Skocz do zawartości

VW Touran 1T1


raflip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie że już jakiś tydzień temu skończyłem montaż w touranie to wam pokaże moje wypociny

 

A więc tak:

Radio Alpine CDA-9886R

Wzmacniacz przód Kenwood KAC PS-501F

Wzmacniacz Sub Dls A6

Głośniki Focal K2P

Tweeter Infinity Kappa Perfect

Sub Rf RFD2212

 

Auto kupiłem na koniec roku 2009 i zaraz na drugi dzień seryjnemu radiu mówimy Pa. Po paru dniach przestał też grać prawy wysoki i dlatego miałem ochotę od razu wszystko wymienić Ale nie było tak łatwo bo zima trzymała długo a bez garażu takie zabawy to trochę nie za bardzo. Auto musiało być też zawsze gotowe do jazdy na następny dzień żeby jakoś dostać się do pracy

Na początku miałem trochę strachu z rozbieraniem drzwi do wyklejania matami ale nie taki diabeł straszny jak go malują

Nic nie zepsułem i to już jest bardzo duży plus Do środka poszło STP vibroplast m1, na zewnątrz drzwi poszło STP Bimast a na tapicerkę STP Bitoplast 10 no i oczywiście dystanse z mdfu, pod ten mdf są przyklejone jakieś Dynamat. Zrobienie drzwi zajęło mi dwa dni Jak to już to było gotowe to przyszła kolej na zasilanie. Plusowy(Zealum 35mm2) jest puszczony pod kierownicą i dalej lewym progiem do rozety w bagażniku Masa jest z karoserii Wszystkie końcówki są polutowane i nie ma strachu że coś się rozłączy. Bezpiecznik jest tylko przy aku bo w bagażniku nie widziałem sensu ich dawać, bo kable są po 15cm długie.

 

Czincze (Sinuslive Twister) są położone w prawym progu ,razem z nimi są też głośnikowe Czincze chociaż już są trochę stare (9 lat) to są w bardzo dobrym stanie i nie mam żadnych problemów z zakłóceniami i to mnie cieszy A mam już je w 3 samochodzie i nigdy nie było problemów. Zwrotnice są pochowane pod deską, przy montażu prawej strony zdemontowałem schowek a na moje nieszczęście jest tam wyłącznik do poduszki, fajnie go rozłączyłem a po podłączeniu go z powrotem miałem taki fajny dzwięk przy odpalaniu samochodu i napis "Airbag fehler" Na całe szczęście do VW nie jest daleko i mi to skasowali, nawet za free.

 

 

Jedyne co mi jeszcze zostało do zrobienia to słupki pod tweetery bo chwilowo są w fabrycznym miejscu (czyli deska) Ale tym chcę się zająć jak będę mieć już lepsze a marzą mi się Morel Supremo

Jak będziecie widzieć na zdjęciach mam też Power Detector Przy nim już mi brakło pomysłu na montaż i chwilowo jest jak jest. Pokazuje on napięcie z bagażnika.

 

 

Teraz trochę o tym jak to gra

Napiszę krótko, ja jestem zadowolony a oto chyba chodzi w tym wszystkim, tylko te tweetery mnie drażnią

Muzyki się fajnie mi na tym słucha niczego nie ma za dużo ani za mało. Może trochę scena jest skopana ale to przez ten montaż tweeterów. Wysokie nie sypią a chyba gdzieś czytałem że te kappy nie są za fajne

 

Na cała zabawę poszło już trochę kasy

W planach mam jeszcze wymianę tych tweeterów jak już pisałem wyżej i wzmacniacza na przód ( Dls lub Brax)

Tylko jeszcze nie wiem czy 2 kanałowy czy 4 a zależy to od tego czy będzie to pasywnie czy aktywnie

Przy aktywnym systemie będzie trzeba jeszcze wymienić radio lub dokupić procesor

 

Zdjęć nie mam za dużo bo nie robiłem przy montażu tylko już na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już miernik jest wyciągnięty i teraz leży nie potrzebny w domu :rolleyes:

 

Że już mi się to trochę osłuchało to mam ochotę na zmiany

A więc mam plan "wieloletni"

Wymienić tego Kenwooda na Dls A3 i A2 A do tego jeszcze procek 701 z rux-em i zmieniarka

 

Oraz w końcu zamontować Scandinavie 1 które kupiłem przez lato, a do teraz leża w szafie.

 

I teraz takie moje 3 pytania:

1. Czy to ma w ogóle sens czy jest to przerost treści nad formą

2. Jaka zmieniarkę kupić 605 czy 624

3. Ostatnie pytanie chyba najważniejsze (jeśli to ma sens oczywiście) od czego zacząć ten mój plan realizować

 

Czekam na jakieś wasze sugestie

 

Mam takie pytanie który wzmacniacz lepiej się sprawdzi z focalami,

wyżej wspomniany dls a3 czy może brax x1000

Bo święta idą i czas na małe zmiany

Edytowane przez K@mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
no tak tylko nie zawsze trafisz z ruxem :] czasem do 700 dokładali sobie ruxy 701 a różnica że 701obsługuje się bez rux'a z poziomu stacji multimedialnej a 700 nie ma tej możliwości poza tym 700 w trybie off nadal ciągnie prąd z aku 701 już nie :] manuali jeszcze obu dobrze nie studiowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Że już mnie trochę denerwuje te ciągłe wyłączanie radia przy wychodzeniu z auta

to chciałbym żeby się wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki,

w ISO nie ma tej opcji bo jest to po CAN czy jakoś tak.

 

Czy możecie mi doradzić jak to zrobić,

czy tylko zostaje mi dorobienie tego przewodu od stacyjki do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi doradzić jak to zrobić,

czy tylko zostaje mi dorobienie tego przewodu od stacyjki do radia

Skoro nie ma tego przewodu w ISO to trzeba go gdzieś znaleźć przy stacyjce lub skrzynce bezpieczników nieraz jeszcze blisko radia jest zapalniczka, która też jest po zapłonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...