Skocz do zawartości

Wybór CA, początki, laik...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako że na forum jestem nowy chciałbym sie przedstawić, jestem Dawid mam 20lat i takie tam pierdu pierdu :wstyd: Ale do rzeczy!

 

Chciałbym skompletować pierwsze CA, budżetowe(nie stać mnie na jakiś hi-end jaki tu na forum pokazujecie), jako że się na tym sprzecie nie znam tak jak na stacjonarnym czy słuchawkach to założyłem wątek, auto(chyba gorszego do CA nie mogłem trafic ale cóż) Mercedes 190 z silnikiem 2.0 dissel. Alternator 55Ah i aku tyle samo. Aktualnie w aucie niema nic, a co chciałbym?

Otóż: Radio, do 500zł max (wszystkie ceny jakie podam max to prawidzy max wiec nie polecajcie czegoś droższego), ja jestem nastationy na pionka 4200 z tego roku za 499zł piorytetem jest wyjście FRONT REAR SUB na RCA gdyż pod radyjko głosniki nie będą podpięte a do wzmacniacza, no własnie teraz wzmacniacz, coś 4kanałowego, niemam nic upatrzonego ale cena do 500zł byle w miare jakosciowe było. Głośniki, tu chciałbym zestaw do drzwi tylko przód i tył(jeżeli z tyłu nie wejdą do będą w półce) gdyż sub w tym aucie z tego co słyszałem to porażka więc zestwy musza dawać sporo basiku ale nie zeby sam bas, jestem raczej nastawiony na lepszą srednice, nie musi być basu az tyle co z suba jakiegoś, ma to grać z sensem, basofilem nie jestem. Cena do 400zł za zestaw. Autko będzie wygłuszone matami APP, kabelki do głośników będą chyba PROCAB a zasilanie (tu się pomyśli, bo może od spawarki coś bede miał albo kupie jakieś do wzmacha)

 

Może jakieś propozycje? Sory jak napisałem coś nie tak, ale potrzebuje małej pomocy :P Chciałbym się zmiescić w cenie 2tys max!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dawid-ss, widzę że zach - pom. skąd jesteś?

 

Radio, do 500zł max (wszystkie ceny jakie podam max to prawidzy max wiec nie polecajcie czegoś droższego), ja jestem nastationy na pionka 4200 z tego roku za 499zł

 

Jak może być używka to może Alpine 7893/4?

 

wzmacniacz, coś 4kanałowego, niemam nic upatrzonego ale cena do 500zł byle w miare jakosciowe było.

 

Za 400zł masz dobrą V12stke która jakościowo jest dużo lepsza od nowych dużo droższych wynalazków pokroju SRX3

 

Głośniki, tu chciałbym zestaw do drzwi tylko przód i tył(jeżeli z tyłu nie wejdą do będą w półce) gdyż sub w tym aucie z tego co słyszałem to porażka więc zestwy musza dawać sporo basiku ale nie zeby sam bas, jestem raczej nastawiony na lepszą srednice, nie musi być basu az tyle co z suba jakiegoś, ma to grać z sensem, basofilem nie jestem

 

A czemu sub to porażka? Sub nigdzie nie jest porażką :rotfl:

Proponuje 2-way + sub nie za duży oby 4-kanal dał rade..

 

Za 400zł na przód kupisz zestaw Vibe'a, gra z wykopem jak na ten budżet.

Do tego jakiś subik i będzie na początek ok i na pewno o niebo lepiej niż fabryka dała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, a resumując, nie musi być wszystko nowe oczywiscie :rotfl: Mogą być używki jednak radyjo wolał bym nowe :P Co do reszty ok, ale następnych któzy chcą pomóc prosiłbym o podawanie całych nazw sprzętów, jak mówiłem nie jestem z tym obyty :P

 

Ogólnie o zestwie całym to jako nówkach myślałem o Focal Access A1 165mm dwie sztuki na przód i tył, a radyjko jak pisałem pioneer 4200SD, wzmacniacz tu sam nie wiedziałem, szukałem czegokolwiek co da mi moc około 60W 4R na kanał i będzie mieć wejscia front i rear :D no i zeby sensownie się w cenie miesciło.

 

[ Dodano: 2010-03-19, 18:51 ]

Aha sub w moim przypadku odpada gdyż za tylnymi siedzeniami mam zbiornik z paliwem i mase wygłuszenia(jak wyjme wygłuszenie przy 1/3 zbiornika słychać kołysanie się paliwa delikatnie) więc chce bez suba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid-ss, jezeli sub odpada to polecilbym ci zrobic lepszy sam przod niz dwa gorzsze zestawy na przod i tyl! Szukaj zestawu ktory zastapi ci w jakims stopniu suba, zatem zeby jakis kick sie pojawil a Focal A1 na pewno szału nie narobi bez suba. Hertz HSK, Dego PO 650, DLS R6A, Powrbass 2XL/3XL, za tym bym się rozglądał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tego dodałbym od siebie, rozglądnięcie się za lepszym radyjkiem.

Ten Pionek szału nie robi :P

Jeżeli mają to być używki to spróbuj się rozejrzeć na alle za Alpine CDA 7893 lub CDA 7894.

A na pewno będziesz bardziej zadowolony z tej jednostki niż z tego "nowego" Pioneera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o tylko dobrym froncie to już jak wydawać bym miał kase na coś lepszego i tylko jeden zestaw to zrobiłbym swój DIY który przewyższy te wszystkie pierdziawki przez was wypisane, gadałem z znajomym i w cenie tej co zrobi sie ten zestaw czyli 800 niema nic lepszego, mowa o dayton RS180 + vifka xt25. Polecany na zagranicznych forach. Co do radyjek, muszą one mieć wyjscia front rear sub :P

 

Powiem wam tak, chce zrobić cały osprzęt a nie zdradziłem co mam w dalszych planach, więc moje budżetowe audio przewiduje suba ale na 2x20cm które umieszcze na podszybiu w półce pod krótą zrobie zabudowe aby 20stki miały w czym grać itd, to da mi na pewno efekt basu, po to mi wszystkie wyjscia w radiu :D Kasa się powolutku zbiera na wszystko, nie zarabiam duzo wiec szybko tego nie kupie :D Więc chciałbym jeszcze miec komplet w drzwiach czyli każde drzwi zaopatrzone, nie jestem zamolubem i chce zeby słuchali też moi pasażerowie z tyłu :P A z samych frontów to dużo się nie nasłuchają :P A co powiecie o zestawie MDS dostępnym na alledrogo? za 400zł głośniczki 165mm do tego tweeterki zwrotki dystanse pod głośniki :P

 

massiv88 widze ze z ZPY jestes, to niedaleko mnie :P

 

[ Dodano: 2010-03-19, 20:12 ]

Hmm wiec troche nas poniosło :D zejdzmy na ziemie z cenami, które dla mnie i tak są spore :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o tylko dobrym froncie to już jak wydawać bym miał kase na coś lepszego i tylko jeden zestaw to zrobiłbym swój DIY który przewyższy te wszystkie pierdziawki przez was wypisane, gadałem z znajomym i w cenie tej co zrobi sie ten zestaw czyli 800 niema nic lepszego, mowa o dayton RS180 + vifka xt25. Polecany na zagranicznych forach.

Szanowny kolego troszkę pokory :P .

Największy mędrzec kiedyś powiedział na końcu swojego żywota, że właśnie na końcu miał najwięcej pytań na które nie znał odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o tylko dobrym froncie to już jak wydawać bym miał kase na coś lepszego i tylko jeden zestaw to zrobiłbym swój DIY który przewyższy te wszystkie pierdziawki przez was wypisane, gadałem z znajomym i w cenie tej co zrobi sie ten zestaw czyli 800 niema nic lepszego, mowa o dayton RS180 + vifka xt25. Polecany na zagranicznych forach.

Szanowny kolego troszkę pokory :P .

Największy mędrzec kiedyś powiedział na końcu swojego żywota, że właśnie na końcu miał najwięcej pytań na które nie znał odpowiedzi.

 

Zgodzę się z przedmówcą :P

I żebyś się kolego nie zdziwił, że i za 800 zł. można zbudować fajne CA, które niejedno za parę koła przebija.

Tylko trzeba się rozglądać za ciekawymi klockami plus pojeździć trochę na odsłuchy.

To co ludzie piszą na forach, doradzają lub odradzają, jest tylko czasami suchym i nic nie znaczącym gadaniem :P

Posłuchaj kilku dobrze nagłośnionych autek, a na pewno zmienisz swoje podejście do CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie chciałem nikogo urazić :P A co do cen, to mówiłem max taki jak podałem :P Ogólnie wiem że cięzko o coś sensownego w tej cenie ale może ktoś miał przyjemnosc coś testować w tych cenach :P Co do radyjek alpine to są używki na allegro ale z seri 9xxxR i ich ceny dochodzą do 1000zł nawet ale są też po 500zł tylko skąd mam wiedziec które są ok a które nadają sie do smieci?? przecież nie będe o każdym recki czytał... Wybieram tylko te 9xxxR które mają 3pary wyjść RCA na przedwzmacniacz :P

Co myślicie o wzmacniaczu u-Dimension EL-A54 ?? Znajomy ma w bagażniku Ultimate 5kanałów 4x60W+150W sub DF200 ogólnie fajny klocek ale nie do dostania... Może mi sprzeda :P zapytam :P

 

[ Dodano: 2010-03-19, 21:26 ]

Edit: nie mam czasu na to by odsłuchiwać itd, chce mieć swoje CA które zagra przyzwoicie za te pieniązki :D Pogodze sie jeżeli jakośc będzie słabsza niż słuchawek na których słucham( to jest moja pasja ogólnie ale tez hi-endu nie posiadam).

 

Mam jeszcze pytanko, czemu polecacie dobre przody a drzwi tylnych nie polecacie robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma sala koncertowa do autka :P nie rozumiem tego :P Macie na pewno racje ze jeden lepszy zestaw z przodu bez suba i reszty i jest ok, wtedy nawet wzmacniacz 2 kanałowy mozna brać. Tak wogole ciekaw jestem czy ja włoże głośniki w tylne drzwi wogole :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pasjonujesz się sluchaniem muzy w dobrych sluchawkach to powinieneś także wiedzieć na czym polega jej odpowiedni przekaz - czyli jak najwierniejsze odwzorowanie sceny ( studia ) w jakiej muzyka została nagrana. Stad porownanie do sceny. Po resztę info odsylam do wujka Google :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co wam chodzi :P Czuje że jednak jest w tym racja i chyba się was posłucham, więc zamiast dwóch zestawów chce jeden, wzmacniacz odsyłam na drugi plan, głośniki chwilowo polecą z radyjka, wiec radyjko dalej ma mieć to co chciałem a kasa na zestaw to max 600-700PLN. Wzmacniacz kupi się kiedyś 4kanałowca i albo będzie jako0 2+1 albo zrobi on mi front i rear, o tym się pomyśli jeszcze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez proszę Szanownego Pana - sprzęt w dużej mierze decyduje w jaki sposób jej sluchamy :P Bo można słuchać ..i można tez sluchac :P

 

[ Dodano: 2010-03-19, 22:13 ]

dawid-ss, ale zdajesz sobie sprawę ze zestaw za 700 PLN'nów pod samym radyjkiem zagra jak ..zestaw za 100 zł ? Porównanie może przesadzone ale chce to jakoś zobrazowac. Nie nakarmisz 20W głośników >60-80 W , bedą grały, to oczywiste , ale bez kontroli i wykopu jaki zapewnić im dopiero odpowiedni piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że GO człapnąłeś :P ? Bo ja myślałem, że tak ale...im bliżej go miałem tym bardziej docierało do mnie jak on jest....daleko :P w tej chwili sporo uciekł, trzeba się jednak zadowolic takim jak mam obecnie :P . To najzwyklejsza choroba jest :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid-ss, nie rozumiem twojego podejścia do sprawy bo...

 

Twój tytuł tematu:

Wybór CA, początki, laik...

 

Podkreślam słowo laik

czyt.

1. osoba nieznająca się na rzeczy,

 

i ta wypowiedź:

 

Jeżeli mowa o tylko dobrym froncie to już jak wydawać bym miał kase na coś lepszego i tylko jeden zestaw to zrobiłbym swój DIY który przewyższy te wszystkie pierdziawki przez was wypisane, gadałem z znajomym i w cenie tej co zrobi sie ten zestaw czyli 800 niema nic lepszego, mowa o dayton RS180 + vifka xt25. Polecany na zagranicznych forach. Co do radyjek, muszą one mieć wyjscia front rear sub :P

 

Laik i DIY? Pierwsze słyszę!

 

I nie ma czegoś takiego jak: ,,w tej cenie nie ma nic lepszego" bo każdy słucha innej muzyki i dla jednego podany przez ciebie zestaw będzie kiepski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laik moze w sensie ze nie znam się na CA i nie wiem co jest dobre a co lepsze, chodzi głównie o to zebym gówna przereklamowanego nie kupił, co z tego że wybiore sobie zestaw za 400zl skoro zestaw za 200zl go przebije bo okaze sie ze zapłaciłem za firme albo Bóg wie za co. DIY to zaden problem, robie inne rzeczy, nie tylko takie "wielkie"rzeczy jak CA czy tam jakies wycinki w MDF itd, ogólnie zajmuje się słuchawkami, to jest moja pasja ale nie moge w samochodzie miec ich na głowie! za to jest mandat panowie, wiec lepiej słuchać radyjka, a ze na modelach i firmach za bardzo się nie znam z tąd pytanie, mam 2 klocki(jeszcze nie mam ale sie tworzą :P ) chce kupić za to radio, 2 zestawy lub jeden, maty, kable i wzmacniacz...proste do zrozumienia. Nie chce tu żebyście tworzyli wywody itd nie interesuje się CA i nie będe ale coś "pierdzieć" w aucie musi i nie może być to najgorsze scierwo, no za 2k zł to już chyba nie bedzie takie dno no nie? Jeżeli będzie szajs to ja dziękuje i wole rowerem jezdzić z słuchawkami na uszach :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja im dluzej slucham r6a, tym bardziej jestem do nich negatywnie nastawiony, dzisiaj zamontowalem je u kumpla w astrze2 z przodu, drzwi dobrze wygluszone glosnik na dystansie, do tego wzmacniacz, i poprostu masakra, zagraly nijako, glosniki z tylu podlaczone pod radio je zmiazdzyly... i juz sam nie wiem w czym lezal problem, wszystkie polaczenia przeanalizowalismy, podlaczylismy drugie radyjko, drugi wzmacniacz, efekt mizerny. Kiedys czytalem ze r6a nie lubia duzych drzwi a u niego sa wrota, ale nie wierze ze przez to tak licho zagraly. Oczywiscie to jest tylko moja opinia, bo wierze ze w innym setupie moga na prawde konkretnie zagrac, ale dla mnie narazie szalu nie zrobily. Za ta kwote wolalbym hertze hsk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...