Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupić Vibe zamiast DB62.1


ice22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

El compy to porazka, szkoda kasy, bo grane na poziomie helixa, tylko mit forumowy powstal i tyle...
kolega do niedawna jeszcze miał je zamontowane...grały pod DLS reference 200 i 9855...jak dla mnie to nie dało się tego słuchać...przy cichym słuchaniu, nie powiem bo tragedii nie było ale jak człowiek chciał je troszkę rozbujać to tweeter zapadał w pamięci...teraz ma założone Vibe SE-K60 i sobie chwali (kupione z resztą promocyjnie za 130żł nowe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem dlaczego ale od poczatku byłem już nastawiony na vibe, potrzebowałem własnie kilka takich postów :P

 

W ramach końcowych tematu chciałbym się dowiedzieć kilka ważnych dla mnie informacji

 

czy zna ktoś dokładne dane na temat wymiarów tweeterów, chciałbym zamontować to w orginalne miejscą tzn. trójkąciki obok lusterek. -omega b

jak to zasilić 50 w czy 120 (mostek)oczywiście RMS i czy trzeba je jakos wygrzewać - nie katować mocno coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktoś dokładne dane na temat wymiarów tweeterów, chciałbym zamontować to w orginalne miejscą tzn. trójkąciki obok lusterek. -omega b
nie zmescisz http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif s6c ledwo wchodily bez gabek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black air 6 są następcą SE-K60 i różnią się wooferem, zwrotnicą, a co do tweetera to nie jestem pewny (brak oznaczeń ale wyglądają tak samo i brzmią podobnie więc nie wiem czy to nie zasługa innej zwrotnicy). Generalnie profil brzmienia podobny...black air mają trochę więcej średnich ale wg mnie nie jest to aż tak znaczące żeby płacić jeszcze raz tyle za zestaw...oba kopią równie mocno i świetnie się spisują w elektronicznej muzyce.

odnośnie tweetera i jego wielkości to nie wiem jak to jest w Omedze ale do passata wchodzą po małych przeróbkach bez problemu w miejsca fabrycznych (i pięknie grają w deskę rozdzielczą zamiast w słuchacza ale to już insza inszość :zdegustowany: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu juz na oko widziałem że tweeterki są pokaźnych rozmiarów,dlatego pytam bede musiał obmyślać jakaś alternatywę montażu.

nie sa wcale takie duze, sciagasz ta maskownice i jest malutki :zdegustowany: koledze do punta w trojkat bez problemu wlazl, jezeli chodzi o granie to jeszcze sie wygrzewaja ale juz maja power bo ostatni raz je slyszalem w sobote zaraz po montarzu i dzis popoludniu odlaczylem suba i proba :/ jestem w szoku! zaczely drec lusterka i wszystkie plastiki(zaklejone otwory technologiczne) a nawet podloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te maskownice są do ściągnięcia i tweeterek robi sie mniejszy to super by było gdyby się zmieściło w orginalne otworki.http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

Co do głośniczków to chyba wybiorę się osobiście do Wrocławia, żeby je kupić bo na Allegro są tylko 4 pozycje i wszystkie z sklepu we wrocku :P.

No zobaczymy jak to się spisze...

 

A z podłogą to chyba faktycznie troszkę wyolbrzymione :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem również podobny dylemat - początkowo nastawiłem się na te Helixy DB 62.1 jednak postanowiłem dołożyć te 100 zł i zakupić Vibe Black Air 6 http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Co prawda jeszcze ich nie mam ale po opiniach w internecie oraz na forach wnioskuję, że naprawdę warto do nich dołożyć bo jakością Helixy przewyższają i to wcale nie mało!

 

BTW - jaki wzmacniacz 4 kanałowy polecacie do napędzenia tych Vibe`ów? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w axelu w cenie 380zł dostalem zestaw vibkow+magnat classic360 w dwoch mostkach po 120 i nawet daje to rady(narazie :P ) wiec podpytaj kamila czy nie bedzie mial jakiegos kompletu ze wzmakiem bo naprawde jak dla mnie robi okazje http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w axelu w cenie 380zł dostalem zestaw vibkow+magnat classic360 w dwoch mostkach po 120 i nawet daje to rady(narazie :P ) wiec podpytaj kamila czy nie bedzie mial jakiegos kompletu ze wzmakiem bo naprawde jak dla mnie robi okazje http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

380 zł za wzmacniacz + głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis nabyłem już głośniczki w sklepie AXEL we Wrocławiu i muszę przyznać że jestem bardzo miło zaskoczony dostałem wysoki rabat na głośniczki, także wszystkim gorąco polecam ten sklepik.

 

Myślę że jutro zaczne wszystko montować, postaram się wrzucić jakieś fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziś podłączyłem już głośniczki więc tak :

 

przy podłączeniu 40 -50 w RMS to gra to bardzo ładnie, ale jak da się dużo głośniej dziwnie furczą :) - oczywiście tylko przez chwile wiem że muszą się wygrzać,

gain na wzmacniaczy mam ustawiony na połowie ustawienie basu równierz na zero.

 

za to przy połaczeniu w mastek 80 - 120 W RMS ooo wtedy pokazują na co je stać - robi się głośniej zaczynają grąć tak jakby przestały być dławione po prostu rewelacja, woziłem też subwoofer w bagażniku jakiś buszmen 30` w BR "Staroć" - powiem że już sam przód tak zapodaje takim basikiem że trzepie lusterkami :) ogólnie mało co słychać suba - powiedziałbym subtelna róznica.

Oczywiście moge dać więcej głosu niż w 40-50w na kanał i grają czysto i mocno!! Lecz jeśli jeszcze troszkę podkręcimy też zaczynają furczec - prawie max:D

 

Jeśli chodzi o głosniczki to jestem bardzo zadowolony!!

 

Ale mam jeszcze dwa pytania:

 

dlaczego mi światła przygasają ?? - kable mam poprowadzone bezpośrednio od aku - tylko masa idzie z budy. 16mm

ile mam wygrzewać te głosniczki tzn, nie katować ich ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...