Skocz do zawartości

który subwoofer aktywny do kina domowego?


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jako że każdy z nas lubi posłuchac dobrego audio w samochodzie, napewno tez ma hopla na punkcie audio w domu :/ . Zakładam ten temat gdyż kompletuje sobie zestaw kina domowego, no i brakuje mi już tylko subwoofera aktywnego. Subwoofer będzie służył głownie do oglądania filmów(80procent filmów, 20procent muzyki). Pokój ma 20metrów-na wydanie mam 1tysiąc złotych. co polecicie w tej kasie? w tej chwili mam 2typy. pierwszego z nich miałem okazje odsłuchac(niestety tylko w sklepie). moje typy to HECO SUB VICTA 25 , a drugi to JAMO SUB 300 . jakie macie doświadczenia z subami aktywnymi? co polecicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego forum zaczyna się robić druga elektroda.

 

For o tematyce HA też jest kilka, chociażby na elektrodzie jest odpowiedni dział, jest też diyaudio.pl czy diyakustyk.com, gdzie moim zdaniem szybciej znajdzie się odpowiedź.

Inna opcja to audiostereo, ale to specyficzne forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@,cursor, niestety chce gotowego klocka.

Ja nie twierdzę, żeby robić samemu(mimo, że da się dzięki temu zrobić lepszy sub), ale to jest forum CA i jedynie czego można się spodziewać, to chwalenia sprzętu, który ludzie mają u siebie. Jakieś konkrety(chociażby odsłuchy w markecie już coś mogą dać) znajdziesz szybciej na wspomnianych przeze mnie forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, na kumplu zrobiła takie wrażenie że przyciągnął ja kiedyś do mnie, żebym coś z tym zrobił. Po lekkim tjuningu zaczęła grać.

 

Głośnik z tego suba ma fajny potencjał z tym że na innym wzmaku (fabryczne 80W przy słabawe jest i przy większych poziomach głośności wzmak traci kontrole).

Dla testów podałem mu holtona 200 i dopiero ten subik pokazał pazur.

W sumie za ta kasę po małych modernizacjach fajna opcja.

 

Do domu nieśmiertelnym duetem (w tej kasie) jest BSW 124II i wzmak około 300w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA budzetowo polece kode sw 1000,za te pieniązki nic lepszego nie znajdziesz a na pewno w yamaha.Może zabrzmi niezbyt oryginalnie ale polecam tak jak koledzy wyżej subik własnej konstrukcji.Osobiście skleciłem na herzu es300 bandpasa,postawiłem przy yamaha sw1500 (ponad 2500 zł)i właścicielowi yamachy szczena na podłogę opadła.Dodatkowo dodam że hertz zasilany był najmocniejszym maxtronikiem,i był to najgorszy element całego zestawu.

Ogólnie jeżeli masz znajomego stolarza albo smykałke to za 1/3 ceny zbudujesz naprawde fajny sub

Ciekawostka-Suby fabryczne wysokich lotów nie koniecznie są z mdf-u,wystarczy gruba wiórówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakieś wrażenia z odsłuchu? Jak w HT, a jak w muzyce? Z tego co czytałem to TIW jest idealny do muzyki, do kina jednak średni. Dlatego właśnie z tych opinii zdecydowałem się na Dayton RSS315HF-4, który już do mnie płynie ze Stanów Zjednoczonych USA :P Bardziej potrzebowałem porządnego suba z dobrym zejście do HT, muzyki w domu rzadko słucham. Jak tylko ukończę projekt, wrzucę również fotki.

Czy Irek w dlaszym ciągu wykonuje te panele? Jaki mniej więcej termin realizacj u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Irek w dlaszym ciągu wykonuje te panele? Jaki mniej więcej termin realizacj u niego?

nie wiem bo nie Irek jest autorem mojego panela

co do odsłuchu to mam go od tygodnia i nie załuje żadnej złotówki(będzie to sub na długie lata), moim zdaniem zejście w kinie jest naprawde seismiczne :rotfl: w 21metrach niczego więcej mi nie trzeba, w muzyce też daje swietnie rade także radocha jest podwójna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...