Skocz do zawartości

Katowice, 04.09.2010 - ostatnie eliminacje EASCA.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A że tak nieskromnie zapytam jakim cudem 150,6 w Amator 1-2 jest oznaczone jako rekord polski ?? Wydawało mi się że to w Koszalinie padł ten rekord poprawcie mnie jeśli się mylę

 

http://fotki.tuningforum.pl/dm-1112836817100.png

Edytowane przez Misiektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu zabraniasz zeby sie lało czy żeby sie nie lało?

tzn czy moze sie lac jak jest jeszcze w 150, czy nie moze sie lac jak wejdzie do 160?

a moze z innej strony, zabraniasz zeby sie lało jak jest w 150 i bedzie w 160??

a moze zabraniasz jak jest w 150 a w 160 juz nie??

czy moze wogole zabraniasz i finito?? ale to juz by byla gruba przesada, wprowadzac prochibicje na takich zawodach :zalamany:

chodz z tego co pamietam to chyba do 14 godz był tylko jeden "stragan" na którym lali piwo i to na drugim koncu lotniska

:hurra::hurra::hurra::hurra::hurra::hurra: honda śląsk - OBY TAK DALEJ - gratuluje organizacji

hehehe

Pozdr :zakrecony:

Edytowane przez nero_partner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza auda mimo ze male klopoty z audi gdzie skrzynia padla i bylo trza wiez na lawecie

 

 

hehe Tobiasz ciesz się ze Dariush był obok linka hol i przygoda z federalnymi Wariaty jedne ... :padam: :padam: :padam: Małolat dałeś rade na farcie bo było by po lejcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję odwiedzić wczoraj tą imprezę ze znajomym. Jako że byliśmy w godzinach popołudniowych to mogliśmy z dość bliska obserwować całą awanturę.

Z tego co słyszeliśmy z rozmowy głównych zainteresowanych chodziło o rozbieżne stanowiska co do wartości sprzętu oraz o to, że weryfikacja sprzętu nie została przeprowadzona należycie, tzn. nie nikt nie sprawdził jaki sprzęt jest w aucie faktycznie zainstalowany i czy pokrywa się z listą sprzętu ze zgłoszenia.

I co ciekawe, praktycznie po zakończonych zawodach (ocenie instalacji, odsłuchach i wypełnieniu formularzy przez sędziów) nagle zaczęto dywagować na temat cen podzespołów.... Dla mnie sprawa wygląda jednoznacznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa wygląda jednoznacznie...

 

dla mnie też, nie będąc na zawodach ...

Mianowicie pierwszy post i od razu dotyczący sprawy ... hmmmm dziwne, albo to sam zainteresowany pisze, albo ktoś z jego kolegów ...

 

Fakt sytuacja dziwna i nieprzyjemna ... ale co zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa wygląda jednoznacznie...

 

Dla mnie też wygląda jednoznacznie, jeśli podaje się listę sprzętu na zgłoszeniu, a nie podaje cen, dodatkowo nie potrafi się udowodnić ich cen zakupu (na piśmie - oficjalne cenniki, paragony, faktury, itd.), tak więc skoro te oficjalne cenniki mówiły tak a nie inaczej to sorry... Na to też jest paragraf, nie znajomość przepisów (czyt. regulaminu) itd. Dodatkowo koleś tak na prawdę nie wiedział co za głośniki ma w aucie, tak więc kto tu chciał kogo w wała robić.

Może się wypowie sam "poszkodowany" byle rzeczowo, bo przyglądając się temu z boku w sobotę, tylko śmiać się chciało. Gdyby wszystko było tak jak powinno, do niczego takiego by nie doszło, ot takie moje zdanie.

Może i by było szkoda zawodnika, jeśli by zrobił wszystko jak należy i mówi o tym regulamin, a jeśli się tego nie trzyma lub nie chce, niech idzie tam gdzie on nie obowiązuje, tak gadacie o Easce, ciekawe co byście mówili o Pasce vel Emma'ie, gdzie też były i są limity cenowe, tak więc proponuje najpierw popatrzeć na swoje ręce a potem krytykować wszystkich dookoła, po za sobą oczywiście.

 

Dodatkowo nigdzie nie jest napisane kiedy ma się odbyć weryfikacja i czy ma się ona odbyć, były to ostatnie eliminacje, więc i mogła być i weryfikacja, szczególnie że słuchy były takie a nie inne o tym sprzęcie. Ciekawe co by się stało jakby na MP został zdyskwalifikowany za oszustwo - bo to pod to podchodzi, albo w Niemczech by powiedzieli, hola - ale to jest ponad 2500 euro, i co wtedy ? pomyślcie tez o tym, wystarczylo też troszkę ruszyć głową i wstawić tańszego suba, albo go przed zawodami wyciągnąć, i byłby zapas kwotowy, takie auto już jedno było i jakoś nikt nie marudził, ocena bez suba, wycena bez suba, punkty troszkę niżej i każdy zadowolony.

