Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 - moje boje z CA


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche sie pozmieniało ostatnimi czasy i praktycznie z tego co było na poczatku tematu został tylko DCX1000.4 ale tez nie wiem na jak długo bo wlasnie do domu przybyła na testy kolejna zabaweczka a nie wykluczone ze zostanie na dłuzej :hyhy:

 

http://img266.imageshack.us/img266/2405/img2508l.th.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/4403/img2506v.th.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/1488/img2509n.th.jpg

 

 

No i oczywiscie jakis juz czas leza sredniaki do montazu (tylko ciagle brak czasu)

http://img266.imageshack.us/img266/3937/img2485b.th.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/9077/img2488.th.jpg

 

Mam nadzieje ze jutro mi sie chociaz uda wzmaka odsłuchac. Sredniaki czekaja az Bit One wjezdzie, tez lezy w szafie i czeka :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

disaster3, odsłuchuj i daj znać jak ten xtant ogarnia bo nie miałem okazji a słyszałem dużo dobrego o nim. Widzę że w końcu coś się ruszy w zmianach :hyhy:

 

 

No gra super - mega przejrzysty wzmacniacz. Nic nie daje od siebie. Niby ma tylko 2x75 + 1x150 watt na kanał a rusza 3drożnym przodem i subem 10" 300wRMS aż miło. Ja go miałem w poprzednim aucie, zamontowałem do obecnego i pozbyć się nie zamierzam. Jedyny problem Xtantów to sama konstrukcja obudowy, montażu płyty głównej, ustawiania zwrotnic, brak bezpiecznika - to wszystko świadczy że ten wzmacniacz został zrobiony dosyć bezkompromisowo. Brak bezpiecznika - brak strat na połączeniach, ale musisz zadbać o zewnętrzny bezpiecznik - co praktycznie zawsze się robi jak się daje rozety na zasilających kablach. Zwrotnice - nie masz potka do ustawiania tylko wsadzasz drabinki rezystorowe (ja wsadziłem komplet (chyba po 6 czy 8 na każdy kanał) rezystorów.

 

 

ps. i dziwię się że te piece chodzą po 1200-1500zł - bo grają na poziomie kilka razy droższych konstrukcji. Ale to chyba tylko pokazuje jak działa marketing. :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety jak to zwykle bywa czasu brak i Xtant'a nie zapiołem ale juz przygotowałem sobie pomalu wszystko. Dzisiaj dzieki uprzejmosci Herdi'ego mogłem skorzystac u niego w firmie z garażu i podłubałem przy drzwiach. Okleiłem je dodatkowo pianko GMS na skrzydle jak i rowniez na boczku.

Wyje*łem kondesator i założyłem rozdzielacze do zasilanie przygotowując sie tym samym do podlaczenia Xtanta jak i Bit One'a ktory czekał na to. No i pare fotexów z zabawy w Gravity Garage :)

 

 

http://img207.imageshack.us/img207/588/img2519z.th.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/6675/img2520e.th.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/79/img2521z.th.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/4812/img2522.th.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/5021/img2523y.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie slyszalne roznice sa po przyklejeniu tej gabki do drzwi ?

 

tapicerka mi nie gra ani nic w srodku (niepożądanego) jest lepiej wygłuszone jak i boczek od wewnątrz, jestem bardzo zadowolony mimo ze brakuje mi kilku spinek i czesc bolców miałem ułamanych. Dzisiaj kupiłem nowe spinki do boczków, tylko musze je wymienić.

 

[ Dodano: 2009-12-08, 15:29 ]

wczoraj tak z dupy 150 PLN lekką reką poszło na duperele potrzebne do przeorganizowania bagaznika:

 

Opaski zaciskowe do kabli zasilających z kołkiem mocującym do mdfu - 30 szt.

2mb kabla 25mm^2

4mb kabla 10mm^2,

konektorki widełkowe na kabel 25mm^2 z małym widełkiem (bo terminale w Xtant'cie 603x sa do dupy)

nowe spinki do drzwi przednich

 

i w sobote podpinanie Xtant'a i BO :) jak sie uda to troche fociszy porobie i wrzuce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w sobotę odbiore swoje zwrotki PHD :padam:

 

ale ale mamy w teamie lepszego zapalenca niz ty - Darek w sobote odebral autko a juz w niedziele zamowil BO :)

puscil przod w biampingu stwierdzil ze chyba jeden kanal we wzmaku pada wiec szuka teraz radia i wzmaka :]

 

a co do tojtojki to gra zacnie - zupelnie nie moj profil muzyczny, ale technicznie gra bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wczoraj wykorzystując troche wolnego czasu pokombinowalem z podlaczeniem innych konfiguracji (ktore posiadam). Z racji tego ze wyjechalismy do tesciów i musiałem wyciagnąć suba (bo zona dosc sporo chciała zabrac) :P pobawiłem sie z samym przodem.

 

Podpiałem z powrotem Genesis'a SA50 pod tweetery na fabrycznej zwrotce a woofery przepiołem z Xtanta do Steg'a K2|02 w band pasie 38Hz - 3Khz (3,5kHz)@12db/oct no i szczerze mowiąc jestem naprawde zaskoczony pozytywnie.

Mialem zrobic podobnie z Xtantem ale polączyc go po balansie w bandpasie ale oczywiscie cholera zapomniałem z domu wziać do niego SIP'ów

 

Wnioski mialem nic nie sprzedawać ale chyba pozbęde sie suba bo nie jest mi potrzebny. Przod sam w sobie gra super i na dół wogle nie moge narzekac i mi w zupelnosci wystarcza), chyba tez pomału "dorastam" do dzwieku.

