Skocz do zawartości

Wybór CA, początki, laik...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[Za 400zł masz dobrą V12stke która jakościowo jest dużo lepsza od nowych dużo droższych wynalazków pokroju SRX3

 

Massiv88 Czy Ty miałeś w ręku choc jednego SRx? Pewnie zaraz zarobie ksywke naczelnego czepialskiego tego forum, ale takie kwiatki jak ten wpis z cytatu powyżej powinny wywoływać stanowczą krytykę.

Internetowa opinia serii SRx nie wzięła się z ich niedostatecznej jakości. To są bardzo fajne wzmacniacze, a zwłaszcza 3ka zje każdą V12 4ro kanałową na śniadanie.

 

A wystarczy przestrzegać jedną bardzo prostą zasade; nie miałem w ręku, nie słuchałem, nie porównywałem osobiście- to sie nie wypowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow, miałem SRX3, jak nie wierzysz to zajrzyj do mojego tematu z instalki a4!

Porównywałem ją w tej samej aplikacji a Alpinem F407 V12 i przód odstawał baaaardzo dużo a REX grał podobnie na kanale trzecim! Jakbym nie miał to bym się nie wypowiadał także oszczędź! Uważam że seria SRX to szajs na maxa i dobrze że udało mi się go sprzedać (w końcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gralo bez zwroty, a pozniej pod zwrotka od vibe. Tylko ze jak przerzucilismy je do mnie zagraly duzo lepiej, ale dalej bez szalu. massiv musialbys sam odsluchac, obydwa woofery graja tak samo, zaden nie jest uszkodzony wiec sam juz nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuje przestać się kłócić o bzdury, wiadomą sprawą jest to że zwrotki są robione pod dane głosniki, ich przebiegi charki itd i zwrotka od innego zestawu będzie dnem, osobiscie zmieniałbym kondesatory w zwrotkach firmowych na mundorfy lub jantzeny aby poprawić jakość, chyba że są one dobrej jakości już. Ale nic poza tym :P

 

Wracając do mojego tematu dziś dostałem pierwszą zaliczke i można powiedzieć jest już kasa na radio :D z czego się bardzo ciesze :P Ale zbieram do 2tys aby było już na cały sprzęt :P

 

Możliwe że kupie to co mówiłem Dayton RS180+Vifa Xt25 zależy jak będe stał z kasą, ogólnie wszystko się jeszcze może zmienić, nie jestem na coś odgórnie nastawiony jednak. Jedyne nastawienie to chyba radio, ma być alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid rozumiem ze piszesz w mojej kwestii, ja bardzo dobrze rozumiem, ze oryginalna zwrotka a cudza to jest calkiem co innego, ale nie wierze ze orygialna zwrotka, albo nawet robiona z lepszych kondow itd sprawila by woofery zagraly 2 razy lepiej, bo gdzies tyle im brakuje do tych co siedza z tylu pod radiem :P Na dniach zdejme tapicerke z tylu wymontuje te woofery i zapne z przodu pod wzmacniacz, bo na prawde milo mnie zaskoczyly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to 2x lepiej nie ale lepiej tak, a myslisz czemu zestawy głośnikowe wysokiej klasy do domu mają kondesatory inne niż te tanie zestawy nawet z tej samej firmy :D Tak samo cewki powietrzne i rezystory, ja wierze w lepszy dzwięk po wmontowaniu takich elementów do zwrotnicy gdyż słyszałem różnice nie raz :P Zmiana kabla sygnałowego na lepszej klasy też daje sporo, kable robie sam, sygnałówki itd, zwrotnice modernizuje po przez zmiane słabej klasy elementów, największe odzwierciedlenie da nam to na wysokich tonach, srednie mniej i bas tez mniej, kable np firmy ProCab czy Cordial, Klotz 2.5mm2 do zasilania głośników przez wzmacniacz który daje nam 4x60W4R to przesada, 1.5mm starcza w zupełnosci tych firm, OFC to możecie kupować 2.5mm2 (ten zwykły po 3-5zł za metr) :P

 

Tak sobie myśle, czy nie lepiej kupić radio np alpine ida-301R czy 311R ? Bólem jest jedno wyjscie wzmacniacza ale jeżeli wzmacniacz będzie miał regulacje przód tył to po co mi więcej wyjść ? Można podłączyć przetworniki z wysokiego napęcia na niskie ale niegdy tego nie stosowałem więc nie wiem jaką to ma jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow, miałem SRX3, jak nie wierzysz to zajrzyj do mojego tematu z instalki a4!

