Skocz do zawartości

systemik na przód do mazdy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a kształt kickerow Cie nie odstrasza ?

 

przeciez te SL czy GMS to praktycznie to samo co ich odpowiedniki w 16,5

 

to ze tak sie nie robi zazwyczaj nie znaczy ze to zle - moze w przyszlosci wszyscy beda takie zakladac bo ktos to wylansuje - jak wiele produktow np alpiny V12 czy helixy db

 

[ Dodano: 2010-02-08, 23:54 ]

jak dla mnie kwestia taka ze bedzie mniej kombinowania dystanse itp a trzeba miejsce pozostale czyms zalatac itp

 

a powinny zagrac lepiej bo maja wieksza powierznie membrany (patrzac analogicznie 13 vs 16,5) niektorzy wkladaja 20cm kick basy i tez git

 

 

apropo BOLLa moim zdaniem srednie maty lepiej doinwestuj w STP M1 badz Zealum (podobna cena) ale tematow o tym bylo wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak dla mnie kwestia taka ze bedzie mniej kombinowania dystanse itp a trzeba miejsce pozostale czyms zalatac itp

 

przeciez ten plastik trzeba i tak wywalic, wiec co za roznica czy w plycie ktora tam przykrecisz bedziesz wiercil 16,5 czy jajo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o głosniki-16tki są lepsze jezeli chodzi o jakosc dzwieku..

 

Dokladnie jak kolega wyzej - lepiej troszke popracowac i przerobic to i owo i zamontowac glosniki 165mm.

 

 

Kolejne bzdety o podłożu mitycznym wyssane ze świata forumowego... "zła sława" 6x9 bierze się stąd że jest to rodzaj głośników, który jest za zwyczaj montowany na tylnych półkach. To miejsce montażowe, dla jakiego ten rodzaj głośników w 99% jest przeznaczony, jest tym złem a nie kształt membrany.

Jeżeli akurat w danym aucie producent przewidział w przednich drzwiach miejsca na 6x9 to absolutnie nie ma żadnych przeciwskazań aby takowe tam zamontować. Wręcz ma to swoje dodatkowe plusy (zwłaszcza dla laika)... 1. łatwiejszy montaz bo nie ma potrzeby przeróbki. 2. Większa powierchnia membrany co przekłada się na większą ilość basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz roznie ludzie o tym mysla, ja jednak postepowal bym wg ustalonych zasad CA, bo jednak sa one oparte o doswiadczenie i nie ustalono ich wczoraj

 

 

Jeżeli akurat w danym aucie producent przewidział w przednich drzwiach miejsca na 6x9 to absolutnie nie ma żadnych przeciwskazań aby takowe tam zamontować.

 

to ze producent przewidzial 6x9 to nie znaczy ze jest to w 100% dobre rozwiazanie... Przewidzial rownierz plastik pod glosnik, i to jeszcze tak duza powierzchnie plastiku, a to na pewno nie jest dobre rozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, możesz troche rozjasnic swoj ostatni post?

 

Piszesz ze nie ma przeciwwskazan, a ja je widze, i odpowiadam. Jesli ma ladnie grac, a o to chodzi przeciez autorowi, to nie powinno byc tam plastiku, a jesli bedzie robil nowy dystans to po co bawic sie i eksperymentowac z 6x9 jesli moze wsadzic tam 16,5. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

 

Można np napisać:

 

kup 165 bo... moze w przyszłości złapiesz bakcyla, będziesz chciał wymienić na lepszy sprzęt i wówczas bedziesz miał większy wybór w tym rozmiarze.

 

Trzeba uświadomić i pozostawić wolny wybór, a nie pisać nieprawdy że "165 ma lepszą jakość dzwięku", bo to jest bzdura.

 

Dużo ludzi łapie bakcyla i rzeczywiście rozbuduwuje system, ale jest też znaczna część ludzi którzy chca raz, i nie za drogo, cos zamontować. I wówczas bez sensu jest wciskać gościa na siłe w 165, który ma do wydania aż 800zł jeśli...

