Skocz do zawartości

DXZ788RUSB + HERTZ DSK 165 = brak dołu..?!


dymekkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Otóż w aucie posiadam w/w sprzęt, który nabyłem po dość długich przemyśleniach (zakup na parę lat, przynajmniej radioodtwarzacz..). Po zamontowaniu radio się uruchomiło, przeprowadziło system test i wybrało ustawienie systemu głośników (normal). Wszystko gra pięknie, góra jest trochę krzykliwa, ale w tych głośnikach już tak jest. Środek jest BDB.. ale gdzie jest bas? Od razu uprzedzam, że nie jestem jakimś fanatykiem łupania w aucie, ale chciałbym mieć cokolwiek... ;-) Wszelakie korekcje i ulepszacze w Clarionie mam powyłączane.. a wydaje się, że dźwięk, który wydobywa się z głośników przeszedł przez filtr górnoprzepustowy. Czy ktoś potrafi mi pomóc, wyjaśnić jak mam ustawić te radyjko aby poprawnie grało? Sytuacja przypomina mi zabawę z moim amplitunerem Denona, który domyślnie wycinał mi dół z frontów, przekierowując go do suba, którego nie mam ;-) Z Denonem sobie poradziłem, z Clarionem niestety już nie umiem.. Uprzedzając pytania, instrukcję obsługi posiadam, ale nie wiem od czego zacząć. Czy ustawienie domyślne systemu głośników (normal) w takim wypadku jest złe? Trzeba ustawić na 2-way?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- czyli fazy głośników są zgodne. Drzwi jeszcze wygłuszonych nie mam.. Czy brak wygłuszenia powoduje prawie kompletny brak basu? Tak, wiem, że wzmacniacz by się przydał.. ale dopiero co zakupiłem auto, radio i głośniki, zwyczajnie w tym momencie mnie nie stać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma dsk w astrze 2, co prawda ma wygloszone furtki, ale roznica nie byla duza, przed i po, bo i tak nie ma wzmacniacza. Ale nie moge powiedziec ze nie ma bassu na tych glosnikach nawet pod samym radiem. Chodz w astrze 2 to wszystko chyba zagra dobrze ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sraty pierdaty. Kamil i Tomek mi świadkami, że DSK165 dobrze podłączone pod samo radio potrafią zrobić niezłe zamieszanie w aucie z niewygłuszonymi drzwiami i z niezbyt szałowym radiem.

 

Pobaw się ustawieniami radia, podkręć bass na maxa, bo myślę, że to w tym jest problem. A zwrotnice dobrze podłączyłeś? Nie pozamieniałeś ich miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu radio się uruchomiło, przeprowadziło system test

 

Moje radyjko ma tez opcje system test ale jak ja wlancze to sie radio restartuje , nie pokazuje zadnych wynikow testu ani nie dostaje zadnej opcji wyboru , powiedz jak ty przeprowadzasz ten system test moze cos nie tak robie bo nie mam instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sraty pierdaty. Kamil i Tomek mi świadkami, że DSK165 dobrze podłączone pod samo radio potrafią zrobić niezłe zamieszanie w aucie z niewygłuszonymi drzwiami i z niezbyt szałowym radiem.
Sam też wiem ze potrafią, ale nijak się to ma po podłączeniu pod nie wzmacniacza.
Pobaw się ustawieniami radia, podkręć bass na maxa, bo myślę, że to w tym jest problem.
Pojawią się dużo szybciej zniekształcenia, głośno się już wtedy nie posłucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie w każdym samochodzi a bardziej drzwiach da się uzyskać satysfakcjonujący kick...nie mówiąc o basie!

tak samo było ze mną...kupiłem niby "basso-wytwarzające" głośniki PB i ....musiałem dokupić suba!

bo było tego jak na lekarstwo(drzwi mocno wytłumione, dystanse)

sprawdzałem pod różnymi wzmakami i radiami...i w koncu doszedłem ze charakterystyka drzwi nie pozwala na osiągnięcie satysfakcji...

dlatego tu moze byc podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia drzwi to bardziej złożony temat.

