Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupić Vibe zamiast DB62.1


ice22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników forum.

 

Chciałbym umieścić w swoim aucie jakieś nowe głośniczki, obecnie posiadam wysłużone orginały. Suma jaką chciałbym przeznaczyć to max 400zł.

Wiem że tematów tego typu jest dużo i w tej cenie nie można poszaleć ale chodzi mi o małe porównanie otóż, przeglądając forum w tej cenie polecane są Helixy DB62.1, Hertz Esk - lecz strasznie syczki grają dlatego odpadają z miejsca. koszt to około 240zł teraz moje pytanie.

 

Czy warto jest dołożyć 150 zł do zestawu VIBE BLACK AIR 6 ?? Z tego co wyczytałem są też polecane tu.

Proszę mi powiedzieć czy różnica między tymi głośnikami będzie znaczna i czy jest to warte dopłacenia tych pieniędzy do tych głośników?

 

Drzwi mam już wygłuszone + dystanse, te głośniki napędzał będzie wzmacniacz Alpine V12 moc to 50w rms, mostek 120 w rms przy 4 ohm.

 

Nie jestem audio maniakiem, lubię miękki bas i czystą górę, muzyka jakiej słucham to głownie pop, i techno.

 

ew. może rozglądać się z innym zestawem w tej cenie do 400zł?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za 350zł błąkała się chyba "Vifa a16WG simplex 19 (numer aukcji 971484235) ) , no fakt używka ale co tu dużo gadać fajna . Jeśli nówki to może coś niespotykanego, a bardzo miło grającego i solidnie wykonanego > Magnat PRO 2160 (numer 987864286) nawet nie ma tego jak porównywać do forumowego hicioru DB 62.1 :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygluszenie jest ??

 

Tak jest, pisałem w pierwszym poście. :zawstydzony:

 

Osobiście wolałbym nowe glosniczki, co do tego Magnat PRO 2160 mogę się skusić tylko z tego co czytam to Magnaty są słabo polecane.

Piszesz że w stosunku do Helixa Db62.1 nawet nie ma tego jak porównywać a jak sie ma to do tego Vibe ??

Osobiście chcę uzyskać w miarę czyste i clarowne tony średnie i wysoke, oczywiście w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat PRO 2160 mogę się skusić tylko z tego co czytam to Magnaty są słabo polecane.

 

Proponuje sie nie kierowac stereotypami szczegolnie ze z takim budzetem wiele nie tracisz na swoistych eksperymentach jest wiele firm nie polecanych na forach a przewyzszajacych forumowe hity o klase tylko trzeba miec jaja i zaryzykowac zeby nie stac sie kolejnym posiadaczem Helixow ktore sa kiepskie a vibe sa w gornych rejestrach stanowczo gorsze nawet od Hertzow ESK , magnatow nie slyszalem ale jezeli powalla, poleca to cos w tym musi byc wrecz zaintrygowalo mnie to :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a vibe sa w gornych rejestrach stanowczo gorsze nawet od Hertzow ESK ,
ojjj bedziemy sie klucic :zawstydzony: Chyba ze mylisz z HSK http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Moesz poszukac BLAUPUNKT VELOCITY Vc 652 czesto trafiaja sie w cenie helixów :D

 

 

Vibe se-k60 wisza na alle:

 

http://www.allegro.pl/item981569158_vibe_s...0_bdb_stan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki panowie bo juz powoli zaczynam sie motac :zawstydzony:

 

Co do magnata to znalazlem cos takiego -click-

 

jeśli chodzi o Vibe se-k60 - to jest to chyba starsza wersja i tam dopiero było słabo z średnimi? Mam rozumiec że starsze Vibe jest lepsze od Black Air.

 

A hertz esk 165 znalazłem nówke za 363 zł -click-

 

Wszystkie argymenty jakie podaje pisze na podstawie tego co czytam na tym forum. :D

 

Potrzebna jest mi w miare konkretna odp, co kupić, po prostu Panowie w tej cenie może niech każdy napisze co by kupił z tych głosniczków co tu sie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Vibe se-k60 - to jest to chyba starsza wersja i tam dopiero było słabo z średnimi?
aż takiej znowu wielkiej różnicy nie ma za to cena przemawia za SE-K60
niech każdy napisze co by kupił z tych głosniczków co tu sie pojawiły
ja bym kupił te Magnaty na próbę bo oba modele Vibe już miałem/mam, a chętnie spróbowałbym coś nowego niekoniecznie płacąc krocie w ciemno :zawstydzony: jeśli chodzi o Hertz ESK to popieram mastah22, na plus dla Vibe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magnaty słyszałem dość dawno i to nawet nie wiem czym to było pędzone (auto znajomego) ale wtedy myślałem że Magnat to highend :D , a tu znalazłem to teraz za cenę pełnego zbiornika paliwa :D

