Skocz do zawartości

Pora roku a głośniki ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to prawda. A klasa ma to do siebie że grzeje się kiedy wzmacniacz nawet nie jest obciążony, wynika to ze specyfiki tego typu konstrukcji, małe zniekształcenia kosztem dużych strat mocy która w większości ucieka w postaci ciepła. Za to wzmacniacze lampowe potrzebują się rozgrzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety własnie zauwazyłem ze jeden kanał jakby ciszej grał na poczatku - dopiero po kilkunastuminutach rozgrzewa sie i zaczyna grać pełna parą.

Podbno tranzystotry w klasie A musza osiagnac odpowiednia temperature do poprawnej pracy.

 

Prawda to czy ktos mnie wkrecał i siada mi wzmak?

 

Napisz jaki to jest wzmacniacz, ale jeżeli nie potrafi nawet zachować współczynnika wzmocnienia napięciowego w użytkowym zakresie temperatur, to raczej dobrze o nim nie świadczy

Duża cześć wzmacniaczy oznaczana jako klasa A, nigdy nią nie była.

Istnieje tez coś, co nazywane jest dynamiczną klasą A i to rozwiązanie bliższe jest już w cechach użytkowych pierwowzorowi.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat i na czasie...

ja w CA jestem dopiero oseskiem, ale robié tak, jak mi podpowiada zdrowy rozsádek...

skoro glosniki majá ruchome, gumowe zawieszenia, to naturalne jest, ze lepiej im sié pracuje kiedy nie sá zamarzniéte... podobnie jak u czlowieka- stawy i sciégna lepiej rozgrzac przed jakás sportowá aktywnosciá, bo latwo o kontuzje...

dlatego najpierw wláczam w samochodzie ogrzewanie, a dopiero jak da rade zdjác rékawiczki i czapké - powoli rozkrécam muzé... jak juz sié wszystko dobrze rozbuja, klimaty w kabinie mam jak na Jamajce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie troche z innej beczki, mianowicie:

 

Jak niektórzy lubię dość dużą dawkę bassu, i ostatnimi czasy zastanawiam się czy jak jest -20 lub więcej samochód postoi pare godzinek pod pracą później siadam wsio ok ALE jak dam troche w palnik to czy przy tak ujemnych temperaturach nic nie stanie mi się z tylnią szybą? Bo drgania są dość duże samochód to HB dodam że klapa jeszcze nie jest wygłuszona i trzęsie nią strasznie. Miałem na myśli czy nie pęknie ani nie trzaśnie mi szyba? zapobiegawczo grzanie szyby jest włączone i dopiero jak odmaeźnie to pozwalam sobie dać w palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tam się nic nie dzieje złego podczas mrozów, było -22 stopnie jechałem w lekką trasę, sprzęt włączony od razu po uruchomieniu auta i grał normalnie - co innego, że mój xtant gra "normalnie" jak się nagrzeje ale tak niestety bywa bo m1 ma tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...