Skocz do zawartości

Octavia by bartek


bartekmaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I chyba trochę pomaga rozbić "fale stojaca "-czy jak to tam się zowie. Działa coś na podobe jak dynaxord dynamata - a może tylko mi się wydaje ;). Ogólnie chciałem zrobić coś nietypowego , napewno nie będzie szkodzić. Projekt był mój a profi wykonanie Tomka - wyszło naprawdę fajnie, tak jak chciałem :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebrowanie daje dużo lepszy efekt jeśli chodzi o sztywność niż grubsza ścianka.

Podwyższa też znacznie częstotliwość rezonansu ścian tak samo jak się dzieje w przypadku gry na np. gitarze.

Tak , a sprawdzałeś skuteczność tego zabiegu dla częstotliwości poniżej 100 Hz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem w subwoofer-ach ale na zachodzie często stosuje się obudowy żebrowane ( wtedy zadałem pytanie dlaczego :wink: ).

U nas po raz pierwszy zobaczyłem w galerii Michała z Redy :ok: .

Seryjne w autach też się to stosuje (naklejanie mat bitumicznych na połacie blach drzwi i dachu lub stosuje się przetłoczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem w subwoofer-ach ale na zachodzie często stosuje się obudowy żebrowane ( wtedy zadałem pytanie dlaczego :wink: ).

 

:wink: i zatkała Ci się skrzynka odbiorcza od ilości odpowiedzi.

Seryjne w autach też się to stosuje (naklejanie mat bitumicznych na połacie blach drzwi i dachu lub stosuje się przetłoczenia).

To chyba 2 różne bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko można sprawdzić :cool: .

Wystarczy "puknąć" w skrzynkę bez użebrowania i z nim o takich samych wymiarach i porównać dźwięk.

Ponieważ ścianka skrzynki jest prawie tak elastyczna jak membrana bębna lub membrana bębna jest prawie tak sztywna jak ścianka skrzynki to .... oba ustrojstwa (bęben i skrzynia) to to samo :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko można sprawdzić :cool: .

Wystarczy "puknąć" w skrzynkę bez użebrowania i z nim o takich samych wymiarach i porównać dźwięk.

Ponieważ ścianka skrzynki jest prawie tak elastyczna jak membrana bębna lub membrana bębna jest prawie tak sztywna jak ścianka skrzynki to .... oba ustrojstwa (bęben i skrzynia) to to samo :wink: .

No nie :wink: .

Gdyby to była obudowa kolumny pełno pasmowej , to oczywiście .

Ale ta skrzynka pracuje z sygnałem akustycznym odciętym , zatem teoretycznie nie istnieją wzbudzenia powyżej 100 Hz , odpowiedź na ostukiwanie nie jest tu chyba przekonującym argumentem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt był mój a profi wykonanie Tomka

Pierwotny projekt Bartka był trochę inny ale niestety życie go trochę zweryfikowało :wink:

 

NIe widziałem - nie wiem o co chodzi . Podeślij link do tematu to się zapoznam

To nakreśl mniej wiecej o co chodziło bo jestem bardzo ciekaw ;).

Tu zadziałała poczta pantoflowa :rotfl:

to wzmocnienie ma jakiś głębszy sens ??

Osobiście nie wiem ale na pewno fajnie wygląda, a że lubię nietypowe zlecenia to się tego podjąłem.

Jak coś to udostępnię skrzynię do ostukiwania na spocie

Ja ją już dobrze opukałem i mogę powiedzieć że wyszła mega pancerna :wink:

 

Ps.

Coraz więcej autek do odsłuchania się u Was zbiera trzeba będzie chyba zorganizować jakiegoś spota dwudniowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj wygospodarowałem trochę czasu i zamontowałem Dynaxorby za głośnikami.

 

Miałem wrażenie że woofer mi "buczy" przy pewnych częstotiwościach.

Na początku trochę się podłamałem bo te drzwi miały być zrobione dobrze i tak mi się wydawało że je zrobiłem.

Trochę podbudowałem się na wczorajszym spocie gdzie słuchałem innych samochodów z 6,1 i innymi dobrej klasy głośnikami. Zauważyłem że podobne objawi niekiedy tam też wytępują - ta sam płyta.

 

Jako że miałem Dynaxorby i nie mogłem się zebrać żeby je zamontować dzisiaj poświęciłem 1,5 godzinki i się tym zająłem.

Po montazu ( może to moje odczucia - placebo ) pobukiwanie praktycznie zostało wyeliminowane / w bardzo dużym stopniu. Po pierwszych odsłuchach jestem zadowolony z efektu.

 

Pokręciłem też gałką ( cięcia) - po wskazówkach i sugestiach Wolfa - DZIĘKI.

- przyciąłem średniaki

- przyciszyłem tweeter i chyba jest lepiej - takie mam wrażenie po kilkunastu minutach odsłuchu.

post-3682-0-94563400-1361830979_thumb.jpg

post-3682-0-50810000-1361830985_thumb.jpg

post-3682-0-49554100-1361830990_thumb.jpg

post-3682-0-28810200-1361830996_thumb.jpg

post-3682-0-05509800-1361831004_thumb.jpg

post-3682-0-61660700-1361831010_thumb.jpg

post-3682-0-67645400-1361831017_thumb.jpg

post-3682-0-03529800-1361831024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie się opłaca. U mnie wyeliminowało pewne dolegliwości :wink: .

Jestem zadowolony i uważam że to dobrze wydane pieniądze.



Udało mi się dorwać maskownice które są idealnie dopasowane do BRAXów 6,1/6,1 PP i wszytkich podobnych.

 

W końcu moje głosniczki są chwilowo zabezpieczone przed uszkodzeniem.

 

Są idealnie dopasowane, jak by były od nich.

 

Kosztowały aż całe 2 złote za komplet :rotfl: . Jak będą zainteresowani podam namiar na ogłoszenie na ALLEDROGO.

post-3682-0-32066900-1363035723_thumb.jpg

post-3682-0-83250400-1363035730_thumb.jpg

post-3682-0-73126700-1363035737_thumb.jpg

post-3682-0-13807600-1363035747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się wymyśli ;).

Zobacz jak to było zrobione przy poprzednich wooferach - początek tematu.

To nie były fabryczne oslony a moja inwencja. Teraz będzie tak samo lub podobnie.

Jak zrobi się ciepło i czas pozwoli coś podzialam w tym temacie bo tez mnie to razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...