Skocz do zawartości

Mercedes W124


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i nareszcie się doczepię ... kolor skóry niedokładnie dobrany!!! Nareszcie coś ! :hyhy: ...żartuję oczywiście , robota prima sort!

 

 

PS: dziś znów nic nie dłubałem , bo byłem po alumy ale ... od jutra URLOP i to zaległy :rotfl: ... całe 17 dni! Myślę że mi go starczy na zamocowaniu dystansów do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na przykładzie BMW Michała przekonałem się, że komory zapewniają dużą dynamikę bez pompowania tapicerki i brzęczenia cięgien od zamków.

Myślę, że i tutaj pod tym względem się nie zawiodę

Czekam z niecierpliwością na finał prac i możliwość odsłuchu.

Pozdr.

P.S.

Poprę Marcysia w temacie jakiegoś elementu dekoracyjnego na tych zamknięciach paneli - ewidentnie czegoś takiego brakuje.

 

EDIT:

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001200/0001123.jpg

Dego na przymiarkę czy słuchałeś ich już w komorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprę Marcysia w temacie jakiegoś elementu dekoracyjnego na tych zamknięciach paneli - ewidentnie czegoś takiego brakuje.

 

RSy mają oryginalnie brzydkie miseczki, które też niepotrzebnie dośc znacząco powiększają całkowitą średnicę.

Dałem do wytoczenia takie małe pierścionki, które nadają tweeterom bardziej smukły wygląd.

Te pierścienie zostaną finalnie polakierowane na czerwony kolor- barwy firmy. To samo potem dam na maskownice wooferów.

 

 

 

Dego akurat miałem pod ręką. Nie mniej woofery SP tez tam wylądują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię pleksa i żywe chomiki w to :) ( mogą być małe wiewióry ) :) .

 

Zdemotywowałeś mnie kolego Mehow :hyhy: okropne te moje słupki są :hyhy: zaczynam mysleć o ponownym podejściu do nisanowozu :) .

A dzisiaj jak wracałem z roboty to mie kur.... przewód hamulcowy pękł :) . Jutro biere auto zony tam jest dopiero hient :rotfl: .

Michał jeszcze raz gratki ..."benedyktyńska" robota :rotfl: .

Powalla i tak nic nie zdziałasz :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za następnego udany projekt widać że lubisz tą robotę i wkładasz w to serce :hyhy:

 

Co do komory do gdzieś na niej powtórzyłbym motyw czerwonej ramki z tweetera żeby trochę ją ożywić ale to tylko taka mała kropka na końcu tego zdania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komory do gdzieś na niej powtórzyłbym motyw czerwonej ramki z tweetera żeby trochę ją ożywić ale to tylko taka mała kropka na końcu tego zdania .

 

 

powtórzę już trzeci raz :hyhy:

 

 

RSy mają oryginalnie brzydkie miseczki, które też niepotrzebnie dośc znacząco powiększają całkowitą średnicę.

Dałem do wytoczenia takie małe pierścionki, które nadają tweeterom bardziej smukły wygląd.

Te pierścienie zostaną finalnie polakierowane na czerwony kolor- barwy firmy. To samo potem dam na maskownice wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to wczoraj udało się to ustrojstwo odpalić. Z grania paneli jestem wstępnie zadowolony... kto mnie zna to będzie wiedział ze to wiele znaczy .

A wstępnie, bo dziury mam narazie zaklejone stp- czekam na klapki. Czyli może juz byc tylko lepiej :rotfl: .

 

A tak na poważnie... tego trzeba posłuchać. Takiej dynamiki, szybkości, punktualności i potęgi brzmienia nie dadzą żadne złote maty o kosmicznej technologii.

Gałką mozna kręcić do woli... nic nie klęka, nic nie trzeszcy.

 

W kufrze narazie prowizorka bo jeszcze mnie czeka zabawa z subem.

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001200/0001140.jpg

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001200/0001141.jpg

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001200/0001142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sub ...gdzie? :wstyd:

 

Michał a jak się ma porządne "depniecie" kicka na wofersonie który w 2 way musi w sumie ciągnąć w miarę wysoko ?

Jesteś za`pan brat z 3 way i czy porównując do bejcy nie masz odczucia , że w 3 drogach nie szło...jakby tu dobrze "ubrać w słowo" lepiej ?

