie gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zeby to wszystko ladnie gralo

nie chcę Cię martwić ale czeka Cię wymiana wszystkich elementów

na początek dobrze by było, tak jak mój przedmówca doradza zająć się przygotowaniem drzwi pod 16-tki i wymienić przednie głośniki i jeśli byś przeznaczył na to 800zł to jak to dobrze policzyć to nawet na jakiś fajny oldschool'owy piecyk do nich by zostało. A jakie głośniki wybrać to już poczytaj sobie forum...pojawił się nowy gracz w dobrej cenie i z opinii forumowiczów całkiem dobrze sobie radzi ;)

Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że czeka mnie wymiana wszystkich elementów, ale wszystko systematycznie, tak żeby składać pomału w miarę możliwości najlepsze klocki, a nie kupować wszystko na raz i po taniości.

 

Widać zająłem się tematem z d** strony, ponieważ cały bagażnik mam wyklejony matami bitumicznymi i wyłożony ze wszystkich stron grubym dzwiekochlonnym filcem, jak również tylne boczki.

Auto jakie posiadam to Toyota Celica VIgen.

 

Skoro mówicie że lepiej najpierw wymienić przód, to zapewne helixy musialyby zostac zastapione glosnikami Morel Maximo, bo o te glosniczki za pewne Wam chodziło.

Spoko, jestem w stanie je kupic i wygluszyc porzadnie przednie drzwi, ale pojawia sie pytanie.

Nowe glosniki wypadaloby podpiac pod wzmacniacz zeby solidnie graly, a nie pod samo radio, wiec tak czy tak bede musial zmienic wzmacniacz.

 

Czy w takim razie nie lepiej teraz kupic dobry 4kanalowy wzmacniacz tak zeby uciagnal w przyszlosci z przodu tego Morela a z tylu jakis lepszy sub?

Chodzi o to ze rownoczesnie nie kupie wzmaka i glosnikow, wiec chyba lepiej byloby kupic wzmacniacz a za jakis miesiac-dwa wygluszyc przednie drzwi i dokupic glosniki na przod.

Dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować sub, zrób najpierw wygłuszenie i kup wzmacniacz dwukanałowy na przód(2 wzmacniacze to większa możliwość kombinacji, poza tym, łatwiej dorwać mocniejsze 2ch na suba, niż mocne 4ch i dobrze grające, a przy tym nie kosztujące odpowiednio.

 

Dlatego ja jestem za tym, żeby zacząć od wygłuszenia drzwi i kupna wzmacniacza na przód.

Z morelami na razie bym się wstrzymał, póki trochę się uspokoi w ich temacie. Póki co nie są jeszcze dobrze przetestowane.

 

 

Zastanów się czy nie lepiej kupić jakiś używany, ale za to lepszy klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helixy musialyby zostac zastapione glosnikami Morel Maximo, bo o te glosniczki za pewne Wam chodziło

zasugerowałem je tylko dlatego, że można sobie sporo o nich i o innych poczytać dosłownie kilka tematów niżej, sporo jest napisane i o nich i o Hertz'ach. Najlepszym rozwiązaniem byłoby posłuchać sobie kilku zestawów aby mieć jakieś rozeznanie...więc to "musiały by zostać zastąpione przez..." to ja się pod tym nie podpisuję ponieważ wiele zależy od preferencji/reszty klocków/samej aplikacji. Osobiście na pewno subem zająłbym się na końcu, a zaczął od przygotowania odpowiednio drzwi i jakiegoś fajnego zestawu 16.5cm (jak sam powiedziałeś "tymczasowo" pod tym CP) a w przyszłości wzmak dwukanałowy na przód, wymiana jednostki grająco-sterującej i sekcja subniskotonowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce tylko powiedziec, ze nie jestem jakims audifilem i nie bede na nich sluchal jakis testowych plytek po to zeby wychwycic z nich najdrobniejsze szczegoly, chce zeby to jak najlepiej gralo i zlozone bylo z nowych klocków.