Porównywałem ją w tej samej aplikacji a Alpinem F407 V12 i przód odstawał baaaardzo dużo a REX grał podobnie na kanale trzecim! Jakbym nie miał to bym się nie wypowiadał także oszczędź! Uważam że seria SRX to szajs na maxa i dobrze że udało mi się go sprzedać (w końcu)

 

Sorka, ale musiałeś mieć jakiś trafiony egzemplarz. SRx3 zapiernicza jak głupi, V12 to flaki z olejem przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej V12 to powiem że ok jest wersja F505 :D Obecnie na allegro :P Z radyjek jeszcze dojrzałem kilka sztuk a mianowicie Kenwood KDC-BT6544U oraz Clarion DXZ588RUSB interesuje mnie też jako nówka ida-303 ale to cena powyżej budżetu i niema używek, ale ogólnie wygląda też najlepiej w moich oczach. Budżet przekroczony na maxa ale myślę że jednak warto byłoby dozbierać i mieć jakosciową jednostke sterującą 24bitową :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit za bitem :D Aktualnie mam przetwornik cyfrowo analogowy 24bit 96kHz :D Więc myślę że jakość dzwięku miedzy 24bit a mniejszym może być słyszalna, no może sie myle, ale jeżeli by to nie dawało rozwoju to po co firmy by miały pchać tam 24bit? :P Zamiast się wszyscy mądrować moglibyście mi pomóc, dziękuje tym co dali propozycje ale sprzeczki są w tym wątku zbędne. Jak już pisałem nie chce kupic szitu :P licze na to ze ktoś osłuchany powie coś :D

 

wyjdzie tak ze jednak poradze sobie sam pewnie :D

 

[ Dodano: 2010-03-20, 21:34 ]

Tak jak z słuchawkami, nikt nic nie potrafi doradzić(nie fochać za złe słowa) i kupuje sam coś na pałe i w 90% jest ok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jednak warto byłoby dozbierać i mieć jakosciową jednostke sterującą 24bitową

...i co Ty zrobisz z tyloma bitami?

bobr jest lepszy zna 1000 bitow... :P

 

 

dawid-ss mowisz o wymianie elementow zwrotnicy na wyzszej jakosci, a pytasz o to gowno (alpine ida-301R czy 311R) wszystkie bezplytowce ktore slyszalem to badziew

niestety za te pieniadze bedzie ciezko znalezc cos nowego, padlo pare propozycji czas abys sprawdzil je w realu

 

 

 

Mehow, miałem SRX3, jak nie wierzysz to zajrzyj do mojego tematu z instalki a4!

Porównywałem ją w tej samej aplikacji a Alpinem F407 V12 i przód odstawał baaaardzo dużo a REX grał podobnie na kanale trzecim! Jakbym nie miał to bym się nie wypowiadał także oszczędź! Uważam że seria SRX to szajs na maxa i dobrze że udało mi się go sprzedać (w końcu)

 

Sorka, ale musiałeś mieć jakiś trafiony egzemplarz. SRx3 zapiernicza jak głupi, V12 to flaki z olejem przy nim.

 

