Skocz do zawartości

Jak to jest naprawde z RCA


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega z Warszawy - ja chętnie udostępnię auto do ślepego testu - chętny? :) (hajendu nie ma, ale coś tam plumka i ewentualne różnice na pewno można wyłapać :) )

 

Zawsze chciałem to sprawdzić i zobaczyć jak ktoś sobie poradzi w takim teście, bo ja mam chyba za cienkie uszy :)

 

Pisać na forum możemy do końca świata, a wystarczą 2-3 godzinki w weekend i sprawa będzie wyjaśniona :)

 

Dziekuje za zaproszenie. Jednak dla mnie tak malo istotne jest przekonywanie innych do swoich racji, ze szkoda tracic czas. Tak jak powiedzialem w moim systemie domowym roznice słysze. W samochodzie po zmianie z taniego hollywood roznice tez odczulem. Ale nie bede nikogo przekonywal czy jest lepiej czy nie ;)

Obecnie po glowie chodza mi tweetery a nie IC :)

 

Jeronimo - dokladnie na audiostereo bywa podobnie ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziekuje za zaproszenie. Jednak dla mnie tak malo istotne jest przekonywanie innych do swoich racji, ze szkoda tracic czas.

 

to nie jest kwestia przekonywania innych do swoich racji, tylko prostego doświadczenia, które wielu użyszkodnikom mogłoby się przydać :) 

 

Tak jak pisałem - możliwe, że mam gorsze uszy czy coś, ale ja nie słyszę różnicy. 

 

Gdybym słyszał - na pewno bym się na taki test zgłosił, bo co by mi szkodziło?

 

Prosta sprawa, do zrealizowania, a tak są tylko litery na forum... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem skoro w audio domowym jest roznica to i w samochodzie bedzie. Na ten temat bylo juz mnostwo napisane na innych forach - przez lata. Oczywiscie ciagle pojawiaja sie nowi adepci ktorzy nie slysza i w zwiazku z tym nie wierza. Jesli Ty nie slyszysz, to i tak nie uslyszysz nawet jak ktos inny slyszy. Opisywanie roznic ktorych Ty nie slyszysz nie ma sensu. Sa ludzie, ktorzy nie slysza roznicy miedzy mp3 a wave, jeden nie widzi roznicy miedzy czerwonym a czarnym jaskiem - i mysle, ze jest to podobny poziom dyskusji - jest roznica czy nie. Jeden ma lepiej wyrobiony sluch drugi gorzej. I tym co maja sluch gorzej wyrobiony nalezy zazdroscic - ekonomiczni sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem skoro w audio domowym jest roznica to i w samochodzie bedzie. Na ten temat bylo juz mnostwo napisane na innych forach - przez lata. Oczywiscie ciagle pojawiaja sie nowi adepci ktorzy nie slysza i w zwiazku z tym nie wierza. Jesli Ty nie slyszysz, to i tak nie uslyszysz nawet jak ktos inny slyszy. Opisywanie roznic ktorych Ty nie slyszysz nie ma sensu. Sa ludzie, ktorzy nie slysza roznicy miedzy mp3 a wave, jeden nie widzi roznicy miedzy czerwonym a czarnym jaskiem - i mysle, ze jest to podobny poziom dyskusji - jest roznica czy nie. Jeden ma lepiej wyrobiony sluch drugi gorzej. I tym co maja sluch gorzej wyrobiony nalezy zazdroscic - ekonomiczni sa :)

 

A pommo iz napisano juz tomy to nadal nie znam przypadku aby jakikolwiek problem soniczny w systemach CA udało się rozwiązać poprzez wymianę kabla .

Podobnie w sprzętach domowych , znam wiele osób które zamiast poczynić generalne  zmiany w swoich  systemach , przez wiele lat próbowały bezskutecznie poprawić swój system przy pomocy kabli .

Nie stali się przez to ani szczęśliwi , ani bogaci  ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :)

 

A niektórzy widze, ze sie boja, ze im sie światopogląd zawali ;)

To nie o to chodzi - doświadczenie wskazuje, że nie watro nikogo przekonywać na siłę - jeśli ktoś ma w sobie trochę dobrych chęci i jest dociekliwy to prędzej czy później sam na własną rękę się tym zainteresuje - oczywiście wnioski wyciągając własne.

