Skocz do zawartości

ustawienie calego systemu w samochodzie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje stwierdzenie tj. ciekawostka wynikla ( nie wiem czy prawidlowo ).

 

W radiu zero podbic, zadne tam enginebass ani nic z tych " polepszaczy " tylko poziom suba na +15 i zrobilem w radiu na glosnosc 25/35.

 

No i zaczelem ustawiac LEVEL na wzmacniaczu ( Axton ), krecilem, sluchalem, krecilem dalej i wyszlo wedlug skali ktora jest namalowana na wzmacniaczu ( od 0 do 8 V ) wyszly mi przestery ( nausznie i wzrokowo ) przy 6 V . Pewnie jak bym radio podkrecil na wiecej to doszedl bym do 6V .

 

Wszystko na uruchomionym silniku.

 

Nie wiem czy dobrze to rozumuje ale tak mi sie wydaje :/

 

:hyhy:

 

Ps. Analogicznie idac tym tokiem, sciszajac poziom suba sciszamy moc wyjsciowa na RCA ( 6V ) tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho ( w koncu cała gonitwa za dobrym graniem powinna być "podporządkowana" tegu organowi) jest najlepszym doradcą ale...

Człowiek słyszy "logarytmicznie" (stąd sie wziął Bel skąd inąd w naszej pogoni to ta tajemna jednostka decybel :/ ) i właśnie tu jest cały pies pogrzebany bo na "małym poziomie głośności" zauważa się większe różnice w grze niż na tych wyższych .

Aby profi podejśc do sprawy trzeba by oscyloskopek podłaczyć i poobserwowac wartości i przebiegi.

Wg. tego co zauwazyłem wzmacniacz "wysterowany" jakby to powiedziec "za dużym poziomem" zachowuje sie ...lepiej niz wzmacniacz za "nisko" wysterowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, najlepiej to by bylo oscyloskopem sprawdzic, ale .. i tak ustawimy tak aby gralo dla nas dobrze.

 

Mysle ze funkcja w/w regulacja poziomu sygnalu suba jest tylko potrzebna jak sie jedzie z kims i ktos go nie chce sluchac wtedy nie musze isc i sciszac tylko z poziomu radia moge to zrobic. Co nie zmienia faktu ze to z deczka bez sensu, pewnie tylko w moim odczuciu i na moich klockach ( zebym mial potwora z min 500 W RMS-u, to wtedy bym go sciszal.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podzielę się i ja własnymi obserwacjami. Jako że obecnie przygotowuje system do kompleksowego ustawiania dźwięku (wysterowanie, podział pasm itp. ) musiałem "zbadać" kilka różnych elementów systemu CA aby opracować procedury i kilka wniosków:

1) Nie zawsze podawana wartość przez producenta radioodtwarzacza jest zgodna ze stanem faktycznym -> dlatego warto przed ustawianiem zmierzyć wartości maksymalne;

2) Z kilku względów radzę ustawiać wzmacniacze przy wszystkich maksymalnych podbiciach na jednostce sterującej gdyż zapobiegnie to pojawieniem się przesterowań na sprzęcie nawet jeśli osoba postronna zacznie bawić się ustawieniami w odtwarzaczu;

3) Wydaje mi się (przetestowałem to na sobie i kilku bliskich osobach) niemożliwe idealne ustawienie podziałów pasm na słuch. Oczywiście napiszę od razu, że wiem że każdy robi audio dla Siebie i własnej satysfakcji i to jemu ma się podobać ale .... fakt pozostaje faktem;

4) Chyba zacznę czekać na pracę doktorską pod tytułem ... "wpływ ustawienia subwoofera w bagażniku na przenikanie poszczególnych częstotliwości pasma do kabiny pasażerskiej". Chyba, że ktoś znalazł już takie opracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was szanowni strefomaniacze.

 

Wiem, że chłopak pyta się o radę, jak co po ustawiać. Jedna rada i jedyna niech obsłucha system i sam sobie poradzi. Jemu tylko chodziło co i jak i gdzie ciąć!! Więc do właściciela takowej jednostki pytanie: Niech ktoś mu podpowie co robić z filtrami LPF i HPF Oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku względów radzę ustawiać wzmacniacze przy wszystkich maksymalnych podbiciach na jednostce sterującej gdyż zapobiegnie to pojawieniem się przesterowań na sprzęcie nawet jeśli osoba postronna zacznie bawić się ustawieniami w odtwarzaczu;

 

Z tym niemoge sie zgodzic jesli potem podbicia te wylaczymy. Wzmacniacz ustawiamy przy takim stanie "systemu" , przy ktorym bedziemy go sluchac na co dzien. Czyli mozna np wlaczyc wszystkie podbicia, ustawic wmacniacz i jesli stwierdzimy ze jednak wylaczymy te funkcje to dobrze wyregulowac gaina jeszcze raz ( wtedy podkrecajac nieco w gore ). Audio robimy dla siebie a nie dla kogos kto bedzie sie nim nieswiadomie bawic Nawet jesli taka osoba cos zmieni, i przez chwile pojawi sie przester to raczej to wylapiemy i odpowiednio zareagujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...