 

A co do organizacji zawodów, tyle Was tam stało w koło i się przyglądaliście bezczynnie stojąc i moknąć, dlaczego nikt się nie zapytał czy pomóc, wtedy wyniki może by były szybciej, a Łukasz do 21szej nie musiałby stoiska sam składać. Może dzięki temu znajdzie się już większa liczba osób chętnych wspomóc tych co chcieliby coś nowego konkurencyjnego otworzyć, wtedy będzie można pokrytykować też i innych, ale o tym, nie jeden bezsensowny post już był.

Edytowane przez tbrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło o to.

Ostatnie oficjalne ceny detaliczne:

 

Alpine CDA9835 - 3599zł

Tec SQ6 - 649zł

Morel Integra Ovation 4 - 1199zł

CV Vega 10D4 - 899zł

DLS A7 - 4299zł

------------------------------

RAZEM: 10645zł

 

Sprawdzający sędziowie obstają, że z taką wartością sprzętu musi być Beginner MAXI, a zawodnik zapisał się do MINI i twierdzi między innymi, że w ubiegłym roku też był w MINI z tymi klockami i wówczas było OK. Było, bo i limit wówczas był do 11tys. (a nie do 10tys.), cena wzmaka DLS A7 była niższa niż obecnie stoi w oficjalnym cenniku i nie miał radia CDA-9835 tylko teńszy model CDA-9833 (tak przynajmniej stoi w jego zgłoszeniach z ubiegłego roku).

 

O weryfikacji cen sprzętu.

Nie mamy obowiązku weryfikacji cen na każdych zawodach. Możemy to robić wyrywkowo np. tak jak było obecnie, po 2-3 auta z wybranych kategorii. Weryfikacja ceny nie jest ocedną instalacji, tak jak tutaj ktoś sobie napisał, twierdząc, że niby powiedziałem, że instalację możemy sobie ocenić nawet i we wtorek. Jak się chce cytować, to trzeba to robić dokładnie. Owszem możemy sobie ZWERYFIKOWAĆ (nie oceniać)każde auto w dowolnym czasie, nawet i kilka dni po zawodach. Chodzi tylko o weryfikację zgodności udziału w wybranej przez zawodnika kategorii, np poprzez sprawdzenie ceny klocków. Taka weryfikacja nie jest po to, aby sędzia miał przydzielać lub przenosić zawodnika do odpowiedniej kategorii zaraz przed oceną, ale po to, aby wyrywkowo sprawdzić czy zawodnik podał prawdziwe dane i czy w ogóle może startować w wybranej przez siebie kategorii. Zawodnik sam, ma wiedzieć w której kategorii może startować. Po to ma regulamin z opisanymi kryteriami podziału na kategorie. Gdy sam nie ogarnia lub mu się nie chce, to może szukać pomocy u innych, czy w firmach CA, ale i tak ich ewentualne błędy lub niedopatrzenia zawsze bierze na własną klatę.

Aby nie było czasowego zatoru podczas zawodów, to do weryfikacji jest również wykorzystywana rejestracja internetowa. Każde nadesłane zgłoszenie jest przynajmniej 1-2 razy w sezonie sprawdzane i na spokojnie porównywane z dostępnymi cennikami Wówczas, kilka dni przed zawodami jest czas, aby bez pośpiechu poszukać najbardziej wiarygodnych cen, czasem nawet gdzieś podzwonić, aby się upewnić. Gdy coś nie pasuje to wysyła się e-maila do zawodnika, informując go, że wpisał nieaktualne ceny klocków lub że coś innego nie gra w jego zgłoszeniu. W dniu zawodów tylko od czasu do czasu sprawdza się czy klocki, które były już wcześniej wycenione w Formularzu, faktycznie są zamontowane w aucie. Też wyrywkowo i też nie na każdych zawodach.