Warto przynajmniej spróbować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy z Grzesiem ?

Yyyy, chyba nie, Powalla mowil ze tu cos jest nie halo, bagaj do gory i dumnie oznajmia "ku.wa przeciez tu jest MONO zrobione":) to bylo ... 3 lata temu i moj pierwszy SPOT pod Ikełą:) Grzes siedzial u mnie jak juz byl Clarion 928r wsadzony i zwrotka z Utopii, dalej cos nie gralo i... Znalezliscie ze tweeter na odwrot podpialem:D to byl drugi SPOT pod Ikełą:) takze... Jakby nie bylo "kable grają" ;) a u mnie zwlaszcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skoro u was słychać różnice i macie tak dopracowane systemy w aucie że te zmiany są dla was zuważalne , może podjedziecie na jakiegoś spota i posłuchamy wszyscy ,czegoś się nauczymy od was .

 

1. Nigdzie nie pisalem, ze mam dopracowany system (Bury22 - tweetery)

2. Nie mam zamiaru nikogo pouczac, ani nic udowadniac.

Ok macie racje - zmiana IC nic nie daje - uleglem autosugestii. Dziekuje wszystkim GURU za ta pouczajaca lekcje :mur:  EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zapytam wprost - czy ktoś z Was (mówię tu raczej do sceptyków) podszedł kiedyś do tego tematu poważnie i próbował sam na własną rękę przekonać się czy coś w tym jest ?

Nie mówię tu o szybkiej wrzutce innego kabelka i pobieżnej ocenie - chodzi mi o metodyczne podejście do sprawy - rzetelny test przed samym sobą a nie w gronie kolegów audiofili.

Według mnie tylko takie podejście pozwala na wyrobienie sobie opinii :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie bo uważam że w systemach są duzo większe problemy niż "kable"

Każdy system ma jakieś problemy ale nie o tym mówiłem :rolleyes:

 

 

ale tu nie chodzi o to jakie sa problemy, bo tego nikt nie neguje. Pytanie zadane jest - czy kabelki RCA wnosza roznice do gry systemu CA. 

Po mojemu to pytanie jest szersze - Czy przewody (sygnałowe, głośnikowe, nawet zasilające) ogólnie wnoszą zmiany w brzmieniu systemów audio ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale tu nie chodzi o to jakie sa problemy,

 

No właśnie o to chodzi. :) Co po szukaniu "smaczków" w kablach skoro pod spodem kryje się kilka znacznie większych nieświadomych baboli, których usunięcie da wymierne słyszalne korzyści, bez wsłuchiwania się w biegające elektrony w sreberku czy miedzi?

 

 

Jedyną jaką mi się udało zauważyć to albo "sieją" albo nie. A wkładałem różne różniste...

 

Posiadam identyczne odczucia, a kabli parę tam jakiś gorszych/lepszych i tych uznawanych za już półkę Hi w CA posiadam.

Sieja albo nie. Różnic brzmienia nie uświadczyłem.




Każdy system ma jakieś problemy ale nie o tym mówiłem :rolleyes:

 

A czy zmiana, kabelków czy np OPA w piecu nie powinna być ostatnim szlifem systemu na zasadzie wisienki na torcie? ( o ile komuś się chce aż tak bawić).?

Po co więc o tym klepać? Skoro jest zupełnie gdzie indziej w strojeniu/instalacji auta pole do popisu i poprawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


jeronimo, dnia 03 Kwie 2013 - 17:45, napisał:

Każdy system ma jakieś problemy ale nie o tym mówiłem :rolleyes:



A czy zmiana, kabelków czy np OPA w piecu nie powinna być ostatnim szlifem systemu na zasadzie wisienki na torcie? ( o ile komuś się chce aż tak bawić).?

Po co więc o tym klepać? Skoro jest zupełnie gdzie indziej w strojeniu/instalacji auta pole do popisu i poprawek?

Według mnie zmiana kabelków czy podzespołów w piecu nie musi być ostatnim szlifem - myślę, że to jest po prostu jeden z elementów składających się na brzmienie całego systemu - nie twierdzę, że przewody są strategicznym elementem ale można pokusić się o eksperymenty. Czasem dają ciekawe rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...