Skocz do zawartości

Prośba o dobranie sprzętu do 1500 zł


s3b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz1969, okay jak będę miał już cały zestaw to wtedy pomyślę

 

FUBU, no to tutaj mnie ładnie zaskoczyłeś. Nie sądziłem, że 40W RMS jest w stanie zadowolić głośniki o mocy dwukrotnie większej. Zawsze mi sie wydawało, że właśnie 80W RMS w głośnikach muszą być zasilone zbliżoną mocą. A po za tym nie rozumiem jednej, mówicie, że wzmak 30-40W jest w stanie wartościowo zasilić takie Saxy? To przecież samym radiem też by się dało, bo ono generuje 20-25 RMS, a to tylko 5-10W różnicy :P

 

Po za tym widzę FUBU, że Ty będziesz zasilał Hertze HSK 165 wzmacniaczem Alpine 3544, który ma 2x150W RMS to powiedz mi czy są jakieś wzmaki od Alpine, które mają np moc zbliżoną do 2x80W RMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po za tym nie rozumiem jednej, mówicie, że wzmak 30-40W jest w stanie wartościowo zasilić takie Saxy? To przecież samym radiem też by się dało, bo ono generuje 20-25 RMS, a to tylko 5-10W różnicy

 

Kolego uwierz, że to nie "tylko" ale "aż" 5-10W różnicy (nie mówiąc o jakości) :D Poza tym te 20-25 W RMS z radia to raczej rzadko się spotyka :P W większości ok. 15-20W RMS na kanał jest dobrym wynikiem :P

 

Jak już wyżej Koledzy radzili - szukaj fajnej używki ze starszych serii - kilka ciekawych propozycji już wyżej Dostałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kulturalnego grania polecałbym też wzięcie pod uwagę wzmaków Audio Art - 70.2, 120.2, 200.2...

że wzmak 30-40W jest w stanie wartościowo zasilić takie Saxy? To przecież samym radiem też by się dało, bo ono generuje 20-25 RMS, a to tylko 5-10W różnicy
:P nie patrz na suche cyfry - oprócz samej ich wartości liczy się przede wszystkim jakość. Moc zresztą nie jest jedynym parametrem, decydującym o jakości "zasilania" głośników. Są wzmacniacze dysponujące mocą np. 25W zmierzoną przy 4Ohm, które lepiej sprawdzą się z danymi głośnikami niż wzmaki dwu-, trzykrotnie mocniejsze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, dzięki kolego za wyjaśnienie Ale ogólnie to już sam teraz nie wiem na co mam patrzeć jak nie na moc. Z tego co wyczytałem tutaj na forum to zauważyłem, że większość wzmacniaczy trzeba posłuchać osobiście i dopasować pod swój gust muzyczny, ale akurat w moim wypadku jest to niezbyt możliwe. O jeżdżeniu na spoty też raczej nie ma szans, więc zostajecie mi Wy :P

 

bor, dziękuje za Twoją propozycję. W sumie to samo co wyżej, sam już nie wiem na co mam patrzeć :P

 

mattom, szukamy wzmaka i głośników do 1500 zł. Głośniki już wybrałem, więc te szukam teraz wzmacniacza tak do 1000 zł. Dostałem propozycję od Was, ale najlepiej jakby każdy z Was mógłby mi dać swoje Top 5 do 1000 zł i byłbym na prawdę mega happy.

 

 

A co powiecie o tym:

http://www.audiosklep.pl/?zobacz=1774

Audison SRx 2

 

Proszę podpisywać linki i zapoznać się z regulaminem!

Inaczej 30dni urlopu od pisania na forum

pozdro Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przeglądam ogólnie internet w poszukiwaniu wzmaka pod te SAX'y to widzę, że dużo osób poleca właśnie Audison'y.

 

Grzegorz, jak się sprawuje ten Twój? Widzę, że mocą dałby radę, a jak ogólnie z jakością dźwięku itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

U mnie bez problemu 30wat z takiej alpine targalo Hertz Space 100wat rms wiec nie waty sa najwazniejsze

 

Grzegorz

Ale chyba przyznasz, że Phase przy porównywalnej jakości daje .... większego kopa niż 3517 :P .

 

No nie przecze :P Ten phase jak za kase jaka za niego dalem to bardzo zadowalajacy piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przeglądam ogólnie internet w poszukiwaniu wzmaka pod te SAX'y to widzę, że dużo osób poleca właśnie Audison'y.

Grzegorz, jak się sprawuje ten Twój? Widzę, że mocą dałby radę, a jak ogólnie z jakością dźwięku itd?

1) Nie wiem o którego VR-a 209 pytasz zielonego czy czarnego :P . Wracając jednak do pytania -> niezłe wzmacniacze ale są od nich oprócz znacznie gorszych również trochę lepsze. Zresztą wzmacniacz można ocenić jak się sprawdza w danej aplikacji wg. jakiegoś określonego gustu, w jednej sprawdzi się lepiej jeden a w innej inny.