Zawodnik, o którego chodzi w tej ostatniej akcji, nie przysłał zgłoszenia internetowego (i wolno mu). Złożył je podczas rejestracji w Biurze, ale nie zostało ono kompletnie wypełnione (nie wnikam czy świadomie czy też nie). Podczas gdy już odbywały się oceny SQL, były też przeglądane inne Formularze Rejestracyjne, które "doszły" na miejscu w dniu zawodów, czyli te które nie mogły być wcześniej sprawdzone. W formularzu wspomnianego zawodnika były wymienione urządzenia, które podałem wyżej. Jednak nie było przy nich ani jednej ceny (a to ma wypełniać zawodnik). Dwie osoby zaczęły więc uzupełniać za zawodników kilka niewycenionych do końca formularzy, szukając i wpisując ostatnie dostępne ceny detaliczne podanych tam klocków. Nawet nie miałem pojęcia o kogo chodzi, bo uzupełnianych było kilka arkuszy dla kilku osób i co jakiś czas sprawdzający pytali aby im sprawdzić w kompie lub w necie ceny jakiegoś tam urządzenia. No i w omawianym przypadku po podsumowaniu wyszło, że dla tej kategorii limit wartości sprzętu został przekroczony. Tyle faktów.

Potem zaczęła się już wspomniana słowna szarpanina i przyznaję, pod koniec dosyć chamskie pyskówki, tak z jednej jak i drugiej strony, które za dobrze nie wyglądały. Sam też w jednym momencie odrobinę przegiąłem i jedynie za to mogę przeprosić tych którzy byli w okolicy. Po ogłoszeniu wyników, ciśnienie trochę opadło i ze wspomnianym zawodnikiem przeprosiliśmy się nawzajem za swe teksty, które padły z ust nas obu. Podaliśmy sobie grabę i temat samej formy dyskusji został zamknięty. Jednak po jeszcze jednej dokładniejszej i już spokojniejszej analizie w kilka osób, nadal nie zmieniamy zdania w sprawie dotyczącej prawidłowości wyceny urządzeń, bo została ona przeprowadzona przez nas prawidłowo. Nie jest też prawdą, że nikt nie pofatygował się oglądnąć co w tym aucie jest zamontowane. Otóż w tym celu było 2 sędziów. Nikt jednak nie będzie rozkręcał auta i oglądał zgodności modelu głośnika po jego wykręceniu, dumajac czy jest on z "domówki" czy z "samochodówki" tym bardziej, że zawodnik w swym formularzu podał konkretnie markę, model i rozmiar, czyli można przypuszczać, że raczej nie powinien się tak precyzyjnie pomylić.

Przypomnę ponownie - weryfikację możemy zrobić w dowolnym momencie i wcale nie musi to być wykonywane przed rozpoczęciem zawodów. To zawodnik oświadcza podpisując formularz, że podaje prawdziwe dane, a więc i bierze na siebie wszelkie konsekwencje gdy będzie to nieprawdą. To w jego interesie jest aby sobie wszystko dobrze przeliczyć, mieć w razie czego na potwierdzenie jakieś papiery, itp. Podobnie jak w sporcie z dopingiem - wierzymy zawodnikom, że podają prawdziwe dane ale wyrywkowo możemy je sobie sprawdzić również po zawodach, bo to nie ma żadnego wpływu na przebieg samej oceny i ilość zdobytych punktów w arkuszu. Zawodnik musi się więc liczyć z tym, że skoro sam sobie wszystkiego do końca nie dopilnował lub być może coś świadomie przemilczał, to w jakimś momencie może dać ciała. A już napewno nie może mieć o to pretensji do sędziów, że te jego niedopatrzenia wyłapali.

Edytowane przez jd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że chodzi o całe 645zł to wypowiem się, mianowicie :

 

Alpine CDA9835 - 3599zł

 

mam cennik z 2006 roku, z pisma Auto Hifi, gdzie to radio bazuje w cenie 700 euro ( czyli notabene według regulaminu 2800 zł ).

 

Teraz pytanie, czy cena jest brana z PL czy z DE ... ? Skoro płyty do audio brane są z DE, to warto by się zastanowić czemu ceny z PL :P

 

Skoro :

 

Do wyliczenia wartości samochodowego systemu audio podczas eliminacji oraz finału krajowego będą brane pod uwagę aktualnie

obowiązujące (lub dostępne jako ostatnie) ceny detaliczne z oferty oficjalnych dystrybutorów w danym kraju. Podczas Finału Europy,

wartość systemu audio będzie obliczana na podstawie aktualnych (lub dostępnych jako ostatnie) cen detalicznych obowiązujących na

rynku niemieckim. Będą uwzględniane ceny kompletnych urządzeń, przez które przepływa sygnał audio, np.: źródła dźwięku (odtwarzacze

CD/DVD), wszystkie głośniki lub całe zestawy głośnikowe, gdy ich poszczególne komponenty nie są oferowane oddzielnie, zewnętrzne

procesory i korektory dźwięku, wzmacniacze, przedwzmacniacze, zwrotnice aktywne, przetworniki sygnału, itp. Nie bierze się pod uwagę

kosztu przewodów, kondensatorów, akumulatorów, materiałów tłumiących, akcesoriów montaŜowych, elementów zabudowy, montaŜu, itp.

