facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Jak wykorzystać frezarkę w CA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4298 postów

Napisano 08 październik 2009 - 18:19

Kamil stwierdził że taki temat by się przydał więc postaram się co nieco napisać :zdegustowany:
Frezarka jest bardzo przydatnym narzędziem kiedy lubimy co nieco podłubać w drewnie (nie tylko w CA)
W zabawie w CA (co nas oczywiście najbardziej interesuje) przydaje się bardzo często, za jej pomocą możemy zrobić idealne otwory pod głośniki, dystanse, podfrezowania pod głośniki czy też szyby w zabudowie. Za pomocą frezarki można robić różne inne rzeczy praktycznie ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasza pomysłowość.

Jaką frezarkę kupić?
Do zwykłego majsterkowania wystarczy zwykła frezarka górnowżecionowa kupiona na allegro za około 200zł.

Jakie frezy?
Na początek zabawy z frezarką wystarczy komplet frezów, które dostaniemy wraz z frezarką.
Jednak do dalszej pracy z frezarką najlepiej kupić sobie kilka dobrych frezów (na szt.) których najczęściej będziemy używać ponieważ te, które dostajemy wraz z frezarką jakością nie grzeszą i szybko się niszczą.

Jak wycinać kółka?
W komplecie z frezarką dostajemy tak zwany cyrkiel za pomocą, którego teoretycznie można wycinać koła ale jednak w praktyce się to za bardzo nie sprawdza.
Ja wykonałem sobie taki prosty przyrządzik z blachy aluminiowej 6mm za pomocą, którego wycinanie kółek nie sprawia żadnych problemów (zdjęcie poniżej)

Poniżej na zdjęcia przedstawię proces powstawania pierścienia/dystansu z podfrezowaniem pod głośnik.
Jak tylko będę miał chwilkę to postaram się pokazać jak wykonać inne rzeczy :rotfl:

Ps.
Proszę o przeniesienie lub podwieszenie tematu w stosownym miejscu

Załączone pliki

"Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... ALE TO BYŁA JAZDA..."

ALPINE CDA-7897 + EXT.MW6 + EXT.MD4 + HELIX A4 - EXT.T28 + Genesis sa30 + 4 x REX-8 D4 + DLS A6

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 K@mil

K@mil
  • Administrator
  • 4887 postów

Napisano 16 październik 2009 - 10:10

No to może maxtz jakbyś miał chwilę i uzupełnił temat o to jakie frezy kupić?
Który do czego używać?

Jak sobie krzywdy nie zrobić taką frezarką :rotfl:

Jakieś przydatne spostrzeżenia http://localhost/str...tyle_emoticons/default/tongue.gif

Może masz fotki bardziej skomplikowanych paneli, dystansów czy tam jakiś innych wynalazków?? :P
W życiu najważniejsze jest to, aby robić to, co się lubi...

#3 ruSki :D

ruSki :D
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 17 październik 2009 - 23:06

A ja dalej Cie bede maxtz, meczyl o mocowanie tego średniaka :P Artykół moim zdaniem super :P Napewno sie przyda :P

Pozdrawiam
no i sie zesrało...

#4 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12610 postów

Napisano 17 październik 2009 - 23:26

Czy ktoś używał takiej frezarki:
http://allegro.pl/it...w_fv_wa_wa.html
zastanawiam się jak ona się sprawdzi przy małych pierścionkach np.pod średniaki i tweetery.Niby krawędziówka ale jak by dorobić odpowiednią prowadnicę...

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

#5 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4298 postów

Napisano 18 październik 2009 - 10:03

ruSki :P, zrobię dokładną fotkę i Ci pokażę jak tylko będę miał chwilę generalnie to bardzo prosty sposób i wyszedł z przypadku :P

Raadek, nie używałem takiej ale na pewno będzie poręczniejsza od takiej co ja używam :P
A co do tego jak będzie się robić takie małe pierścionki to wszystko zależy jaki się przyrządzik zrobi i jaki będzie można zrobić minimalny otwór co też zależy od szerokości freza jaki zastosujemy. ja na mojej niestety małego otworu pod tweeter zrobić nie mogę muszę się wspomagać wtedy różnymi otwornicami itp.
Na pewno jak się wymyśli jakieś sensowne prowadzenie tej frezarki to na pewno będzie dużo bardziej funkcjonalna do takich drobniejszych (precyzyjnych) prac
"Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... ALE TO BYŁA JAZDA..."

