Skocz do zawartości

wzmacniacz level input


pinio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Car audio bawię się już od 4 lat.

Szukałem na różnych forach ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na konkretne pytania.

 

Radio nie ma wyjść RCA

 

1. Czy jest różnica w jakości miedzy level input (sygnał z kocówki mocy z radia), a tradycyjnym podłączeniu sygnału do wzmacniacza.

2. Czy warto wyprowadzić RCA z radia (wpiąć się przed końcówką)

3. Adaptery zmieniające sygnał z tego co czytałem to żadna rewelacja (nigdy ich nie stosowałem)

4. Są jakieś inne możliwości.

 

fakty

Nie można wymienić radia gdyż poprzez radio steruje się konfiguracją samochodu.

Właściciel nie chce 2 radia w samochodzie.

System jaki mam zamiar montować to zestaw odseparowany i skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w jakości sygnału - końcówka mocy radia wprowadza swoje znieksztalcenia, plus kolejne urządzenie w torze audio jakim jest adapter hi input/ RCA, a wiadomo - każde urządzenie wprowadza swoje szumy i znieksztalcenia. Bardziej opłaca się wyciagnac sygnał sprzed końcówki mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica ...jest w niektórych przypadkach nawet znaczna (scalone końcówki mocy słyną z "obfitego sypania" THD) pytania brzmią :

1 Czy to "klasowe" audio w tym gwarancyjnym furaku ?

2 Czy pozostałe elementy systemu są tak ..."wyrafinowane" by walczyć z bądź co bądź łatwiejszym w obyciu konwerterem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście hi input na wzmaku to nic innego jak.. "adapter" wbudowany we wzmacniacz. Jesli nie ma opcji by wyciagnac RCA z radia to : zakupic adapter dobrej jakości. Wzmacniacz z wejściem hi input tez powinien być dobrej jakości . Powiem ze różnice slychac nawet na sprzęcie z niższej polki. Szumy, dodatkowe zaklucenia, wczesniejszy przester.. osobiście takie adaptery uważam za zło ostateczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę opiszę żeby nakierować expertów.

Samochód to najbogatsza wersja C2. Zmieniłbym radio ale dziewczyna straciłaby możliwość konfiguracji (czujnika zmierzchu,deszczu, domykania lusterek zew, ustawiania czasu wycieraczki tylnej, czas doświetlenia drogi do domu, night panel i kilka innych wodotrysków). Jedynie mógłbym obejść sterowanie przy kierownicy poprzez specjalny adapter ale na resztę nie mam pomysłu.

Jednostka sterującą to siemens (podobno na podzespołach clariona ).

Fabrycznie jest 6 głośników. Wadą sprzętu są drzwi które nie wyrabiają (ale tutaj idą maty i dystanse).

Wszystko miało iść do kosza. Ale okazuje się że radia nie przeskoczę. Miało być Nakamichi który by komponował się z bursztynowym podświetleniem.

Na razie jestem w kropce.

Biorę pod uwagę wejście hi input wzmacniacza (nigdy tego wejścia nie używałem i nie miałem porównania) lub tak jak pisze luk9753

Waski ale jaki wzmacniacz dobrej klasy ma wejście hi input ?? Chyba już tego wejścia nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest taka ze w przypadku sygnalu wysokopoziomowego najslabszym ogniwem jest uklad scalony wzmacniacz w radiu tak ze korzystajac z tego sposobu zawsze bedziesz sluchal jeszcze tego co 'dodaje' od siebie ten scalak. A zazwyczaj te scalaki sa bardzo przecietne.

Z wprowadzeniem sygnalu nie powinno byc problemu, wystraczy przejrzec note scalaka jaki tam siedzi (o ile oznaczenia nie sa zamaskowane) i odrazu bedzie wiadomo gdzie sie 'wpiac'.

 

Natomiast jesli to auto dziewczyny ktora zakladam ze nie koniecznie zauwazy takie 'niuanse' to nie wiem czy zabawa w wyprowadzanie sygnalu przedwzmacniacza ma sens :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście takie adaptery uważam za zło ostateczne.

No tak, 4 rezystory wprowadzają straszne zniekształcenia.

 

Sama końcówka mocy wprowadza większe zniekształcenia THD i szumy niż adapter z wejścia wysoko na niskopoziomowe, co oczywiście jest wadą, jednak w przypadku słuchania radia to i tak bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to nie mój samochód (za mały). Osobiście gustuje w szwedzkie samochody volvo, saab. Dziewczyna niestety nie jest głucha :D. Np woli kupić starego technicsa serii AA i altusy (stereo) niż zestaw sony, philips (5.1). Nie interesują ją płyty mp3 tylko tłoki. Sama sobie wybrała klocki ja mam jej tylko zamontować. I to nie jest moja dziewczyna tylko koleżanka mojej żony. I to żona mnie wkręciła w to g.... :D. Czyli będę musiał powiedzieć żeby wybrała się do salonu i co z gwarancją. Raczej jestem obserwatorem różnych forum ale ten problem mnie trochę przerósł.

Jeszcze jedno czy straty polegają ma zniekształceniu sygnału, czy szumy, czy może jest to strata miedzy tłokami a kompresją mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA TAKIEJ RZECZY której nie da się zrobić* , należy bardziej skupic się na jej...pracochłonności (czyt. ceny).

 

 

Nie ma wielu ludzi którzy po prawidłowym skonfigurowaniu (leveli głównie, czyli dobraniu wartości dzielnika) potrafią na dzien dobry tak..."mocno poczuć" straty jakości, osobiście uważam, że coś tam Siemensowatego nawet na licencji Clariona prezentuje taki poziom, by tak ostro kombinować i nie dawać sygnałów po ...głośnikach.

P.S. NIE DA SIĘ nie tracić gwarancji i nie robić zabiegu gdzie indziej jak...u autoryzowanego przedstawiciela tego y... C2 (nie wiem co to pewnie jakis Citroen ?).

 

Odpowiedzi dalsze udziel sobie sam, co do (w miarę jakościowego pieca) i wejść HIGH to np. uDimension RMV21 czy 41 , który na moje (forowe :D doświadczenie) przewyższy jakością to radio.

 

* dotyczy TEGO PROBLEMU z tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście takie adaptery uważam za zło ostateczne.

No tak, 4 rezystory wprowadzają straszne zniekształcenia.

 

Sama końcówka mocy wprowadza większe zniekształcenia THD i szumy niż adapter z wejścia wysoko na niskopoziomowe, co oczywiście jest wadą, jednak w przypadku słuchania radia to i tak bez znaczenia.

 

Nie chodzi tu tylko o same adaptery ale o ich aplikacje - własnie za końcówka mocy radia. I dobrze wiesz ze każdy rezystor "szumi". Co najgorsze szumi przed wzmakiem. A wiadomo ze co wchodzi do wzmaka wychodzi z niego wzmocnione :D Oczywiście ze nie wylapie się tego uchem ot tak..ale jest to kolejne oczko w lancuszku problemow. Napisałem tez ze lepiej stosować adaptery dobrej jakości a nie tanie chińskie rezystorki o tolerancji 20%.. Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...