 

Bede na tym sluchal HipHopu, House, Trance itp...nie myslcie zaraz ze chodzi mi tylko o łomot i o to zeby mnie kazdy slyszal, wrecz przeciwnie chodzi o jakosc dzwieku i o to zeby kasa wlozona w sprzet nie poszla w bloto i zeby w przyszlosci nie wymieniac znowu wszystkiego na nowe, tylko np wymienic jeden element aby gralo lepiej, ale raczej zostane juz przy tym co mi doradzicie bo az tak wymagajacy nie jestem i nie zmieniam co pol roku sprzetu.

 

Może napisze ile mniej wiecej planuje przeznaczyc na to pieniedzy:

Wzmacniacz 4-kanalowy ok. 800zl lub dwa 2-kanalowe w podobnej kwocie za 2szt.

Glosniki 16cm przod 300-400zl

Radio ok 800zl

Sub do ok 500zl

+jakies 150zl na wygluszenie drzwi

Kable juz mam puszczone 25mm^2 i bezpiecznik przy aku.

 

Odradzacie mi zakup 4-kanalowego wzmacniacza....czy nie lepiej byloby kupic dobry wzmacniacz 4x100W i ok 300W w mostku i miec podlaczone wszystko pod jeden klocek?

Rozumiem ze dwa wzmacniacze to wieksze mozliwosci rozbudowy, ale czy w takim razie ten CP 602 ktory mam obecnie bedzie mogl zostac i zasilac sam przod a w przyszlosci zakupic drugi mocniejszy na suba?

 

Wydaje mi sie ze pojedziecie po tym wzmacniaczu i powiecie ze to szmelc i trzeba go rowniez wymienic zeby przod ladnie zagral, ale gdzie ja schowam w tak ciasnym w srodku sportowym aucie 2 wzmacniacze? Poza tym musze miec mozliwosc bezproblemowego odpiecia tylnego suba tak zeby polozyc tylne siedzenia w razie czego.

Edytowane przez digit6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie nie mam duzych wymagan i nie chce przeznaczyc na wszystko astronomicznej kwoty, ale z drugiej strony zliczajac to wszystko wychodzi niecale 3tys zł, jest to dla mnie duzo, ale rozlozone czasowo nie odczuje tego.

Wiem ze 2 wzmacniacze dwukanalowe gralyby lepiej, ale naprawde wolalbym to wszystko spiac w porzadna 4-kanałówkę ktora zajmie mniej miejsca i kombinacji z podlaczeniem bo nie bedzie trzeba ciagnac drugiego kabla od aku.

 

Dostalem od pewnego uzytkownika z forum oferte na nowy wzmacniacz PowerBass ASA 600.4 czy wedlug Was jest wart zakupu i bedzie duzo lepszy od CP 4/400?

Ewentualnie jaka 4-kanalowka do 1000zł na przod do 2x100 w Morelow np i na tyl do jakiegos suba za jakis czas ok 300W?

Dodam ze sub jednak mi sie przyda i nawet wchodzi w gre kupno samego glosnika i zrobienie osobno pod niego skrzyni z mdf co na pewno wyjdzie bardziej korzystnie i sprzet bedzie lepszy niz jakis gotowiec, myslalem w przyszlosci o takim ROCKFORD FOSGATE PUNCH P1S410. Dobry wybor?

Czyli za sam glosnik do suba chcialbym dac ok 400zł a skrzynie zrobic samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze 2 wzmacniacze dwukanalowe gralyby lepiej, ale naprawde wolalbym to wszystko spiac w porzadna 4-kanałówkę ktora zajmie mniej miejsca i kombinacji z podlaczeniem bo nie bedzie trzeba ciagnac drugiego kabla od aku.

Drugiego kabla z aku ciągnąć nie musisz. Wystarczy zastosować rozdzielacz.

Miałeś tego Carpowera chociażby w łapach? Do małych on nie należy i jakby się dobrze zastanowić to pozostanie Ci chyba przymocować go do oparcia kanapy, bo gdzie indziej się nie zmieści.

