Skocz do zawartości

Wzmacniacz


korki333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tego Audison-a i robię 5.1 Czy ktoś się orientuje czy na Helix P-Dsp można dobrze ustawić scenę 5.1 ? Tylko gdzie ja kupię jeden głośnik MOREL Hybrid Integra 402 potrzebuję jako centralny :) Uzyskać chcę coś takiego http://www.meridian-audio.info/public/meridian-xf-a4-ds%5B4322%5D.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do muzyki - płyty DVD są ze ścieżkami 5.1 :)

Ale to tylko plany gdyż obawiam się że i tak nie kupię dobrego głośnika jednej sztuki to raz a dwa nie wiadomo czy ten procek P-DSP podejdzie do fabrycznej jednostki po światełku. Z zakupem wzmacniacza wstrzymam się jeszcze do poniedziałku wtedy będę wiedział czy udało się zamontować procek jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami będę myślał dalej co do wzmacniacza. Na zagranicznych forach czytałem że w tym Audisoni-e brakuje basu a za dużo jest góry :( Może się zdecyduję na tego DLS A7 w poniedziałek napiszę do ciebie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na zagranicznych forach czytałem że w tym Audisoni-e brakuje basu a za dużo jest góry

 

Taaa kieruj się takim informacjami , a będziesz zmieniał decyzję zakupu co 15 min ... w aucie można tyle innych rzeczy spaprać że charakter brzmienia wzmacniacza bym na razie pominął , ba sama zamiana tego Infinity jest chyba do końca nieprzemyślana, bo po kij zmieniać wzmacniacz jak reszta w rozsypce?  Podpiąć, postroić i potem "kombinować" dalej z podmiankami klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki - płyty DVD są ze ścieżkami 5.1

...sztucznie kreowanymi :)

Prawidłowa scena muzyczna jest w 2.0 że tak dziwnie to napiszę... i nawet mając stereo można ustawić grajka na środku deski, nie potrzeba do tego centralnego głośnika :) o tylnych już nie wspominając :wink:

 

Jeszcze nie słyszałem żeby mi ktoś z perkusją czy skrzypcami wjechał zza pleców na scenę :P (to tak w ramach rozluźnienia :wink: )

 

Zastanów się nad tym, chyba, że ktoś Ci doradza 5.1 do słuchania muzyki... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt (wzmacniacz oraz głośniki) dostarczyłem osobiście do firmy zajmującej się montażem.  Głośniki to Morel Virtus 603 tył Morel Maximo, Woofer JL12w0 - starszy głośnik jeszcze produkcji USA, wzmacniacz Infinity Ra6006. W warsztacie zaproponowano mi maty Gladena i  wszystko zostało wygłuszone tymi matami. Dźwięk jest fatalny, płaski gorszy niż był na fabrycznym systemie nie ma tej przestrzeni która była na fabrycznym nagłośnieniu, brak sceny podejrzewam/podejrzewałem że winny jest tutaj wzmacniacz. Przy dodawaniu gazu słychać świst w głośnikach, na seryjnym wzmacniaczu taki problem nie występował, przy regulacji kanałów lewo-prawo reguluje tył-przód tak więc prawdopodobnie nieprawidłowe podłączenie na konwerterach. Podejrzewam również że seryjny wzmacniacz miał Dolby lub DSP w każdym razie jest połączony kablem optycznym z radiem, dźwięk był bardzo dobrej jakości a po montażu są szumy w głośnikach itp. W serwisie użyto słabej jakości konwerterów miały być zamontowane konwertery Helix-a ale zamontowali konwertery ACV tłumacząc się tym że tylko takie konwertery nie obcinają całkowicie pasma co występowało na Helixach. Konwertery zostały założone w miejscu gdzie z seryjnego wzmacniacza wychodzi sygnał na głośniki następnie ten sygnał z konwerterów jest przekazywany do wzmacniacza Infinity. Zakupiłem procesor dźwięku aby pominąć konwertery ponieważ podobno one są sprawcami szumów gwizdów itp. Procek ma być zamontowany w miejsce seryjnego wzmacniacza połączony światłowodem następnie sygnał z procka do wzmacniacza Infinity. Jestem załamany myślałem nawet o powrocie do seryjnego audio.

 

Odnośnie seryjnych głośników to były zamontowane takie jak poniżej, jest to D&M PSS woofer 2x2ohm tweeter 4ohm:

 

tweetery http://www.aukcjoner.pl/gallery/011083350-1.html#I1
woofery http://www.aukcjoner.pl/gallery/011081292-.html#I2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy dodawaniu gazu słychać świst w głośnikach, na seryjnym wzmacniaczu taki problem nie występował, przy regulacji kanałów lewo-prawo reguluje tył-przód tak więc prawdopodobnie nieprawidłowe podłączenie na konwerterach.

Co to za warsztat? Ja bym nie odebral auta po takim montazu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty to montowałeś w rzeźni?

 

Z tego co pamiętam to pasmo na przód jest dzielone na wzmacniaczu ( w zestawie alpine 2,5kHz i 4,5kHz i to ostro 18db).

 

Masz proce helixa podłącz go zamiast high low, zsumuj sygnał. Podłącz TW i MID przez zwrotnice z jednej pary kanałów, woofery z drugiej potniesz helixem.

 

Tak wiem zabraknie Ci kanałów. Na razie sprawdź jak tak się będzie sprawowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ostatnio na aledrogo był ESX vision 5ch za fajna kasę :P Kamul dobrze prawi jak i inni koledzy, podjedź posłuchaj pogadaj. Może jak posłuchasz u kogoś czegoś ciekawego to będziesz wiedział co chcesz uzyskać jakie granie Ci odpowiada itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...