srx to niedoceniane piece audisona, ludzie kupuja oczami a starsza wersja wyglada jak chinska zabawka i taka opinia pozostala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam słuchać w mp3 koledzy :P jak juz to WAV a minimum AAC :D Mam sporo muzyki w formacie bezstratnym :P i wejscie USB jak najbardziej się przyda ponieważ na pendrive zrzuce sobie sporo muzyki w WAV :P na 8GB zmiescimy niecałe 200 plików :P Więc wątpie że w czasie nawet dłuższej podróży przesłucham wszystkich :P A jakby nawet moge mieć 2 pendrive i inną muzyke :P Troche zajmie konwertowanie ale wybiore tylko te piosenki które najbardziej mnie obchodzą :D Nie mówie o słuchaniu radia FM dlatego że robie to bardzo rzadko więc pomijalna kwestia :P Czyli Alpine odpada skoro mówisz halam ze to szajs. Propozycje które padły są nie do osłuchania, podpieram się waszymi opiniami gdyż niemam gdzie posłuchać a nie będę jechał 200km zeby posłuchać radia z jakimś zestawem a sam będe miał inny zestaw, czy to nie mija się z celem? samej jednostki nie odsłucham, no chyba że podepne sobie w nosa końcówke mocy, wtedy może to zagra ale na nerwach :P:D Tak czy siak panowie co lepsze waszym zdaniem Clarion który pisałem czy Kenwood ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srx to niedoceniane piece audisona, ludzie kupuja oczami a starsza wersja wyglada jak chinska zabawka i taka opinia pozostala

Zgodzę się, swego czasu popędzałem malusim SRXem 2ką Intertechnika MDS 10 bardzo...korzystnie to wypadało ( z perspektywy czasu patrząc) radził sobie niemal tak, jak teoretycznie :P sporo lepszy Helix H400.

 

P.S. jestem w tej chwili na rozpracowywaniu zwrotek i uważam , że :

1. lepszej jakości elementy ( Mundorf, Jantzen itp. ) dają ...jakies tam pozytywne efekty ale...

2. wieksze różnice ( niekoniecznie pozytywne :P ) da się "wypracować" stosując np. 6dB/okt przeciw takim 18dB/okt .

Każdy system CA to sprawa ...indywidualna, koniec, kropka :P tylko ( oczywiście na moje odczucie) są dwie drogi , albo szybka wrzutka powiedzmy sobie umownie sprzętu budżetowego który jakoś sobie tam ...poplumka :P , albo zacięcie posiadacza :P zdobycie co lepszych komponentów próbę sklecenia czegoś "lepszego" i tu mozna zacząć ...niekończąca się opowieść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja od siebie polecę Ci DLS R6A, jeżeli chodzi o ich wykop jest kozak :P Na ostatnim spocie w Płocku niektórzy słyszeli suba którego nie mam hehe. Co prawda póki co mam pasywnie i lecą całym pasmem, ale mam zamiar puścić je aktywnie, myślę ze wtedy zagrają jeszcze lepiej niż teraz. Mówi się ze brakuje im średnicy jedna jak dla mnie jest okej, Gilotyna myślę ze tez potwierdzi moje słowa.

 

Przy czarnej muzie sprawdzają się rewelacyjnie, przy elektronice czegoś mi brakuje, ale jak wspomniałem dokładniej będę mógł się wypowiedzieć jak poleci to aktywnie.

 

PS: U mnie one latają pod wzmakiem Alpine 3544 ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski ja jestem bezradny, nie wiem co CI mam wytłumaczyc :P

majes dziękuje Ci, takiej odpowiedzi oczekiwałem, a możesz powiedzięc coś na temat jednostki? tzn radyjka?? Nada się ten pionek co pisałem? Ogólnie bardzo dobrze wygląda, to co napisali na forach itd to nie jest opinia zła, tyle że szumi jak da się pause i jest głośnośc spora...ale myślę ze to nie będzie tak przeszkadząć, ważne zeby w muzyce nie szumiało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z mp3 haha :P no nie przesadzaj :P CDki, muzyka z komputera w FLAC :P Ja od ponad roku albo i dłużej nie uznaje mp3 jako przekazu muzyki, to coś dla ludzi z USA :P i chyba wymyślone na potrzeby USA :P A na serio w skrajnych przypadkach tylko mp3 i youtube :P Ale mam tyle muzyki swojej ulubionej ze nie musze z YT czy mp3 słuchać :P

P.S oryginalnych płyt szkoda do autka...wilgoć jednak itd swoje robi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z mp3 haha :P no nie przesadzaj :P CDki, muzyka z komputera w FLAC
O to mi chodzilo :P Nie ukrywam ze chcialem Cie przylapac wlasnie na konwersji z mp3 na wav :P Niestety sporo osob tak robi i ciesza sie ze maja mega jakosc :P W takim wypadku na klockach z tych wyzszych polek 24bit ma sens. I jeszcze raz sorry za OT :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...