 

W przypadku opcji 2x2ch na 99% będziesz mieć 2 mniejsze wzmacniacze, które łatwiej będzie gdziekolwiek upchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ten CP jest kolosem, ale i tak i tak wzmacniacz przymocowany bylby do tylnej kanapy tak ze zloze sobie ja w kazdej chwili a suba odepne, albo bedzie przykrecony bezposrednio do suba. Nawet jakbym mial dwa mniejsze wzmacniacze to nie byloby ich gdzie przykrecic, bo caly bagaznik jest na okolo otoczony golymi plastikami, a na nich wzmacniacz sie nie utrzyma, chyba ze cos bym wymyslil i moze jednego ukryl pod przednim siedzeniem, ale naprawde duzo byloby dłubania przy tym, a po co sobie utrudniac jak mozna kupic 4-kanalowke i miec podpiete wszystko pod jeden klocek?

Poza tym jakis lepszy monoblock wyniesie min 600-700 do tego drugi wzmak na przod i robi sie juz lekko ponad 1500zl na same wzmacniacze.

 

Pomijajac fakt ze ja bym go nie kupil to jest fajny wzmak

Mozna wiedziec dlaczego nie? Chodzi o to ze zapewne masz wieksze wymagania, ale tak jak wspomnialem ja audiofilem nie jestem.

A czy jest dla niego jakis konkurent w tej klasie wzmacniaczy i w kwocie ok 1000zl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec , tylko że On chce NOWY (tylko i wyłącznie) wzmacniacz.

Digit6 wybierasz złe fora CA. Na tych na których napisałeś doradzają użytkownicy a nie sprzedawcy sklepów z CA.

Zapisz się na forum kilku takich sklepów lub sieci sprzedaży i tam dostaniesz odpowiedź jakiej oczekujesz pod warunkiem, że sprzedawca nie uwzględni nadwyżek stanów magazynowych, nie bierze udziału w promocji dealera/importera na wycieczkę zagraniczną lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969 nie wiem co w tym złego, że pytam na forum CA o porządny wzmacniacz pod moje wymagania? Lepiej chyba spytać właśnie osoby które obiektywnie na to spojrzą a nie tak jak sprzedawca w sklepie wcisnie pierwszy lepszy z ktorego ma najwieksza prowizje....

 

RS4 dostane nowke za 800zł? Moge prosic jakies namiary? Bo nawet uzywki w tej chwili nigdzie nie widze na sprzedaz...

Czyli CP 4/400 odszedl w zapomnienie i o wiele lepszym wyborem bylby PB ASA 600.4 a idealem w tej klasie RS4 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS4 dostane nowke za 800zł? Moge prosic jakies namiary? Bo nawet uzywki w tej chwili nigdzie nie widze na sprzedaz...

 

http://cgi.ebay.de/PHASE-EVOLUTION-RS4-CAR-HIFI-Auto-ENDSTUFE-VERSTARKER-/220673113711?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker&hash=item3361247e6f - tutaj jest RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giertych :kwasny: gdzie jesteś ?

 

Sorki mody, no nie mogłem.

 

Zajrzyj w giełdę, poczytaj troche opinii o wzmacniaczach jak można ...zmarnować 600 zł na Carpowera kiedy za to można kupic coś na prawdę PRZYSZŁOSCIOWEGO.

To co ma jeszcze Hellsin zrobić ? Nie rozumiesz co Ci przekazuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i część sprzedałem w swojej "krótkiej" przygodzie z CA kilka nowych i kilka używanych wzmacniaczy prawie wszystkie w międzyczasie wpinałem u siebie gdyż chciałem wiedzieć jak one grają. Z tego co wiem ani jeden z nich nie uległ w międzyczasie awarii (gwoli ścisłości w jednym ułamała się plastikowa końcówka przełącznika).

Nie rozumiem ale szanuję Twój wybór aby był to wzmacniacz nowy.

Większość osób na forach użytkowników wie, że można kupić:

1) albo nowy gorszy wzmacniacz

2) albo lepszy sprawdzony okazyjnie lub ze sprawdzonego źródła

3) albo używany lub nowy padło z którym będą mieli same kłopoty.

Większość wybiera dobre lepsze konstrukcje używane i tyle.

To dokładnie tak samo jak z samochodami : możesz kupić nowy goły no name lub używany dobrze wyposażony markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil daj namiar na ta Yamaszke bo chcetnie poslucham ,

 

Pisze ze ja bym go nie kupil z kilku powodow , po pierwsze nie kupuje juz nowych wzmakow bo sie nie oplaca , po drugie za ta kase kupilbym cos o dwie klasy lepszego w uzywce , po trzecie mialem tego wzmaka w skorupie ktora sie nazywala US AMPS 1600.4 a dwa razy tego samego nie bede przerabial ;)

 

A na plus ze wzmak ma duzo mocy i generuje bardzo przyzwoita jakosc jak na nowke w tej cenie , typowy amerykanski piec nie do doszukiwania sie niuansow natomiast fajnie sie sprawdza do sluchana muzyki elektronicznej i rapu duzo dolu i gory srednica troche cofnieta , gora nie ostrzy jakos specjalnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil daj namiar na ta Yamaszke bo chcetnie poslucham ,

 

Pisze ze ja bym go nie kupil z kilku powodow , po pierwsze nie kupuje juz nowych wzmakow bo sie nie oplaca , po drugie za ta kase kupilbym cos o dwie klasy lepszego w uzywce , po trzecie mialem tego wzmaka w skorupie ktora sie nazywala US AMPS 1600.4 a dwa razy tego samego nie bede przerabial ;)

 

A na plus ze wzmak ma duzo mocy i generuje bardzo przyzwoita jakosc jak na nowke w tej cenie , typowy amerykanski piec nie do doszukiwania sie niuansow natomiast fajnie sie sprawdza do sluchana muzyki elektronicznej i rapu duzo dolu i gory srednica troche cofnieta , gora nie ostrzy jakos specjalnie....

 

 

No chyba ze kupisz nowke w cenie uzywki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczylem na wstepie ze nie jestem audiofilem, nie chce tez zeby mi glosniki rozrywaly glowe, ani tez nie bede dosluchiwal sie najdrobniejszych szczegolow w utworach tak zeby piescily moje ucho, poniewaz tak czy tak bede sluchal w 90% muzyki z mp3...

 

Dlatego nie widze sensu kupowania uzywki o 2klasy wyzszej, poniewaz wole za ta cene kupic nowke ktora rownie dobrze poradzi sobie ze sprzetem ktory planuje kupic. Przeciez nie chce juz w przyszlosci nic modernizowac, nie bede wsadzal na przod DLS'ow za 800zl ani poterznego suba o wartosci 1000zl, tylko tak jak wspomnialem z przodu bedzie cos pokroju Morel Maximo 2x100W w porzadnie wygluszonych drzwiach i w bagazniku wlasnorecznie zrobiona skrzynka z jakims dobrym nowym glosnikiem.

 

Zakupu zza granicy nie planuje wiec ten R4 odpada i zostaje tylko PB ASA 600.4? Nic innego konkretnego w tej cenie nie dostane tak? CP juz dawno wybilem sobie z glowy.

 

Jest to temat o nowym wzmacniaczu 4-kanalowym, a jak narazie dostalem tylko jedna propozycje. Rozumiem ze za ta kase dostalbym uzywke o wiele wiele lepsza ale znalezc kogos pewnego jest trudno, a poza tym nie chce żadnych kosmosow, ma to dobrze grac w danej konfiguracji i tyle, nie mam do naglosnienia nadwozia typu kombi czy busa, tylko sportowy praktycznie 2-osobowy samochod.

 

Ludzie na tym forum rozdrabniaja sie z jakimis 'buszmenami' wzmacniaczami 4kanalowymi w cenie 2kanalowki i dostaja konkretne informacje, a ja praktycznie oprocz jednego modelu nie widze innych Waszych propozycji...

 

Kazdy ma dana kwote do przeznaczenia na CarAudio, ja akurat wole kupic porzadne nowe opony, alufelgi i zadbac o prawidlowy stan techniczny auta, inni wola pakowac CA wartosci 3-4-5tys w auto warte 2tys zł i szanuje ich wybor, ale kazdy ma jakies priorytety.

Kasa na wzmak nie jest mala i uwazam ze do moich wymagan jest wystarczajaca, biorac pod uwage ze cala reszta sprzetu bedzie rowniez zmieniana, a pytam Was doradzenie mi poniewaz znacie sie na tym najlepiej.

 

Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...