Skocz do zawartości

JVC KD-SH1000 vs. Alpine CDA-9855R vs. Kenwood KDC-W7644UY


kris013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Mam dylemat z wyborem radia. W grę wchodzą: JVC KD-SH1000, Alpine CDA-9855R, Kenwood KDC-W7644UY. Jestem także otwarty na inne propozycje w cenie do 1000 zł. Radio będzie grało z głośnikami μ-Dimension Element Comp 6. Proszę Was o poradę.

p.s. Przekopałem forum i nie udało mi się znaleźć jakiegoś kokretnego porównania Alpine vs. JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było tematów juz troszke...takze szukajka :zdziwko:

p.s. z tego zestawu odrzucilbym....alpine!

Kolego napisz dlaczego:)

 

Tak się składa, że mam JVC KD-SH1000 i Alpine CDA-9855R, Z keniem nie miałem do czynienia, więc jego temat pominę.

 

O żadnym z tych dwóch radyjek nie mogę napisać złego słowa. Jednostki te grają na dość wysokim poziomie.

JVC zaskoczyło mnie, bo modele które miałem do tej pory grały "normalnie i przeciętnie". Myślę, że SH1000 miało być sztandarową jednostką tej stajni i dlatego pokuszono się w nim o procesor dźwięku z korekcjami itd. Radio ma wiele rozbudowanych funkcji i ustawień. Dla przeciętnego użytkownika, na plus może być czytnik SD i USB. Jedyne co mi się w tym radiu nie podoba to mało czytelny wyświetlacz i wejście USB na froncie. Gdyby projektanci zamiast tego wejścia dali większy wyświetlacz a USB na kabel, byłoby to naprawdę świetne radio.

Co do dźwięku to ten model mnie również miło zaskoczył. Gra poprawnie, przejrzyście, bez żadnych przebarwień przede wszystkim naturalnie. Osobiście podoba mi się góra i średnica w tym radyjku, pod tym względem ten model odstaje od innych JVC. Dół jest OK.

 

Alpine CDA-9855r... nowoczesne radyjko z prockiem i korekcjami i sporą ilością ustawień w tym możliwość trójdrożnej aktywki. Dobrze dobrane komponenty zestawu i ustawiona jednostka sprawią, że zagra naprawdę zajebiście. Temu radiu trzeba poświęcić sporo czasu. Trzeba się do niego przyzwyczaić a przede wszystkim opanować ustawienia. Sam image(jak nigdy nie lubiłem stylu Alpine) tutaj jest bardzo fajny. Nie ma aż takiej choinki jak w niektórych modelach. Jedyne co mnie irytuje to ten dotykowy pasek którego trzeba nauczyć się obsługiwać. Wolałbym zwykłe przyciski.

 

Oba radyjka mogę Ci polecić, ale Alpine to ciut wyższa półka i potrzeba poświęcić mu trochę czasu, natomiast JVC nadrabia dodatkami dla gadżeciarzy czyli USB i SD co nie świadczy, że gra gorzej. Wszystko oczywiście jest kwestią osobistych preferencji dlatego wybór pozostawiam Tobie:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja subiektywna ocena...wiadomo brzmienie mozna zmienic innymi klockami w samochodzie...

ale jak dla mnie alpina zbyt krzykliwa i wypada gorzej z pozostalymi radyjkami(nie liczac ze jest bajeranckie--o samym dzwieku pisze:p

miałem kenia i te jvc...alpine slyszalem,,,zobaczcie na mój opis to mówi samo za siebie jaki rodzaj brzmienia preferuje :zdziwko:

a z tych 3 radyjek alpine bym nie chcial...koniec kropka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finchers, nie obrazajac nikogo, ale mi sie wydaje ze przy takim przodzie nie bardzo jest mowa o jakimkolwiek brzmieniu :zdziwko:

 

Ja mam akurat 9855 i polece kazdemu, kto lubi sie zaglebiac w ustawienia i poszukiwania idealu :/ To radio ma mnostwo opcji, dla jednych to wada, dla innych zaleta :/ Na minus 9855 tez zaliczylbym ten "cudowny" pasek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh Panowie pisałem że to tylko moje skromne zdanie :hyhy: ...pisałem rowniez ze zalezy od innych podzespołów...takze moje porownania byly akurat na moim nedznym sprzecie...tylko zmieniajac jednostke sterującą...