 

... akurat w danym aucie producent przewidział w przednich drzwiach miejsca na 6x9 to absolutnie nie ma żadnych przeciwskazań aby takowe tam zamontować. Wręcz ma to swoje dodatkowe plusy (zwłaszcza dla laika)... 1. łatwiejszy montaz bo nie ma potrzeby przeróbki. 2. Większa powierchnia membrany co przekłada się na większą ilość basu.

 

 

Zasady? Jest tylko jedna zasada... najlepszy sprzęt/głośnik(i) to te(n) któr(e)y w danym systemie/aucie/sytuacji najlepiej się sprawdzi/ą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"165 ma lepszą jakość dzwięku"

 

Nie powiedzialem tego :zdegustowany:

 

ja jednak postepowal bym wg ustalonych zasad CA, bo jednak sa one oparte o doswiadczenie i nie ustalono ich wczoraj

 

po co bawic sie i eksperymentowac z 6x9 jesli moze wsadzic tam 16,5

 

Napisalem, ze ja bym tego nie robil, i ze nie eksperymentowalbym, zeby w razie czego nie uczyc sie na wlasnych bledach :P

 

Ile znamy przypadkow dobrych systemow CA, ktore na prawde ladnie graja i bazuja na elipsach? No chyba ze ty znasz takie przypadki to zwracam honor

 

Druga sprawa: piszesz wlasnie ze gosc ma na wydanie 800zl, to nie jest wcale maly pieniadz, i wlasnie tym bardziej nie pchalbym sie w te elipsy, i postawil na sprawdzone juz dobre systemy. :hyhy:

 

Zasady? Jest tylko jedna zasada... najlepszy sprzęt/głośnik(i) to te(n) któr(e)y w danym systemie/aucie/sytuacji najlepiej się sprawdzi/ą...

 

Ale kierujac sie ta zasada mamy do dyspozycji praktycznie tylko eksperymenty Bo faktycznie nikt nie wie co sie sprawdzi lepiej w tych drzwiach i zeby to sprawdzic trzeba kombinowac z roznymi systemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"165 ma lepszą jakość dzwięku"

 

Nie powiedzialem tego

 

chłopie, weż Ty no spójrz do czyjego cytatu ja się odniosłem z tym wpisem...

 

 

ja jednak postepowal bym wg ustalonych zasad CA, bo jednak sa one oparte o doswiadczenie i nie ustalono ich wczoraj

 

po co bawic sie i eksperymentowac z 6x9 jesli moze wsadzic tam 16,5

 

Napisalem, ze ja bym tego nie robil, i ze nie eksperymentowalbym, zeby w razie czego nie uczyc sie na wlasnych bledach :zdegustowany:

 

Ile znamy przypadkow dobrych systemow CA, ktore na prawde ladnie graja i bazuja na elipsach? No chyba ze ty znasz takie przypadki to zwracam honor :P

 

Druga sprawa: piszesz wlasnie ze gosc ma na wydanie 800zl, to nie jest wcale maly pieniadz, i wlasnie tym bardziej nie pchalbym sie w te elipsy, i postawil na sprawdzone juz dobre systemy.

 

 

Jeszcze raz... czytanie ze zrozumieniem i ja w tym punkcie kończe dyskusje z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"165 ma lepszą jakość dzwięku"

 

Nie powiedzialem tego

 

chłopie, weż Ty no spójrz do czyjego cytatu ja się odniosłem z tym wpisem...

 

Wiec trzeba bylo to zaznaczyc, kierowales post do mnie i tak to odebralem...

