facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Woofer z wykopem :D

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
305 odpowiedzi w tym temacie

#41 Adamu

Adamu
  • Użytkownik
  • 1036 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 10:03

lazlem ino TT6, ale pewnie cena mnie zabije

Musisz szukać Brax Graphic Pro TT 1
Cena to około 1 tys ale czasami można je taniej kupić
Te co znalazłeś na forum to model wyżej albo nowsze, tera nie pamietam dokładnie

TT1 i TT6 to zupełnie różne konstrukcje, łączy je to że oba modele są archiwalne.

TT1 i HT1 (pszczółeczka) to topowy model braxa sprzed 2008 roku.
TT6 i HT6 to "budżetowy" model braxa sprzed 2008 roku.

oba systemy wyróżniają się tweeterami, oba bardzo udane i godne polecenia. HT1 do tego stopnia jest udany i pożądany na całym świecie że Fischer postanowił wznowić ich produkcje, pozostałe komponenty dostępne są tylko w świecie używek.
spośród całej czwórki najsłabszy jest woofer TT6, w mojej opinii jest to najgorszy klocek jaki kiedykolwiek fischery wyprodukowały, dla mnie nieudany eksperyment z sisalem. Odpowiednią jakość uzyskali dopiero przy matrixach 6.1 i 6.1pp czyli połączeniu braxa TT1 (konstrukcja kosza) i TT6 (materiał membrany)

jak ma być głośno i czysto i w normalnych pieniądzach to jescze raz daje swoje typy AD W600 lub ślimaki.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#42 Ache

Ache

Sex Smoke and Alcohol Rulezzz :D

• Użytkownik
  • 2659 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 12:40

ślimaki.

Dawajcie firmami i modelami Panowie :P
Dziś lepszy niż wczoraj, jutro lepszy niż dziś.

#43 merida888

merida888
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 12:55

ślimaki.

MP 5.16

#44 marcin-real

marcin-real

Pan Zły

• Użytkownik
  • 2555 postów

hhehhe :) zobacz o jakie ślimaka chodzi :)
http://archiwumalleg...-976548517.html

Fazę zmieniam wzmakami, bas zmiękczam matami, kick koryguje dystansami, sub bass kręcę skrzyniami, detale uzyskuje kondkami, koc ściągam przewodami a barwę zmieniam dac-ami.   :) :)

Pokaż skrzynię bejbe ...

#45 marcin_plock

marcin_plock

Naleśnik TEAM

• Użytkownik
  • 1574 postów

ślimaki.

Przeca mowa o mikro precyzjonach :wink:
Będzie tyle gwiazd polskiego CA, że jeszcze okulary przeciwsłoneczne będziesz w nocy zakładał ;)

#46 disaster3

disaster3
  • Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 13:30

no do tej pory jezdzilem z subem ale od kilku tygodni, musialem zrezygnowac i poki co jezdze tylko z przodem i na dole wlasnie mam MP 5.16 zasilane Xtantem 2200ix . Zjechalem troche z cieciami bo byly 60Hz@18db a teraz bez suba sa na 50Hz@18db , jednym slowem rzeźnia. Powiem szczerze ze z kazdym tygodniem te woofery mnie zaskakuja, no tak napier****** basem ze masakra (zresztą z Danielem sluchalismy na spocie teraz K-PAX (OST) ) i dawały konkretnie. A tak wygladają niepozornie i caly czas mam przed soba moment w ktorym zmieniałem swoje poprzednie PHD FB PRO na te MP 5.16 jak biednie wygladaja. Ale to co potrafią to inna sprawa. Koledzy odsluchujacy setup (prawie wiekszosc ma u siebie 3-way'a - wiec moze to juz przyzwyczajenie) ze góra i dól wporządku ale jeszcze trzeba by bylo popracowac nad srednicą bo z nich da sie to wyciągnąc.
Nie do konca wiem jak do tego podejsc czy chodzi o podciagniecie ciecia LPF w góre na wooferze (i jak zawita sub to HPF pojde na 60Hz badz lekko wyzej) i pozytywnie to sie odbije na srednicy, czy jednak rozwazac opcje z dodaniem sredniaka (ale troche szkoda, w tych glosnikach zabijac to co mają dobre - srednice). Wracajac do meritum to ja swoj glos rowniez oddalbym na slimaki (MP 5.16) prują jak głupie....