 

Żeby zobrazować dobrze temat to podam przykład:

 

Drzwi od cieniasa

i drzwi od np: jakiejś coupety np e46

 

Dajmy na to woofer pokroju RE Audio XXX 6,5'' i zasilmy to 200W na stronę. Jak byś się nie starał w cieniasa drzwiach będzie kupa, za to we wrotach od coupety powinno być dość ciekawie.

 

Pojemność drzwi ma duże znaczenie w pracy głośnika. W domowych graniu duże znaczenie ma 2-4litrów (przy 16-18cm głośniku), jak jest różnicy na plus/minus. Odczuwalne to jest nie tylko na papierze czy pomiarze, ale to prostu słychać. I przekłada to się również na samochodowe granie.

 

Również wiele osób olewa sprawę obsadzenia głośnika. W wiele przypadkach nie powinno to skończyć się na obsadzeniu głośnika na dystansie z mdf-u :) to czasami za mało.

 

Jeśli posiadamy duże otwory technologiczne to powinno się je załatać kawałkiem mdf'u, blachy i za żywicować to lub obłożyć matami. Żadne cudowne maty tutaj nie spełnią swojej roli w 100%

 

Dlaczego w duże mrozy wydaje nam się że lepszy mamy kick

 

Jeśli głośnik zaczyna "tłuc" kickiem to maty na duży otworach technologicznych zaczynają odkształcać się. Co skutkuje to osłabienie ciśnienia które jest wytwarzane w drzwiach.

 

W starszych autach również na spadek kicka ma wpływ np: uszczelka przy szybie. W wiele przypadkach z upływem czasu coraz mniej jest ona elastyczna i nie dolega dobrze do szyby i blachy. W wielu przypadkach zmniejsza (uszczelka) się tworząc dość znaczące dziury w rogu szyby (np: przy lusterku) i ta droga również ucieka nam dużo mocy.

 

Spotykałem się że wytłumiając drzwi ludzie nie zakleją otworów na boku drzwi przy zawiasach np kiedyś był ogranicznik a teraz zostały dziury po nim dośc spore i tutaj również dużo tracimy. Taki przykład z życia wzięty

 

To wszystko wydają się mało istotne bzdety, ale jeśli je wszystko wyeliminujemy to dość często można się przyjemni zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radyjko ma tez opcje system test ale jak ja wlancze to sie radio restartuje , nie pokazuje zadnych wynikow testu ani nie dostaje zadnej opcji wyboru , powiedz jak ty przeprowadzasz ten system test moze cos nie tak robie bo nie mam instrukcji
jak dobrze pamiętam, przytrzymaj dłużej lewy górny klawisz nad slidetrackiem ('option' bodajże), jedną z opcji którą tam znajdziesz jest system check
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio wtedy się resetuje, pokazuje napis "System test" po chwili wyskauje "normal" które mogę zmienić na 3-way i 2-way. Testowałem to już, najlepiej gra na "normal" - czyli wykrywa dobrze. Koledzy, rzeczywiście problem może leżeć w zwrotnicach, na pewno to sprawdzę Bawiłem się już ustawieniami radyjka. LPF i HPF mam na THRGH czy jakoś tak i wtedy najlepiej gra. Czytałem, że w moim aucie przy wymianie nagłośnienia z fabrycznego na inny trzeba wygłuszać drzwi.. więc to na pewno muszę zrobić i zrobię na wiosnę... Tymczasem załatwiłem sobie wzmacniacz JBL GTO-504E. Planuje nim napędzić te Hertze oraz jakiś sub.. Co by idealnie pasowało pod taką konfigurację? Moje auto to Alfa Romeo 145 QV'99.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak robie ale wtedy mi resetuje radyjko
jak dobrze pamiętam, ono się ma zresetować w tym momencie - ale nie pamiętam już, czy w 588 jest też menu wyboru, jak przytaczane już odnośnie 778/788, czy działa to tylko jako reset...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...