 

Czyli z tego wynika że u nas by nie przeszedł, a w DE tak ...

 

EDIT:

 

acha cena 3599 - jest z Horna z 2004 roku z cennika ... a radio było sprzedawane trochę dłużej, więc cena raczej spadła potem ...

 

P.s: no to chyba nie mam czego szukać w przyszłym roku na zawodach :wstyd::D

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin a chciałbyś ?

 

nie chciałbym, wiadomo :) szczególnie że jeśli auto by wyjechało w tym sezonie faktycznie, to bym pewnie podzielił los kolegi i kłócił się o 300 zł ...

 

Jak nie tak to innaczej by Cie uwalili.

 

Na każdego się znajdzie paragraf.

 

niestety, ale jestem ciekaw stanowiska JD, na temat tego co wypisałem wyżej ... szczególnie że mam "papir" na to :P ( pewnie będzie że papier przyjmie wszystko ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale startujesz w PL i ceny pod uwagę bierzesz w PL ze wszystkimi naszymi kochanymi podatkami

 

Tak samo jak obliczasz podatek akcyzowy, nie interesuje urzędników za ile kupiłeś, nawet jak masz papier, nie interesuje ich za ile jest to auto w DE czy gdzieś tam, biorą eurotax w wersji Polskiej i po zawodach, a że czasem podatek wychodzi od kwoty większej niż jesteś to auto nawet w stanie sprzedać w PL, nikogo to nie interesuje. Ostatnio podatek płaciłem od wartości auta 160,000 (celne netto miałem liczone 92,000) a za auto zapłaciłem wraz z transportem 75,000zl - i nic nie poradziłem na to, auto nowe, nieuszkodzone, nie było co nawet rzeczoznawcy wzywać. A nie chciałem kombinować z rozbierankami itd.

 

Następny rok, jak nie zmienią się aktualne cenniki, ja bym pomyślał o zmianie radia na tańsze, szczególnie że to 650zł, kup radio za 3k nawet nowe i po temacie. Reszte klocków nie masz za dużo co zmieniać, nic tańszego dobrego raczej nie kupisz, szczególnie że potrzebujesz 5 kanałów, i 5 głośników -tu nie przyoszczędzisz.

 

Ten papier to gazeta z sugerowaną ceną w DE? Jeśli występowało to w PL z PL ceną - pewnie będzie tak jak mówisz, ale to niech Jurek skomentuje.

 

Hellsin a chciałbyś ?

 

Jak nie tak to innaczej by Cie uwalili.

 

Na każdego się znajdzie paragraf.

 

 

Och tak, nikt z EASCA'i przecież o niczym innym nawet nie myślał, cały dzień, powołany wcześniej sztab kryzysowy rozmyślał jak tu uwalić jednego zawodnika, teraz macie przynajmniej powód dlaczego tak się wszystko opóźniało, bo kto miał robotę odwalić, skoro każdy sędzia miał przydzielone jedno tylko zadanie..... no comments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale startujesz w PL i ceny pod uwagę bierzesz w PL ze wszystkimi naszymi kochanymi podatkami

 

Tak samo jak obliczasz podatek akcyzowy, nie interesuje urzędników za ile kupiłeś, nawet jak masz papier, nie interesuje ich za ile jest to auto w DE czy gdzieś tam, biorą eurotax w wersji Polskiej i po zawodach, a że czasem podatek wychodzi od kwoty większej niż jesteś to auto nawet w stanie sprzedać w PL, nikogo to nie interesuje. Ostatnio podatek płaciłem od wartości auta 160,000 (celne netto miałem liczone 92,000) a za auto zapłaciłem wraz z transportem 75,000zl - i nic nie poradziłem na to, auto nowe, nieuszkodzone, nie było co nawet rzeczoznawcy wzywać. A nie chciałem kombinować z rozbierankami itd.

 

Następny rok, jak nie zmienią się aktualne cenniki, ja bym pomyślał o zmianie radia na tańsze, szczególnie że to 650zł, kup radio za 3k nawet nowe i po temacie. Reszte klocków nie masz za dużo co zmieniać, nic tańszego dobrego raczej nie kupisz, szczególnie że potrzebujesz 5 kanałów, i 5 głośników -tu nie przyoszczędzisz.

 

Ten papier to gazeta z sugerowaną ceną w DE? Jeśli występowało to w PL z PL ceną - pewnie będzie tak jak mówisz, ale to niech Jurek skomentuje.