 

ja jednak postepowal bym wg ustalonych zasad CA, bo jednak sa one oparte o doswiadczenie i nie ustalono ich wczoraj

 

po co bawic sie i eksperymentowac z 6x9 jesli moze wsadzic tam 16,5

 

Napisalem, ze ja bym tego nie robil, i ze nie eksperymentowalbym, zeby w razie czego nie uczyc sie na wlasnych bledach :hyhy:

 

Ile znamy przypadkow dobrych systemow CA, ktore na prawde ladnie graja i bazuja na elipsach? No chyba ze ty znasz takie przypadki to zwracam honor :P

 

Druga sprawa: piszesz wlasnie ze gosc ma na wydanie 800zl, to nie jest wcale maly pieniadz, i wlasnie tym bardziej nie pchalbym sie w te elipsy, i postawil na sprawdzone juz dobre systemy.

 

 

Jeszcze raz... czytanie ze zrozumieniem i ja w tym punkcie kończe dyskusje z Tobą.

 

o co ci tu chodzi? :zdegustowany::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial takie auto to rowniez sprobowalbym zestawu odseparowanego 6x9, bo z tego co widze przerobka na "standardowe" 16 moze nie byc taka prosta jak to wyglada. Osobiscie wycialbym dystans z mdfu i zastapil ten plastikowy, i sprobowal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"165 ma lepszą jakość dzwięku"

 

Nie powiedzialem tego

 

chłopie' date=' weż Ty no spójrz do czyjego cytatu ja się odniosłem z tym wpisem...[/quote']

 

Wiec trzeba bylo to zaznaczyc, kierowales post do mnie i tak to odebralem...

 

 

Nie, nie trzeba było gdybys potrafił czytać ze zrozumieniem.

Gdybym kierował post do Ciebie to uzyłbym cytatu...... qrna jak w przedszkolu.

 

ja jednak postepowal bym wg ustalonych zasad CA' date=' bo jednak sa one oparte o doswiadczenie i nie ustalono ich wczoraj[/quote']

 

po co bawic sie i eksperymentowac z 6x9 jesli moze wsadzic tam 16' date='5 [/quote']

 

Napisalem' date=' ze ja bym tego nie robil, i ze nie eksperymentowalbym, zeby w razie czego nie uczyc sie na wlasnych bledach :P

 

Ile znamy przypadkow dobrych systemow CA, ktore na prawde ladnie graja i bazuja na elipsach? No chyba ze ty znasz takie przypadki to zwracam honor :P

 

Druga sprawa: piszesz wlasnie ze gosc ma na wydanie 800zl, to nie jest wcale maly pieniadz, i wlasnie tym bardziej nie pchalbym sie w te elipsy, i postawil na sprawdzone juz dobre systemy. [/quote']

 

 

Jeszcze raz... czytanie ze zrozumieniem i ja w tym punkcie kończe dyskusje z Tobą.

 

o co ci tu chodzi? :zdegustowany::P

 

 

Jeszcze jedna edycja specjalnie dla Ciebie:

 

Skrytykowałem konkretną i zacytowaną wypowiedż, o tu: (godz 12.24)

 

Jezeli chodzi o głosniki-16tki są lepsze jezeli chodzi o jakosc dzwieku..

 

Dokladnie jak kolega wyzej - lepiej troszke popracowac i przerobic to i owo i zamontowac glosniki 165mm.

 

Kolejne bzdety o podłożu mitycznym wyssane ze świata forumowego... "zła sława" 6x9 bierze się....

 

 

 

NIGDZIE nie napisałem ze autor topicu MA sobie kupić 6x9. Sprostowałem błędną wypowiedż jednego z użytkowników uzasadniając to:

 

 

...zła sława" 6x9 bierze się stąd że jest to rodzaj głośników' date=' który jest za zwyczaj montowany na tylnych półkach. To miejsce montażowe, dla jakiego ten rodzaj głośników w 99% jest przeznaczony, jest tym złem a nie kształt membrany.

