Skocz do zawartości

pliki FLAC a radioodtwarzacze alpine


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zassałem z torrentów troche plików w formacie FLAC z myślą że posłucham ich w samochodzie, wrzuciłem na pendrive i podpiąłem do radioodtwarzacza no i oczywiście klapa oczywiście w takim formacie a tym bardziej pod usb radioodtwarzacz oczywiście ich nie obsługuje.... I teraz pytanie... w jaki sposób przerobić FLACi zebym mógł ich posłuchać na ALPINE CDA-9884R. Radio obsługuje pliki MP3, ACC oraz WMA. ewentualnie jakim programem je przerobić? (oczywiście bezstratnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

FUBU, dokładnie tego uzywam

jesli chodzi o nagrywanie to nagrywam z predkosnia 16x , poniewarz radio duzo lepiej soebie radzi z płytra a pozatym jak nagrałem płyte z predkoscia 48x to jakis szum wystepował w utworach , i teraz nie wiem czy to wina utworu czy nagrywania :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sporo muzy ściągam w formacie FLAC i jeśli mi się jakiś album spodoba po odsłuchach w domu to mam niezawodny sposób na słuchanie go w aucie i zachowanie maksymalnej, możliwej jakości...Idę do sklepu i go kupuję :hyhy: wydaje mi się, że przy cenach klocków jakie wozimy w autach wydanie tych dodatkowych paru groszy nie nadwyręży aż tak kieszeni, a będzie z korzyścią dla jakości

(alternatywą mogą być odtwarzacze MP3 obsługujące format FLAC, całkiem sporo się ich ostatnio pojawiło, również od renomowanych producentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sporo muzy ściągam w formacie FLAC i jeśli mi się jakiś album spodoba po odsłuchach w domu to mam niezawodny sposób na słuchanie go w aucie i zachowanie maksymalnej, możliwej jakości...Idę do sklepu i go kupuję :hyhy: wydaje mi się, że przy cenach klocków jakie wozimy w autach wydanie tych dodatkowych paru groszy nie nadwyręży aż tak kieszeni, a będzie z korzyścią dla jakości

To jest najlepszy sposób który również stosuje-polecam :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko uważać, żeby nie popaść w manię kupowania płyt dla smego posiadania
hehe dlatego właśnie wolę pobrać z sieci najpierw, ocenić szeroko pojętą wartość artystyczną i jeżeli spełnia moje oczekiwania to po prostu kupuję, jeśli nie to out z kompa :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No flac jest niezły, mp3 przy nim się chowa ale to wiadomo, różnica bynajmniej u mnie między płytą nagraną z mp3 a z formatu flac jest bardzo duża. Problemem jest to że w necie króluje głównie mp3 ze względu na wagę danego albumu a nie walory jakościowe.

Panowie, macie jakieś stronki obcykane z muzą w tym formacie czy torrenty głównie jedziecie ?

 

Ja trochę zassysałem z tej stronki tyle że mają bardzo mało albumów.

http://flacmusic.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tacy jesteśmy akuratni to... zależy od wytwórni, studia nagraniowiego etc. itd.

 

Słuchałeś kiedyś płyty "wypuszczonej" przez np. Chesky Records ?

P.S. co jak co ale...rodzime (polskie) oferują również niezłe...fajerwerki :] oczywiści nie mówie o ...Mandarynach, Dodach itd a o prawdziwie ... audiofilskiej muzyce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAC'i fajna sprawa ale oryginał fajniejsza ;-)

 

Pewnie że tak ale jak mam dać za płytkę 100 zł albo i więcej to sorry... Po drugie niektóre nie są dostępne np. Peja-Na legalu

 

ak już tacy jesteśmy akuratni to... zależy od wytwórni, studia nagraniowiego etc. itd.

Znam kolesia który 5 razy kupował tą samą płytę aż trafił na taką której brzmienie się mu spodobało... Ja mam sporo oryginałów (głównie HH PL) gdzie jakości w nagraniu nie ma, teraz HH nie kupuję, jakiegoś rocka to tak ale HH nie. Także dużo zależy od rodzaju muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś stronki obcykane z muzą w tym formacie czy torrenty głównie jedziecie ?

 

polecam torrenty ale na peb.pl tez sie znajdzie :]

 

FLAC do oryginału ze sklepu...FLAC się chowa :D

 

statystyczny smiertelnik nie uslyszy roznicy :rotfl:

 

generalnie pozycje ktore TRZEBA miec posiadam w oryginale (tudziez kopia 1:1 z oryginalu) ale generalnie dla normalnego sluchania muzyki dla przyjemnosci wystarcza mi FLAC mp3 tylko od biedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik83, uwierz że słychać, płytka zgrana z mp3 320kbps i ten sam album zgrany na cd z formatu flac i słychać różnicę, oczywiście bez kręcenia niczego w radiu, na tych samych ustawieniach.

Tyle że ja róźnicę usłyszałem dopiero na obecnym radiu, na Clarionie brzmiało wszystko podobnie albo nie zwracałem na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy FLAC a mp3 (dobrym) tez nie.

A na dodatek w samochodzie.

 

osobiscie ripowane na mp3 320kbps i osobiscie ripowane na FLAC, oba oczywiscie z oryginala. Efekt? Na Seryjnych glosnikach w vectre w czasie jazdy podczas slepego testu uslyszalem roznice. wiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tacy jesteśmy akuratni to... zależy od wytwórni, studia nagraniowiego etc. itd.

 

Słuchałeś kiedyś płyty "wypuszczonej" przez np. Chesky Records ?

ciekawy temat kolega poruszył...po szczerości nie miałem nigdy sposobności porównać dwóch tych samych albumów, ale z różnych wytworni i słowo daję pojęcia nie mam czy usłyszałbym różnicę, wszak do tematu muzyki podchodzę tylko lekko hobbystycznie i daleko mi do audiofila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd i mowa o studio i wytwórni...dla porównania phil collins z 1997r. (oryginał cd) zamiata oryginała U2 pod względem jakości, że ho, ho

 

a cala afera z nakladem Death Magnetic od Metallici? CALA plyta to jeden wielki przester niestety ale i takie jaja sie zdarzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...