Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie szału z wyborem nie ma... Patrząc z boku to jest:

1) JVC 90 (921), Kenwood 92BT, Clarion cz702e w cenie do 600 - 1000zł.

2) Alpine 117ri w cenie 1200zł

3) Pioneer 80prs - 1400zł

Ceny na okrągło wg alledrogo. Z czego:

1) No właśnie.. Wszystko mają-USB, BT, DSP, czasówki. Radia godne polecenia z dobrym stosunkiem cena/jakość??

2) Radio do rozbudowy bo w sumie oprócz czasówek to nie ma nic więcej ciekawego. Przepłaca się tutaj wg za napis Alpine CDA.

3. Wszystko ma? Komponenty dobre, można się do wyglądu przyczepić jedynie i może do ceny (chociaż Alpine tak wyposażona - z dodatkami kosztuje 2x, lub 3x tyle).

I teraz najważniejsze - wybór:

Rozum zwykłego zjadacza chleba podpowiada grupę 1 - radia grające podobnie z tymi samymi gratami w środku? Można kierować się wyglądem w wyborze.

Grupa 2 to raczej lans bo się ma Alpine, czy dźwięk lepszy od 1? To pewnie trudno ocenić.

3 Ciekawe radio ale czy nie lepiej kupić coś z 1 a pozostałe pieniądze zainwestować w coś innego?

Mam racje? Może ktoś się do tego odniesie?

 

Oczywiście mówimy o nowych modelach.

 

Chciałbym tylko zaznaczyć że jeżeli miałbyś kiedyś zamiar zrobić aktywke to z JVC 921 nie zrobisz, bo nie ma aż tak rozbudowanej zwrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli pomiędzy Clarionem a JVC i Kenwoodem jest duża różnica? Z tego co gdzieś wyczytałem to masz 702. Mógłbyś napisać mała recenzje i porównanie z innymi? :-)

 

Podejrzewam, że w wersji USA nie ustawisz wszystkich częstotliwości w radiu.

Ciekawe czy nie można przełączyć, w tak nowoczesnym sprzeciku chyba jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702 ma aż tak rozbudowaną zwrotkę ?

 

Link do manuala też jest już na forum.

 

W manualu 80 z usa podają 87.9-107.9 a w eu jest 88-108 więc może być róznie , no ale największa wada jak dla mnie to zakres filtrów w tym Pioneerze , bo nie da się aktywnie podzielić 3 waya (bez suba oczywiście) , ba nawet nie da się pociąć aktywnie (sensownie) średniaka od dołu(1,25khz) i woferka od góry bo jego LPF to max 250hz , a to spora wada . W grę wchodzi tylko możliwość 2 way + sub , co niby jest OK ale ...ale clark za pół ceny to umie , ba tak samo jak stareńka 9833 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw porownania tego clariona cz702e do clarka 958 i pionka p88rs jeżeli chodzi o profil brzmienia i jakośćw odtwarzaniu.

Fajnie by bylo porownać kiedys te radyjka - w sumie do Mikołowa nie mam daleko więc bezpośrednie porownanie P88RS do CZ702e możnaby zrobić o ile powalla byłby chetny na chwilową podmianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , to trzeba było przedwczoraj napisać , bo miałem go na wierzchu :)

Mam ciasno za radiem i muszę przy kombinacjach z radiem rozkręcać pół dechy(schowek, dół kokpitu) :( No i jak już to tylko wchodziłoby w grę posłuchanie w Twoim aucie , bo u mnie zwrotek zero , a ten Pionek 88 nie ogarnie mojego 3 waya aktywnie (zakres filtrów) .

Napisz na PW nr fona , to się zgadamy , bo w sumie mam urlop i jeśli jakiś termin "do południa" Ci odpowiada , to możemy się ustawic w któryś dzień w pół drogi powiedzmy żeby było sprawiedliwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wykopalisko:)

I jak doszlo do skutku spotkanie porownawcze nowego Clariona i Pionka?

Duet cenowy to obecnie 699 i 1199 wiec piec stowek roznicy. - fajnie byloby uslyszec spostrzezenia w bezposrednim porownaniu,

 

Osobiscie stoje przed dylematem wyboru miedzy cz702, 80 prs, lub 88rs z ub100... lub zaczekac na cos bardziej interesujacego na 2013 rok :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbije Temat 

 

Ponieważ Kolega Pawel_luk1 mocno wkręcił mnie swoimi opisami, jak i rozmowami na temat jego Pioneera DEH-80PRS, mocno przysiadłem do wertowania service manuala tego Pionka i : 

 

Wygląda to tak że DEH-P880PRS, DEH-P88RS ( i zapewne wersja II tego modelu ) jak i najnowszy model DEH-P80RS jest zbudowane z tych samych elementów ( w sieci do ww radyjek jest jeden wspólny Service Manual ) więc i wszystkie te Radia powinny " grać" tak samo ....

