Skocz do zawartości

Tanie granie w Mamusowozie - Xantia II


mamusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Się pozmieniało...

 

W pierwszej kolejności kupiłem w końcu swoje radio, bo ileż można jeździć z wypożycznym. W ten sposób za kierownictwo odpowiedzialny jest od jakiegoś czasu Clarion DXZ 778RUSB. Wielkich zmian po podmiance z Alpinki nie dostrzegłem, nieco delikatniejsza zrobiła się góra, średnica ciutke uwypukliła a bas stał się nieco bardziej miękki i wolniejszy. Ale nie były to jakieś mega słyszalne zmiany.

 

Niemal równolegle z Clarionem zdecydowałem się na wymianę napędu sekcji subniskotonowej. Miejsce wysłużonego Audisona zajął Carpower HBP-1502. Dlaczego akurat on? Za cenę jaką jest dostępny (lekko ponad 200zł) zapewnia prawie 500W mocy, nie brzmi "sztucznie" w porównaniu do nowszych chińczyków, ma nieco tendencję do konturowego podbarwiania dołu, ale da się to przeżyć w tej kasie. Dał za to super kontrole i wycisnął ostatnie poty z Cantonów. W kontekscie poszukiwań nowego suba i tak potrzebne mi było coś mocniejszego niż 160W z Audisona.

 

No i dzisiaj z rana najważniejsza zmiana ;P W furtkach zagościły AWX'y 15 i "zrobiły robotę". Poprawiło się właściwie wszystko, kick jest dużo szybszy i sprężysty, wokale żywe i nie przytłumione. Najbardziej zaimponowała mi "lekkość" z jaką grają i przestrzeń która się zdecydowanie poprawiła.

Wciąż nie jest to 100% możliwości drzwi, dystans który jest obecnie jest wciąż nieco zbyt płytki, ale bez żywicowania tapicerki nie dam rady wyciągnąć ich całkiem na wierzch. Nie grają "pod tapicerkę, ale wciąż mogłoby być lepiej w tej kwestii, zauważalne jest momentami przy niższych wokalach "ściąganie" sceny na dół, ale i tak jest duuużo mniejszy efekt niż przy poprzednich wooferach.

 

Podziękowania za udostępnienie AWX'ów należą się oczywiście Lklukaszowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajnie że u Ciebie zagrały wooferki, trzeba odsłuchać systemu żeby dowiedzieć się co to gierzy :) U mnie nie wypadły za dobrze te woofery niestety. Byłem troszkę rozczarowany, ale dużo robi piecyk inny oraz drzwi, bo jakby nie patrzeć moje drzwi są dość słabe jeżeli chodzi o brzmienie wooferów. Widzimy się niedługo :) Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie dlatego że zbyt szybko by opadały ścianki słupka a wysoki ma bulwę jak burak po Czarnobylu :)

 

E... Ja skarpetę naciągam tak ,że kleję na super gluta najpierw po pierścieniu potem (jeśli głośnik jest na tyle wypukły,że tył może wystawać) wkładam zabezpieczony i naciągam tak aby weszło. A tak to wyjdzie to chyba ciężko na słupku.

Ale postęp jest... bo mamusa odkąd go znam zawsze jeździł z ulepem na taśmę, więc... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo mamusa odkąd go znam zawsze jeździł z ulepem na taśmę, więc...

 

Bo jak raz zrobiłem słupki to się tweeter spalił. :P

 

 

 


Dlaczego dałeś dwa sklejone a nie jeden?

 

Dokładnie dlatego:

 

 

 


Pewnie dlatego że zbyt szybko by opadały ścianki słupka a wysoki ma bulwę jak burak po Czarnobylu  

 

Z pozycji kierowcy nie widać że są mocno głębokie, po pierwszych przymiarkach myślałem że kulfon będzie, ale wygląda ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z pozycji kierowcy nie widać że są mocno głębokie, po pierwszych przymiarkach myślałem że kulfon będzie, ale wygląda ok ;)

 

Od czasu coaxiala, już chyba nic go nie przebije, więc można folgować z tw... :wink:  :)


 

 


Bo jak raz zrobiłem słupki to się tweeter spalił. :P

 

Lutowałeś go do słupka? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słupki nie doczekały się ostatniego szlifowania ani lakieru (za mało wolnego czasu :P) i w stanie półsurowym powędrowały do auta - bez muzyki nie da się żyć. Ze zdjęcia  wynika jakby lekko na różnej wysokości były, ale to wina foto ;) Kierowane w 1 wersji miały być na lusterko, ale wychodziły paskudnie duże i wróciłem do opcji niesymetrycznej.

 

Nowych dystansów i wyciągniecią przed tapicerkę doczekały się AWX'y, teraz trzeba tylko myśleć jak przerobić boczek żeby to jako tako wyglądało. Za pomocą skośnych pierścieni woofery zerkają lekko w stronę kierowcy. Co do walorów słuchowych, wypowiem się jak Clarion wróci z serwisu, bo postanowił się zbuntować ;/ 

 

 

DSC00023.jpg

DSC00024.jpg

DSC00025.jpg

DSC00027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co to tak brzydko kabelek przeprowadzony do drzwi?

 

Myślałem że nikt nie zauważy :( W ori kostce miejsca brak, maksymalnie co udawało się przepchnąć to jakieś 2x0,75. Od strony pasażera do ogarnięcia było, ale od kierowcy wiązanka szyby+central+lusterka upchana strasznie w wężyku. Ale już czekają nowe kabelki w plecionkach na montaż, kumpel mi podrzucił pomysł jak to inaczej zrobić więc przy okazji się zrobi  ;)

 

 

 


widać że talentu jak i słuchu Tobie nie brak

 

Dzięki za pochwałe, ale akurat z manualnymi możliwościami to u mnie różnie bywa xD

 

 

 


Może przyjdzie dzień kiedy pooglądam sobie na żywo

 

Pewnie nadejdzie, cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nikt nie zauważy W ori kostce miejsca brak, maksymalnie co udawało się przepchnąć to jakieś 2x0,75. Od strony pasażera do ogarnięcia było, ale od kierowcy wiązanka szyby+central+lusterka upchana strasznie w wężyku. Ale już czekają nowe kabelki w plecionkach na montaż, kumpel mi podrzucił pomysł jak to inaczej zrobić więc przy okazji się zrobi  ;)

 

To schowaj kabel z tylu

Żeby chociaz nie było go widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie umiem, nie znam się i już więcej nie będe nic robił :(

 

Tak serio, nie wiem co do dystansów macie, są pięknie i równo zrobione (może dlatego że nie ja frezowałem xD), a że brzydko poklejone to w dupce mam bo i tak przyjdzie boczek z maskownicą na wierzch. A słupki są proste, jak ktoś wsiądzie to się przekona ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...