a co do mnogości ustawień alpine to...ja wychodzę z założenia ze:

radio sie raz ustawia i ma grać:D...a nie grzebać w nim cały czas :D

 

zastanawia mnie ciągle dlaczego tyle tych modeli jest na rynku wtórnym?...u jednego sprzedającego przeczytałem ostatnio że sprzedaje bo...dla niego te radyjko jest za dobre :hyhy:

kris013 kupuj alpine!super radio!tylko nie nabaw sie nerwicy przez bajerancki pasek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez polowałem na tego pionka...ale ciezko bylo dostac w dobrym stanie i nie zbyt wysokiej kasie!w koncu dorwałem 948 w dobrym stanie i jestem zadowolony...i chyba dlugo nie zmienie:)

przy moich marnych klockach nie ma mowy o zadnych cieplych kluchach...dlatego jak 1 raz podłączyłem to sie srogo zdziwilem o opiniach krązących o tej jednostce...

p.s. bas z suba po przesiadce z jvc jest ...nie do porównania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja już zapadła. Będzie Alpine CDA-9855R. Mam nadzieję, że będę usatysfakcjonowany:-)

 

 

...miałem...nigdy więcej nawet nie mam ochoty jej oglądać. Jesli chcesz słuchać muzyki w dobrym wykonaniu a nie bawić się ustawieniami, przemyśl Nakamichi. Jak dla mnie 10 do jednego na korzyść tego drugiego. Nakamichi gra. Alpine jest przy nim bezbarwna i plastykowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzio767 a miales porownanie 55 do innych radyjek oprócz Naki?(bo jej akurat nie slyszalem)

jest tego masa na aukcjach ...ludzie nie wiedzą co sprzedają? :rotfl:

przeciez to takie "mega wypasne radio..."az sam sie skusze jak tylko troche stanieje :D

jest tego tyle i pewnie jeszcze bedzie wiecej... :D --->niedługo powystawiają Ci co teraz tak zachwalają :D

a 35?pfffff.... wogóle nie mozna spotkac musi być straszny badziew :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzio767 a miales porownanie 55 do innych radyjek oprócz Naki?(bo jej akurat nie slyszalem)

jest tego masa na aukcjach ...ludzie nie wiedzą co sprzedają? :(

przeciez to takie "mega wypasne radio..."az sam sie skusze jak tylko troche stanieje :P

jest tego tyle i pewnie jeszcze bedzie wiecej... :( --->niedługo powystawiają Ci co teraz tak zachwalają :(

a 35?pfffff.... wogóle nie mozna spotkac musi być straszny badziew :P ...

 

W krótkim czasie zmieniłem sporo radyjek i były to zwykle same "kozaki" z opisów. Najgorzej wypadło jak na mój gust 9855r właśnie. Miałem też jakiegoś Clariona...nie pamietam modelu. Jeden z pierwszych delfinków czy coś takiego. To był kozak! Naprawde ok, ale oddałem go bo miał kłopoty z czytaniem płyt. Od chwili podłączenia CD 45z jednak nie zamienię tego radia na żadne inne...chyba że wyższy model tej samej firmy:) CD 45z kupisz za 600-800zł. NIE CZYTA MP3-mnie to nie przeszkadza-przy tej klasie sprzętu MP3 to profanacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krótkim czasie zmieniłem sporo radyjek i były to zwykle same "kozaki" z opisów. Najgorzej wypadło jak na mój gust 9855r właśnie. Miałem też jakiegoś Clariona...nie pamietam modelu. Jeden z pierwszych delfinków czy coś takiego. To był kozak!

 

Jeśli konfiguracja radia u Ciebie polega na wpięciu kostki ISO to nie dziw się, że radio gra do dupy. Tak jak pisałem jest to jednostka wymagająca czasu i zamiłowania. Właśnie tym różni się od wspomnianego Nakamichi, że nie wystarczy samo jego podłączenie, tak jak dzieje się z Naka. które jest proste, wręcz ubogie a gra na wysokim poziomie w zasadzie bez żadnej konfiguracji. Alpine 9855r to inna bajka, jest to urządzenie o setkach możliwości, które trzeba opanować i NIE zagra dobrze bez dopracowania. W zamian daje możliwość dopasowania do zróżnicowanych elementów systemu.

 

PS. 'Delfinki' to znak rozpoznawczy Pioneera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA-9855R jest już w aucie. Gra dużo lepiej od CDE-9873RB które miałem. Myślałem o Nakamichi, ale trafiło się bardzo dobrym stanie 9855 i dałem się skusić. W car audio nie zamierzam wkładać dużych pieniędzy, ponieważ zbyt mało czasu spędzam w samochodzie. Zamiast tego, to wolałbym zainwestować w udoskonalenie mojego domowego audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...