 

Tak jak Paweł Pisał : Mamy przetwarzanie całego sygnału cyfrowo w DSP od AKM / Asahi Kasei ( AK7732VT ) konwersja dopiero na końcu w 3 DAC-ach od Burr Browna ( PCM1793 ) , bez podwójnej konwersji A/C, C/A, potem za Wzmocnienie odpowiadają 3 podwójne Wzmacniacze Operacyjne od firmy JRC ( NJM2114M ) dalej sygnał trafia do układu PM9009A no i leci na RCA ...

 

Na Wejściu  jest jeszcze układ UPD63763CGJ

 

Linki do Datasheet :

 

http://www.hqew.net/datasheet/NJM2114M-datasheet-pdf-download-140149.html

 

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm1793.pdf

 

Nie mogę namierzyć kości AK7732VT, podobną kość podają jako porównanie AK7720AVT ( Taka bodajże siedzi w HX-D2 )

 

http://www.akm.com/datasheets/ak7720AE00.pdf

 

http://pl.scribd.com/doc/25556837/CX-3164-Pioneer-CD-Mechanism-Manual

 

Na jakichś Chińskich czy Tajskich Stronach rozbierali te CD-ki , są zdjęcia i jakieś opisy, Google tłumacz powinien jakoś pomóc :

 

http://bbs.carcav.com/read-htm-tid-350753-page-e.html

 

http://www.audio-teams.com/webboard/?ca1=17&id=69733

 

http://bbs.carcav.com/read.php?tid=338348

 

Mam nadzieję że komuś przydadzą się te informację, lub chociaż zaciekawią  :wink:

 

Jak dla mnie, na tę chwilę Pioneer DEH-P80RS jest najciekawszą propozycją z przedziału 1000-1500 zł jeżeli chodzi o NOWE jednostki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta.

 

Czy ktoś miał może okazję porównywać tego Pionka do uznanego duetu: Alpine CDA 9835 i Clarion 958??

Chodzi tylko i wyłącznie o jakość dźwięku, funkcjonalność pomijamy.

 

Tak, w przyszłym tygodniu do 9835r na (niestety :looka: ) klockach z podpisu  (tweetery z końcówki radia a sub i woofery z pieca) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.

 

Czy ktoś miał może okazję porównywać tego Pionka do uznanego duetu: Alpine CDA 9835 i Clarion 958??

Chodzi tylko i wyłącznie o jakość dźwięku, funkcjonalność pomijamy.

Więc i ja zadam identyczne pytanie ale dotyczące 80 i cz702e na identycznych systemach... mam nadzieję, że tym razem nikt nie wykasuje posta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja odgrzeję

 

 

I jak z tym porównaniem, będzie coś skrobnięte?

 

Pioneer ma  mniejsza dynamikę (bas), pod końcówką radia wysokie tony mniej natarczywe niż na Alpine, pioneek ma mniejszego "kopa" , na średnice nie narzekam, pioneer to raczej takie spokojne i ciepłe granie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To znaczy że dynamicznie nie da rady nic posłuchać?Elektroniki itp...
Po pierwsze bo się juz pogubiłem czy sygnał będzie wzmacniany zewnętrznym wzmakiem czy z końcówki,czy mówimy teraz o "dynamice" z koncówki radia?

 A tak w ogóle to reszta systemu nie ma znaczenia na końcowy efekt tej "dynamiki".....?Jak kupisz podane radio przez kolegę to już będzie można słuchać ..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem 80PRS ale 88RSII więc nie wiem na ile te radia są brzmieniowo identyczne.Yasica pisał że to WYGLĄDA na to samo.Nie mam jednak 100% pewności czy to to samo.

Jeśli jednak byłoby to to samo to


assesino, dnia 30 Marz 2014 - 11:31, napisał:

Czyli nie ma co liczyć na granie z "jajem"?
 
Na 80prs raczej nie...

To tutaj niestety ale nie zgodzę się :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te radyjko dobrze wspolgra z amerykanskimi piecykami, rockford , soundstream itp.. U mnie po przesiadce z cda9855r nie bylo jakiegos ogromnego skoku, raczej subtelne zmiany. Mowienie o braku dynamiki jest troche nie na miejscu,raczej powiedzialbym ze wysokie i bass podawane sa spokojniej. Ale w sumie dla niektorych 9855 ostrzy na gorze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...