Jeżeli akurat w danym aucie producent przewidział w przednich drzwiach miejsca na 6x9 to absolutnie nie ma żadnych przeciwskazań aby takowe tam zamontować. Wręcz ma to swoje dodatkowe plusy (zwłaszcza dla laika)... 1. łatwiejszy montaz bo nie ma potrzeby przeróbki. 2. Większa powierchnia membrany co przekłada się na większą ilość basu.[/quote']

 

i dodając:

 

...Trzeba uświadomić i pozostawić wolny wybór' date=' a nie pisać nieprawdy że "165 ma lepszą jakość dzwięku", bo to jest bzdura..[/quote']

 

 

A Ty dalej na siłe ze 165, blablabla

 

[ Dodano: 2010-02-09, 15:31 ]

Mehow ma rację a myśli chyba o .... zielonych Kappa :hyhy: tylko to z tego co pamiętam 3-way.

 

Nie myślałem o niczym konkretnym.... Hertz np tez robi zestawy odseparowane na bazie 6x9, i to wcale nie jest drogie. I takie zestawy są właśnie przeznaczone dla takich odosobnionych przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybysmy nie robili czegos bo nie wyglada to na proste to nie bylo by tego forum. Siedzielibysmy na d*** w jaskini zastanawiajac sie czy obrobka kamienia jest prosta Wyrazilem swoja opinie bazujaca na moich odsluchach i wrazeniach. Moze faktycznie za malo slyszalem zestawow 6x9, ale wlasnie dlatego ze "zrazilem sie" do nich. Wieksza powierzchnia membrany to nie wszystko.. Ale jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje . Staralem sie zmotywowac autora tematu tak, jak mnie kiedys tu zmotywowano do pociecia swojej tapicerki i zrobienia paneli w A3 choc nie mialem zielonego pojecia jak sie za to zabrac. Zmotywowac chocby po to, ze jak ktos juz tu wspomnial 166mm to "szersze wrota" do lepszych zestawow, jesli kiedys autora tematu najdzie ochota na zmiane.

 

 

Tak dla teoretycznego wyjasnienia moich "rorumowych mitow" - Jak myslicie : jak bedzie wygladala fala dzwiekowa "wyprodukowana" przez eliptyczna membrane ktorej "wezsze krance" sa sztywniejsze od krancow "szerszych" ??? Czy jestescie pewni ze nie bedzie znieksztalcona?? No ale pewnie zostane zakrzyczany ze teoretyzuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi;)

sprostuje trochę oryginalna głośniki były 5x7 ale weszły by 6x9

plastik i tak będzie wyrzucony... nie ma problemu z dorobieniem dystansu;) raczej to nie jest takie trudne;)

i w przyszłości będę planował rozbudowe audio w mojej furce więc jak któryś kolega stwierdził w 165mm jest większy wybór

 

[ Dodano: 2010-02-09, 18:55 ]

a może odseparowany 6x9 z tyłu? czy to też głupota?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok:P

tylko jedno mi nie daje spokoju :P co będzie z pasażerami z tyłu? :oczami:

i kolejne pytanie: oryginalne miejsce na radio mam rozmiaru 2din, czy da rade kupić jakieś radio do tysiąca z którego będę zadowolony jeśli chodzi o dzwięk? czy poprostu kupic radio normalnych rozmarów i wstawić jakąś półeczke : :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami akustyki i sztuka CA glosniki z tylu maja racje bytu tylko i wylacznie ...jesli wiemy co robimy i co to jest tzw. rear fill

Pasazerom z tylu nic sie nie stanie :P Ja srednio lubie gdy siedzac u kogos na tylenj kanapie slysze za uszami charczenie i buczenie :hyhy: jesli sie uprzesz to mozesz kiedys podlaczyc jakies porzyczone glosniki , polozyc je na polce i posluchac. Jesli Ci sie spodoba to kupisz jakies. Wtedy w sumie nie wazne jakie :P Narazie skup sie na przodzie.

Co do radia...hmm.. chyba wiekszy wybor jest w 1DIN ale nie wypowiem sie gdyz 2DIN nigdy nie zaprzataly mojej glowy

 

PS calkiem niezly patent ma RF ( moze nie tylko RF ale tam znalazlem) : Uniwersalny adapter do montarzu glosnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...