 

nie chce sie wtracac bo ja tam zawody mam gleboko w powazaniu, stojąc z boku moge skomentowac (mam do tego prawo), gdzies na Easce czytałem ze nie ma znaczenia czy PL czy DE czy gdzie indziej w Europie, w kazdym badz razie jesli ostatnio oficjalna cena byla w DE (bo model byl jest sprzedawany tam w 2006 roku) to cene z PL z 2004 r mozna sobie wsadzic....... ale moze sie myle......

Natomiast inaczej jest jesli w 2006 roku jest cennik z PL i z DE i te ceny sie roznią to fakt obowiązująca jest cena z PL....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek - auto to nie sprzęt ...

 

Następny rok, jak nie zmienią się aktualne cenniki, ja bym pomyślał o zmianie radia na tańsze, szczególnie że to 650zł, kup radio za 3k nawet nowe i po temacie. Reszte klocków nie masz za dużo co zmieniać, nic tańszego dobrego raczej nie kupisz

 

nie mam zamiaru zmieniać radia na gorsze czyli nowsze ... wolę kupić innego suba, ale tu nie o tym mowa :P

 

Ten papier to gazeta z sugerowaną ceną w DE? Jeśli występowało to w PL z PL ceną - pewnie będzie tak jak mówisz, ale to niech Jurek skomentuje.

 

tak, gazeta z DE z 2006 roku ( ostatnia cena bazowa 9835 w DE !!! ), sprzęt w PL tak samo spada, a podane 3599 to cena z 2004 roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak dla mnie to wolałbym kupić radio za 3k niż suba za 250zł.... a nie mówiłem że musisz kupić tylko nowe, tylko że możesz.

Choć przy odpowiednim zestrojeniu, pewnie i taki za 250zł by sobie poradził żeby tylko wspomóc woofery, może i jest w tym logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło o to.

Ostatnie oficjalne ceny detaliczne:

 

Alpine CDA9835 - 3599zł

Tec SQ6 - 649zł

Morel Integra Ovation 4 - 1199zł

CV Vega 10D4 - 899zł

DLS A7 - 4299zł

------------------------------

RAZEM: 10645zł

 

Takie pytanie? Jakis konkretny cennik musi byc? Bo jesli nie to http://www.rpmotorsport.pl/auta/product_info.php?products_id=12219 cos tu widze niebałdzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie? Jakis konkretny cennik musi byc? Bo jesli nie to http://www.rpmotorsport.pl/auta/product_info.php?products_id=12219 cos tu widze niebałdzo

 

 

tak, musi byc oficjalna cena dystrybutora. Sklepy czasami zanizają ceny. Natomiast w gazetach zwykle sa wlasnie podawane ceny dystrybutora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodatkowo nie potrafi się udowodnić ich cen zakupu (na piśmie - oficjalne cenniki, paragony, faktury, itd.),

A kiedyś było mówione że nikogo nie obchodzi za ile się kupiło dany klocek a ważna jest cena detaliczna. Więc jak to jest? (znam regulamin więc odsyłanie mnie do jego lektury jest zbędne)

jd Co do cenników. Radzę baczniej przyglądać się im. Morel 2009 i DLS 2010.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie jedzie się po garnki, ale dla funu, nie mniej jednak, robienie czegoś w myśl zasady : " Ty nie jesteś od nas, to garnka ni ch** nie dostaniesz" jest nietyczne, a wręcz chamskie ...

 

P.s: DLS A7 u distro 3999 zł ...

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie jedzie się po garnki, ale dla funu, nie mniej jednak, robienie czegoś w myśl zasady : " Ty nie jesteś od nas, to garnka ni ch** nie dostaniesz" jest nietyczne, a wręcz chamskie ...

 

P.s: DLS A7 u distro 3999 zł ...

 

dokladnie http://www.horn.pl/tematyczne/car_audio/catalog/product/2134 ..... czyli jeszcze zjezdzamy z ceną.... i ta powyzsza mysl coraz bardziej sie urealnia.....

 

edit: chociaz o ile dobrze pamietam (ale moge sie mylic) to cennik tez chyba obowiazuje na dzien ktory byl podany w regulaminie (czyili chyba koncowka marca czy kwietnia 2010 przed rozpoczeciem sezonu), ale moge sie mylic (cos mi takiego chyba przemknęło na easce).

Bo wiadomo ze wartosc klocków w trakcie sezonu moze sie zmienic, tylko wlasnie nie pamietam czy to bylo odnosnie sprzetu czy raczej waluty po kursie ktorej sa obliczane ceny tych co nie bylo w PL lub poza PL byly jeszcze sprzedawana

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...