 

PS: nówka sklepowa też chyba jest na allegro i prawie 2x droższa :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj bedziemy sie klucic :D Chyba ze mylisz z HSK :D

 

 

 

Nie klucic sie nie bede bo byc moze pospieszylem sie z opinia bo vibe slyszalem pod troche skandalicznym radyjkiem ( wzmak tez byl caliber competition czy jakos tak ale dokladnie modelu nie znam ) a radyjka nie chcialem pamietac ale byl to sony black panel , pierwszy i jedyny sony ktorego slysdzalem w systemie ktory posiadal wzmaka i zestaw odseparowany wiec nie wiem czy to radyjko tego nie wyczynialo bo to co sie dzialo z tweeterami wolalo o pomste do nieba........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się co do Vifa a 16WG , jeżeli to ten model który słuchałem na grubym aluminiowym koszu to magnat mu do kolan nie dosięga , ( no może do pasa (:

a magnat 216 fV jeżeli o nim mowa słyszałem niedawno i miom zdaniem kiepsko , ponieważ zwrotnica jest odcięta na 3K Hz woofer chodzi niskim basem wsoka średnica z dużą dziurą , a tweeter nadrabia środek i ma duże problemy z górą , taki dżwięk jak w VW orginalne głośniki,

zdecydowanie brak kikbasu oraz środka w magnacie , dobrze zasilony pompuje ale dzwięk szybko się nudzi , brak detali oraz prędkości zrobiony na wygląd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale ten Magnat od początku mi nie pasuje.

 

Patrząc na temat i inne tematy fora zaokrąglam poszukiwania do tych konkretnych modeli:

-RAINBOW SLX 265

-Hertz ESK

-Vibe BlackAir6

-PowerBass S-6C

-u-Dimension EL Comp 6

 

I raczej z tych zestawów coś kupie cena dla każdego mieści się w 400 zł.

 

Zależy mi głownie na czystych i klarownych tonach średnich i wysokich, bo prawdo podobnie też zainwestuje w jakiś subwoofer do bagażnika:) i więcej czytam tym więcej się napalam. Ale to tak w nie dalekiej przyszłości max tak do 200 w w rms.

 

Podsumowując dziś miałem okazje słychać w VW systemu DYNAUDIO Sound 8 głośników i powiem szczerze, jeśli któryś z tych zestawów zagra tak samo "podobnie" będę wystarczająco zadowolony :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi głownie na czystych i klarownych tonach średnich i wysokich,
tW takim razie jeszcze nie podales zadnego zerstawu spelniajacego Twoje oczekiwania
Podsumowując dziś miałem okazje słychać w VW systemu DYNAUDIO Sound 8 głośników i powiem szczerze, jeśli któryś z tych zestawów zagra tak samo "podobnie" będę wystarczająco zadowolony :D .
... Zapomnij... Moze zbudujesz scene która tam mogła byc rozmyta, ale na bank nie zagraja na takim poziomie jak system skłądajacy sie z 8 głosników....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi głownie na czystych i klarownych tonach średnich i wysokich,
tW takim razie jeszcze nie podales zadnego zerstawu spelniajacego Twoje oczekiwania

Rozumiem czyli innymi słowy za te pieniądze nie kupie nic konkretnego... Tyle już wiem:), lecz może mogę się dowiedzieć jaki z tych zestawów spęłni najbardziej te wymagania co podałem. Chyba że nie ma specjalnej różnicy jaki kupie bo wszystkie zagrają podobnie?http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

 

 

 

 

Podsumowując dziś miałem okazje słychać w VW systemu DYNAUDIO Sound 8 głośników i powiem szczerze, jeśli któryś z tych zestawów zagra tak samo "podobnie" będę wystarczająco zadowolony :P .
... Zapomnij... Moze zbudujesz scene która tam mogła byc rozmyta, ale na bank nie zagraja na takim poziomie jak system skłądajacy sie z 8 głosników....

 

Pierwsza sprawa to jest taka że się pomyliłem nie 8 głosników tylko 10 !!