ALPINE CDA-7897 + EXT.MW6 + EXT.MD4 + HELIX A4 - EXT.T28 + Genesis sa30 + 4 x REX-8 D4 + DLS A6

#6 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12610 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:03

maxtz jak dotrę do was na spot to o tym pogadamy :hyhy:

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

#7 K@mil

K@mil
  • Administrator
  • 4887 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 21:50

maxtz,jakieś nowe foto się pojawiły??? :D
W życiu najważniejsze jest to, aby robić to, co się lubi...

#8 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4298 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 21:57

Ostatnio nie robiłem frezarką nic innego jak tylko kółka http://localhost/str...tyle_emoticons/default/biggrin.gif
Jak będę miał chwilkę to w przyszłym tygodniu coś pstryknę :D
Poniżej link do tematu pewnego kolesia, który pokazuje co można zrobić frezarką podczas tworzenia zabudowy CA
http://www.audiogrou...ead.php?t=66958

#9 krzyżak

krzyżak
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 23:50

osz w morde :D :padam: :padam: :padam:

#10 massiv88

massiv88
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 02:54

Poniżej link do tematu pewnego kolesia, który pokazuje co można zrobić frezarką podczas tworzenia zabudowy CA :padam:
http://www.audiogrou...ead.php?t=66958

ogarnia dość solidnie, gdzieś już to widziałem :D
projekt w A4
www.strefacaraudio.pl

#11 DCA

DCA
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 23:19

ja wam moge takie pierdoły z teflonu porobić szkic wymiar :zawstydzony:

#12 leemarvin

leemarvin
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 21 listopad 2009 - 00:31

Chyba z tarnamidu albo ertalonu ja przynajmniej różne cuda z tego robię.

#13 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4298 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 20:59

Wycinanie "okienek" przy zabudowie :/ Niestety tylko kilka zdjęć bo zawsze o zdjęciu przypomnę sobie po fakcie :]
Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę pytać a postaram się odpowiedzieć.

Załączone pliki

#14 massiv88

massiv88
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 22 maj 2010 - 17:59

Odkopie trochę...
maxtz, gdzie można dostać taką ,,szynę"/prowadnicę do wycinania okręgów, bo w zestawie nie widziałem takiej. Czy to samoróbka?

DSC06232.JPG
Mój przyrząd do wycinania okręgów.

projekt w A4
www.strefacaraudio.pl

#15 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4298 postów

Napisano 22 maj 2010 - 19:09

massiv88,

W komplecie z frezarką dostajemy tak zwany cyrkiel za pomocą, którego teoretycznie można wycinać koła ale jednak w praktyce się to za bardzo nie sprawdza.
Ja wykonałem sobie taki prosty przyrządzik z blachy aluminiowej 6mm za pomocą, którego wycinanie kółek nie sprawia żadnych problemów (zdjęcie poniżej)

#16 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5286 postów

Napisano 22 maj 2010 - 21:36

Z frezarką miałem styczność już wcześniej ale nie miałem potrzeby wycinania "kółek", Przyrząd wykonałem i sprawia się znakomicie. Duże brawa dla autora pomysłu Jedyna modyfikacja to alu blacha "2", z cieńszą blachą jest mi wygodniej pracować.

#17 ralf_project

ralf_project
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 23 sierpień 2011 - 20:03

fajny temat, póki co kupiłem sobie ostatnio dremela. widzę, że teraz czas na frezarkę :)
dadajcie jeszcze jakieś fotki z rzeźbienia

#18 slawwmoir

slawwmoir
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 09:07

Koledzy jak taka frezarka zrobic kola.Spodziewalem sie, ze ten cyrkiel bedzie taki plaski.Jest z rantem i ta dziura na srube jest dosc spora.

Załączone pliki

#19 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 09:23

bo to nie jest cyrkiel
cyrkiel trzeba sobie dorobic

Juz mi sie nie chce... :(

#20 boss999

boss999
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 09:27

Koledzy jak taka frezarka zrobic kola.Spodziewalem sie, ze ten cyrkiel bedzie taki plaski.Jest z rantem i ta dziura na srube jest dosc spora.

bo to nie jest cyrkiel i nim niezabardzo zrobisz okrąg, na fotkach w temacie masz pokazane jak wygląda cyrkiel i musisz sobie go sam dorobić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych