Skocz do zawartości

Prośba o dobranie sprzętu do 1500 zł


s3b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wiosnę planuje zrobić sobie skromne Car-Audio w swoim aucie, a z racji tego, że nie będę miał za dużej gotówki to postanowiłem, że zrobię same przednie głośniki + wzmacniacz i musi to wystarczyć. Nie będę zakładał żadnych skrzyń basowych ani tub, sam przód musi mi ładnie wygenerować bas. Wiem, że przednie głośniki nie dadzą tego co skrzynia/tuba, ale nie potrzebuję, żeby urywało łeb. No więc tak jak wspomniałem będę miał maksymalnie 1500 zł na audio. W tej cenie szukam głośników na przód (160 mm) oraz jakiś wzmacniacz. Jeśli chodzi o muzykę to słucham głównie Trance/Vocal Trance itp. Moje radio to Alpine CDE-9881RB, wiem, że budżetówka, ale dopiero po fakcie jak je kupiłem dowiedziałem się, że seria CDE to chłam, więc trudno, przeżyję. Aha i jeśli to nie problem to prosiłbym również o propozycję kabli RCA, Zasilających oraz kable od wzmacniacza do zwrotnic. Oczywiście kable proszę nie wliczać w cenę tych 1500 zł, bo będą kupione za dodatkowe fundusze. Prosiłbym o traktowanie mnie ulgowo z racji tego, że Car Audio to dla mnie czarna magia, zdążyłem już się dowiedzieć co nieco od kolegi z tego forum, ale jeszcze sporo przede mną, więc liczę na Waszą pomoc. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil, po co mu 4-kanalowy wzmak pod sam przod? pomijam fakt tego ze typowa dla Alpin CDE cecha wyostrzania gory, plus RM ktory tez lubi na gorze przyostrzyc oraz specyficznie brzmiacy Hertzowy tweeter sprawia ze sluchanie tego zestawu moze byc conajmniej "meczace"

 

s3b, rozumiem ze wygluszenie drzwi tez osobnym budzetem? I czy wchodza w gre uzywki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, tak drzwi będą wygłuszane za osobną kasę, dlatego chcę głośniki i wzmak do 1500 zł, ponieważ 500 zł, które mi zostanie pójdzie na maty i kable. Co do używek to w sumie wolałbym nowy sprzęt, ale jeśli chodzi o wzmak to mógłbym kupić używany, ale głośniki to już raczej nowe. Ale jak możesz to zaproponuj coś z nowego oraz używanego sprzętu.

 

Może mógłbym liczyć jeszcze na jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-u DIMENSION RM V21

-JL AUDIO 300.2

-Audison VR209

Tak na szybko co jest pod młotkiem (prócz VR)

 

 

Głośniki

Hertz HSK 165 (Fajnie zgrywają się z VR209 :kwasny: )

 

Jeszcze można poszukać R6A w dobrej cenie i również je odpowiednio zasilić efekt powinien być dość ciekawy.

 

Jeśli wymagasz od przodu dobrego "dołu" to bardzo ważne będzie odpowiednie przygotowanie drzwi pod wooferki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zł to już sensowna kwota na zestaw przedni i wzmacniacz. Cieżko zgadnąć jakie są twoje preferencje brzmieniowe. Ja bynajmniej(skrajnie subiektywnie) pomyślałbym nad wzmacniaczem Zapco AG 360, którego sprzedaje kolega Mastah(nie wiem czy sprawa jest wciąż aktualna) do tego zestaw odseparowany RS Audio Base. Miałem ostatnio okazję posłuchać takiego zestawienia i brzmienie jest naprawdę dojrzałe. Zresztą zestawienie Zapcko-Rs Audio jest dosyć znane w światku Car Audio, więc niczego nowego tu nie odkryłem. W najbliższym czasie Rs Audio zawita do forumowego sklepiku, więc cenowo taki zestaw wypadłby okazyjnie.

