facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Pioneer deh 80prs

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#41 erty0203

erty0203
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:58

on nie ściemnia i nie zmyśla rzeczy niestworzonych.

popieram w 100%, całkiem miarodajny Recenzent nam wyrósł. A tak OT Pozdrawiam nowego nabywce 921 oby służyło bezproblemowo :wink:

„Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz” – Albert Einstein

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#42 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:08

popieram w 100%, całkiem miarodajny Recenzent nam wyrósł. A tak OT Pozdrawiam nowego nabywce 921 oby służyło bezproblemowo :wink:

Ja również, byłem i słuchałem i przy okazji radio kupiłem :rotfl:

PS. Również pozdrawiam i też mam nadzieje że długo posłuży :wink:

Audi S3 Bose  :wsciekly:

#43 audioR

audioR
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:35

Troszkę odgrzeje. Porównywałeś może radio z 117ri?
Próbowałeś autokalibracji? Działa to tak jak w Alpinach?
Jestem cały czas przed kupnem radia i już zgłupiałem. Miałem brać 177ri ale widzę że niewiele więcej dokładając mam 80prs z wszystkim co mi potrzeba i nie muszę dokupywać imprinta ani modułu do BT.

#44 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:55

Idąc innym tropem i zaoszczędzając 700zł (kupując cz702e) masz wszystko to samo co w Pionku ...aaaa nie ma autokalibracji ale to i tak działa jak ...działa (kto robił ten wie) ;)
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#45 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:56

Troszkę odgrzeje. Porównywałeś może radio z 117ri?
Próbowałeś autokalibracji? Działa to tak jak w Alpinach?
Jestem cały czas przed kupnem radia i już zgłupiałem. Miałem brać 177ri ale widzę że niewiele więcej dokładając mam 80prs z wszystkim co mi potrzeba i nie muszę dokupywać imprinta ani modułu do BT.

Z CDA-117 nie porównywałem.
Autokalibrację robiłem i tak jak napisał powalla działa jak działa... wyniki są dyskusyjne wg mnie. ;)
A co do Alpine, to widziałem, że zrobili następcę 117, CDA-137BTi. Ma już wbudowany BT, ale do autokalibracji trzeba mieć imprinta.
Jeśli zależy Ci jednak na autokalibracji, odtwarzaniu plików wav i podłączeniu dysku, to bierz 80PRS.
Jeśli nie, to może faktycznie lepiej kupić nowego clarka cz702e? Pewnie z iPoda i tak można tam puścić wav lub apple lossless po USB :)

Pozostaje jednak kwestia brzmienia, ja już się starzeje i ten pionek, to coś dla mnie, czyli "radio dla starych ludzi" - brzmienie spokojne, słodkie i zrównoważone. :wink:
Podejrzewam, że cz702 to podobny profil brzmienia. (może powalla coś napisze na ten temat)
Jeśli szukasz mega dynamiki, to celuj w coś innego...

CA: OEM Seat Ateca   :P

HA: Satori 2.5 way DIY • Arcam A29 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

#46 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 13:04

Tyle że z procem i USB to nie ma za dużo opcji i chyba wszystkie tu są wymienione .
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#47 audioR

audioR
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 13:20

No właśnie szału z wyborem nie ma... Patrząc z boku to jest:
1) JVC 90 (921), Kenwood 92BT, Clarion cz702e w cenie do 600 - 1000zł.
2) Alpine 117ri w cenie 1200zł
3) Pioneer 80prs - 1400zł
Ceny na okrągło wg alledrogo. Z czego:
1) No właśnie.. Wszystko mają-USB, BT, DSP, czasówki. Radia godne polecenia z dobrym stosunkiem cena/jakość??
2) Radio do rozbudowy bo w sumie oprócz czasówek to nie ma nic więcej ciekawego. Przepłaca się tutaj wg za napis Alpine CDA.
3. Wszystko ma? Komponenty dobre, można się do wyglądu przyczepić jedynie i może do ceny (chociaż Alpine tak wyposażona - z dodatkami kosztuje 2x, lub 3x tyle).
I teraz najważniejsze - wybór:
Rozum zwykłego zjadacza chleba podpowiada grupę 1 - radia grające podobnie z tymi samymi gratami w środku? Można kierować się wyglądem w wyborze.
Grupa 2 to raczej lans bo się ma Alpine, czy dźwięk lepszy od 1? To pewnie trudno ocenić.
3 Ciekawe radio ale czy nie lepiej kupić coś z 1 a pozostałe pieniądze zainwestować w coś innego?
Mam racje? Może ktoś się do tego odniesie?

Oczywiście mówimy o nowych modelach.

#48 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 13:58

Dodam, iż ustawiłeś 702 z 921 i 92 , a to radio ma wyposażenie zgodne z osiemdziesiątką Pionka ....tyle że 2x droższego ;)

#49 kukimiszczu26

kukimiszczu26
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:12

Trochę OT ale dzis przypadkiem trafiłem na promocje tego pionka tylko ze w ju kej, ale jest wysyłka na cały swiat za free, sam chyba sie skusze w tygodniu więc też coś tam napisze więcej.
Ciekawe tylko czym się różni model USA ?