 

Druga sprawa że "nie znam się pisze co usłyszałem od posiadacza" wszystkie 10 głośników zamontowane są w 4 drzwiach auto czyli:

-tylne drzwi = 2x głośnik +2x tweeter = po jednym na każde drzwi sam tył !! Czyli razem 4 głośniki.

-przód = po 3 głośniki na każde z drzwi co daje nam = 6 sam przód !!

Razem mamy 10 głosników - to jest wyliczenie posiadacza auta, więcej głośników nie ma żadnego subwoofera w bagażniku też, same drzwi!

 

Pisze to po to bo nie mogę zrozumieć tego zdania:

 

".. Zapomnij... Może zbudujesz scene która tam mogła byc rozmyta, ale na bank nie zagraja na takim poziomie jak system skłądajacy sie z 8 głosników..."

 

Czytając Wasze forum każdy piszę że głośniki z tyłu psują scene, że montaż ich jest zbędny i mija się z celem? Prawda ? Czyli od tego zestawu zostaje nam nam odjąć 4 głośniki (tył) więc zostaje już tylko 6 z przodu.

 

Jak mam rozumieć te słowa, sam przedni system nigdy nie zagra jak osiem głosników ?? To końcu wymieniamy w tylnych drzwiach tez czy nie ? Bo im wiecej czytam tym większy metlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 pisze o tym ( tak mi sie wydaje :P ) ze sam zestaw przedni nawet podpiety pod wzmacniacz nie zagra tak mocno, i z takim wykopem jak system skladajacy sie z 10 glosnikow, natomiast przez to ze jest tych glosnikow tyle i nie wszystkie sa z przodu jest zaklucona scena jezeli taka wogole istnieje, a w systemie 2 + 1 ( zestaw przedni + sub, jest duzo latwiej ja uzyskac").

I teraz ode mnie:

jezeli jednak podoba Ci sie gra tylu glosnikow, i brak sceny z przodu zle na Ciebie nie wplynie to tez mozesz podpiac sobie np. 2 zestawy odseparowane pod wzmacniacz i zagraja bardzo mocno, a dobrze zainstalowane moga zastapic suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej rozumiem, jesli o to chodziło z tymi głośnikami. Lecz ja miałem na myśli dźwięk jakimi grają te głośniczki :P i po prostu chciałem wiedzieć czy któryś z tych zestawów co wymieniłem zagra w podobny sposób.

Nie oczekuje głośnego grania, ma byc wmiare czysto i klarownie coś na styl samego przodu z tego passata http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 pisze o tym ( tak mi sie wydaje http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif ) ze sam zestaw przedni nawet podpiety pod wzmacniacz nie zagra tak mocno, i z takim wykopem jak system skladajacy sie z 10 glosnikow, natomiast przez to ze jest tych glosnikow tyle i nie wszystkie sa z przodu jest zaklucona scena jezeli taka wogole istnieje, a w systemie 2 + 1 ( zestaw przedni + sub, jest duzo latwiej ja uzyskac").

I teraz ode mnie:

jezeli jednak podoba Ci sie gra tylu glosnikow, i brak sceny z przodu zle na Ciebie nie wplynie to tez mozesz podpiac sobie np. 2 zestawy odseparowane pod wzmacniacz i zagraja bardzo mocno, a dobrze zainstalowane moga zastapic suba.

dokladnie...

 

Lecz ja miałem na myśli dźwięk jakimi grają te głośniczki :P i po prostu chciałem wiedzieć czy któryś z tych zestawów co wymieniłem zagra w podobny sposób.
Jezeli porownasz przednie drzwi systemu w Pasku i tylko Twoje przedne drzwi, mozesz miec szanse uzsykac granie na poziomie, badz nawet lepsze (w zalenosci od gustu) niz w tym ori systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się bardzo że mogę uzyskać nawet leprze brzmienie, to może w końcu powiecie mi który z tych zestawów:

-RAINBOW SLX 265

-Hertz ESK

-Vibe BlackAir6

-PowerBass S-6C

-u-Dimension EL Comp 6

 

to brzmienie mi zagra http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif bo chce już coś zamówić. :P

to z sentymentu Vibe ale zaznaczam, że Rainbow nie słyszałem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slx 265 to znosny tweeter choc nie najlagodniejszy i woofer dosc miesisty, lepszy od esk ale subiektywna opinia gorszy od vibe.

 

El compy to porazka, szkoda kasy, bo grane na poziomie helixa, tylko mit forumowy powstal i tyle...

 

S6c to najgorzy tweeter z propozycji ale woofer madrzejszy od esk czy slx, o el'compach nie wspominam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...