2) Ogólnie jak prześledził byś moje wątki to byś wiedział, że nie podzielałem euforii niektórych co do SAX-ów.

PS

Nikt nie skonstruował jednego najlepszego wzmacniacza, jednych najlepszych głośników i jednego najlepszego radia.

Konstruowanie CA jest na zasadzie działań selekcjonera reprezentacji (na szczęście nie Polskiej) masz zestawić zespół który wygra i nie koniecznie wygra zespół zestawiony z najdroższych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Widzę, że każdy ma tutaj inny gust i raczej nie dojdziemy do żadnego porozumienia. A niestety nie mam nikogo u kogo mógłbym posłuchać tych głośników pod danym wzmacniaczem, a na spoty nie mam kiedy jeździć, bo praca, praca, praca. Więc nie wiem co teraz zrobić. Ogólnie to jestem w kropce. Niby każdy z Was podał mi swoje typy, ale tego jest tyle, że idzie dostać zawrotu głowy.

 

Najchętniej kupiłbym coś z tej starej serii Sony albo Alpine, ale same słabe mocową są na Allegro jak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3b, jesli Grzegorz ma na sprzedaz ktorys z tych wzmakow ktore wymienil to bioerz od niego ten najtanszy :rotfl: Jak na pierwsze audio na pewno Ci sie spodoba :) A tylko zapomnialem powiedziec wczesniej. SAX'y nie dadza az tyle bassu zeby nie brakowalo suba :) to nie R6A czy HSK :) sa nieco bardziej stonowanymi glosnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuj i kup cos wreszcie bo gdybac to sobie mozesz az ci auto zardzewieje , kazdy musial kiedys podjac ta pierwsza decyzje wiec , zaryzykuj i kup jak sie nie spodoba to sprzedaj i kup inny..... Masz wiele opini a jeszcze wiecej lektory na innych forach.... Dopasuj moc zaufaj marce i wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuje w takim razie Panowie za pomoc. Przepraszam za zawracanie głowy, ale wiecie jak w dzisiejszych czasach trudno cokolwiek kupić, tym bardziej, że z roku na rok człowiekowi gorzej się żyje, więc liczę się ze wszystkim co mam kupić i dlatego tak dokładnie chciałem od Was wszystko wycisnąć. Przewertuję jeszcze forum i w razie pytań jeszcze się odezwę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę taki zestawik: Phase Evo RS4 od Grzegorza (o ile jeszcze jest) + Hertze HSK. Słuchałem przez chwilkę tego zestawienia u siebie w autku i powiem tak - na moje uszy nic mu nie brakowało, z niczym nie przesadził, a woofer - palce lizac. Zestawik radził sobie ze wszystkim co szło z radyjka Teraz zbieram fundusze na te głośniczki, szkoda, że przespałem Hertze Space od sanders156....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wszystkie wymienione przeze mnie powyżej wzmacniacze pomimo różnego grania stoją na porównywalnym i wysokim poziomie. Osobiście nie odważył bym się wskazać jakiegoś zwycięzcy -> to zależy od zbyt wielu warunków zewnętrznych.

Wcale się również nie dziwię, że każdy z nich ma grono zwolenników gdyż naprawdę są tego warte a prawidłowa ich aplikacja tylko potęguję bardzo pozytywne wrażenie.

Stwierdzenie w tym konkretnym przypadku, że jeden wzmacniacz jest lepszy od drugiego bez podania konkretnej aplikacji w jakiej pracował i przy jakiej muzyce jest ..... nietaktem :) .

Różnica cen szczególnie w naszych polskich realiach jest mało miarodajna (jeśli chodzi o te modele) i wynika bardziej z uprzedzeń do jednej marki i dużej renomy drugiej.

Podam paradoksalny przykład który może potwierdzić Kuuudlaty -> Jego znajomy chciał kupić KAC1021 (ponad 10-letni) który ostatnio został sprzedany za 180 Euro czyli więcej niż np. Audison VR209 Evo. W Polsce nikt by takiej ceny nie dał gdyż niezależnie od tego jak gra nie ma takiego image.Dlatego też sugerowanie się że na przykład Sony ze względu na to, że jest X razy tańszy jest X razy gorszy jest błędem.

PS

S3b jeśli chcesz wybrać któryś z wyżej wymienionych (nie tylko przeze mnie) bez odsłuchu to prawdopodobbieństwo że wybierzesz właściwy jest jak 1/ilość wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że przespałem Hertze Space od sanders156....