Pytam tylko o dół :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sub ...gdzie? :hyhy:

 

będzie na podszybiu, czyli prawie jak w półce

 

Michał a jak się ma porządne "depniecie" kicka na wofersonie który w 2 way musi w sumie ciągnąć w miarę wysoko ?

Jesteś za`pan brat z 3 way i czy porównując do bejcy nie masz odczucia , że w 3 drogach nie szło...jakby tu dobrze "ubrać w słowo" lepiej ?

Pytam tylko o dół :hyhy:

 

Jasne że w 3-way'u lepiej... dla woofera, a przede wszystkim dla tweetera. W założeniu miał być 3-way i będzie. Ale (pomijając kase) zajmuje to czas, a zrobił się już maj. A ja już za długo byłem bez muzy i czułem się chwilami niezręcznie nie móc klientowi czegoś zaprezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,

 

odnośnie Twojego wkładu pracy,umiejętności już chyba wszystko zostało powiedziane, i się pod tym podpisuję.Lubie oldschoole więc i fury takowe jak najbardziej - felga git więc nie ma co kombinować.Mam nadzieję ze uda się posłuchać nowego dzieła.Paka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wsio będzie ładnie banglać to będę myślał o przeniesieniu wyświetlacza do lusterka wstecznego. A na miejsce pionierowskiego panela jakiś front oldschoolowego becker'a.

Chociaż szczerze... w realu mnie osobiście aż tak nie razi to srebrne coś. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zamiast kombinować z radiem, dać boazerię do wymiany że klasyk nie musi od razu być w plastikowym-drzewie folia alu, kevlar i po sprawie

 

tak na marginesie tego z ebay, takie trochę chorę to zestawienie, osobiście wolałbym p9 + odr'owy proc (koszta podobne), p9 ma akurat ten sam laser co rs-d7 ale proc to inna bajka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek, nie no litości:) z Merca robić F&F? W młodszych autach to pasuje (jak w Mazdzie 6 z C&C) ale tutaj ni cholery. Razem z tym to całe wnętrze do wymiany. Wsio akurat gra pod siebie i jednego elementu nie da się ot tak wymienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w124 w wersjach e500 wychodziło też z drapanym alu, tylko taki ciemny kolor, tak więc nie widzę problemów....

 

Na pewno lepiej zgra się ciemne alu z p9 niż drewno ze srebrnym lub czarnym panelem....

wszystko zalezy jak kto to zrobi, i jaki będzie tego efekt, można zrobić wiochę a można i nie, biorąc pod uwagę że auto jest już modyfikowane i oryginałem będzie tylko z zewnątrz, delikatne zmiany wnętrza, dlaczego by nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo kickpanele czy słupki są kevlarowe albo ze srebrnej okleiny;) To już tak odchodzi od serii że szok;)

 

Delikatne zmiany kolorystyki to są teraz. To co proponujesz, czy wiocha czy nie, to już duża zmiana.

 

Dobra, nie zaśmiecam. Michał zrobi jak będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się, nie chodzi mi o to z czego są zrobione, tylko że skoro już jest modyfikacja wnętrza to nie jest to już oryginał, a skoro już nie oryginał to wolna wola, tak samo jak p9 jako jednostka, gdyby to był becker to inna bajka, zresztą o kolorystyce radia to sami zaczeliście a nie ja

a skoro srebrne radio na pseudodrewnianym panelu to mała zmiana kolorystyczna.... to ja chyba nie mam się co odzywać

 

Co do trzymania się oryginału i serii to możemy porozmawiać w innym wątku bo własnie świeżo to przerobiłem z moim mustangiem '66 ale nie tu, bo nas Michał prześwięci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel nie jest pseudo drewniany.

 

No to już całkowicie wszystko zmienia, skoro jest to drewno naturalne, to srebrny panel jak najbardziej musi tam pasować, sorry ale tylko taka dygresja mi się ciśnie na usta....

 

Koniec offtopa

 

a tak na marginesie to zazdroszcze tych komór u mnie niestety nie dało się zrobić takich symetrycznych, mimo wielkiego panelu drzwiowego, a przez to że były pozaginane, głośniki się lekko dusiły (woofery) teraz mają więcej powietrza, ale co za tym idzie mimo konkretnego wygłuszenia drzwi oraz boczków, muszę teraz nowe kołki zamówić bo je słychać jak trzeszczą i mam nadzieje że ich wymiana załatwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...