Skocz do zawartości

Kabelki


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do rozdzielenia na wzmacniacze dajesz rozdzielacz, a bezpiecznik przy aku o wartości lekko powyżej sumy zabezpieczeń wzmacniaczy. Jeśli mają indywidualne zabezpieczenia w postaci bezpieczników na obudowie nie musisz wstawiać bezpiecznika za rozdzielaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam łącznie bezpieczniki 70a chyba to 100 bezpiecznik styknie ? i kable do rozdzielacza 20mm i za rozdzielaczem 10

 

Emil, bezpiecznik główny dobierasz do grubości przewodu zasilającego zestaw w bagażniku, a nie do sumy bezpieczników na wzmacniaczach. Dobierasz go do obciążalności prądowej kabelka o danym przekroju.

Tabele znajdziesz na forum.

 

Ja mam na wzmacniaczach w sumie 6x25A, a bezpiecznik główny 60A, bo taki był w zestawie z kablem 20mm2 i jeszcze nie miałem problemu żeby coś przestało grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na wzmacniaczach w sumie 6x25A, a bezpiecznik główny 60A, bo taki był w zestawie z kablem 20mm2 i jeszcze nie miałem problemu żeby coś przestało grać.

 

No to nie sluchales chyba głosniej. ja mam 2x30A i na Audio systemie ADS9002 nie mam(ale byłby moze z 20-25A) i przy włączeniu Bass testu na 20 w radiu bezpiecznik 60A sie spalil :( Kabelki tez niestety 20mm2 i bedzie trzeba wymienic.... ale tak jak wspomniales bezpiecznik dobiera sie do kabla a nie do wzmacniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat miałem problem jak na 50mm2 miałem 120A i po testach się przepalił przy mojej konfiguracji sprzętowej, Także różnie bywa, bezpiecznik przy aku ma za zadanie chronić auto przed ewentualnym przetarciem przewodu i prądem zwarciowym i w konsekwencji pożarem. 80A styknie Ci z powodzeniem i zabezpieczy na 20mm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie sluchales chyba głosniej

Ludzie, z czego wy macie te uszy zrobione? :cwaniak:

Ja zawsze do swoich instalacji daje 30A i jeszcze się nie zdarzyło, żeby się przepalił a woziłem już różne wzmaki w bagażniku w tym jeden ok 1kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil, luk9753, marcin_plock, nowy987, bezpiecznik przy aku ma chronic instalacje i dobiera sie bezpiecznik do dlugosci i przekroju. Wzmacniacze maja swoje bezpieczniki :cwaniak:

Ja mam przy aku i rozete rozdzielajaca z bezpiecznikami przy aku ...

tak czy inaczej ostatnio malo co nie zjaralem auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaliscie sie, ale zadnych konkretow :cwaniak:

 

 

Witam mam taką sprawe czy można dać kabelek plusowy od 1 wzmacniacza do 2 ? a nie ciagnac 2 ? i czy trzeba miedzy nimi dawać bezpiecznik

 

Mozesz, pod warunkiem, ze przewod do pierwszego wzmaka uciagnie oba piecyki.

Najlepiej daj taka sama srednica przewodu laczacego jak pierwszego, wtedy bezpiecznika nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej daj taka sama srednica przewodu laczacego jak pierwszego, wtedy bezpiecznika nie potrzebujesz.

 

Tak jak napisał konik83, najlepiej jak za rozetą będzie ten sam przekrój kabelka. Wtedy, zgodnie ze sztuką, nie trzeba będzie dawać dodatkowych zabezpieczeń.

 

Chociaż, może niech ktoś się wypowie, czy tak krótkie odcinki jak od rozety do wzmaka jest sens jeszcze zabezpieczać. Jeżeli są np o stopień mniejszego przekroju niż główny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, może niech ktoś się wypowie, czy tak krótkie odcinki jak od rozety do wzmaka jest sens jeszcze zabezpieczać. Jeżeli są np o stopień mniejszego przekroju niż główny kabelek.

 

Jeśli po drodze nie będzie żadnych innych bezpieczników, to w tym przypadku bezpiecznik główny dobierasz pod najcieńszy przewód w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie z pytankiem bo juz caly sprzet jest ale kabelki jeszcze tak do 600zl bym chcial i do tego te inne potrzebne rzeczy do aka itp.

Tylko mozna wszystko w jednym sklepie kupic zebym nie musialz 5 miejsc i 5 razy za przesylke placic??

Propozycje kabli?

 

[ Dodano: 2010-02-23, 22:08 ]

http://stuninguj.pl/index.php?cat_id=91&am...d=66675&p=2

takie sygnalowki npbym wziol i co dalej w tym sklepie wszystko kupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, może niech ktoś się wypowie, czy tak krótkie odcinki jak od rozety do wzmaka jest sens jeszcze zabezpieczać. Jeżeli są np o stopień mniejszego przekroju niż główny kabelek.

 

Jeśli po drodze nie będzie żadnych innych bezpieczników, to w tym przypadku bezpiecznik główny dobierasz pod najcieńszy przewód w instalacji.

 

Tak by wypadało ,

 

tylko wtedy mamy przewymiarowany kabelek od aku do rozety w bagażniku.

 

Wniosek jeden , dawać rozetę z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...