Załączone pliki

"Zjeżyłeś się jak kotka w marcu przed piątym kocurem z kolei, chętnym do du....a?" 29.05.2013

#47 Ache

Ache

• Użytkownik
  • 2659 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 16:59

Cos juz sie klaruje w temacie. Twoj post dobitnie pokazuje, ze nie ocenia sie nic po wygladzie. U mnie sredniaki nie wchodza w gre.. Za wygodny jestem i nie chce mi sie slupkow rzezbic i zwrotek zreszta tak samo.. U mnie jest full activ :)

#48 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2574 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 17:00

uDim Prox M6 dobrze kopie ale nie wiem jak ze srednica (wyższa) bo lataja w 3way

#49 Ache

Ache

• Użytkownik
  • 2659 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 17:09

Nizszej srednicy tez mi troche brakuje aktualnie, ale od czego sie ma rozbudowane radio i EQ :P Wyzsza srednica to jest podstawa mojego zadowolenia (oczywiscie + kopniak) :D

#50 balcer

balcer

Team Reverse Null

• SCA Team
  • 3094 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 18:16

Nie do konca wiem jak do tego podejsc czy chodzi o podciagniecie ciecia LPF w góre na wooferze (i jak zawita sub to HPF pojde na 60Hz badz lekko wyzej) i pozytywnie to sie odbije na srednicy, czy jednak rozwazac opcje z dodaniem sredniaka (ale troche szkoda, w tych glosnikach zabijac to co mają dobre - srednice)

Leć z wooferem przed tapicerkę!
Sam przed zmianą na MP 5.16 będę próbował conieco jeszcze wycisnąć z Helixów pod tym kątem, zobaczymy czy przełoży się to na odsłuch.
Loud is beautiful, if it's clean :) Zawsze chciałem, mieć takie coś, właśnie po to, by stroić wciąż!

#51 tony_tr

tony_tr
  • Użytkownik
  • 1242 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 18:19

Wiem, że to nadaje się na osobny temat, ale powiedzcie mi Panowie co nam da lekkie ukierunkowanie woofera do góry, oraz jak to w życiu bywa jakie będą tego minusy...? Muszę już myśleć o dystansach do 5.16 i ta sprawa bardzo mnie ciekawi...

|| Sterowanie: CDA-9887r || Przód: Helix P400, 2-way: STX AWX 18 + Usher Audio T9950-20, pełna aktywka || Subwoofer: Rainbow Hammer 12' + DLS A6 ||

#52 kamul

kamul

((( (]} Pan Rosomak {[) )))

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 18:37

Zapomnialem dodac, ze warunek konieczny to 165 mm :)

Przypomnę tylko że "muszelki" mają 170mm.

To moja głupota czyni mnie inteligentnym => im głupszy, tym dłużej mi się schodzi :wink2:

#53 disaster3

disaster3
  • Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:18

ale robisz na standardowy rozmiar krozka z mdf'a 3mm z nierdzewki po slimaki i po problemie. Bo tylko wlasnie ok 3-4 mm glebokosci "slimaka" daje sie we znaki przy standardowym pierscieniu mdf pod 165mm (takze nie widze zadnego problemu), poza tym jak nie krazki z nierdzewki to ja np. swoje od wewn, pilnikiem podszlifowalem, pozniej lakier do parkietu zeby zaimpregnowac i tez nie widze problemu....

"Zjeżyłeś się jak kotka w marcu przed piątym kocurem z kolei, chętnym do du....a?" 29.05.2013

#54 Adamu

Adamu
  • Użytkownik
  • 1036 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:23

, ale powiedzcie mi Panowie co nam da lekkie ukierunkowanie woofera do góry

przeważnie odejmuje kicka.

#55 disaster3

disaster3
  • Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:37

Sam przed zmianą na MP 5.16 będę próbował conieco jeszcze wycisnąć z Helixów pod tym kątem, zobaczymy czy przełoży się to na odsłuch.

Stary boje sie dotykac juz te drzwi :) , najlepiej to kupic nowe skrzydla i zaczac jak bozia przykazala, tutaj juz jest tak nalepione i przymocowane, ze musialbym z piła motorową do tego podejsc zeby wymienic pierscien. Ba komplet leży zrobiony stricte pod "slimaki" mdf + nierdzewka ale strach sie bac podchodzic do tych drzwi raz jeszcze, musialbym wszystko odklejać pierscien "piłować". No chyba ze na obecnym zrobic nie 3mm nierdzewki tylko z 1cm i wtedy moze zrownalyby sie glosniki z tapicerką ale tez wymagaloby jej ciecia

#56 Ache

Ache

• Użytkownik
  • 2659 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:34

Tez mam taki zamiar w przyszlosci.. Ale to zas bedzie dlubaniaaaaa..

powiedzcie mi Panowie co nam da lekkie ukierunkowanie woofera do góry

x2
Ktos ma jakies konkretniejsze doswiadczenia ?

Cos sie wymysli jakbym kupil :wink:

tutaj juz jest tak nalepione i przymocowane, ze musialbym z piła motorową do tego podejsc

Skad ja to znam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

#57 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 12969 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:37

Ja się upieram przy foczych żółtkach.

Przy pałowaniu spokojniej bym je męczył ;)

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#58 Ache

Ache

• Użytkownik
  • 2659 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:42

Walic beda, a jak z kultura grania ? W sumie nie jest to zestaw za 300-400 pln..

Czym sie wogole roznia poszczegolne woofery z K2P, K3P, KF, KPS ?

#59 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 12969 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:51

Qltura jest na europejskim poziomie ;P

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#60 Ache

Ache

• Użytkownik
  • 2659 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 21:00

Qltura jest na europejskim poziomie ;P

A Ty jak zawsze wygadany do granic wytrzymalosci klawiatury :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych