Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na dzisiejszy wieczór z racji braku czasu w ciągu dnia poszły na testy Xeteci:

 

http://www.imagic.pl/files//16358/./IMG_3928.jpg

 

Woofer od razu przypadł mi do gustu, fajne, muzykalne granie, nie jest tak twardy jak Helix, ma fajny kick, według mnie lepsza, lżejsza średnica. Zejście również całkiem przyzwoite, lecz widać, że woofer się trochę męczy w tak dużych drzwiach. Również występuje tutaj czasami buczenie na średnicy, więc chyba to wina samych drzwi.Nie jest tak kontrastowy jak Helix, przez co można mieć wrażenie, że jest trochę zamulony, być może to również wina dużych drzwi. Ogólnie przypadł mi do gustu, tylko trza by rzeźbić pod nie komory. Są to pierwsze rzeczy jakie się rzuciły w uszy po kilku godzinach odsłuchu i jest w nich spory potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przypadł mi do gustu, tylko trza by rzeźbić pod nie komory.

 

hehe, spoko stanec :wink: nie bedzięsz osamotniony w tej aktywności, bo mnie to też czeka.... no ale co zrobić dzwięk ponad wszystko. Moje akurat są dedykowane do komory od 6,5 do 19L - więc nawet 4 drzwiowy samochód mi nie pomógł (ze niby mniejsze drzwi niz w 3-drzwiówkach) ale taki "lajf"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie z komorami by nie było problemu i myślę, że jakieś 11 litrów dałoby rade uzyskać a może i więcej i obeszło by się bez przeróbki tapicerki. Kwestia jaki woofer wybiorę a to determinuje litraż w jakim będzie miał grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem widzialem drzwi u Ancymona, wiec spoko z komorami tam wjedziesz. Mi chodziło w sensie o to, że nie masz tutaj na zasadzie kupilem sobie woofer wkrecam w pierscien i jest git. Tylko ze trochę wieksza rzeźba bo nie powiesz mi że komora a zwykly montaż to jest ten sam poziom trudnosci/wtajemniczenia/pracochłonności instalacji :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, ale komory według mnie robisz raz, jak największe się da, więc i pole manewru wooferów większe. Jak masz np. 12 litrów a woofer gra optymalnie w 7 litrach to wsadzasz drewniane klocki do komory i zmniejszasz litraż.

 

Po drugie jak robisz drzwi to też jest kupa roboty z nimi (mycie, odtłuszczanie, kładzenie mat, mocowanie blachy alu., docinanie jej na wymiar, wycinanie blachy za wooferem (u mnie tak było), montaż dystansu MDF itd.). Więc suma sumarum robota wyjdzie może i podobna. :wink2: Inna kwestia jak ktoś zrobił już drzwi pod granie w nich a teraz trzeba robić jeszcze komory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec raczej przerzucisz woofery na przód drzwi gdyż :

a) koszt komór będzie bardzo duży lub ;

b) Koszt będzie niski , drzwi ciężkie i opuszczą się na zawiasach.

 

Masz rację, dlatego trzeba będzie tą opcję mocno przemyśleć. Chociaż jak się drzwi przez ponad 2 lata ani na jotę nie obwiesiły to się już chyba nie obwieszą :wink: Swoją drogą dzięki Grzesiek za pomoc, pomogło :ok:

 

Stanec może LS185?

 

Taka opcja była też brana pod uwagę, wtedy woofer w drzwi, tylko kwestia bawienia się z tapicerką i nowymi panelami. No i oczywiście brzmieniowa, czy średnica na tym nie ucierpi, a żeby się o tym przekonać to trzeba się znów trochę narzeźbić :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim litrażu ta "155" może zagrać??

7-15L optimum

 

Pytanie też o którą wersję 155 chodzi :wink2: Czy ten litraż tyczy się TEC-a LS 155 czy Xetec-a P6 (ponoć bardziej dedykowany do pełnych drzwi) czy może F1 a może oryginała Scan-Speaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne jest co ,tylko jak :) A Ty Marcinku to juz chyba się o tym przekonałeś :)

 

Dla mnie jako woofer może nawet powiewać szmata na gumce recepturce byle był zamierzony efekt... Ceny/marki, nie grały i nie będą grać z założenia, że xxxx przekłada się na efekt końcowy.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...