 

Zaczałem sie zastanawiac czy wlasnie pozbywając sie suba nie zdecydowac sie na 3-drogi ale bez chaotyzmu bo nie wiem jakie glosniki dokupic. To juz musiałbym przedyskutowac z potencjalnym (w przyszłosci) stroicielem co by mozna bylo dobrac ze sredników do obecnie posiadanego kompletu i mogł podpowiedziec co nie co.

 

Idąc tym tropem i pewnymi przemysleniami skoro majac "włoszczyzne" nie szukać czegos wlasnie stamtąd. Sredniak z PHD odpada bo jest za wielki ale tak sie zastanawiałbym np nad czyms z Audio Development M35 badz M35 neo. Ale to tylko dywagacje jednak mimo wszystko chyba sub pojdzie na sprzedaz.

 

Wzmacniacz (K2|02) na razie zostawie bo nie wiem jaka bedzie go czekała przyszłosc.

 

No to tak na szybko po wczorajszych odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No troche czasu mineło odkąd chwilo zarzuciłem CA (ponieważ samochód stał i mało nim jeździłem) ale chyba znowu to sie zmieni. :)

Generalnie przód juz jest i wzmak. Jeszcze mam ochotę posluchac PHD z serii AF woofer'a bo jest troche słabszy niz moj i nie wiem czy Xtant nie lepiej by sobie z nim poradził niż ten co mam. Jestem z niego bardzo zadowolony ale wydaje mi sie ze potrzebuje sporo wiecej niz Xtant moze mu dać. Słuchalem ich na Steg'u K2|02 i cały czas nie moge wyjsc z podziwu (jaka byla tam dynamika i kick po zapodaniu 150W na kanał czyli tyle ile moje glosniki mają w RMS'ie).

 

W każdym bądź razie kupiłem suba pod Xtant'a na kanało mono z papierka:

 

150W przy 4 ohmach

300W przy 2 ohmach

 

a samochod to sedan i powiem szczerze ze nie lada wyzwanie miałem zeby cos znalezc. Trafiła sie okazja i wyrwałem DLS RW10 (25cm, 250W przy 2Ohm'ach). Mam nadzieje że Xtant będzie dla niego odpowiednim partnerem.

 

Mam w związku z tym pytanko, czy nie ma ktoś w W-wie pałętającej się po (domu/garażu/komórce) skrzynki pod 25 cm w ok. 18-20L netto?

 

Przede wszystkim chciałbym sprawdzic sam głosnik czy mu nic w podróży sie nie stało no i czy gra i jak gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no w koncu wolny weekend i wyjazd do tesciów i mozna było co nieco przy furce pogrzebać. Plany byly wieksze ale deszcz popsuł wszystko i "krew z głowy mi zeszła"

W kazdym badz razie obecne woofery zostały zastąpione "nowymi" :wink: (jeszcze raz dzieki Raadek :zdrowko: ) no i wzmak z podlogi w bagazniku udało mi sie wpasować na tylną kanape i zrobić porządek z kabelkami.

 

Ha co najsmieszniejcze okazało sie ze woofery mialem podlączone odwrotnie do zwrotek (polaryzacja). Zwykle robie tak ze wszedzie kabel z paskiem, kwadratowy, czy jakos oznaczony, lącze zawsze z + i tak wszystko bylo na zwrotce i wzmaku. Natomiast odkrecam woofery zeby zmienic na nowe, patrze a kabel z paskiem podlączony do minus'a :wstyd: , w kazdym badz razie nowe podlaczyłem poprawnie :P

No i pare fotek + ktos mnie prosil o fotki tweeter'ów na blaszkach to od razu wrzucam..... Niestety na razie kasy brak na zlecenie robienia słupków a samemu mi sie nie chce (+ nie mam warunków) wiec to jeszcze musi wystarczyc :)

 

Nie udało mi sie natomiast podlaczyc suba, bo musze kable RCA zmienic i polozyc pod podlogą a ze wzgledu na dzisiejszą pogodę nie mogłem rozebrać do naga furki :( w kazdym badz razie paczuszka czeka......

 

Troche sie pieprzyłem z głosnikami bo to są 17 a nie 16,5 i musiałem podszlifować rant pierscienia od wewn. (niestety podszlifowałem z zywicą i troche kicha bo nie jest zabezpieczony ;/ ) no i małe porownanie z PHD, ktore obecnie są "FOR SALE"

post-1931-014463500 1289061418_thumb.jpg

post-1931-071989800 1289061426_thumb.jpg

post-1931-014209900 1289061450_thumb.jpg

post-1931-039960700 1289061490_thumb.jpg

post-1931-020082100 1289061502_thumb.jpg

post-1931-001661900 1289061515_thumb.jpg

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek co ty mu dałeś :(

To tylko gra pod samym radiem...

dokladnie, po podlączeniu pod wzmacniacz, bass znikł..... ni ma go :przestraszony:

 

ps. Przemaglujemy avensisa na zlocie oj przemaglujemy :cwaniak:

spoko, do tego czasu troche pograją to sie wygrzeją i może bass sie znajdzie :wink: (w sensie zejście z drzwi.... :P )

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie grono właścicieli MP 5.16 na lokalnym podwórku :).

jeszcze nie wiem czy wielbicieli :P wiem tyle ze nie są tak prądożerne jak moje obecne PHD no i przede wszystkim nadają sie do 2 dróg (bo w 3 iść na razie nie chce) . Dlatego MP5.16 zagościły u mnie.....

 

 

Jak się rozruszają i dobrze je nakarmisz to powinno byc znacznie lepiej. U mnie latają pod Zapco Studio 500... :zawstydzony:

no ja ich tak nie wykarmie..... u mnie skromniutko Xtant 603x z 75 Wacikami na kanal. Nie to co u ciebie elektrownia 250W!!!! Ale przypuszczam, że raczej źle nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...