 

Chyba, że bardziej ci zależy na solidnym kicbassie w drzwiach, a nie na liniowej charakterystyce i wysublimowanej sekcji średnio-wysokotonowej. W myśl zasady dobieramy woofer, żeby w miarę możliwości robił robotę za suba :-). W tym wypadku w granicach 1000 zł byłby Audio System Helon-165. Przy poprawnej instalcji zgodnie z zasadami sztuki potrafi narobić sporego zamieszania. Podejrzewam, że potrzebowałbyś mocniejszego pieca, żeby w pełni wykorzystac możliwości tego zestawu. Chyba, że kolega Mastah testował Zapcko w zestawieniu z tak wymagającymi prądowo głośnikami i będzie miał chęć się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Dzisiaj w ogóle miałem okazję poczytać trochę forum i stwierdziłem, że pod moje wymagania muzyczne pasowałyby głośniki Rainbow SAX 265.20. Nawet cena mi ich odpowiada no i w sam raz byłyby do Vocal Trance, który słucham. Przejrzałem jednak forum w poszukiwaniu wzmacniacza i powiem szczerze, że ciężko jest znaleźć coś do niego do kwoty tak z 1000 zł, bo do 500 zł pewnie bym znalazł te Sax'y. Myślałem coś ze złotej serii Sony XM, albo coś z Alpine z 35.., ale chyba będą za słabe. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to mógłby być używany, ale głośniki musiałyby być nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem coś ze złotej serii Sony XM, albo coś z Alpine z 35.., ale chyba będą za słabe. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to mógłby być używany, ale głośniki musiałyby być nowe.

 

No kolego duzo jest uzywek i nie koniecznie drogich Np xm10020 2x100 porzadnych Watow :D Albo alpine 3544 :P

 

Ale ty przeciez do tych glosnikow duzo nie potrzebujesz... to tylko 80 watowe przetworniki wiec kolo 100 im zapodac i git :P ale mysle ze nawet xm6020 by z nich wycisnol 7 poty

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem coś ze złotej serii Sony XM, albo coś z Alpine z 35.., ale chyba będą za słabe. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to mógłby być używany, ale głośniki musiałyby być nowe.

Odradzam do SAX-ów dostarczać moc powyżej 100 Wat RMS na kanał , gdyż to się źle dla nich kończy co można zobaczyć w dziale regeneracja głośników (są zdjęcia). Ten głośnik "zabił" zbyt duży wielokrotny wychył membrany poza dopuszczoną konstrukcyjnie normę a nie przester (który zabija cewkę). Powodem tego jest nie do końca przemyślana konstrukcja aluminiowej membrany. Pewnie, gdyby miała ona kszałt taki jak np. w QS 2.160 to by zniosła więcej ale .... nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co do tych SAX'ów wziąć sobie ten wzmak Sony XM6020? Czy może coś innego? Zależy mi żeby głośniki były w pełni zasilone i nie było tak, że coś im brakuje. Mogę mieć prośbę, żebyście podali mi kilka swoich propozycji wzmacniaczy pod te głośniki?

 

Płacę jak za prezydenta

 

Aha, jeden kolega z tego forum proponował mi CLARION 1601A, bo mówił, że u niego SAX'y były nim napędzane i dobrze sobie dawały radę, a widzę, że ten Clarion ma 2x80 RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko abyś miał świadomość co do tego, że ta konstrukcja nie znosi dostarczonych zbyt dużych mocy. Chcesz XM10020 nie ma problemu mam tylko miej świadomość, że jak dostarczysz za dużo mocy to Ci wypluje membranę. To, że w tej chwili mam u siebie Eyebrida a nie np. Phase spowodowane jest tym, że ja wiem że moje Precisiony też nie przełknęłyby 100 Wat (chociaż tu akurat z powodu cewki a nie membrany) a u mnie sprzętu słuchają także inni jak mnie nie ma w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego poszukaj na allegroszu cos ok 2x60-100 dobrze ustawisz gaina i beda ladnie smigac ale ja bym szukal alpink35xx albo stare xm od sony http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Wyslij linki :P i pomozemy :P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sobie te wzmacniacze Alpine z tej czarnej serii 35xx i powiem szczerze, że według mnie to chyba te wzmacniacze nie dadzą rady, bo tak jak patrzę na ich moc w RMS to praktycznie nie przekracza więcej niż 45W.

 

Dla przykładu:

 

http://allegro.pl/item931081614_alpine_356...dobry_stan.html

ALPINE 3566

 

http://allegro.pl/item934554759_alpine_model_3522s.html

ALPINE 3522S

 

http://allegro.pl/item941526098_alpine_354..._amplifier.html

ALPINE 3547

 

Ten mnie zaciekawił, ale nie wiem czy to dobry wzmak czy chłam:

 

http://allegro.pl/item933151614_sony_xm_55...nym_stanie.html

SONY XM-5540F

 

No i jeszcze ten mnie ciekawi:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1560173.html

 

Ogólnie to widzę, że te Alpine są dość słabe z tej starej serii 35xx, Sony też jakoś słabo wypadają, ale jestem laikiem w temacie audio i nie wiem czy RMS'y mają takie wielkie znaczenie przy wmakach

 

 

Brak podpisanych linków

warn

pozdro Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to powiem szczerze, że już sam się pogubiłem w tym wszystkim szczerze jaki wzmak byłby dobry pod te Rainbow SAX'y. Ogólnie to widzę, że każdy gada o czymś innym i nie da rady chyba znaleźć złotego środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to widzę, że każdy gada o czymś innym i nie da rady chyba znaleźć złotego środka.

Oczywiście, że nie ma jednego słusznego , każdy ma swój gust i .......

dlatego z uporem maniaka podkreślam :

JEŚLI TYLKO MOŻESZ PRZED ZAKUPEM POJEDŹ POSŁUCHAJ NAJLEPIEJ W SWOJEJ APLIKACJI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŚLI TYLKO MOŻESZ PRZED ZAKUPEM POJEDŹ POSŁUCHAJ NAJLEPIEJ W SWOJEJ APLIKACJI !!!

 

Nie mam gdzie, ani do kogo. Nikt z moich znajomych nie interesuje się Car Audio, a jeśli już się ktoś znajdzie w okolicy to raczej interesuje ich mocny bas ze skrzyni niż sam przód. I to jest cała ta bolączka. Po za tym na pewno na tym forum jest wiele osób, które miały kiedyś Rainbow Sax i mogą powiedzieć co jest dobre pod te głośniki, nawet coś z używek. Jestem laikiem w tym temacie i dla mnie to wszystko to nowość. Nie wiem czemu gadacie, że 30W RMS jest w stanie super zasilić 80Watowe (RMS) głośniki. Dziwne to dla mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse, że trafię akurat kogoś z takimi głośnikami jak ja szukam w takim samym samochodzie jak mój.

 

Po za tym nie rozumiem w Car Audio jednej rzeczy. Dlaczego nie ma recepty na dobranie sobie po prostu wzmacniacza pod głośnik. Dlaczego kolega u góry pisze, że wzmacniacz o mocy 30W RMS dawał radę głośnikom Hertz o mocy 100W RMS?

 

Po za tym odbiegamy trochę od tematu. Nikt z Was nie może mi zaproponować kilka własnych propozycji? I ja postaram coś sobie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spot możesz pojechać swoim autem z prawidłowo zamontowanymi głośnikami i instalacją pod wzmacniacz i wpiąć wzmacniacze u siebie i posłuchać.

To jak mocny wzmacniacz dobierasz zależy też .... jak głośno muzyki słuchasz.

Na spot warszawski przyjeżdżają głównie osoby nastawione na SQ a nie na prostowanie subwooferem blach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System ADS 9002 moglby przypasowac, tak samo Sony XM-6020, Alpinka z seri 35XX juz taka 40W by ladnie nimi pograla :?:

 

Po za tym nie rozumiem w Car Audio jednej rzeczy. Dlaczego nie ma recepty na dobranie sobie po prostu wzmacniacza pod głośnik. Dlaczego kolega u góry pisze, że wzmacniacz o mocy 30W RMS dawał radę głośnikom Hertz o mocy 100W RMS?

 

Bo genealnie glosniki z systemu przedniego maja grac a nie napier... To nie sub ktory jak dostanie wiecej niz ma RMS'u to sie z regoly nie pogniewa :P Owszem sa systemy ktore lubia jak im sie dowlai 100W RMS :hyhy: Aczkolwiek SAX'y z tego co sie orientuje sa przetwornikami dosyc kulturalnymi, do grania nie robienia zadymy :D Dlatego porzadne 30-40W tez je zadowlo, aczkolwiek wiadomo ze 80W jak dostana tych porzadnych watow to tez im bedzie milo :D Zasadniczo ktorykowliek z tu poelcanych wzmakow pod saxami zrobi mila robote a ty bedziesz bardzo zadowolony ze swojego pierwszego audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...