 

Sam nie wiem co z nimi zrobic.... juz dwa razy szly pod mlotek ale oferty byly komiczne do tego stopnia ze nawet dostawalem oferty podmianki mojego zestawu na same woofery od HSK.... wiec juz zostana.... do momentu jak bede mial kase na HERTZ ML 1600 to wtedy dam woofery pod mlotek bo tweetery mi bardzo odpowiadaja :)

 

HSK sa jak najbardziej ok ale tweeter gra jak by za wysoko i powstaje dziura w srednicy pozatym jest troche za zimny jak dla mnie gdyby zmontowac cos na ich wooferach i delikatniejszych tweeterach to naprawde do 1000zł byl by to jeden z faworytow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do muzyki elektronicznej (3/4 Trance) zakupiłem DLS R6A na przód + Alpine 3544 do zasilenia ich, przez ostatnie 3 dni trwał ich montaż. Jutro pierwszy odsłuch :)

 

 

Nie bede ukrywal ze jestem ciekawy efektow takiego zestawienia , bedzie duzo dynamiki ale ciekawe jak ze szczegolami na gorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ukrywal ze jestem ciekawy efektow takiego zestawienia , bedzie duzo dynamiki ale ciekawe jak ze szczegolami na gorze
to Ja już mogę się na ten temat trochę wypowiedzieć :hyhy:

Dynamika tego zestawu :hyhy: to są małe subwooferki :)

Środek względem dołu lekko wycofany ale do przyjęcia :)

Góra jak dla mnie nie ostrzy nazbyt (zwrotki ustawione na MID, radio FLAT) co do szczegółowości to na razie za dużo nie powiem bo trzeba będzie inaczej ukierunkować tweetery ( na razie przykręcone do słupków i wycelowane pod lusterko)

Cały zestaw gra poprawnie choć można by się czepiać dość wąskiej sceny (będziemy z tym walczyć :) )

Jutro oceni system właściciel (majes, 0 i albo potwierdzi moja słowa bądź nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika tego zestawu :hyhy: to są małe subwooferki :)

Środek względem dołu lekko wycofany ale do przyjęcia :)

Góra jak dla mnie nie ostrzy nazbyt (zwrotki ustawione na MID, radio FLAT) co do szczegółowości to na razie za dużo nie powiem bo trzeba będzie inaczej ukierunkować tweetery ( na razie przykręcone do słupków i wycelowane pod lusterko)

Cały zestaw gra poprawnie choć można by się czepiać dość wąskiej sceny (będziemy z tym walczyć :) )

Jutro oceni system właściciel (majes, 0 i albo potwierdzi moja słowa bądź nie :)

 

Sam bardzo chetnie bym tego odsluchal a na wiosne chetnie dokonal konfrontacji R6A vs HSK (u mnie, naped ten sam ) :hyhy: tylko u mnie na wejsciu mam pod gorke ze wzgledu na radio :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mnie też niestety ogranicza to radio z serii CDE, ale jak je kupowałem nie byłem świadomy tego, że Alpine robi dwie serie. Po prostu przysłowiowo "Dałem ciała" i cóż na chwilę obecną musi zostać to radyjko, może na lato kupię nową Alpine z tej serii CDA, a to radio dam rodzicom. Czas pokaże.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to powiem szczerze, że straciłem już rachubę. Po napisaniu tych wszystkich postów oraz spędzeniu kilkunastu godzin na czytanie for internetowych oraz Google powiem jedno...Nie mam pojęcia co mam kupić, po prostu nie mam. Na każdym forum piszą co innego, jedni polecają te stare Sony oraz Alpine, na innych forach polecają Audisony, na innych forach Stegi, na jeszcze innych U-Dimmension z serii JR i dosłownie idzie dostać zawrotu głowy. Fakt, że tak jak pisał kolega Grzegorz, nie ma złotej recepty na wzmacniacz, ale fajnie by było jakby każdy miał np swoje TOP5 i wtedy może sobie jakoś to dobrać widząc, że dany wzmak jest taki i taki. Na chwilę obecną i tak jestem spłukany i kupno wzmacniacza przeniesie się na okres końca wiosny/początku lata, ale wtedy będę pewnie miał taki sam dylemat jak teraz. Podziwiam tych wszystkich, którzy tutaj siedzą na forum i mi doradzają .Na prawdę, żeby coś wybrać to trzeba mieć łeb jak sklep. Nie sądziłem, że temat Car Audio to taka rzeka. Zależało mi, żeby się coś doszkolić i potem w przyszłości bez problemu dobierać sobie do auta wszystkie podzespoły, ale chyba się nie da. Tak samo jak z głośnikami jest i ze wzmacniaczami, ale z głośnikami jest ten plus, że czytam jaki głośnik jest pod dany gust muzyczny i mam już problem z głowy, a ze wzmacniaczami jest wszystko tak zakręcone, że głowa mała. Dosłownie nie wiem sam co już robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...