Skocz do zawartości

Pora roku a głośniki ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie taka myśl by ruszyć temat.

 

Odniosłem wrażenie, że przy dodatniej temperaturze głośniki grają niebo lepiej niżeli przy minusowej. W zimę gdzieś mi uciekał ten kick w drzwiach pomimo wygłuszeń itd.

 

I nie pomyślcie, że miałem zakryte uszy czapką :) Wcale tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest to kwestia budzetowego wygluszenia typu dekarka lub app ktore traci swoje wlasnosci tlumiace pod wplywem niskiej temperatury

 

to tak samo, nie mniej jednak sprzęt musi nabrać temperatury, co by zagrać ...

Zazwyczaj jest to 15-20 minut ... ( z własnego doświadczenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie pamiętam ale sporo ciężko było stać w jednym miejscu.

 

 

ja pamietam, ok -25*C jak jechałem to wogle CD'ek nie chciał mi odpalic a pozniej jak wsiadlem do Marcina to od razu na wstepie mi mowil ze mu woofer jeden cos zle gra,

 

badz, co badz wtedy w aucie mialem sporo "odsłuchujących" :P bo auto bylo caly czas wlaczone i ciepełko bylo w środku :) , kazdy chcial sie zagrzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że każda elektronika przy niskich temperaturach działa lepiej i nie da się temu zaprzeczyć. No może z wyjątkiem LCD, które staja się mniej ciekłe niż powinny. Minusowa temperatura może mieć wpływ jedynie na gumowe zawieszenie, staje się ono twardsze i to znacznie, co może mieć słyszalny wpływ na jakość dźwięku.

Moim zdaniem gdy jest zimno cały samochód pracuje inaczej, mam na myśli włączone ogrzewanie, niektóre silniki przy dużych mrozach mogą pracować na ssaniu nawet przez kilkanaście minut, a i my sami nie czujemy się dobrze, mamy dreszcze, zmysły się osłabiają. Moim zdaniem główną przyczyną pogorszenia się dźwięku to jak my go odbieramy a nie wina sprzętu.

Btw, wpływ temperatury na głośniki można sprawdzić zostawiając głośnik na parę godzin w lodówce ;) i porównać w dogodnych warunkach jego brzmienie z innym głośnikiem o temperaturze pokojowej (trochę hardcorowe ale to jedyna możliwość sprawdzenia wpływu niskich temperaur na głośnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No witam, podlacze sie do tematu.

 

Rozumiem, ze to ze rano jak wsiadlem do auta i wlaczylem radio, okazalo sie ze glosniki graja jakby "cieniej" i w ogole bez basu to kwestia zimna? Jechalem jakies 15 min i wlaczylem po cichu, zeby gralo, ale stan sie nie zmienil. To tylko kwestia zimna, czy moglo sie tam cos uszkodzic?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczni,e przy dużym mrozie mogą posztywnieć, przymarznąć zawieszenia głośników midbasowych i basowych, dlatego potrzeba chwili delikatnego grania, żeby się wszystko rozgrzało.

 

Dużo zależy jakie zawieszenie ma głośnik, jeden rozgrzeje się szybciej drugi wolniej.

 

Jednemu potrzeba kilka minut , drugiemu kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś na tym forum wrzucał pomiary parametrów TS głośnika w temperaturze pokojowej i przy dużo niższej.

Co się okazało - wystarczy że zawieszenia zrobią się nieco sztywniejsze co bezpośrednio wpływa na VAS, FS i Qts i głośnik gra zupełnie inaczej, wczoraj przy -15 odpaliłem sprzęt i głośniki grały bardzo twardo, podobało mi się to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze wzmacniaczami klasy A na mrozie?

Z tego co wiem to one musza się mocno nagrzać zeby pracowały dobrze...

Niestety własnie zauwazyłem ze jeden kanał jakby ciszej grał na poczatku - dopiero po kilkunastuminutach rozgrzewa sie i zaczyna grać pełna parą.

Podbno tranzystotry w klasie A musza osiagnac odpowiednia temperature do poprawnej pracy.

 

Prawda to czy ktos mnie wkrecał i siada mi wzmak?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...