Clarion // Ground Zero // Brax // Helix // Adire Audio 

#50 audioR

audioR
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:16

Czyli pomiędzy Clarionem a JVC i Kenwoodem jest duża różnica? Z tego co gdzieś wyczytałem to masz 702. Mógłbyś napisać mała recenzje i porównanie z innymi? :-)

Podejrzewam, że w wersji USA nie ustawisz wszystkich częstotliwości w radiu.

#51 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:17

No właśnie szału z wyborem nie ma... Patrząc z boku to jest:
1) JVC 90 (921), Kenwood 92BT, Clarion cz702e w cenie do 600 - 1000zł.
2) Alpine 117ri w cenie 1200zł
3) Pioneer 80prs - 1400zł
Ceny na okrągło wg alledrogo. Z czego:
1) No właśnie.. Wszystko mają-USB, BT, DSP, czasówki. Radia godne polecenia z dobrym stosunkiem cena/jakość??
2) Radio do rozbudowy bo w sumie oprócz czasówek to nie ma nic więcej ciekawego. Przepłaca się tutaj wg za napis Alpine CDA.
3. Wszystko ma? Komponenty dobre, można się do wyglądu przyczepić jedynie i może do ceny (chociaż Alpine tak wyposażona - z dodatkami kosztuje 2x, lub 3x tyle).
I teraz najważniejsze - wybór:
Rozum zwykłego zjadacza chleba podpowiada grupę 1 - radia grające podobnie z tymi samymi gratami w środku? Można kierować się wyglądem w wyborze.
Grupa 2 to raczej lans bo się ma Alpine, czy dźwięk lepszy od 1? To pewnie trudno ocenić.
3 Ciekawe radio ale czy nie lepiej kupić coś z 1 a pozostałe pieniądze zainwestować w coś innego?
Mam racje? Może ktoś się do tego odniesie?

Oczywiście mówimy o nowych modelach.

Chciałbym tylko zaznaczyć że jeżeli miałbyś kiedyś zamiar zrobić aktywke to z JVC 921 nie zrobisz, bo nie ma aż tak rozbudowanej zwrotki.

#52 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:18

Takie porównanie aczkolwiek skromne już pisałem na forum w innym temacie .

#53 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:18

702 ma aż tak rozbudowaną zwrotkę ?

#54 kukimiszczu26

kukimiszczu26
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:34

Czyli pomiędzy Clarionem a JVC i Kenwoodem jest duża różnica? Z tego co gdzieś wyczytałem to masz 702. Mógłbyś napisać mała recenzje i porównanie z innymi? :-)

Podejrzewam, że w wersji USA nie ustawisz wszystkich częstotliwości w radiu.

Ciekawe czy nie można przełączyć, w tak nowoczesnym sprzeciku chyba jest taka opcja.

Clarion // Ground Zero // Brax // Helix // Adire Audio 

#55 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:49

702 ma aż tak rozbudowaną zwrotkę ?

Link do manuala też jest już na forum.

W manualu 80 z usa podają 87.9-107.9 a w eu jest 88-108 więc może być róznie , no ale największa wada jak dla mnie to zakres filtrów w tym Pioneerze , bo nie da się aktywnie podzielić 3 waya (bez suba oczywiście) , ba nawet nie da się pociąć aktywnie (sensownie) średniaka od dołu(1,25khz) i woferka od góry bo jego LPF to max 250hz , a to spora wada . W grę wchodzi tylko możliwość 2 way + sub , co niby jest OK ale ...ale clark za pół ceny to umie , ba tak samo jak stareńka 9833 :)

#56 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4740 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 15:00

jestem bardzo ciekaw porownania tego clariona cz702e do clarka 958 i pionka p88rs jeżeli chodzi o profil brzmienia i jakośćw odtwarzaniu.
Fajnie by bylo porownać kiedys te radyjka - w sumie do Mikołowa nie mam daleko więc bezpośrednie porownanie P88RS do CZ702e możnaby zrobić o ile powalla byłby chetny na chwilową podmianę :)

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#57 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 15:19

No , to trzeba było przedwczoraj napisać , bo miałem go na wierzchu :)
Mam ciasno za radiem i muszę przy kombinacjach z radiem rozkręcać pół dechy(schowek, dół kokpitu) :( No i jak już to tylko wchodziłoby w grę posłuchanie w Twoim aucie , bo u mnie zwrotek zero , a ten Pionek 88 nie ogarnie mojego 3 waya aktywnie (zakres filtrów) .
Napisz na PW nr fona , to się zgadamy , bo w sumie mam urlop i jeśli jakiś termin "do południa" Ci odpowiada , to możemy się ustawic w któryś dzień w pół drogi powiedzmy żeby było sprawiedliwie ;)

#58 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4740 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 15:36

muszę skonczyć budowę czegokolwiek u mnie to będzie mozna sie zgadać, narazie bez wooferów jestem. Myślę, że bliżej przyszłego tygodnia - mi sie jakos wybitnie nie spieszy, możę być nawet przy okazji :)

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#59 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 19:58

Powalla
Możesz coś już napisać jak gra ten Clarion ? Chodzi o profil dzwięku tzn. czy jest taki sam jak w innych clarionach..

#60 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 20:02

Takie porównanie aczkolwiek skromne już pisałem na forum w innym temacie .

Nie umiesz znaleźć, czy załapałeś lenia (wszak wakacje/urlopy są :hyhy: ) i mam za Ciebie poszukać , skopiować i wkleić?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych