Skocz do zawartości

brak basu FOCAL 165 A1


dareme89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do osob ktore slyszaly ten zestaw. Podlaczylem go pod wzmacniach mac audio ( wiem ze slaby ale kupiony hifonics okazal sie miec walniety jeden kanal i na razie brak funduszy na naprawe ) i w ogole nie slychac dolu w tych wooferach. Cialem pasmo roznie, dawalem nawet zeby gral pelne pasmo, dalej wg mnie malo bassu jest. Drzwi wygluszone mata dekarska. Dodam ze wczesniej mialem glosniki magnata, ktore chodzily na tym wzmaku i bass byl o wiele lepszy. Te focale czystoscia bija na glowe Magnaty ale brak mi dolu. Ten typ tak ma czy cos nie tak w mojej instalacji? dodam ze radio alpine 9853- bawilem sie eq i nic nie daje :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze minus z plusem przy wzmaku zamienie?

zastanów się :hyhy:

 

Odepnij kable głośnikowe na wzmaku/zwrotnicy i przystaw baterie (plus bateri do plusa na kabelku) jeśli wszystko się zgadza membrana wypchnie się na zewnątrz, jeśli nie to "wciągnie ją "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sprawdze czy miedzy wzmakiem a zwrotka jest ok, to wtedy chyba mozna na samej zwrotnicy zmienic od woofera dwa kabelki? po prostu wolalbym przy takiej pogodzie boczku na dworze nie rozkrecac :hyhy:

a co do wzmaka, to moze byc tak ze jeden zestaw na tym wzmacniaczu ma bass a drugi nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na axtonie c502 też basu nie było u mastah22, po podpięciu philipsa bas się pojawił
No nie tak do konca ale trzeba przynac ze wyraznie sie poprawil :hyhy:
o ok będzie szło do zwroty, a nie wiadomo czy nie pomylił z woofera do zwroty także tu też może się pojawić zonk
No i co? Cala faza sie zmieni tak czy siak a na tweeterze powiedzmy rzadko którym i rzadko kto słyszy pomylke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na axtonie c502 też basu nie było u mastah22, po podpięciu philipsa bas się pojawił
No nie tak do konca ale trzeba przynac ze wyraznie sie poprawil
o ok będzie szło do zwroty, a nie wiadomo czy nie pomylił z woofera do zwroty także tu też może się pojawić zonk
No i co? Cala faza sie zmieni tak czy siak a na tweeterze powiedzmy rzadko którym i rzadko kto słyszy pomylke...

Podłącz sobie jeden tweeter w przeciwfazie i sam się przekonaj, a później przestań pisać bzdury, jak nie masz pojęcia o czymś

Człowiek odwróconej fazy nie słyszy, ale różnicę faz jak najbardziej. Jeśli 2 tweetery będą działać w przeciwfazie, to będzie to można zauważyć. Przede wszystkim lokalizacja źródeł pozornych będzie niemożliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie jeden tweeter w przeciwfazie i sam się przekonaj, a później przestań pisać bzdury, jak nie masz pojęcia o czymś
Cos Ty gosciu, debila ze mnie robisz? Podlaczalem i mylilem sie nie raz... Jakbym słyszał to bym nie pisał, panie Patryku ze słuchem absolutnym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprwde cisnienie na forum rosnie Pewnie zaraz ktoras ze stron przeprowadzi atak ale nie mam za dobrego sluchu ale ostatnio po zmianie kabli w drzwiach i innym mocowaniu zwrotki cos mi nie pasowalo w dzwieku oskarzalem wzmaka , nie potrafilem sprecyzowac co jest nie tak i ostatnio jak robilem trujkaty to wyjmowalem tweetry i zobaczylem ze graja w przeciw fazie , zamienilem kable i nagle problem ustal dzwiek wrocil do normy , nie potrafie sprecyzowac ale scena byla jakas rozbita ale tak jak wspomnialem nie mam dobrego sluchu , od sluchania u mnie przy ustawianiu jest ktos inny Bo potrafi wychwycic i sprecyzowac wady dzwieku i co prawda nie potrafi ich usunac ale bo CA to nie jej bajka ale potrafi powiedziec co jest nie tak Bo ja niestety tylko slysze ze jest nie tak ale co tu juz trudniej :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz ktoras ze stron przeprowadzi atak ale nie mam za dobrego sluchu ale ostatnio po zmianie kabli w drzwiach i innym mocowaniu zwrotki cos mi nie pasowalo w dzwieku oskarzalem wzmaka , nie potrafilem sprecyzowac co jest nie tak i ostatnio jak robilem trujkaty to wyjmowalem tweetry i zobaczylem ze graja w przeciw fazie , zamienilem kable i nagle problem ustal dzwiek wrocil do normy , nie potrafie sprecyzowac ale scena byla jakas rozbita ale tak jak wspomnialem nie mam dobrego sluchu

Bo tak właśnie będzie jak masz 2 tweetery w przeciwfazie. Nagle całe skupienie szlak trafia. Nie da się kierunku określić.

Co innego połączenie tweetera w przeciwfazie z wooferem, tu już trudniej coś zauważyć.

 

Cos Ty gosciu, debila ze mnie robisz? Podlaczalem i mylilem sie nie raz... Jakbym słyszał to bym nie pisał, panie Patryku ze słuchem absolutnym...

Mówisz o połączeniu 2 tweeterów w przeciwfazie, czy tweeter i woofer względem siebie? Bo chyba jednak to drugie. 2 tweetery w przeciwfazie od razu da się zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor,

nie kiedy tweeter nawet trzeba przefazować, żeby lepiej grał. Był kiedyś taki zestaw etona z taką czarno-żółtą membraną. Grał dużo lepiej z przefazowanym tweeterem. Nawet była o tym mowa w jakiejś gazecie z testem tego zestawu.

W kolumnach, które aktualnie robię też musi być przefazowany tweeter bo inaczej wychodzi spora dziura w charce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny link obrazuje przesunięcia fazowe.

http://www.ngsir.netfirms.com/englishhtm/RLC.htm

 

Przy czym należy jeszcze miec na uwadze, że:

Faza elektryczna (ilość elementów zawartych w zwrotnicy elektrycznej) i faza akustyczna (umieszczenie "fizyczne" przetworników) to 2 bajki ...królik tkwi z "zgraniu" tej dwójki" w jak ...najkorzystniejszy sposób.

Specyfika słuchu ludzkiego natychmiast "wychwytuje" bangla w jednym kanale jeżeli "zmiana" nastąpi w obu jednocześnie ...mało kto wychwyci różnicę.

Tak myślę ja, ale ostatnio... "wyłapuję" jak mało wiem , więc może kolejny raz błędnie myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor,

nie kiedy tweeter nawet trzeba przefazować, żeby lepiej grał. Był kiedyś taki zestaw etona z taką czarno-żółtą membraną. Grał dużo lepiej z przefazowanym tweeterem. Nawet była o tym mowa w jakiejś gazecie z testem tego zestawu.

W kolumnach, które aktualnie robię też musi być przefazowany tweeter bo inaczej wychodzi spora dziura w charce.

A czy ja piszę o podłączeniu w przeciwfazie tweetera względem woofera? Cały czas piszę, o dwóch tweeterach grających w przeciwfazie, tak się stanie jak podłączymy w przeciwfazie całą jedną stronę(żeby sprawdzić czy bas się pojawi), chodziło mi tylko o wyprostowanie bredni jakie napisał mastah22, że tego i tak nikt nie zauważy. Obaj dobrze wiemy, że 2 tweetery grające w przeciwfazie każdy wychwyci(osób niesłyszących w tym przypadku nie biorę pod uwagę )

 

[ Dodano: 2010-01-11, 15:50 ]

Przy czym należy jeszcze miec na uwadze, że:

Faza elektryczna (ilość elementów zawartych w zwrotnicy elektrycznej) i faza akustyczna (umieszczenie "fizyczne" przetworników) to 2 bajki ...królik tkwi z "zgraniu" tej dwójki" w jak ...najkorzystniejszy sposób.

Tu właśnie ujawnia się przewaga pasywki nad aktywką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ja ewidentnie "wysłuchałem" dynamikę i ( to mój kolejny "nowosłów" :hyhy: ) "iście" :hyhy: muzy na pasive względem aktywki.

 

Wracając do Waszego mnie ganienia :hyhy: ( Cursor, lord wiader) dalej mam dylematy .

Puszczam szum różowy oka i ....mierzę sobie :zdegustowany: staram sie klecić zwroty by utrzumać całe widmo na poziomie załóżmy 90dB pięknie i ładnie mając na uwadze RTA (wątpie by...ten program wyłapał mi "piki" ) jak mi linia będzie "nieuciekać" w charekterystyce poniżej 87 w dole (załóżmy) i 91 powidzmy w górze to będzie supersukces.

Jak ma się specyfika ludzkiego słuchu (najbardziej mam na myśli okolice "czułych dla ucha 3000 Hz (skrzętnie je ominałem w mym podziale ) .

Nie wytykajcie mi dalej mojego "miotania" , amatorszczyzny etc. tylko po prostu podpowiedzcie jak ...krowie na miedzy :wstyd: .

Bóg zapłać za dobre słowo :/ i czasem sprowadzenia na ziemię :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...