Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 - moje boje z CA


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rośnie grono właścicieli MP 5.16 na lokalnym podwórku :).

 

To samo miałem napisać :wink:

 

Jak się rozruszają i dobrze je nakarmisz to powinno byc znacznie lepiej. U mnie latają pod Zapco Studio 500... :zawstydzony:

 

U mnie grają pod stereo 100 (wg certyfikatu dołączonego do wzmaka dostają ponad 70W RMS na kanał) i też dają radę :) Może kilkadziesiąt Wacików więcej by się przydało - ale jest przyzwoicie :wink:

 

disaster3 - miłego użytkowania/wygrzewania/brzmienia MP 5.16 :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moje tweetery siedzą w ten sam sposób zamontowane, podobnie jak Ty zabieram się za robotę tego łohoho :P

Kurde, ciekaw jestem tych MP, nie wiem czy się nie wybiorę kiedyś do stolycy na małe słuchanko :P

 

Zapraszamy.

 

BTW. widząc lokalizacje u Ciebie tez czesto jestem w O-cu np. dzisiaj jestem :) (moja żona stąd pochodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem głównie weekendowo w domu, także jeśli planujesz jakiś wypad, np w długi weekend to bardzo chętnie jakieś mini spotkanie możemy urządzić :)

Obecny weekend niestety studenckim obowiązkiem spędzam w Krakowie...

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro Precision 5.16 jeśli podłączymy nowe to na początku bardzo słabo grają - szczególnie mając na względzie ich cenę.

Dopiero po dłuższym użytkowaniu zaczynają grać po swojemu.

 

PS. Polecam zastosować dedykowane do nich pierścienie stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chodzi o pierscie pod micro to mam ich kilka albo aluminium albo nierdzewka badz zwykle stalowe , gdzies jeszcze mialem bardzo ladne pierscienie ozdobne do micro bo niestety glosnik jest naprawde bardzo dobry ale nikt nie pomyslal o maskownicy do niego i toczylem pierscien do ktorego mozna zamontowac maskownice. Pozdrawiam

 

Ps Jak bedziecie potrzebowali jakis stalowych pierscieni to smialo pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOglbys podać jakies namiary na te "pierścionki" :wink:

Można je jeszcze prawdopodobnie kupić w warsztatach które zrzeszone były w Proa.

W Warszawie to Audiomania i Galeria Tonów.

 

Zrobione są ze stali niemagnetycznej/nierdzewnej (nie wiem jakie jest poprawne nazewnictwo)

 

Wygląda to tak:

http://imagebox.pl/out.php/i46308_dystans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

dzisiaj zdałem sobie sprawe ze bede musiał poprawić sobie drzwi (w sensie) osadzenie "nowego" pierscienia zrobionego na wymiar pod MP 5.16 (jest troche szerszy niz stand. 16,5cm) I obecny troche zdewastowałem, musiałem pilnikiem go od wewn. troche przejechać co tym samym naruszałem żywicę zabezpieczającą pierscień od nasiąkania wodą itd. Kwestia czasu jak tylko naciągnie wilgoć i spuchnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze pierscien oprocz standardowego przykrecenia do blachy jest był od spodu posmarowany K+D (Wurtha)zeby dokladnie przylegał i był lepiej usztywniony. K**** jak sobie o tym pomyśle to bez siekiery i piły elektrycznej to nawet nie podchodź.

Pogoda po ch***, garazu brak i na dworze raczej nie będe w stanie tego zrobić. Zważywszy na fakt ze mam nowe glosniki to chciałbym zeby od razu pracowały w dobrych warunkach i się poważnie zastanawiam czy nie oddać tego do specjalisty, ktory ma warunki do tego i wiedze jak to dobrze zrobić i zeby tam pozniej nie zaglądać.

 

Jeszcze tylko czekam na info od LacAudio na temat pierscieni.....

 

Pozdr.,

disaster3

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wlasnie przed chwilą kurier zapukał do drzwi i przyszły zrobione pod wymiar do Toyoty Avensis pierścionki mdf z POWE pod MP 5.16 , teraz jeszcze tylko ze stali nierdzewki i jedziemy z koksem :P

http://img221.imageshack.us/img221/6184/imgp3749.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przed chwilą kurier zapukał do drzwi i przyszły zrobione pod wymiar do Toyoty Avensis pierścionki mdf z POWE pod MP 5.16 , teraz jeszcze tylko ze stali nierdzewki i jedziemy z koksem :P

http://img221.imageshack.us/img221/6184/imgp3749.th.jpg

 

i te stalowe na te z mdf przychodza? co to daje? to wplywa jakos inplus na akustyke czy tylko +5 do wyglądu? :P (pytam sie bo nie wiem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te stalowe na te z mdf przychodza? co to daje? to wplywa jakos inplus na akustyke czy tylko +5 do wyglądu? :P (pytam sie bo nie wiem ;))

 

tak, dokladnie . A co to daje - to poprawia, sztywność jak i głosnik jest równo przykrecony przez co minimalizuje się możliwość wykrzewienie kosza głosnika a te w MP 5.16 są delikatne i podatne na tego typu akcje. Czy daje to coś jeszcze nie wiem, niech się inni (Ci co sie znają wypowiedzą), mi oba powyższe argumenty w zupełnosci wystarczają. Chce poprawić, drzwi, żeby zostały zrobione na TIP TOP i już tam nie zaglądać.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hejka,

 

mam prosbę do osob, które grzebią przy zwrotnicach o pomoc w określeniu cięć w fabrycznej zwrotce z mojego zestawu. Niestety firma PHD jest bardzo uboga w informacje i nawet nie wiem jakiej stromości jest zbocze ani nawet pkt. cięcią. Zrobiłem zdjecie zwrotce i dokladnie widać oznaczenia, ale jest problem ponieważ, cewki nie są oznaczone. Czy mimo wszystko można wydedukować jakie mogą być tutaj cięcia . Dodatkowo woofer i tweeter jest 4 ohmowy.

http://img20.imageshack.us/img20/1341/imgp3767.th.jpg

 

dzieki i pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...